Kriminalisté z ředitelství Praha-venkov pečlivě monitorovali činnost a pohyb dvaadvacetiletého muže vietnamské národnosti, který si pěstováním marihuany vydělával na živobytí. Nejednalo se v žádném případě o troškaře, který by si pěstoval pokoutně několik rostlina pro vlastní potřebu, nýbrž o skutečného profesionála. „Při provedené domovní prohlídce bylo zajištěno přes 1000 kusů rostlin konopí v různých stádiích vzrůstu, které pěstoval pachatel uvnitř domu,“ informovala policejní mluvčí Jana Žďárská.

Produkční část své firmy ukryl před zraky zvědavých sousedů do domu, kde rostliny pěstoval. Pěstování marihuany pod umělým světlem je náročná činnost vyžadující každodenní péči o pěstované „kytičky,“ které vyžadují náhradu slunečního světla. „V domě jsme nalezli 70 kusů sodíkových výbojek nahrazujících sluneční svit, několik kanystrů s tekutým hnojivem a pytle se zeminou,“ sdělila Deníku Žďárská. Lakotný pěstitel marihuany si snižoval náklady na výrobu za každou cenu. Zdroje světla, bez nichž by rostliny nemohly růst, jsou značně náročné na příkon elektrického proudu, pachatel tuto svízel vyřešil elegantně. „Přívod elektrické energie si opatřil pachatel načerno dvěma kabely napojenými těsně před elektroměrem,“ uvedla policejní mluvčí.

O víkendu nad mladíkem spadla klec. Kriminalisté vyhodnotili všechny informace usvědčující ho z páchání trestné činnosti, a protože hrozilo riziko, že se jedná o nebezpečného pachatele, k provedení zásahu byla přizvána i zásahová jednotka vycvičená na podobné akce. Po pachatelově zatčení mu kriminalisté z obvodního ředitelství Praha-venkov sdělili obvinění z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů, hrozí mu rovněž i postih za nelegálně odebranou elektřinu. Mladý muž skončil nejprve napolicejní služebně,kdesi počkal na zprávu, že soud souhlasí s návrhem na uvalení vazby. Pokud jej soud uzná vinným, hrozímu až pět let vězení.