V sobotu 21. dubna v půl čtvrté ráno zavolala na policii sousedka mladých manželů, aby ohlásila útok muže na jeho manželku. „Muž v afektu ženu popadl za hlavu a tloukl ji,“ popsal útok zástupce velitele smíchovského policejního oddělení Michal Čermák. „Protože se nejednalo o první případ, zasahující policista situaci vyhodnotil jako domácí násilí a uložil muži zákaz přístupu do bytu na deset dní,“ uvedl Deníku velitel smíchovských policistů Petr Štandera.

Hlídka byla na místě během chvilky, v bytě nalezla zraněnou ženu a opilého útočníka, u kterého po převozu na stanici zjistili skoro dvě a půl promile alkoholu v krvi. „U ženy čeká vyšetřovatel na podrobnou lékařskou zprávu,“ sdělil Michal Čermák. „To bude mít vliv na další právní kvalifikaci, zda se jednalo o přestupek, nebo trestný čin,“ doplnil Šandera.

„Domácí násilí je velmi citlivý problém. Policista se musí na místě rozhodnout, jedná-li se o domácí násilí, či nikoli, velmi rychle i s vědomím, že ovlivní život řady lidí,“ pokračoval. „Jedná se o novou právní úpravu a stále se učíme s ní řádně zacházet. Musíme velmi zodpovědně posuzovat, aby nedošlo ke zneužití zákona jednou ze stran,“ uzavřel Petr Štandera.