Třináct ran pěti noži

Jak se podle poslední verze tento tragický příběh vlastně udál? Podle žalobkyně dvaatřicetiletou Moniku Chovancovou, bývalou zaměstnankyni cirkusu Berousek, obdaroval italský emeritní karabiniér penězi, o které žebrala v pražských ulicích. Ne dosti na tom – starý pán, jak mu obžalovaná říkala, ji dokonce k sobě pozval do ďáblického bytu, ve kterém ji nechal několik dnů bydlet. V Berouskově cirkusu pracoval jako automechanik i Vladimír Chovanec. „Není pravda, co tady říkala svědkyně – manželka pila skoro denně a vždycky u toho musela mít nějakého chlapa. To mi na ní vadilo, tak jsem ji, to nepopírám, občas za to trochu profackoval,“ hájil se obžalovaný. Alkohol byl vůbec jablkem sváru manželského dua, a zřejmě zapříčinil i další jejich vzájemné neshody. Ale přátelské styky s Giovannim Natolim stále udržovali už oba. „Starý pán“, který žil v Česku už sedm let, totiž rád hostil ženy středního věku v kavárnách a kupoval jim i drobné dárky. „Moje klientka měla být obětí jeho nezvyklých sexuálních praktik, čemuž se pochopitelně bránila,“ řekl právní zástupce obžalované Chovancové. Soud by toto měl vzít v potaz, i když se žena občas propůjčila k prostituci nebo prodeji drog, jak uváděla obžaloba. Manželé vinu na zištně motivované vraždě popírají, žena však zároveň tvrdí, že se jí manžel k vraždě Natoliho přiznal. Prý po ní také chtěl, aby prodala cennosti, které oběti ukradl. Chovanec ale zase u soudu vinu svaloval na manželku.

Chovancovi podle obžaloby na muže zaútočili dřevěnou tyčí a pěti kuchyňskými noži – zasadili mu prý třináct bodných ran. Z bytu si pak údajně odnesli mimo jiné zlaté šperky a dvacet tisíc korun. „Přece nebudu vraždit pro pár tisíc. Vedl jsem vždycky slušný život a peníze jsem si taky dovedl vydělat,“ hájil se před soudním senátem Vladimír Chovanec.

Po vraždě Natoliho manželský pár z Prahy zmizel. Po televizním pořadu o podezřelých se policii přihlásilo několik svědků. Koncem loňského června pak policie manžele dopadla v Havlíčkově Brodě na Vysočině. Zadržela je běžná policejní hlídka. Chovancovi se proti verdiktu odvolali.