Přistihl je majitel Nejprve se je pokusili zastavit otec a syn Schönovi. „Zastavili u našeho mola a ukradli motor Honda za 70 tisíc korun,“ vypráví Martin Schön, syn majitele obchodu s loděmi v povltavské Davli. „Tátu vzbudili, jak se otáčeli, pokusili jsme se jim zablokovat jednu z cest autem – chvíli civěli a pak se pustili směrem na Štěchovice,“ pokračuje Martin. „Jenže na jejich BMW jsme neměliaujelinám,“dodal.

Podezřelý automobil vzbudil pozornost policejní hlídky ještě dříve než, se k nim éterem dostala zpráva o krádeži v jejich rajonu. „Ve Štěchovicích se proti nám řítili možná dvěstěkilometrovou rychlostí,“ popisuje noční operaci policista Tomáš Tůma. „Obrátili jsme to a začali je pronásledovat, skončili ve štěchovickém kopci, kde nevybrali zatáčku a skončili naštorc přes silnici, přecenili svoje řidičské schopnosti,“ komentoval konec honičky Tůma. Po chvíli na místo dorazili i Schönovi a policisty upozornili, že se jedná nejen o piráty silnic, ale i drzé zloděje. Policisté prohledali auto mladých výtečníků a skutečně lodní motor objevili. „Následovala scéna jako z filmu. Přestože byla tma a policisté měli jen baterky, zlodějům nařídili lehnout si na zem, nasadili jim pouta a čekali na posilu,“ vypráví Martin Schön. „Ty chlapi byli pěkně vykulený, asi nečekali, že je tak rychle chytneme,“ řekl spokojeně druhý člen hlídky Martin Kalaš. „Přijela posila, dopravka kvůli autu a zloděje jsme odvezli na služebnu do Hradištka,“ popsal závěr honičky.

Z trojice mladíků zatím dva nezaznamenali potíže se zákonem, jeden z nich už však s majetkovou trestnou činností zkušenosti podle policejních záznamů měl. „Pachatelé jsou vyšetřováni na svobodě, spis už byl předán státnímu zástupci a očekávám, že ve zkráceném trestním řízení by mohli být odsouzeni samosoudcem velmi brzo,“ informoval vedoucí hradišťského oddělení Miroslav Lerch. „Mám podstav, ale všech osm lidí jsou naštěstí profíci, kteří podobné lumpy s chutí loví,“ pochválil policisty jejich šéf.