Vyprovokovala je k tomu dvojice mužů, z nichž se jeden za volantem choval víc než podezřele.

Počáteční běžný pokus podrobit vozidlo policejní kontrole však okamžitě ztroskotal. Řidič vozu Honda Civic totiž šlápl na plynový pedál a automobilová honička v ulicích Prahy se záhy stala dramatickou skutečností.

Výmluvy moc nepomohly

Spanilá jízda začala ve Vršovické ulici, kdy policisté ještě stačili včas zaregistrovat „espézetku“ ujíždějícího vozidla. Okamžitá odpověď operačního důstojníka vnesla do situace jasno – státní poznávací značka je kradená, a pronásledovanému vozu rozhodně nepatří.

Hlídková služba tedy pronásledovala dvojici podezřelou z krádeže auta. Za zvuku výstražných sirén a vysoké rychlosti se policisté včetně pronásledovaného vozu řítili Vršovicemi přes Eden, Bohdalec a Choceradskou ulicí.

„Honička by jistě pokračovala dalšími částmi metropole, kdyby nezasáhla náhoda, jak to v těchto případech obvykle bývá. Pronásledovaný řidič se svým spolujezdcem v posledním úseku divoké a především nebezpečné jízdy vjel na tramvajový pás. Ujel se svým vozem ještě několik desítek metrů, kdy se už nestačil vyhnout nákladnímu vozu Tatra, který stál v kolejišti,“ informoval Ladislav Siebert, šéf vršovických kriminalistů.

Měli ještě štěstí

Na tramvajovém pásu právě probíhaly stavební práce, s čímž ovšem unikající dvojice mužů zřejmě nepočítala. Za další okamžik se to muselo stát – pronásledované vozidlo do náklaďáku nabouralo. Naštěstí tak, že se nikomu nic vážného nestalo. Z vraku vozidla pak policisté vyprostili oba desperáty a honička byla u konce.

Řidič i spolujezdec utrpěli jen lehká zranění. „Mohou hovořit o obrovském štěstí, protože vozidlo narazilo do nosného spodního rámu náklaďáku, který se po střetu snad téměř ani nepohnul. Štěstí měli i řidiči čtyř aut, do kterých při honičce oba výtečníci nabourali,“ poznamenal kriminalista Jaroslav Svatek, který případ rovněž vyšetřuje.

Pro policisty pak nebyl problém zjistit, s kým vlastně mají tu čest. „Řidič kradeného vozidla měl již s policií bohaté zkušenosti. Taky se podle toho choval,“ konstatoval Jaroslav Svatek. Zadržený muž argumentoval tvrzením, že auto mu půjčil kamarád na projížďku, ale vrátit mu ho již kvůli policii nestihl. Za riskantní jízdu a obecné ohrožení muži hrozí dva roky vězení.