Prostitutka totiž svému klientovi namíchala do nápoje tekutý rohypnol. Toto psychofarmakum působí na organizmus velmi rychle, nehledě na nebezpečnou skutečnost, že v nekontrolovatelném množství může uživatele i zabít.

Černooká holka rohypnolka

Oloupený muž měl v podstatě štěstí v neštěstí – po zřejmě bezesné noci se i probudil. „Jeho nálada se tím ale nijak nezlepšila, když zjistil, že mu náhodná společnice ukradla přenosný počítač, několik tisíc v hotovosti a zlaté řetízky. Škodu vyčíslil na více než třicet tisíc korun,“ řekl Deníku kriminalista detailně obeznámený s případem.

Oběť tohoto druhu loupeže však poskytla policistům popis ženy, která poblíž autobusového nádraží Florenc náhodně kolemjdoucím mužům nabízela levný sex, který v konečném důsledku klienta přišel velmi draho. „Podle popisu jsme sice vypracovali její podobu, ale ta se může rychle změnit. Ženy přece tohle dobře dovedou, byť základní rysy zůstanou zachovány. Přesto se domníváme, že jsme už na dobré stopě,“ poznamenal nadále kriminalista.

Tento případ s vysokou pravděpodobností asi není v těchto dnech ojedinělý, protože „holkám rohypnolkám“, jak jim někteří kriminalisté přezdívají, s jídlem roste chuť. „Mnozí muži nám to ze strachu z ostudy ani neoznámí, a raději svou ztrátu oželejí,“ uzavřel své poznatky kriminalista, který případ takřečené uspávačky z Florence v současnosti vyšetřuje.

Lokalitní doména pouličních prostitutek – uspávaček by se spíše dala očekávat v centru města než osmém pražském obvodu. Zkušenosti kriminalistů však hovoří o pravém opaku. „Minimálně pět let jsme v samotném cetru města nezaznamenali jediný případ použítí psychofarmak za účelem loupeže. Pouliční prostituce totiž z centra takřka zmizela, protože nároky klientely se rovněž změnily. Ta nyní spíše dochází do k tomu uzpůsobených klubů a s tím spojené pohodlí. Jistě, občas lze třeba na Václavském náměstí spatřit osamocené prodavačky sexu, ale jejich ekonomicky zlaté časy z devadesátých let jsou minulostí,“ řekl našemu listu Vladimír Veselý, šéf kriminalistů z Bartolomějské ulice.

Poslední velký případ se datuje právě z let minulých, kdy uspávačka pak svému klientovi takříkajíc „vybílila“ celý byt, kdy ve zdech prý nezůstaly ani skoby na obrazy. Předem připravení kumpáni jen čekali na pokyn prostitutky, kdy oběť jejího pouličního lovu tvrdě usne. Pak nastalo v bytě poškozeného „rychlý úklid“ všeho, co se dalo zpeněžit. Muž se pak probudil na podlaze mezi holými stěnami.

Některé případy použití rohypnolu však končily i smrtí. Prostitutky pak volily novou taktiku – předem připravený taxikář. „Aby měla uspávačka jistotu, že svého klienta nezabila, podávala mu do nápoje jen takové množství psychofarmaka, aby byl jen mimo své vnímání, a přesto ovladatelný. Po loupeži ho pak posadila do taxíku, který klienta už jaksepatří uklidil. Oba mu pak vnutili myšlenku, že svou fyzickou indispozici pak může přičíst alkoholu,“ řekl Deníku Ladislav Siebert, šéf kriminalistů z „desítky“.

Rovněž v jeho „rajónu“ se již několik let tento nešvar neobjevil a právě v devadesátých letech neměl v denních hlášeních o těchto případech žádnou nouzi.