Osudná mu nebyla žena, ale techno

Jak Deník už v létě informoval, podezřelý Radek Hanzal přepadl několik poboček sázkové kanceláře Chance. Přiznal se zatím ke čtyřem případům, tři z toho byly kanceláře v Praze–Zbraslavi a jednu pobočka téže společnosti v Humpolci. „Velmi nám pomohlo, když si majitel kanceláře do provozovny nainstaloval kameru, která pachatele při jeho další návštěvě zaznamenala a získali jsme tak jeho podobu, a díky níž jsme zjistili i jeho totožnost. Byl totiž velmi opatrný a zásadně si vybíral pobočky bez kamer,“ řekl tehdy Deníku vyšetřovatel obeznámený s případem.

Hanzal, původem ze slušné a spořádané rodiny, se pomocí loupeží snažil vyřešit svou zoufalou finanční situaci, kdy dlužil několik milionů, doslova kam se podíval. Jakmile zjistil, že policie zná jeho jméno a hledá ho, tak beze stopy zmizel, přestal dokonce udržovat i kontakty se svou rodinou. „Zmizel v technařské komunitě, která s policií principiálně nerada komunikuje. Pokusil se za sebou zamést všechny stopy, odstavil auto, které jsme našli opuštěné, zrušil i telefon,“ popisují jeho „zmizení“ detektivové.

„Jedná se o velmi manipulativní osobu, která dokáže doslova „oblbnout“ jakoukoliv ženu, další předpoklad tedy byl, že se u některé skrývá, všechny ho bezmezně milovaly i když je opustil,“ kroutili hlavou detektivové.

Podezřelému Hanzalovi nakonec nebyla osudná žena, ale jeho láska k hudbě. Neudržel se, a začal znovu vystupovat na technoparty pořádaných různě po celé republice. „Určité poznatky naznačovaly, že se tam vyskytuje. Vytipovali jsme nejpravděpodobnější a dočkali jsme se na Táborsku. Opatrně několikrát projel místa, kde se akce konala, ale místní kolegové ho přesto zadrželi. Hanzal neztratil duchapřítomnost a bránil se. Tvrdil, že nemá doklady a vydával se za svého bratra. Jenže jakmile jsme ho viděli, bylo jasné že je to on a konečně ho máme!“ popisovali okolnosti zadržení podezřelého muže detektivové. Radek Hanzal skončil ve vazbě a vyšetřování pokračuje. Není vyloučeno, že počet loupeží není konečný, jeho popis pasuje i na další případy. Hrozí trest od dvou do deseti let vězení.