Pár facek ji snad přivede k rozumu

Devětatřicetiletý podnikatel z bývalé Jugoslávie se v české metropoli pohyboval stejně suverénně jako na domácí půdě. Přehled o pohybu obyvatel zřejmě získával z okna svého luxusního mercedesu. Jeho oku tak neunikla ani pohledná ukrajinská studentka a seznamovat se se slabším pohlavím bylo pro tohoto muže asi stejně snadné, jako uhádnout, který je zrovna den. „Navštěvovali spolu několik dní různé podniky, než své seznamovací turné zakončili v jisté vinárně v centru Prahy. Zadržený muž pak dívku odvezl k jejímu bydlišti na sídlišti Jižní Město. Tam celý problém vlastně začal,“ řekl úvodem Jan Dvořák, šéf zasahujících kriminalistů ze „čtyřky“. O jaký problém se vlastně jednalo? Kosovský Albánec měl pravděpodobně zkreslenou představu o zakončení milostného vzplanutí, kdy k sexuálním hrátkám mu postačí jeho luxusní mercedes. „Dívka jeho návrhy i naléhání razantně odmítla a došlo kvůli tomu mezi nimi k fyzické potyčce. Respektive muž pak dívce dal najevo svou nespokojenost tím, že na ní roztrhal oblečení a několikrát ji udeřil do obličeje,“ pokračoval ve výčtu situací známý kriminalista.

Vystrašená a zbitá dívka se přece jen násilníkovi ubránila. Nicméně k další potyčce nedošlo a dokonce dívku odvezl domů. Ta však neváhala své zážitky z incidentu sdělit policistům. Mnoho o kosovském Albánci ale nevěděla, přesto jí štěstí přálo. Násilník se hned druhý den připomněl sám.

„Dívku zkontaktoval, jako by se předtím nic nestalo. Pak už to byla naše práce, jak ho rychle dopadnout,“ uzavřel kriminalista Jan Dvořák. Cizinec pak vpadl do léčky i se svým mercedesem, kterému policisté zatarasili cestu. Následovalo zadržení podezřelého muže, který se snažil klást odpor. Marně. Nyní pobývá v policejní cele a čeká na rozhodnutí o uvalení vazby.