VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

6.8.2017

Strany volají po zrychlení soudů a po alternativních trestech

Praha - Strany napříč politickým spektrem volají před podzimními sněmovními volbami po zrychlení soudních řízení a po rozsáhlejším využívání alternativních trestů. V oblasti práva a spravedlnosti patří k dalším častým bodům volebních programů osobní odpovědnost soudců a státních zástupců, problematika exekucí, příprava nového trestního řádu, zjednodušení legislativy i soudní soustavy a přístup k bezplatné právní pomoci.

5.8.2017

Vyřešit podvodnou směnu peněz pomohla oklamaná pokladní

Praha - Překvapivý konec mělo pátrání po dvojici mužů, které už od konce května hledali policisté z oddělení v Krakovské ulici v centru metropole a na Lhotce kvůli podezření z podvodných směn peněz v obchodním domě na Národní třidě a na poště v Durychově ulici.

5.8.2017

KRIMI MIX: Noční požár zničil útočiště bezdomovců v Krči

Praha - Bez hmotných škod, protože vyhořel zdevastovaný objekt určený k demolici, se v noci na sobotu obešel v okrajové části Krče požár opuštěného jednopodlažního domu. 

4.8.2017

S požárem pole u letiště bojovali hasiči ze země i ze vzduchu

Praha – Rozsáhlé nasazení hasičů vyjádřené vyhlášením třetího (tedy druhého nejvyššího) stupně požárního poplachu si v pátek odpoledne vyžádal požár pole nedaleko města Odolena Voda na Praze-východ – poblíž vodochodského letiště.

4.8.2017

Kokain cizinec zapil alkoholem. Pak chtěl pokousat záchranáře

Praha - Nejprve křísit a následně zpacifikovat silou museli strážníci z Prahy 28letého cizince, kvůli jehož počínání byli v půl páté ráno přivoláni na Smetanovo nábřeží. Původní upozornění hovořilo o muži, který skáče před projíždějící auta. V době příjezdu hlídky už však dotyčný neskákal. Ležel na chodníku v bezvědomí. Přičemž kolemjdoucí potvrzovali, že to je právě onen muž, jehož chování předtím představovalo hrozbu pro silniční provoz.

4.8.2017

KRIMI MIX: Sprejování mladík doznal hned poté, co prohrál běžecký závod

Praha - Překotnou snahou zmizet rychle z očí na sebe sám upozornil 18letý muž, jehož počínání v pátek hodinu po půlnoci neuniklo pozornosti autohlídky strážníků z Prahy 4 projíždějící Ohradní ulicí. Sotva dotyčný zmerčil služební vůz městské policie, rychle se schoval do křoví. A když se jeden ze strážníků vydal na obhlídku porostu, vyběhl a snažil se zmizet.

4.8.2017

Bez řidičáku, zato pod vlivem drog, převážel kradená kola

Praha - Řidičák ani občanský průkaz šofér osobního auta předložit nemohl – zato měl na autě registrační značky z jiného vozu. A k tomu zákaz řízení, drogy v těle – a navíc ještě naložená kradená kola. Taková je bilance kontroly, k níž strážníci z Prahy 12 v pátek ráno zastavili v Komořanské ulici 30letého řidiče. Jeho auto je původně zaujalo rozbitým předním světlem.

4.8.2017

Kauza živých policejních spisů: Před komisí bude vypovídat Chovanec i Tuhý

/VIDEO/ Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a policejní prezident Tomáš Tuhý budou mezi těmi, koho si v úterý vyslechne sněmovní komise k únikům informací z vyšetřovacích spisů.

4.8.2017

Majitelka growshopů je vinna, má zaplatit pokutu

Praha - Soud uznal majitelku growshopů Renatu Zoubelovou s konečnou platností vinnou z šíření toxikomanie. Rozhodl o tom Městský soud v Praze. Podnikatelka musí zaplatit 12 tisíc korun, jinak půjde na 120 dnů do vězení. Přijde také o majetek zabavený policií. Uvedl to zpravodajský web Českého rozhlasu iROZHLAS.cz. Kauza Zoubelové je jednou z mnoha, které odstartovaly na podzim 2013 po razii protidrogové policie proti growshopům.

4.8.2017

Typický pražský požár: v pondělí odpoledne hoří v Praze 8

Praha – Zásah pražských hasičů si v prvním pololetí vyžádalo 1028 požárů, celkem hasičské statistiky zaznamenaly od ledna do června 1052 požárů. Zemřelo při nich sedm lidí a zraněno bylo 63 osob (včetně osmi dětí do 15 let); hmotné škody byly vyčísleny na 66,6 milionu korun. Zachránit se na místě požáru podařilo hasičům 150 životů, evakuováno bylo 1045 lidí. Uchráněné hodnoty dosahují téměř 127 milionů korun.

3.8.2017

KRIMI MIX: Sedm cizinců pracovalo na stavbě neoprávněně

Praha – Rovná polovina ze 14 prověřovaných cizinců skončila v rukou cizinecké policie. Tak ve čtvrtek dopadla kontrola celníků na staveništi v Hekrově ulici na Jižním Městě. Dopoledne tam pracovalo šest občanů Evropské unie, tři Slováci a tři Maďaři, a dále šest Ukrajinců a dva Moldavané. Pak začali pracovat celníci – a situace se změnila.

3.8.2017

Záchranáři ošetřili muže, kterého se bála matka, i strážníky přivolané na pomoc

Praha /VIDEO/ – Oplétačky s policií má nyní 24letý muž, se kterým si nevěděla rady jeho matka. Ve středu odpoledne zavolala na tísňovou linku strážníků 156 a žádala o pomoc: syn pod vlivem drog odmítá opustit její byt – a ona z něj má strach, protože již v úterý ji napadl.

AKTUALIZOVÁNO
3.8.2017

Na Lhotce bourala tři policejní auta: jedenáct zraněných!

Praha – Havárie služebního vozu v barvách policie vždy přitahuje pozornost zvědavců – a nouze o uštěpačné poznámky nebývá jak mezi přihlížejícími, tak následně mezi diskutéry na internetu. A to i za situací, kdy bouračka vyhlíží vážně. Hotové žně přitom měli ve čtvrtek škodolibí posměváčkové u krčského sídliště. Poblíž Policejní akademie ČR na Lhotce, kde sídlí i speciální pořádková jednotka pražské policie podílející se na bezpečnostních opatřeních spojených s večerním fotbalovým utkáním na Letné, bourali hodinu před polednem policisté a policisté – a policisté.

2.8.2017

Inspekce viní dva policisty z prodávání informací

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila dva policisty kvůli prodávání informací ze spisů a interních policejních databází soukromým detektivům. Mluvčí GIBS Radka Sandorová v tiskové zprávě napsala, že trestní stíhání se týká také jednoho bývalého policisty a pěti dalších lidí.

AKTUALIZOVÁNO
2.8.2017

Tunel Mrázovka byl uzavřen. Kvůli požáru auta

Praha – Zastavení provozu v silničních tunelech v centru Prahy si ve středu dvě hodiny po poledni vyžádal požár osobního auta, které začalo hořet ve Strahovském tunelu – u jeho ústí směrem od Mrázovky na smíchovské straně. Dopravu nebylo možno obnovit ani bezprostředně poté, co se hasičům z Petřin a Smíchova, kteří zasahovali v dýchací technice, podařilo plameny zdolat. 

2.8.2017

Za požár založený dítětem hrozí citelná pokuta

Praha – Ohnivé maléry se v hlavním městě nevyhýbají ani dětem. Vyplývá to ze středečních informací preventistky pražských hasičů Ivany Svitákové. V prvním pololetí v metropoli čtyři děti požár způsobily – a osm dětí bylo během požárů zraněno (k tomu se řadí i případy nadýchání kouřem). Svitáková upozornila, že tomu, kdo zanedbal dohled nad dětmi, jejichž přičiněním pak vyšlehly plameny, může být uložena pokuta do výše 25 tisíc korun.

2.8.2017

KRIMI MIX: Muž obtěžující hosty v baru začal narážet hlavou do zdi

Praha – Nejen slovní urážky, ale také strkání do hostů a rozbíjení popelníků doprovázené i ničením stolků. Takové byly projevy 29letého návštěvníka baru na náplavce v Praze 2, k jehož zkrocení hosté přivolali strážníky. Skončilo to nasazením pout a předáním případu policii k dalšímu řešení, informovala ve středu Irena Seifertová z centrály městské policie.

2.8.2017

Kvůli sporu o dluhy policisté objevili v autě marihuanu

Praha – Více než 22 gramů marihuany našli policisté z oddělení hlídkové služby IV. pražského obvodu, kteří v Petrovicích při okraji metropole kontrolovali posádku vozu Volkswagen Golf. Stalo se to vlastně náhodou – poté, co hlídku v pondělí odpoledne v Novopetrovické ulici oslovila žena s žádostí o pomoc.

AKTUALIZOVÁNO
2.8.2017

Záchranáři hlásí desítku otrav oxidem uhelnatým

Praha – Koupelnové karmy mohou nosit smrt. Před nebezpečím, které v horkých dnech mohou představovat plynové ohřívače vody, jejichž spalinové cesty jsou rozpálené sluncem a zplodiny hoření plynu se mohou dostat do místnosti, varovali v úterý večer pražští záchranáři. Během 24 hodin pomáhali hned šesti lidem s příznaky otravy oxidem uhelnatým. A nebyl to konec! Během noci na středu se počet případů vyšplhal na desítku, když přibyly další čtyři.

1.8.2017

Školák nadýchal alkohol dvakrát ve dvou dnech. Letos již po sedmé

Praha – Smutný rekord zaznamenali strážníci z Prahy 14 při kontrole popíjejících návštěvníků dětského hřiště. O zjištěních ze sobotní akce, k níž dala podnět stížnost na rušení nočního klidu, informovala v úterý vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová. Hlídka, která před půlnocí vyjela do Horoušanské ulice, podle jejích slov překazila alkoholovou párty školáků. A setkala se se 14letým účastníkem, který je pro ně „známou firmou“.

1.8.2017

Ujíždějící motorkář bez papírů údajně ohrožoval chodce

Praha /VIDEO/ – Pouze dočasně se podařilo zmizet 44letému jezdci na motocyklu, kterého v noci na úterý opakovaně dohledávali strážníci z Prahy 11. Vše začalo večer, kdy si hlídka u benzinky všimla motorky, o níž věděla, že na ní jezdí muž se zákazem řízení. Nebylo třeba dlouho pátrat, aby se ukázalo, že dotyčný není daleko: sedí v blízké restauraci. Strážníci proto předali jeho přesný popis operátorovi městského kamerového systému – s žádostí, aby na cvrkot na místě zpovzdálí dohlédl.

1.8.2017

Stehlíka z Poldi soud z větší část osvobodil

Praha – S dávnými míněními kriminalistů i státního zastupitelství, že se někdejší šéf kladenských oceláren Poldi Vladimír Stehlík dopustil se svými spolupracovníky několika závažných pochybení, kdy škoda byla v jednotlivých bodech obžaloby vyčíslována v desítkách milionů korun, se v úterý neztotožnil trestní senát Krajského soudu v Praze.

1.8.2017

Blesk se Ivo Rittigovi omluvit nemusí, soud žalobu lobistovi zamítl

Vrchní soud v Praze dnes zrušil rozhodnutí, podle kterého se vydavatel deníku Blesk Czech News Center (CNC) nemusí omluvit Ivo Rittigovi za sérii článků spojujících lobbistu s předraženými jízdenkami v pražské MHD. Omluvu Rittig požadoval žalobou. Důvodem dnešního rozhodnutí jsou nedostatky v odůvodnění původního rozsudku, případ tak znovu projedná prvoinstanční soud. Soudní senát naopak potvrdil zamítnutí té části Rittigovy žaloby, která se týká tehdejšího šéfredaktora deníku Pavla Šafra, po kterém chtěl Rittig 100 tisíc korun.

1.8.2017

Matka paterčat nedostane peníze ze sbírky, rozhodl soud. Přišla navíc i o dávky

Matka prvních českých paterčat Alexandra Kiňová neuspěla se svou žalobou, kterou se po Klubu dvojčat a vícerčat domáhala vydání částky shromážděné pro děti ve veřejné sbírce. Zamítnutí nároku dnes potvrdil odvolací soud. Klub peníze už dříve převedl na magistrát, který je Kiňové letos v únoru předal formou daru. Kvůli tomu však matka celkem šesti dětí ztratila nárok na sociální dávky, jež dříve pobírala.

1.8.2017

Spor mezi státem a kamenolomem bude soud projednávat v říjnu

Praha - V projednávání sporu mezi státem a firmou Kámen Zbraslav kvůli sesuvu půdy na dálnici D8 bude soud pokračovat v říjnu. Musí rozhodnout o návrhu na připojení společnosti Eurovia jako zhotovitele a Pragoprojektu jako projektanta. Podle žalující strany by se firmy měly k řízení připojit jako vedlejší účastníci. Zástupce žalované společnosti Pavel Sedláček k připojení nevidí důvod. Firma nedaleko dálnice provozuje kamenolom Dobkovičky.

1.8.2017

V červenci bylo nejméně silničních nehod od začátku 90. let

V červenci zemřelo při nehodách na českých silnicích 46 lidí. Je to nejpříznivější červencová bilance v novodobé historii. Oproti loňskému červenci klesl počet obětí o 14. Bilance je předběžná, oficiální čísla zveřejní policie zhruba za týden. Oznámil to dnes ředitel dopravní policie Tomáš Lerch.

1.8.2017

Sněmovní komise vyslýchá šéfa GIBS Murína. Řeší se schůzka Babiše s novinářem

Sněmovní vyšetřovací komise k únikům informací z vyšetřovacích spisů dnes začala své jednání výslechem šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů Michala Murína. Po něm má před poslance předstoupit ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka. 

1.8.2017

Noční návštěvník kavárny se snažil, ať ho nikdo nevidí. Viděly ho kam

Praha – Škodu vyčíslenou na bezmála čtyři tisíce korun spojují kriminalisté III. obvodu pražské policie s případem, kterému se věnují už půl druhého měsíce. Od soboty 17. června řeší vloupání do kavárny v Kyselově ulici v Kobylisích. Nejvíc spoléhají na kamerové záběry, které kolem půl čtvrté ráno zachytily počínání podezřelého. Ten nejprve kolem kavárny několikrát prošel – zřejmě proto, aby se ujistil, že je „čistý vzduch“; dokonce se opakovaně posadil u dveří a sledoval okolí.

31.7.2017

Problémy chtěl řidič řešit tisícovkou pro každého

Praha – Z divoké silniční kontroly, jejíž hlavní postavou se stal muž podezřelý z řízení pod vlivem alkoholu, se nakonec stala i úplatkářská kauza. Tak se v sobotu v noci vyvinuly věci v Milánské ulici v Horních Měcholupech, kde hlídka strážníků z Prahy 15 zastavila nejistě jedoucí auto. Řidič, který působil jako pod vlivem alkoholu, hned řekl, že by se rád „nějak domluvil“.

31.7.2017

Strážníci lovili z řeky slunečník za deset tisíc korun

Praha – Netradiční „úlovek“ vytáhli z Vltavy potápěči pražských strážníků. O zásahu z počátku víkendu informovala v pondělí vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová. Poříční útvar strážníků požádali o součinnost policisté, kteří potřebovali pomoci s prohledáváním určeného úseku řeky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení