VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

11.8.2017

Podivný odjezd prozradil muže, který měl upito

Praha - Byl to rutinní výjezd kvůli ohlášenému rušení nočního klidu – a skončil odhalením řidiče pod vlivem alkoholu, který nadýchal skoro dvě promile.

11.8.2017

Ve vězení postrádají muže, kterého láká svět celebrit

Praha - Vábí ho prostředí šoubyznysu, kde se rád pohybuje – nicméně měl by být v kontaktu leda tak se spoluvězni a s bachaři. Neboli sedět za mřížemi. To vědí kriminalisté o 57letém Vladimíru F. z Prahy, po kterém pátrají už od jara.

11.8.2017

Aby ranila přítele, ublížila žena jeho autu

Praha - Svéráznou formu pomsty příteli zvolila 48letá žena, kterou v noci na pátek strážníci z Prahy 3 předávali policistům jako osobu podezřelou ze spáchání trestného činu.

11.8.2017

Ve skladu celníci zabavili přes dva tisíce párů bot

Praha – Tisíce párů předpokládaných padělků značkové sportovní obuvi zajistili pražští celníci při kontrole prostor v areálu bývalé betonárny, který se nachází v těsné blízkosti tržnice Sapa v Libuši. O výsledcích razie, která se uskutečnila již během poslední červencové soboty, informovala v pátek Ivana Kurková z Celního úřadu pro hlavní město Prahu. Podle jejích slov byl sklad napěchovaný kartonovými krabicemi obsahujícími 2151 párů bot neoprávněně označených logem Salomon.

11.8.2017

Kauza živých spisů: před komisi půjde Sobotka a vrchní žalobce Ištvan

Před sněmovní vyšetřovací komisi k únikům informací z vyšetřovacích spisů předstoupí příští úterý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan. Předvolán je také ředitel Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych a dva bývalí policisté Stanislav Hájek a Milan Večeřa. Oznámil to dnes předseda komise Martin Plíšek (TOP 09).

AKTUALIZOVÁNO
11.8.2017

Za pokus o vraždu na Zličíně soud vyměřil 15letý trest

Praha – Patnáctiletý trest doprovázení rozhodnutím o vyhoštění z České republiky na neurčitou dobu v pátek vyměřil Městský soud v Praze cizinci z Arménie, který podle zatím nepravomocného verdiktu loni 1. července večer střílel na parkovišti před nákupním centrem na Zličíně. Při večerním konfliktu v rámci skupiny cizinců měl nejprve vystřelit na jednoho z přítomných mužů, kterého netrefil, a pak šesti ranami zranit dalšího. Ten utrpěl velmi vážný úraz, který by bez okamžité a vysoce specializované lékařské péče vedl k fatálním následkům.

11.8.2017

Policie krouží i kolem dcery a švagra Babiše. Prý o údajném podvodu věděli

V kauze Čapí hnízdo nemá policie spadeno jen na exministra financí Andreje Babiše a prvního místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Vážně se zajímá i o Babišovu manželku Moniku, jejího bratra Martina Herodese a dceru miliardáře z prvního manželství Adrianu Bobekovou. 

11.8.2017

Zaparkované auto poničil spadlý strom

Praha – Ničivé bouřky, které v pátek ráno škodily na východě republiky, se sice hlavnímu městu vyhnuly, přesto však pražští hasiči v deštivém počasí nezůstali bez práce. Po ránu zasahovali na Vinohradech. Přivoláni byli do Šafaříkovy ulice, kde ve vnitrobloku domu spadl strom na zaparkované auto.

10.8.2017

KRIMI MIX: Kradené auto při honičce rozbil osmnáctkrát trestaný muž

Praha /VIDEO/ – V policejní cele skončil po ošetření v nemocnici 35letý již osmnáctkrát trestaný recidivista, kvůli jehož jednání ve středu odpoledne i večer zůstávala po dlouhé hodiny uzavřena Povltavská ulice. Nyní se kriminalisté snaží zjistit, jak se dostal za volant odcizeného auta. „A objasnit všechny okolnosti krádeže vozidla i jeho ujíždění,“ připomněl ve čtvrtek Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

10.8.2017

Pobodání ve směnárně? Zřejmě kvůli obchodu

Praha – Nic si nepamatuji. To ve čtvrtek přišel říci k Městskému soudu v Praze někdejší směnárník z obchodního centra na Floře Hajdar Hámid al-Rašíd, který je obžalován z pokusu o vraždu. Podle zjištění kriminalistů to byl právě on, kdo v březnu pobodal jednoho ze zákazníků. Na muže, kterého předtím neznal, zaútočil nožem v souvislosti s tím, že si klient chtěl dohodnout vzájemnou výměnu peněz s jinou zákaznicí – tedy bez jeho účasti.

AKTUALIZOVÁNO
10.8.2017

Vydejte Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání! Hamáček dostal žádost policie

/ANKETA/ Policie požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) k trestnímu stíhání. Mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová uvedla, že žádost souvisí s kauzou dotací na farmu Čapí hnízdo. 

AKTUALIZOVÁNO
10.8.2017

Znalec z Janouškovy kauzy dostal u soudu podmínku

Praha – Posudek znalce z oboru silniční dopravy k nehodě Romana Janouška, který byl vypracovaný z podnětu obhajoby a vyzníval ve prospěch souzeného lobbisty, byl zmanipulovaný. Hrubě zkreslený, a to úmyslně. To je závěr, k němuž ve čtvrtek dospěl Obvodní soud pro Prahu 2. Autorovi posudku Jiřímu Dolečkovi zatím nepravomocně vyměřil podmíněný trest v trvání 1,5 roku. Podle verdiktu má také vrátit 7800 Kč, které obdržel jako znalečné. Soudce Milan Rossi konstatoval, že si počínal nejen v rozporu s povinnostmi znalce, ale i se znaleckou etikou. Konečné slovo však bude mít teprve odvolací senát Městského soudu v Praze.

10.8.2017

KRIMI MIX: Údajné vykradače aut pomohl chytit majitel jednoho z vozů

Praha /VIDEO/ – Jen pár hodin se mohli radovat z úspěchu muži ve věku 30 a 31 let, které pražští policisté zadrželi jako podezřelé z vloupání do dvou aut. O jejich úterním dopadení informoval ve čtvrtek Jan Rybanský z ředitelství pražské policie. Připomněl, že policistům z pohotovostní motorizované jednotky výrazně pomohla spolupráce muže, jehož auto si dotyční také vyhlédli (avšak dovnitř se snažili dostat marně).

9.8.2017

KRIMI MIX: Povltavskou zatarasily následky policejní honičky

Praha – Dlouhé kolony se ve středu odpoledne tvořily v Povltavské ulici, jež po několik hodin zůstala uzavřena poté, co tam skončila policejní honička. Postupně do čtyř aut naboural muž ujíždějící v citroënu ukradeném na konci července, kterého si policejní hlídka všimla tři hodiny po poledni v Prosecké ulici. I když utrpěl zranění, zůstával agresivní a zadržení se bránil. Ještě než ho sanitka odvezla do nemocnice, policisté provedli orientační drogový test – s pozitivním výsledkem na amfetamin. V autě policisté našli zlodějské nářadí a plynovou pistoli.

9.8.2017

Miliony za údajné pochybení kolem Opencard Praha nevysoudila

Praha – S požadavkem na náhradu části údajné škody, jež hlavnímu městu měla vzniknout v souvislosti projektem elektronické tramvajenky (a průkazky do veřejné knihovny) opencard nepochodila ve středu Praha u Obvodního soudu pro Prahu 4. Žalobě, jíž se magistrát domáhal tří milionů korun po bývalém úředníkovi Jiřím Chytilovi podmíněně odsouzeném za svůj podíl na startu projektu, soud nevyhověl. Město peníze žádalo v souvislosti s nynějším přesvědčením, že Chytil měl vymáhat smluvní pokutu po někdejším dodavateli služeb, firmě Haguess.

9.8.2017

Mladík nejdřív pocuchal keř, pak se vrhl na strážníka

Praha – Nejprve poničil okrasný keř – a pak se dokonce snažil napadnout strážníka. Tak se vyvíjela situace v Pařížské ulici, kde si hlídka městské policie z Prahy 1 všimla řádění mladého cizince. Ten se nečekaně utkal s okrasným keřem. „Vytrhl ho z květináče a znečistil chodník,“ uvedl ve středu Jan Čihák z centrály městské policie.

8.8.2017

KRIMI MIX: Bosý útěk řidiče, který pil, zastavil plot

Praha /VIDEO/ – Téměř dvě a půl promile nadýchal řidič, kterého strážnici z Prahy 5 v noci na pondělí dopadli bosého a za plotem. Původně dostali upozornění, že po Strakonické ulici jede auto, jehož řidič je pod vlivem alkoholu. Podezřelý vůz hlídka objevila právě v době, kdy vjížděl na benzinku. Zastavila ho – avšak mladý řidič, který skutečně měl zjevně upito, odmítal jakkoli spolupracovat. Následoval tedy pokyn, aby setrval na místě do příjezdu přivolané hlídky policie.

8.8.2017

Muž zmlátil „miláčka“ – cizí auto. Putoval na psychiatrii

Praha – Dva muže, kteří nakonec skončili v péči psychiatrů, předávali během víkendu záchranářům pražští strážníci. V úterý to připomněl Jan Čihák z centrály městské policie. Nejprve byla hlídka z Prahy 5 vyslána do Vrážské ulice, odkud svědek hlásil opilého muže, který mlátí do zaparkovaného auta. Podezřelý připustil, že do vozu patřícího poště kopal, a nabídl pozoruhodné vysvětlení.

8.8.2017

Student Ševcov nespáchal ani přestupek, rozhodl Úřad městské části Prahy 6

Praha - Ruský student Igor Ševcov se natáčením sprejování hesel na zeď ruzyňské věznice nedopustil ani přestupku. Rozhodl o tom Úřad městské části Prahy 6. Na dotaz to v úterý sdělil mluvčí městské části Ondřej Šrámek. Ševcov byl za skutek původně pravomocně odsouzen k tříletému zákazu účasti na demonstracích. Následně se ho ale zastal Nejvyšší soud, podle kterého míra studentovy pomoci k trestnému činu poškození cizí věci byla zanedbatelná.

8.8.2017

Kauza živých policejních spisů: komise vyslechla Chovance, Kroupu a Brunclíka

Sněmovní komise k únikům ze spisů bude v závěrečné zprávě navrhovat posílení kontrolních nástrojů vůči orgánům činným v trestním řízení. Před komisi dnes před předstoupili ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), novinář Janek Kroupa, bývalý náměstek GIBS Dušan Brunclík a policejní prezident Tomáš Tuhý. Poslanci se znovu sejdou v úterý, kdy mají v plánu další výslechy. Přijít by měl například premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).  

8.8.2017

Úniky ze spisu jsou problém a rakovina, řekl Chovanec po výslechu

Praha - Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) považuje úniky z policejních spisů do médií za velký problém. Podle něj některá média získávají hlubší vhled do různých kauz, což může poškodit obviněné osoby, protože se nakonec může ukázat, že jsou nevinné. Chovanec to dnes řekl novinářům po výslechu před sněmovní vyšetřovací komisí, která se únikem ze spisů zabývá. Ministr úniky označil za velkou bolest nebo rakovinu celého systému.

8.8.2017

Pohřešovanou dívku z Vlašimi našli v hlavním městě

Vlašim - Patnáctiletá Veronika Pavlíková z Vlašimi je opět u svých nejbližších. Na začátku srpna ji našla policejní hlídka v hlavním městě.  

8.8.2017

Sněmovní komise k únikům ze spisů vyslýchá ministra Chovance

Praha - Sněmovní vyšetřovací komise k únikům informací z vyšetřovacích spisů dnes dopoledne začala vyslýchat ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). Poslanci chtějí vědět, jaké poznatky má v tomto směru ministerstvo vnitra. Před komisi má později předstoupit policejní prezident Tomáš Tuhý a i jeho se budou poslanci ptát, na opatření, která policie učinila proti únikům informací ze spisů. Novinářům to dnes před jednáním řekl předseda komise Martin Plíšek (TOP 09).

AKTUALIZOVÁNO
8.8.2017

Inspekce navrhla obžalovat bývalého detektiva Komárka

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) navrhla obžalovat bývalého detektiva Jiřího Komárka ze zneužití pravomoci úřední osoby. Případ se týká jeho loňského výroku, v němž obvinil policejního prezidenta Tomáše Tuhého z "brutálního úniku informací".

7.8.2017

K otcům, kteří měli upito, přivolali lidé strážníky

Praha /VIDEO/ – Ani trochu „v pohodě“ zjevně nebyli hned dva tatínkové hlídající své ratolesti, kteří v jediném dni měli co do činění s pražskými strážníky – a následně se nevyhnou oplétačkám s úřady; o jejich počínání se dokonce zajímá o policie.

7.8.2017

KRIMI MIX: Cestu zpátky k životu otevřel defibrilátor v rukou policistů

Praha – Úspěšný zákrok spojený s pomocí při záchraně života si připsali příslušníci prvosledové policejní hlídky z Brandýsa nad Labem na Praze-východ. Policisté vybavení automatizovaným externím defibrilátorem dokázali oživit 58letého muže, kterého ve Staré Boleslavi postihla zástava oběhu. O tom, co se poslední červencovou neděli odehrávalo hodinu po půlnoci, informovala v pondělí policistka Eva Hašlová.

7.8.2017

Díky policejním psům spadla klec vzápětí po stotisícové loupeži

Praha – Vypátrat dvojici mužů podezřelých z podílu na loupeži spáchané jen o pár minut dříve se v noci na neděli podařilo psovodům pražské policie. Vše začalo před půlnocí na Spořilově, kde se příslušníci oddělení hlídkové služby IV. obvodu pražské policie rozhodli zkontrolovat posádku vozu BMW.

AKTUALIZOVÁNO
6.8.2017

Nehoda tří aut zatarasila příjezd do Prahy od Berouna

Praha – Nasazení záchranářů (ale také posttraumatickou psychologickou pomoc poskytovanou hasiči na místě jedné účastnici nehody) si v neděli odpoledne vyžádala havárie, která zkomplikovala příjezd do metropole od Plzně a Berouna po dálnici D5. Na 11. kilometru se tři hodiny po poledni srazily dodávka a dvě osobní auta. Dva lidi odváželi záchranáři do nemocnice, jeden z pacientů utrpěl těžké zranění.

6.8.2017

Herna byla přepadena dvakrát během dvou týdnů. V obou případech spadla klec

Praha /VIDEO/ – Necelých patnáct hodin poté, co co herny na Jarově vtrhla lupička, která si s pistolí namířenou na servírku stojící za barem vymohla vydání několika tisíc korun, se kriminalistům III. obvodu pražské policie ve spolupráci s uniformovanými policisty podařilo zadržet podezřelou. V neděli o tom informoval Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Připomněl, že odhalit její totožnost se policistům podařilo díky osobní znalosti. Klec pak spadla ulici Zelenky-Hajského na Žižkově.

AKTUALIZOVÁNO
6.8.2017

Nehoda nevypadala nijak zle, řidič ale na místě zemřel

Praha – Život 61letého řidiče si vyžádala dopravní nehoda, k níž v sobotu večer došlo těsně za hranicí hlavního města. Volkswagen Passat mířící směrem k pražské Vinoři havaroval u obce Jenštejn na Praze-východ. V levotočivé zatáčce šofér vyjel vpravo mimo komunikaci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení