VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

AKTUALIZOVÁNO
22.8.2017

Člen justiční stráže se zřejmě zastřelil v budově soudu na Vinohradech

Praha - V budově Obvodního soudu pro Prahu 3 došlo k tragedii. Podle webu Aktu.cz se zde zřejmě zastřelil člen justiční stráže. K incidentu došlo v úterý odpoledne v Jagellonské ulici v Praze na Vihohradech. Podrobnosti připravujeme.   

22.8.2017

KRIMI MIX: Hasiči likvidovali noční požár v restauraci hotelu v centru Prahy

Praha - V hotelové restauraci v Náprstkově ulici hořelo. Hasiči likvidovali požár, který se rozšířil v klimatizaci historické budovy. Použili přitom speciální termokameru a museli rozebrat část stropu. Škoda je vyčíslena na 300 tisíc korun.

AKTUALIZOVÁNO
21.8.2017

Kauza Čapí hnízdo: Babiš i Faltýnek se mohou podívat do žádosti o své vydání

/ANKETA/ Městské státní zastupitelství v Praze nemá námitky proti tomu, aby se předseda ANO Andrej Babiš a předseda poslaneckého klubu tohoto hnutí Jaroslav Faltýnek seznámili s policejní žádostí o jejich vydáním k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo.

21.8.2017

Soud rozdal tresty za korupci kolem chátrajícího armádního areálu na Břevnově

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 vynesl verdikt v případě dvojice mužů a jedné ženy, kteří podle obžaloby vylákali dvacetimilionový úplatek za to, že ministerstvo obrany nebude vymáhat pokutu za nedodržení podmínek nakládání s bývalým vojenským areálem na Břevnově. Na případ v pondělí upozornil web Aktuálně. cz. 

21.8.2017

KRIMI MIX: V Kbelské ulici se srazily kamiony. Doprava v místě kolabovala

Praha - Krátce před desátou hodinou došlo v ulici Kbelská v Letňanech k hromadné nehodě kamionů a osobního vozu. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Oba pruhy byly neprůjezdné a řidiči stáli v kolonách.  Provoz byl obnoven krátce po čtvrté hodině. 

18.8.2017

Zadržený student neuposlechl policisty, tvrdí velitel zákroku

Praha - Student gymnázia, kterého loni v březnu zadrželi policisté na Vinohradech kvůli pokřikování, opakovaně neuposlechl policejní výzvy. Tak dnes velitel zákroku u soudu zdůvodnil, proč mladíka spoutali a převezli na služebnu. Dva velitelovi kolegové, Jan Nekvapil a Martin Kopp, čelí obžalobě z toho, že studenta poté zpohlavkovali a škrtili. Muži vinu odmítají.

AKTUALIZOVÁNO
18.8.2017

Rozbíjení aut bourající policista Kadlec nevysvětlil. Prý si nic nepamatuje

Praha – K soudu přišel obžalovaný expolicista se slovy lítosti. Pozadí plechové kalamity ale neosvětlil. „Cítím se velmi trapně.“ To v pátek přišel říci k Obvodnímu soudu pro Prahu 2 někdejší pedagog Policejní akademie ČR Karel Kadlec, který se v Praze nechvalně proslavil jako opakovaně bourající policista. Soud začal projednávat jeho počínání z loňského 12. dubna. 

17.8.2017

Původně šokující kauza vybržďování hasičů vyšuměla do ztracena

Praha – Do vytracena se rozplynula původně zdánlivě jasná květnová kauza údajného vybržďování cisternového vozu pražských hasičů řidičem sportovního vozu značky Porsche. Ten nyní zveřejnil na sociální síti informaci, že nakonec – a to již v červnu – vyvázl ve správním řízení s tisícikorunovou pokutou od pražského magistrátu.

17.8.2017

Pražští celníci zlikvidovali hernu, od začátku roku už sedmadvacátou

Praha – Herna zlikvidována. Další čárku si v dlouhodobé bitvě s provozovateli hracích automatů fungujících bez povolení ministerstva financí připsali pražští celníci. Ve středu odpoledne vyrazili na kontrolu provozovny v Modřanech – a neodjeli bez úlovku. Do svých skladů odvezli 15 přístrojů. Zabavili také klíče, čipové karty, žetony a další pomůcky – a zajistili rovněž 30 tisíc korun v hotovosti.

17.8.2017

KRIMI MIX: Mladík přiznal napadení tramvajáka, sanitku potřeboval on sám

Praha – Napadení čelil uprostřed noci na čtvrtek řidič tramvaje, který na Petřinách krátce před půlnocí vykázal z vozu příliš hlučné mladíky. Když pak dojel na točnu na Heyrovského náměstí, zastihl tam hlídku městské policie, které nahlásil, co se odehrálo.

AKTUALIZOVÁNO
17.8.2017

Svědkyni v kauze smíchovské vražedkyně odvezla od soudu sanitka

Praha – Očekávaný rozsudek nepadl ve čtvrtek u Obvodního soudu pro Prahu 1 projednávajícího kauzu dvou policistů, kteří loni 5. července v kavárně na Újezdě zasahovali proti pozdější vražedkyni z obchodního centra na Smíchově Michelle Sudků. Podle obžaloby nepředali psychiatrům v Bohnicích informaci, že už tam se snažila zabíjet. Náhodně vybranou mladou návštěvnici škrtila na toaletách vlastním vysvlečeným tričkem.

17.8.2017

Za padělání zlatých cihel poslal soud do vězení pět lidí

Praha - Pět lidí poslal v červnu do vězení soud za výrobu a prodej padělaných zlatých slitků. Dnes o tom informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Kriminalisté z Daňové kobry se případem zabývali od roku 2015, škodu vyčíslili na více než jeden milion korun.

16.8.2017

Muže sraženého tramvají pomáhali vyprošťovat hasiči

Praha – Nejen zásah nehodářů dopravního podniku a policistů, ale také záchranářů a hasičů si vynutil malér, který ve středu deset minut před pátou obousměrně zastavil provoz tramvají v úseku Divadlo Pod Palmovkou–Palmovka. Právě na zastávce Palmovka srazila tramvaj muže, který pod ní zůstal zaklíněn. S vyproštěním zraněného pomohli záchranářům hasiči.

16.8.2017

Nehoda na výhybce zastavila provoz na turnovské trati

Praha – Na celé dopoledne zkomplikovala ve středu ráno dopravu v železniční stanici Praha-Čakovice nehoda osobního motorového vlaku vezoucího cestující z pražských Vršovic do Všetat. Šest minut po sedmé hodině vykolejil na výhybce jeden podvozek.

16.8.2017

Kvůli pár krokům se muž stal podezřelým z trestného činu

Praha – Dobré rady nedbal muž, který se v noci na středu hned dvakrát setkal s hlídkami pražských strážníků. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného řinu, protože mařil výkon úředního rozhodnutí. Nejprve se s ním setkala hlídka z Prahy 4 v Závišově ulici v Nuslích – ovšem prakticky na rozhraní Nuslí a Vinohrad. Právě tato skutečnost byla pro další vývoj událostí podstatná, byť zprvu nehrála roli.

AKTUALIZOVÁNO
16.8.2017

Dálnice D1 kompletně stojí, v omezení u Ostředka hoří kamion

Ostředek - Velké komplikace při cestě po dálnici D1 prožívají řidiči kvůli požáru maďarského kamionu s melouny v omezení u Ostředka na 37 kilometru. Komunikace je zcela neprůjezdná a to v obou směrech, přesto, že hořící kamion jel ve směru k hlavnímu českému městu.

15.8.2017

Dva pražské policisty stíhá inspekce kvůli zneužívání informací

Praha – Policejní detektivové ze speciálního týmu, který má dohlížet na případnou kriminalitu ve vietnamské tržnici Sapa v Libuši, se sami stali předmětem dohledu. A vypadá to, že někteří z nich neobstáli. 

15.8.2017

KRIMI MIX: Strážníci zašli do restaurace, odneslo to jejich auto

Praha – Případ se škodou v řádu desítek tisíc korun, která vznikla úmyslným poničením služebního vozu strážníků z Prahy 15, se od sobotní noci zabývá policie. Vše se odehrálo půl druhé hodiny před půlnocí, kdy byla hlídka přivolána do Švehlovy ulice. Důvod? Rušení nočního klidu před restaurací.

AKTUALIZOVÁNO
15.8.2017

Z Trpišovského odsouzeného za vybržďování se opět může stát řidič

Praha – S žádostí o zkrácení sedmiletého zákazu řízení uspěl v úterý u Krajského soudu v Praze Aleš Trpišovský, který se nechvalně proslavil jako vybržďující řidič na dálnici D1. Byl stíhán a před pěti lety i odsouzen za své chování na dálnici D1 při jízdě od Prahy na Brno 29. prosince 2010. V autě s registrační značkou se samými dvojkami (což v době, kdy neexistovala možnost zvolit si značku „na přání“ budilo pozornost) předjel zprava a pak vybržďoval pomaleji jedoucí auta – nejprve na 13. a pak na 30. kilometru. Napodruhé to skončilo nehodou.

AKTUALIZOVÁNO
14.8.2017

Vyřešit krádež peněz v muzeu pomohli všímaví svědci

Praha – Objasnit případ krádeže pokladničky s darovanými penězi, kterou si 15. července odnesl návštěvník památníku hrdinů heydrichiády v Resslově ulici, se díky přispění všímavých svědků reagujících na kamerové záběry zveřejněné v médiích podařilo policistům z Nového Města. V pondělí o tom informoval Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie – s tím, že právě v pondělí dopoledne policisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z krádeže 24letému muži. 

14.8.2017

Šéf pražské policie odmítl zpochybňování kauzy Čapího hnízda

Praha - Ředitel pražské policie Miloš Trojánek se ohradil proti tvrzením, že práce na kauze Čapího hnízda je politickou objednávkou. V dnešním stanovisku zveřejněném na policejním webu také odmítl spekulace, že žádost o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) k trestnímu stíhání byla načasována tak, aby ovlivnila podzimní volby do Sněmovny.

14.8.2017

Úřednice, které rozhodly o občanství Czerninové, k soudu nepůjdou

Praha - Dvě úřednice, které čelily obžalobě kvůli tomu, že v roce 1999 rozhodly o občanství Josefíny Czerninové, čímž otevřely cestu potomkům šlechtičny k restituci části majetku, před soudem nestanou. Rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 1 o zastavení trestního stíhání pravomocně potvrdil odvolací soud.

14.8.2017

Zásilky obsahující kvanta padělků celníci z letiště nepustili

Praha – Odhalením dvou zásilek obsahujících padělky zboží renomovaných značek, jejichž obsah by v případě, že by se jednalo o originální výrobky, přesáhl hodnotu 41 milionů korun, se v pondělí pochlubili celníci z pražské Ruzyně. Již na sklonku července vyhmátli na Letišti Václava Havla problémové zboží, které do Evropské unie směřovalo z Číny a Turecka.

14.8.2017

Katarský princ Sání odškodné nedostane, neodvolal se

Praha - Katarský princ Hámid bin Abdal Sání se vzdal snahy získat od českého státu odškodné 225.000 korun za nezákonné vazební stíhání. Proti dubnovému rozhodnutí soudu, že nemá na odškodné nárok, se neodvolal. Informuje o tom server Lidovky.cz. Soud tehdy zároveň uznal, že Sáního práva byla porušena. Sání byl v Česku po vleklém procesu odsouzen za sexuální styky se školačkami k 11 měsícům vězení a k vyhoštění.

13.8.2017

KRIMI MIX: Pomohou krádež nosičů kol osvětlit kamerové záběry?

Praha /VIDEO/ – Již přes dva měsíce pátrají policisté se Strašnic po pachatelích, kteří na konci června odmontovali ze střechy auta zaparkovaného v Novostrašnické ulici nosič na kola.

13.8.2017

Kam se poděl milion? Mohla by to vědět žena s kočárkem

Praha /VIDEO/ – Nepravé jméno, pravděpodobně padělané doklady a zcela jistě zfalšované potvrzení o studiu posloužily zatím neznámé ženě k založení bankovního účtu, přes který kamsi do neznáma protekl balík peněz. V české měně by to byl bezmála milion korun. V neděli kriminalisté IV. obvodu pražské policie zveřejnili kamerové záběry zachycující ženu s kočárkem, která si začátkem května při návštěvě jedné bankovní pobočky v hlavním městě pohrávala s mobilem. Poznáváte ji? Tak zní otázka, s níž se nyní obracejí na veřejnost.

13.8.2017

Turisty uvízlé na skále odváděli do bezpečí lezci z řad hasičů

Praha – Šťastný konec mělo v sobotu odpoledne dobrodružství anglicky hovořících turistů, kteří uvízli vysoko na strmé skále v Prokopském údolí.

AKTUALIZOVÁNO
13.8.2017

Požár kamionu zablokoval dálnici D8

Praha – Dopravní opatření v oblasti Březiněvsi si v sobotu večer vynutila mimořádná událost na výjezdu z Prahy ve směru na Ústí nad Labem po dálnici D8. Kousek za Cínoveckou ulicí, na druhém dálničním kilometru, vzplál čtvrt hodiny po sedmé návěs kamionu převážející zeleninu. Téměř dvě hodiny zůstala frekventovaná dálnice neprůjezdná a provoz policisté odkláněli právě přes Březiněves. Do usměrňování dopravy se zapojil větší počet policistů i strážníků jak z Prahy, tak ze středních Čech.

12.8.2017

KRIMI MIX: Křičící muž dostal pouta, protože chtěl zmlátit a zkopat strážníky

Praha - Nečekanému útoku zraněného muže, který strážníky zhurta napadl, čelila v pátek v noci hlídka městské policie z Prahy 4, která si v Nuselské ulici všimla hlasitě křičícího muže. Pozornost upoutával také tím, že měl podlitinu na levém oku a odřené ruce i nohy. „Hlídka ho požádala, aby se ztišil a nerušil noční klid. Než se strážníci stačili ujistit, že nemá vážnější zranění, začal sprostě urážet a vyhrožoval jim smrtí,“ připomněl v sobotu situaci na místě Jan Čihák z centrály městské policie.

11.8.2017

Účastník pouliční rvačky putoval rovnou na záchytku

Praha - Se dvěma a půl promile putoval na záchytku muž, který ve čtvrtek večer vyváděl pod vlivem alkoholu v centru Prahy. Cestu mu zprostředkovala hlídka strážníků z Prahy 1, která si v Opletalově ulici všimla pranice: dvou mužů zápasících na zemi. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení