VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

AKTUALIZOVÁNO
11.9.2017

Noční evakuace v Záběhlicích. V bytě sběratele se našlo velké množství munice

V noci na pondělí našli policisté velké množství munice vydávající radioaktivní záření v bytě sběratele vojenských předmětů na Praze 10. Z domu bylo ještě večer evakuováno 26 lidí. Na místo dorazil i pyrotechnik a speciální tým, který zkoumal radioaktivní předmět. Lidé se mohli domů vráti až v ponděli večer. 

10.9.2017

KRIMI MIX: Dívky si z fast foodu odnesly cizí tašku s mobilem

/VIDEO/ Policisté pátrají po dvou dívkách, které si z fast foodu odnesly zapomenutou tašku s mobilním telefonem. Celá událost se odehrála 25. července ve večerních hodinách.

9.9.2017

Z lupu se radovali jen pět dní

Muž a žena sledovali, přepadli a okradli šestaosmdesátiletou paní. Kvůli zlatému řetízku. Teď už jsou za mřížemi a hrozí jim až deset let vězení. 

9.9.2017

KRIMI MIX: Demolice drážního domku se uspíšila

V sobotu nad ránem vyrazily čtyři jednotky pražských hasičů a jedna jednotka HZS SŽDC do Bartoškovy ulice v Praze 4. V bývalém drážním domku, nyní již určeném k demolici, hořel odpad. Objekt byl prázdný, takže částečné propadnutí střechy nikoho neohrozilo. Hasiči dostali požár pod kontrolu za 14 minut. Žádná škoda nevznikla a příčina požáru je v šetření.

9.9.2017

Pelikán stížnost ve prospěch Kramného nepodá. Údajně nezabíjel elektřinou

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) nepodá stížnost ve prospěch Petra Kramného, který byl pravomocně odsouzen za vraždu své manželky a dcery v Egyptě k 28 letům vězení. K podání stížnosti pro porušení zákona neshledal důvody. Informoval dnes o tom deník Právo.   

8.9.2017

Policie hledá dva muže. Jeden z nich surově zmlátil kolemjdoucího chodce

/VIDEO/ Policie hledá dva muže, z nichž jeden napadl kolemjdoucího chodce u vstupu do stanice metra Ládví. Případ se odehrál v polovině června, kolem půl jedenácté večer. Muž šel po ulici a jeden z útočníků ho bezdůvodně napadl pěstí do obličeje. V pátek o tom informovala policie.

AKTUALIZOVÁNO
8.9.2017

Soud osvobodil exšéfa Oleo Chemical v kauze padělané směnky

Jeden ze zakladatelů společnosti Oleo Chemical Kamil Jirounek zatím nebude potrestán v kauze padělané směnky na 127 milionů korun. Krajský soud v Praze ho dnes zprostil obžaloby. Jirounek byl pravomocně odsouzen k šesti rokům vězení. Verdikt však zrušil Nejvyšší soud, který kauzu vrátil k novému projednání. Proti dnešnímu osvobozujícímu rozsudku je možné podat odvolání, lhůtu si ponechal státní zástupce i obžalovaní.

8.9.2017

KRIMI MIX: Žena s kočárkem si z prodejny odnesla notebook. Bez placení

/VIDEO/ Policie pátrá po ženě s kočárkem, která z vystaveného notebooku odmontovala bezpečnostní zařízení. Událost se stala v obchodě na Černém Mostě v neděli 3. září. Policie o případu informovala v pátek a zveřejnila záběry z kamer.

7.9.2017

Zubožený pes, nalezený před domovem důchodců v Radotíně, má novou paničku

Příběh psa, kterého někdo nechal ve zbědovaném stavu před domovem důchodců v Radotíně, má šťastný konec. Až z Třince si pro něj do útulku městské policie v Troji přijela paní Sylvie.

7.9.2017

Policie: Obsah videa údajně kompromitujícího Forejta není trestným činem

Obsah kompromitující videonáhravky, na níž je údajně bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt šňupající kokain, není podle policie trestným činem.

7.9.2017

Přípravu útoku na vlak vyprovokovala policie, tvrdí advokáti anarchistů

Zproštění obžaloby v kauze plánování teroristického útoku na vlak požadují advokáti obžalovaných anarchistů. Případ je podle nich výsledkem policejní provokace. Právníci to dnes uvedli v závěrečných řečech před pražským městským soudem.

7.9.2017

Zdrogovaný cizinec chtěl ujet policistům v bílé dodávce. Narazil do obrubníku

/VIDEO/ Policisté na Praze  zadrželi zdrogovaného cizince, který projížděl bílou dodávkou v pondělí chvíli před půlnocí Vršovicemi. Prozradila ho registrační značka, která patřila jinému vozidlu. Ve chvíli, kdy policisté chtěli muže vyslechnout, sešlápl plyn a ujížděl z místa. O případu ve čtvrtek informovala policie.

7.9.2017

Řidič Uberu srazil na přechodu chodkyni

Holandský řidič, který jezdí pro společnost Uber, srazil ve středu kolem desáté hodiny večerní chodkyni, přecházející po přechodu na náměstí Winstona Churchila. 

AKTUALIZOVÁNO
7.9.2017

V ulici 5. května bourala dvě osobní vozidla. Hasiči museli použít jeřáb

Dopravu v ulici 5. května na Praze 4 směrem na Brno komplikovala ve čtvrtek ráno nehoda dvou osobních automobilů. Místo bylo až do desáté hodiny částečně neprůjezdné a dopravu řídila policie. Hasiči museli jedno z aut vyprostit jeřábem. 

6.9.2017

Dbalý nemůže kvůli duševní nemoci k soudu, tvrdí posudek

Bývalý ředitel pražské Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý se kvůli duševní nemoci nemůže účastnit soudního projednávání korupční kauzy. Vyplývá to z posudku, který si Městský soud v Praze objednal. Informovala o tom dnes Česká televize (ČT). Znalci ale zároveň uvedli, že Dbalý byl odpovědný za své jednání v době, které se kauza týká.

6.9.2017

Za předávkování vězně čelí obžalobě strážný, zdravotní sestra ne

Státní zástupce podal obžalobu na příslušníka Vězeňské služby v souvislosti s úmrtím vězně, který zemřel po nesprávném podání metadonu. Sdělila to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. U druhé obviněné, podle dřívějších informací zdravotní sestry z pankrácké věznice, zvolil žalobce "jiný procesní postup", který mluvčí prozatím nemohla konkretizovat.

6.9.2017

V kauze přípravy útoku na vlak žalobce navrhl 12 let vězení

Petr Sova a Martin Ignačák, které obžaloba považuje za hlavní organizátory přípravy teroristického útoku na vlak, by měli jít podle státního zástupce na 12 let do vězení. Mírnější nepodmíněné i podmíněné tresty státní zástupce Vladimír Pazourek navrhl pro tři ženy, které čelí obžalobě kvůli tomu, že se na přípravě útoku podílely nebo plánování nepřekazily. Před pražským městským soudem dnes začaly závěrečné řeči. Ve čtvrtek a v pátek bude na řadě většina advokátů a všichni obžalovaní.

AKTUALIZOVÁNO
6.9.2017

Nápis na soše na Karlově mostě byl arabský překlad

Muž, který v sobotu počmáral sochu na Karlově mostě, přiznal, že chtěl nápis přeložit pro arabsky hovořící turisty. Policie muže stíhá pro přečin poškození cizí věci. 

6.9.2017

KRIMI MIX: Muž na Florenci ukradl kabelku. Přišel si na 150 tisíc

Praha /VIDEO/ - Policie hledá muže, který během jednoho měsíce odcizil dvěma ženám kabelky na autobusovém nádraží.

5.9.2017

Nekomentujte agenturu Bison & Rose, přikázal Krajský soud v Praze Babišovi

Krajský soud v Praze vydal 4. září předběžné opatření, jímž přikazuje Andreji Babišovi, aby se zdržel svých výroků na adresu PR agentury Bison & Rose, jejímž spolumajitelem je Miloš Růžička. Babiš ji označoval za lobbisty, manipulátory, provokatéry a ovladatele České televize.

5.9.2017

Soudce Novák půlmilionové odškodnění kvůli přeložení nedostane

Praha - Soudce brněnského krajského soudu Miroslav Novák nedostane částku 587 tisíc korun, které podle svých slov vynaložil na dojíždění poté, co byl nezákonně přeložen na jihlavskou pobočku soudu. Pražský městský soud dnes jeho žalobu z větší části pravomocně zamítl. Přiznal mu jen necelých 6000 korun za dojíždění v roce 2009, Novák ale bude muset zaplatit asi 7000 korun za náklady řízení.

5.9.2017

Hasiči o letošních prázdninách likvidovali 3050 požárů

Praha - Hasiči o letošních letních prázdninách vyjížděli k 3050 požárům, což bylo o 283 více než před rokem. Z hlediska požárů bylo léto pro hasiče spíše klidné, protože denně vyjížděli k 49 požárům, což je číslo odpovídající dlouhodobému průměru. O 1680 na 14.393 se naopak zvýšil počet výjezdů k technickým zásahům, kam se řadí třeba výjezdy k popadaným stromům po bouřkách, nebo záchraně uvízlých lidí či zvířat. V úterý sdělila mluvčí tuzemského hasičského záchranného sboru Nicole Zaoralová.

4.9.2017

KRIMI MIX: Ztracené ženě pomohli policisté. Vyvedli ji z lesa

Praha – Pomoc policistů ocenila 30letá žena, která se ztratila v lese u Brandýsa nad Labem a překvapila ji tma. Protože neměla tušení, kde se nachází, zavolala s žádostí o pomoc policejní tísňovou linku 158. Dokázala říci jen to, že se ztratila v lese poblíž nějaké pískovny.

3.9.2017

Pomůže k nalezení čtyř násilníků jeden kreslený portrét?

Praha – Čtveřice pachatelů velmi brutálního napadení, jehož obětí se v parku Přátelství na Proseku uprostřed července – v noci z neděle 16. na pondělí 17. – stal 24letý muž, hledají kriminalisté III. obvodu pražské policie. Krátce po nedělní půlnoci se šel napadený projít – a potkal skupinku, která po něm chtěla cigarety. I když vyhověl, brutálnímu zmlácení neunikl. Dotyční do něj začali strkat, načež ho jeden z agresorů srazil pěstí na zem, připomněl v neděli Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

3.9.2017

Před pěti lety vypukla metanolová kauza, zemřelo téměř 50 lidí

Praha - Před pěti lety vypukla takzvaná metanolová kauza. Patří mezi nejhorší neštěstí, které ČR v posledních desetiletích postihly. Od září 2012 do února 2014 zemřelo na otravu po požití nelegálně vyráběných lihovin s obsahem jedovatého metylalkoholu 48 lidí, desítky lidí připravil o zdraví. Tragičtější událostí byly pouze povodně v roce 1997, které si vyžádaly 50 životů. V souvislosti s kauzou bylo obviněno přes sedm desítek lidí, většina z ohrožování zdraví závadnými potravinami. Padla už řada rozsudků.

2.9.2017

KRIMI MIX: Cizince hlídka dopadla při sprejování na bunkr

Praha - Přímo na místě činu přistihli strážníci z Prahy 3 na sklonku pracovního týdne 28letého cizince, který sprejoval bunkr v lokalitě Parukářka na Vrchu sv. Kříže na Žižkově. Dotyčný se přiznal k vytvoření svou rozměrných obrazců; barevného vyobrazení velryby a květiny.

2.9.2017

Policejní vůz narazil do nabouraného auta, jehož nehodu posádka řešila

Praha - Škodu vyčíslenou na více než 400 tisíc korun si vyžádaly nehody s poměrně kuriózním průběhem, do níž se postupně zapojila hned tři auta. K haváriím, jež se obešly bez zranění, došlo v pátek odpoledne na dálnici D7 nedaleko Prahy – na dálničním kilometru 7,5. Pršelo – a právě povětrnostní podmínky zřejmě sehrály svoji roli. 

AKTUALIZOVÁNO
1.9.2017

Zuboženého psa trápili i červi v kůži

Praha – V šokujícím stavu se dostal do útulku pro opuštěná zvířata, který v Troji provozuje městské policie, asi 13letý maltézský psík, který původně ležel u radotínského domova důchodců. A to ho nálezkyně ještě předtím, než ho přinesla do péče odborníků, vykoupala! Přesto lze o psovi sotva hovořit jinak než jako o zuboženém zvířeti. Na hlavě i jinde po těle měl dokonce ložiska s larvami much, které se živí poškozenou tkání!

1.9.2017

KRIMI MIX: Násilník oběti rozřízl kalhoty, žena se mu ubránila

Praha – V Srbsku, kde byl odsouzen na 17,5 roku, seděl ve vězení za vraždu – a u nás si nejspíš bude odpykávat trest za zločin znásilnění. To jsou vyhlídky 41letého cizince, kterého v noci na čtvrtek dopadli příslušníci pohotovostní motorizované jednotky pražské policie. Právě jako podezřelého z pokusu o znásilnění, kdy pachatel svou oběť ještě zranil a okradl.

AKTUALIZOVÁNO
1.9.2017

Kauza autobus? Nečasová s předběžným opatřením kvůli karikatuře neuspěla

Advokáti Jany Nečasové (dříve Nagyové) neuspěli s návrhem předběžného opatření, aby Pirátská strana odstranila její karikaturu ze svého předvolebního "vězeňského autobusu".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení