VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

28.2.2018

Soud projedná odvolání v kauze miliardové zakázky pro IBM

Pražský vrchní soud dnes projedná odvolání v případu někdejšího prvního náměstka ministerstva práce Vladimíra Šišku a znalce Vladimíra Smejkala v kauze miliardové zakázky pro IBM. Muži byli obžaloby dvakrát zproštěni. Nesouhlasí s tím státní zástupce.

27.2.2018

V centru Prahy tři čtvrtě hodiny nejezdily tramvaje

Mezi Lazarskou ulicí a Karlovým náměstím v centru metropole se mezi zhruba půl šestou a čtvrt na sedm odpoledne zastavil tramvajový provoz. Důvodem bylo vykolejení jedné soupravy. Po prasklé koleji v pátek nedaleko od místa dnešní nehody to byla další nepříjemnost na frekventovaném místě.

27.2.2018

Muž rozbil kamenem dveře do banky i bankomat, daleko neutekl

V pondělí krátce před půlnocí zasahovali policisté pohotovostní motorizované jednotky a speciální pořádkové jednotky v Arkalycké ulici v Praze 4 nedaleko metra Háje. Vyslal je tam operátor tísňové linky na základě přijatého oznámení od pozorného občana, který si všiml rozbitých vstupních dveří v tamní bance.

27.2.2018

Řidič pod vlivem drog převrátil při honičce s policií kradené auto na střechu

/VIDEO/ Ke značným dopravním komplikacím došlo odpoledne v pražské Zbraslavi. Příčinou byla dramatická honička policistů s řidičem škodovky. Ten nakonec nezvládl řízení a při havárii vůz převrátil na střechu. Ukázalo se, že vůz je kradený a řidič má vyslovený zákaz řízení a ještě je pod vlivem drog.

27.2.2018

Student na vozíčku si krádež karty vymyslel. Půjčil ji svému známému

Rozhořčení vzbudil před dvěma týdny případ, kdy někdo v tramvaji okradl studenta upoutaného na invalidní vozík a ukradl mu peněženku. Policisté pátrali po muži, který měl odcizenou kartou platit v obchodech. Nakonec se ukázalo, že celá věc se má trochu jinak. O peněženku vozíčkáře skutečně neznámý chmaták připravil, ale o kartu nikoli. Sám ji totiž půjčil svému známému.

27.2.2018

Potápěči vylovili z Vltavy vypáčený trezor ukradený v bytě v Praze 5

/VIDEO/ O notný kus vpřed se posunulo vyšetřování vloupání do bytu v Praze 5. K tomu došlo už loni v srpnu a kriminalisté z něj podezírají dva pachatele. Z bytu tehdy mimo jiné odcizili trezor s cennostmi. Ten se dnes podařilo policejním potápěčům vylovit u botelu Admirál na pražském Smíchově, cennosti v něm chyběly.

27.2.2018

Policie si posvítila na zloděje z ciziny. Jeden z nich je na útěku

/VIDEO/ V jednom z penzionů v pražských Čimicích zasahovali brzy nad ránem policisté. Detektivové odboru obecné kriminality Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování zadrželi společně s pražskými kolegy tři osoby cizí státní příslušnosti. Podle informací serveru Novinky se jednalo o Rumuny. Čtvrtému se podařilo utéct, pátral po něm i vrtulník.

27.2.2018

Požár v suterénu bytu na Praze 5. Čtyři lidi museli být evakuováni

Pražští hasiči zasahovali v úterý ráno u požáru v suterénu dvoupodlažního bytu, který se nachází v ulici V Cibulkách v Praze 5.

27.2.2018

Krvavá statistika: Každý osmý mrtvý na českých silnicích je motorkář

V loňském roce zemřelo na českých silnicích 64 motocyklistů. To představuje téměř 13 procent z celkového počtu silničních obětí. Řidiči motocyklů byli účastníky 2 919 dopravních nehod, přičemž přibližně 60 procent z nich sami zavinili.

27.2.2018

V kauze islámské knihy by měl před soudem vystoupit znalec

Soud dnes vyslechne znalce, který zpracoval posudek k případu bývalého předsedy pražské muslimské obce Vladimíra Sáňky kvůli šíření radikální islámské knihy. Sáňka byl zproštěn obžaloby, odvolací soud však případ vrátil na začátek a nařídil mimo jiné zpracování nového znaleckého posudku, jehož závěry by měly zaznít dnes. Sáňka celou dobu vinu odmítá, obvinění považuje za vymyšlené.

26.2.2018

Češi uctili v Praze i Brně zavražděného novináře. "Šokovalo nás to," říkají

Lidé v Praze i Brně dnes večer na pietních shromážděních uctili památku zavražděného slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka. Na pražské Václavské náměstí přišly v mrazivém počasí desítky lidí k soše svatého Václava zapálit svíčky u fotografií s portrétem zavražděného novináře.

26.2.2018

Muž zběsile útočil na tramvaj. Policista v civilu si s ním rychle poradil

/VIDEO/ O dramatickou situaci se v sobotu v podvečer postaral výtržník na pražské Vinohradské třídě. Z neznámých důvodů začal demolovat odpadkový koš na tramvajové zastávce. Jeho agrese se posléze přenesla proti tramvaji. Zpacifikoval jej policista v době svého volna.

AKTUALIZOVÁNO
26.2.2018

Stoupenci zadrženého kurdského politika demonstrovali před vnitrem

Zhruba dvě stovky podporovatelů zadrženého kurdského politika Sáliha Muslima demonstrovaly dnes před ministerstvem vnitra v Praze pod vlajkami syrské Strany demokratické unie (PYD), kterou Muslim vedl, za jeho propuštění. Na Letné k nim promluvil šéf resortu Lubomír Metnar (za ANO). 

26.2.2018

Botanická zahrada musí zaplatit architektovi. Za změny ve skleníku Fata Morgana

Botanická zahrada v Troji bude muset zaplatit sto tisíc korun architektu Zdeňku Deylovi kvůli zásahu do jeho autorského díla Fata Morgana. V pondělí o tom pravomocně rozhodl pražský Vrchní soud. Ten také tvrdí, že zahrada bez architektova souhlasu neoprávněně použila projektovou dokumentaci a zpřístupnila ji dalším lidem kvůli provádění změn.

26.2.2018

Credit Suisse prohrála soud o peníze z privatizace Mostecké uhelné společnosti

Pražský městský soud neuznal nárok švýcarské banky Credit Suisse na 300 milionů korun, které poskytla na pražský bytový projekt Rezidence Kavčí hory. Soudce Jiří Rada to v rozsudku z 2. února zdůvodnil tím, že zřejmým cílem transakce byla legalizace výnosů, které miliardář Luboš Měkota nabyl z majetkové trestné činnosti. Napsal to dnes server Neovlivní.cz. Měkota patřil k lidem, kteří zbohatli při privatizaci Mostecké uhelné společnosti (MUS).

AKTUALIZOVÁNO
25.2.2018

Policisté zadrželi v centru Prahy muže. Prý jde o bývalého vůdce syrských Kurdů

Česká policie zadržela sedmašedesátiletého cizince hledaného na žádost Turecka. Podle turecké tiskové agentury Anadolu byl v Česku zadržen Sálih Muslim, bývalý spolupředseda syrské Strany demokratické unie (PYD). Mluvčí českého policejního prezidia nechtěla na dotaz ČTK jméno zadrženého sdělit. Podle kurdského lékaře a podnikatele Yekty Uzunoglua je zadrženým skutečně Muslim.

25.2.2018

U Podolského nábřeží vytáhl hledač kovů z Vltavy granát. Doprava byla odkláněna

U Podolského nábřeží našel hledač kovů v řece nevybuchlou munici. Policie odkláněla dopravu. Situace zasáhla i provoz tramvají. Nalezený granát byl podle přivolaných pyrotechniků aktivní a byl převezen k bezpečné likvidaci. V neděli o tom informovali policisté na svých stránkách a sociálních sítích.

24.2.2018

U požáru v Mochově hasiči zrušili zvláštní stupeň poplachu

/VIDEO/ K vítězství nad obřím požárem se v sobotu přiblížili hasiči, kteří v bývalém areálu mrazíren v Mochově bojují s obřím požárem plechové haly. Ta naposledy sloužila k uložení brambor uskladněných v dřevěných bednách. Objekt i se zbožím a veškerým zázemím skrývajícím se uvnitř plameny zcela zničily. Škoda by se mohla vyšplhat až ke 100 milionům korun.

24.2.2018

Do vyhořelé haly v Mochově se zakousla těžká technika

Obrovský požár rozměrné haly v areálu bývalých mrazíren v Mochově na Praze-východ, která naposledy sloužila ke skladování dřevěných boxů s bramborami, zaměstnával hasiče nejenom po celý pátek. Práce pokračují i v sobotu. 

23.2.2018

Policisté dopadli „karatistu" z metra. Hrozí mu rok vězení

/VIDEO/ Policisté dopadli muže, který před týdnem kopem rozbil dveře soupravy na stanici metra Budějovická.  Muž se k činu přiznal. Hrozí mu rok vězení.

23.2.2018

Opilá žena zkolabovala v baru. Skončila na záchytce

Potlučenou a opilou ženu našli pražští strážníci brzy ráno v jednom z pražských barů, kam je zavolala barmanka, s tím, že žena u nich v podniku zkolabovala. K opilé ženě byla přivolaná záchranka, protože si stěžovala na zraněnou nohu. V pátek o případu informovala Městská policie na svých stránkách.

23.2.2018

Krušná noc na Žižkově. V šestém patře domu hořel balkón

V ulici hořel v noci ze čtvrtka na pátek balkón v šestém patře jednoho z domů v Roháčově ulici na Žižkově. Na místě bylo několik jednotek hasičů a hlídky policie.

22.2.2018

Vloni na železnici zahynulo 237 lidí. Většina z nich byli sebevrazi

Na železnici v Česku loni zemřelo 237 lidí, což je o jednoho méně než v roce 2016. Stejně jako v předchozích letech většina těch, kteří zahynuli po srážce s vlakem, byli sebevrazi. Loni tak svůj život úmyslně ukončilo 203 lidí. ČTK to dnes sdělil mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Pavel Tesař. V porovnání s rokem 2016 mírně klesla i výše škody způsobené při železničních nehodách, a to o čtyři miliony korun na 179 milionů korun.

AKTUALIZOVÁNO
22.2.2018

Policie navrhla obžalobu kvůli krácení daní za 750 milionů

Policie navrhla obžalovat pět lidí kvůli krácení daní, při kterém neoprávněně získali přes 750 milionů korun. Mezi obviněnými je pracovnice finančního úřadu, její někdejší nadřízený a zástupci obchodní společnosti, z nichž jeden působí jako advokát. Části obviněným hrozí až deset let vězení, části až 12 let. Kauza se týká podvodů, které byly maskovány podnikáním v polygrafii. Oznámil to dnes mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.

22.2.2018

Obsluha chvíli nedávala pozor. Mladíci si kasy vzali osm tisíc korun

/VIDEO/ Poměrně zkušeně si počínala dvojice mladých chmatáků v prodejně v Praze 9. Obhlédli si situaci a využili toho, že obsluha chvíli nebyla na svém místě a v pokladně zanechala klíček. Tím si kasu otevřeli a osm tisíc korun se stalo jejich kořistí. V současné chvíli jsou v hledáčku policie.

AKTUALIZOVÁNO
22.2.2018

Ve Kbelské ulici se tvořily kolony, důvodem byl požár protihlukové stěny

Provoz v ranní dopravní špičce na Kbelské ulici na Proseku komplikoval zásah hasičů. Ti museli zasahovat u požáru dřevěného obložení protihlukové stěny. Na místě se tvořly kolony, podle České televize bylo zdržení zhruba 25 minut.

21.2.2018

Vojenská policie stíhá parašutistu za zářijovou nehodu na Letné

Trestní stíhání vojenského parašutisty, který loni v září při seskoku v Praze dopadl mezi diváky zahájila Vojenská policie. Uvedla to její mluvčí Lenka Haberová. Důvody k trestnímu stíhání dalších lidí podle ní zjištěny nebyly. Při seskoku byla zraněna žena a dítě.

21.2.2018

Praha tři miliony nedostane. Na náhradu škody nemá nárok, naopak sama zaplatí

Pražský magistrát nemá nárok na tři miliony korun. Ty požadoval jako náhradu škody po šéfovi hodnotící komise ke kartě Opencard Jiřím Chytilovi. Potvrdil to městský soud, který zamítl odvolání hlavního města. Soudní senát se ztotožnil s názorem, že Praha podala žalobu pozdě a její požadavek je promlčený.

21.2.2018

Za zmanipulování televizní hry potrestal soud Fantyše 3,5 lety

Za zmanipulování televizní hry Bingo, kterého se měl dopustit v 90. letech, potrestal dnes pražský městský soud Pavla Fantyše 3,5 lety vězení. Rozsudek není pravomocný, Fantyš se na místě odvolal, žalobkyně si ponechala pro případné odvolání lhůtu. Fantyš v roce 1995 uprchl, v nepřítomnosti ho soud po deseti letech odsoudil k pětiletému vězení. Muž byl dopaden loni v létě v USA, po vydání do Česka požádal o nové projednání svého případu.

21.2.2018

Silnici E55 u Bystřice zcela uzavřela hromadná nehoda. Na místě zemřel člověk

Bystřice - Hromadná nehoda čtyř vozidel zcela uzavřela silnici E55 u Bystřice ve středu 21. února dopoledne. Při kolizi zemřel jeden člověk, vážně poraněného cestujícího transportoval vrtulník do pražské nemocnice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT