VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

19.9.2017

KRIMI MIX: Řidič boural na Strakonické ulici do odstavené škodovky

V úterý dopoledne boural na Strakonické ulici řidič osobního vozu do odstavené Škody Fabie. Škodovka prý v místě stojí už od srpna. Podle městské policie ale nepřekáží v provozu.

19.9.2017

Střelci z Klánovického lesa soud odvolání zamítl. Ve vězení stráví 25 let

Vrah hledače pokladů z Klánovického lesa půjde do vězení na 25 let. V úterý Pražský vrchní soud zamítl jeho odvolání, ve kterém požadoval doživotní trest. V neprospěch obžalovaného se může totiž odvolat pouze státní zástupce či poškozený.

19.9.2017

KRIMI MIX: Muž si chtěl několikrát vybrat peníze z cizí bankovní karty

/VIDEO/ Pražští kriminalisté pátrají po mladíkovi, který se několikrát pokusil vybrat peníze z bankomatu, z ukradené karty. Ta má údajně pocházet z vykradeného auta.

AKTUALIZOVÁNO
19.9.2017

Somálka prohrála. Zákaz nošení hidžábu nebyl diskriminací, tvrdí soudce

O diskriminaci nešlo! Pražský městský soud dnes zamítl žalobu uchazečky o studium A. A. Jamaal (27) proti pražské Střední zdravotnické škole Ruská a potvrdil tak lednové vítězství ředitelky Ivanky Kohoutové u prvoinstančního soudu. Somálka školu žalovala kvůli údajné diskriminaci, když ji školní řád zakazoval nosit pokrývku hlavy, v jejím případě hidžáb. Žádala za to omluvu a 60 tisícové odškodnění. Případ nejspíš skončí u Nejvyššího soudu.

18.9.2017

Soud potrestal cizince za nápis na soše na Karlově mostě vyhoštěním a pokutou

Cizince, který popsal sochu sv. Františka na Karlově mostě, soud vyhostil na tři roky. Zároveň muži uložil půlroční podmínku a náhradu škody ve výši patnáct tisíc korun.

18.9.2017

Pár odcizil tašku s notebookem ze zaparkovaného vozu

/VIDEO/ Policisté od 12 září tohoto roku pátrají po dvojici, která je podezřelá z vloupání do vozidla v garážích nákupního centra ve Vinohradské ulici. Ženě tam byla odcizena taška s notebookem a externím harddiskem v celkové hodnotě patnáct tisíc korun. Policie o případu informovala v pondělí.

AKTUALIZOVÁNO
18.9.2017

Soud znovu osvobodil Šišku a znalce v kauze zakázky pro IBM

Soud dnes i napodruhé osvobodil někdejšího prvního náměstka ministerstva práce Vladimíra Šišku a znalce Vladimíra Smejkala v kauze miliardové zakázky pro IBM. Mužů se zastal revizní posudek z Akademie věd, který si soud nechal vyhotovit na základě pokynu odvolacího senátu. Dnešní rozhodnutí není pravomocné.

17.9.2017

Tři muži vyšplhali na Staroměstskou radnici. Dole už na ně čekala policie

Na budovu Staroměstské radnice vylezli po lešení v sobotu večer  tři muži. Dole už na ně ale čekala policie a muži měli co vysvětlovat. V neděli o případu informoval server Aktu.cz. 

16.9.2017

KRIMI MIX: V Praze 4 hořel oběd

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly v sobotu dopoledne v ulici 5.května na Praze 4. V bytě činžovního domu hořela kuchyňská linka.

AKTUALIZOVÁNO
15.9.2017

Na Znojemsku havarovala limuzína s politikem. Prý šlo o Zaorálka, je zraněn

U Lechovic na Znojemsku večer havarovalo auto s člověkem, který patří mezi osoby chráněné policií. Při nehodě se podle všeho lehce zranil lídr ČSSD Lubomír Zaorálek.

15.9.2017

Muže při sepisování nehody srazila tramvaj

Zřejmě obyčejná nepozornost zavinila nehodu ke které došlo v Bělohorské ulici krátce před polednem. V Praze 6 se nejprve srazilo osobní automobil s dodávkou. Starší muž, řidič dodávky, při sepisování záznamu o nehodě vstoupil do cesty právě projíždějící tramvaji. 

15.9.2017

V kauze Janouškova posudku se odvolal znalec i státní zástupce

Kauza úmyslného zkreslení znaleckého posudku z dopravní nehody lobbisty Romana Janouška nekončí. Proti srpnovému verdiktu, který uložil bývalému znalci Jiřímu Dolečkovi osmnáctiměsíční podmíněný trest, se odvolal jak obžalovaný, tak i státní zástupce. Případem se bude muset zabývat ještě pražský městský soud. ČTK to zjistila z justiční databáze.

15.9.2017

KRIMI MIX: Vlak srazil muže na přejezdu v Dejvicích

Na železničním přejezdu poblíž zastávky metra Hradčanská srazil vlak asi šedesátiletého muže. Událost se stala ve čtvrtek, krátce po páté hodině. Zaklíněného muže vyprošťovali hasiči. Zachránit se ho ale nepodařilo. O případu informovala ZZS Praha ve čtvrtek na svém Twitteru.

14.9.2017

Tiskárna Europrint může projít reorganizací, rozhodl soud

Týden poté, co na sebe Tiskárna Europrint podala insolvenční návrh, dostala od soudu povolení k reorganizaci. Firma je tak nadále plně provozuschopná a plní své závazky. Nyní jí běží čtyřměsíční lhůta na předložení reorganizačního plánu, který poté dostane ke schválení výbor věřitelů.

AKTUALIZOVÁNO
14.9.2017

Podmíněné tresty pro Rittiga a Nečasovou neplatí, rozhodl soud

Odvolací soud zrušil podmíněné tresty pro bývalou šéfku kabinetu premiéra Petra Nečase Janu Nečasovou (dříve Nagyovou), lobbistu Ivo Rittiga i jeho právníka. Pražský vrchní soud totiž dnes zrušil předchozí rozsudek v případu údajného vyzrazení utajované zprávy BIS a věc vrátil k dalšímu projednání. 

14.9.2017

Policie obvinila 18 lidí podezřelých z daňových úniků. Škoda je 40 milionů

Pražská policie obvinila 18 lidí, kteří v roce 2012 při obchodování s pohonnými hmotami údajně připravili stát o 40 milionů korun. Kriminalisté je, vedle zkrácení daně, poplatků a podobné povinné platby, podezřívají  legálních výnosů z trestné činnosti. Informaci o případu ve čtvrtek přinesly České noviny.

14.9.2017

Případ aktivistky Krejčové předal soud do přestupkového řízení

Případ aktivistky Kateřiny Krejčové, která čelila obžalobě z napadení policisty na předloňské demonstraci v Praze, dnes předal odvolací pražský městský soud do přestupkového řízení. Podle senátu nebylo prokázáno, že žena policistu zranila. Krejčová je s rozhodnutím spokojena, protože soud potvrdil, že se nedopustila trestného činu. Dnešní rozhodnutí je pravomocné, státní zástupce se ale může dovolat k Nejvyššímu soudu.

14.9.2017

Odvolací soud se bude znovu zabývat případem aktivistky Krejčové

Pražský městský soud se dnes bude opětovně zabývat odvoláním v případu levicové aktivistky Kateřiny Krejčové, která čelí obžalobě z toho, že na předloňské demonstraci, jež se snažila zabránit pochodu odpůrců migrace, napadla policistu. Obvodní soud za to ženě nepravomocně uložil měsíční podmínku s ročním odkladem. Krejčová s obžalobou nesouhlasí, myslí si, že ji soudy chtějí exemplárně potrestat.

13.9.2017

Výpověď pro Sittu z papírny Neograph platí, rozhodla justice

Okamžitá výpověď pro bývalého generálního ředitele papírny Neograph Vladimíra Sittu staršího platí. Pražský městský soud dnes potvrdil rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1, který zamítl žalobu, jíž se proti výpovědi ze své někdejší firmy Sitta bránil. Odvolací senát potvrdil, že Sittova pracovní smlouva je neplatná, protože se překrývala jeho činnost generálního ředitele a statutárního orgánu firmy.

13.9.2017

KRIMI MIX: Strážníci zadrželi agresivního muže. Poškodil auto a napadl řidiče

Pražští strážníci v sobotu zadrželi agresivního muže, který poškodil automobil a napadl jeho řidiče. Strážníci muže předali policii. Městská policie o případu informovala ve středu. 

12.9.2017

Babiš se Bison&Rose za spojení s fotomontáží omlouvat nemusí

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se nemusí omlouvat PR agentuře Bison&Rose za to, že ji spojil s výrobou fotomontáže, na níž byl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) zachycen s nahou dívkou. Zamítnutí žaloby Krajským soudem v Praze dnes pravomocně potvrdil odvolací pražský vrchní soud. Babišův výrok podle soudu nebyl skutkovým tvrzením, ale hodnotícím postojem, navíc měl reálný základ.

12.9.2017

Agresivní muž zaútočil francouzskými holemi na řidiče autobusu MHD na Spořilově

Agresivního muže, který zaútočil na řidiče autobusů francouzskými holemi, zadrželi policisté. Událost se stala v úterý na lince 136 na Spořilově. Muže zpacifikovali cestující.

12.9.2017

Policie hledá kumpány v případu krádeže v obchodě na Žižkově

/VIDEO/ Tři muži v květnu uskutečnili promyšlenou krádež v obchodě v Seifertově ulici na Žižkově. S prodejny si odnesli stravenky, peníze a výherní losy, vše v hodnotě 80 tisíc korun. Totožnost zloděje policie má, nyní pátrá po dvojici jeho kumpánů. Policie svoji výzvu zveřejnila v úterý.

12.9.2017

Krejčíř za únos Konečného trestán nebude, usnesení je pravomocné

Uprchlý Radovan Krejčíř nebude potrestán za únos podnikatele Jakuba Konečného, který podle obžaloby zorganizoval v roce 2002. Státní zástupce si nepodal stížnost proti rozhodnutí pražského městského soudu, který letos v červenci zastavil Krejčířovo stíhání pro neúčelnost. Rozhodnutí je tak pravomocné, vyplývá z databáze Infosoud.

12.9.2017

Policejní služebnu v Kobylisích vyklidila krabice s municí

Horké chvilky zažili v pondělí večer policisté ze služebny v Kobylisích. Krabici granátů, protitankové střely a nábojů z kulometu jim tam přinesl muž, který munici našel v pozůstalosti svého otce. Policisté museli vyklidit služebnu.

12.9.2017

KRIMI MIX: Muže z vloupání do aut usvědčily střepy

/VIDEO/ V Cílkově ulici si v pondělí večer žena všimla muže, který se vloupal do zaparkovaných aut. Žena pak okamžitě zavolala na linku 158. Na místo vyrazila policejní hlídka, která měla popis pachatele. Na něj pak narazila v Durychově ulici.

12.9.2017

Soud projedná 20 let starou krevní mstu v centru Prahy

Pražský vrchní soud se dnes vrátí k případu kosovského Albánce Shukri Hotiho, který podle obžaloby rozstřílel před 20 lety samopalem v centru Prahy člena znepřátelené rodiny. Česká justice Hotiho odsoudila jako uprchlého. Po jeho vydání z Albánie pak chybovala při doručení rozsudku, takže muž nemohl včas navrhnout opakování procesu ve své přítomnosti. Zastal se ho Nejvyšší soud.

11.9.2017

Nečasová u soudu odmítla vypovídat. Její zdravotní omluvenky uznal znalec

Omluvenky Jany Nečasové (dříve Nagyové) v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství byly podle soudu oprávněné, jak potvrdil znalecký posudek. Novinářům to po pondělním neveřejném jednání řekla předsedkyně soudního senátu Pavla Hájková. Nečasová tentokrát k soudu přišla, ale využila svého práva nevypovídat.

AKTUALIZOVÁNO
11.9.2017

Znásilnil mladý Afghánec sestru v pražské nemocnici? Kauzu rozplétá soud

Předsedkyně trestního senátu Silvie Slepičková začala u Městského soudu v Praze rozplétat případ, který se stal loni 30. října v noci v pražské Nemocnici na Bulovce. Devatenáctiletý Afghánec, který doprovázel svého mladšího bratra, tam měl znásilnit zdravotní sestru. Záznamy z kamer ale chybí. A dokonce neexistují ani žádní přímí svědci incidentu.

11.9.2017

Na Žižkově hořela dvě auta. Jedno na LPG plynový pohon

V pondělí krátce po půlnoci hasiči zasahovali u požáru dvou osobních vozidel v ulici Pod Krejcárkem na Praze 3. Jedno z vozidel bylo na LPG pohon. Požár se obešel bez zranění. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení