VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

6.3.2018

Rath znovu před soudem. Je to podle něj jen divadlo pro veřejnost

Pražský krajský soud se po několikaměsíční přestávce znovu začal zabývat kauzou bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Ten ještě před zahájením líčení novinářům řekl, že podle něj jde o divadlo pro veřejnost a že stejně bude odsouzen, jako tomu bylo v minulosti, kdy mu soud vyměřil 8,5 roku vězení. Předseda trestního soudu už dopředu oznámil, že soud nehodlá opakovat důkazy, které už dříve zazněly. Chce ale dát možnost obžalovaným, aby se k případu vyjádřili.

6.3.2018

Loňský požár hotelu na Václavském náměstí způsobila závada osvětlení

Příčinou požáru v hotelu Juliš na Václavském náměstí, který se odehrál loni na konci července, byla závada neonového osvětlení. Během rekonstrukce nebyla vypnutá část osvětlení, což způsobilo zkrat a následný požár.

AKTUALIZOVÁNO
6.3.2018

Soud potrestal sguattery za obsazení Šatovky. 50 hodin obecně prospěšných prací

Obvodní soud pro Prahu 6 se dnes vrátil k případu devíti squatterů, kteří na začátku února obsadili usedlost Šatovka v Šáreckém údolí. Soud squatterům udělil výjimečný trest padesát hodin veřejně prospěšných prací a náhradu škody. 

5.3.2018

Národní muzeum vydávalo umělé drahokamy za pravé. Místo diamantu má sklo

Ve sbírce Národního muzea jsou místo některých drahých kamenů umělé napodobeniny. Rozdíl v ceně by podle soudního znalce mohl v některých případech být až několik desítek milionů korun. Muzeum nyní zjišťuje, jak se záměna stala. Informuje o tom server Hlídací pes.

5.3.2018

Za vraždu matky vyměřil soud mladíkovi deset let

Jsem šťastný, spadl ze mě mnohaletý stres. Tak v pondělí u středočeského krajského soudu přiblížil své pocity z pobytu za mřížemi mladík, který se zpovídá z ubodání mámy. „Ve vazební věznici jsem prošel vývojem; pomohla mi setkání s psychologem,“ doplnil s tím, že teď už chce ve vězení studovat a stát se řádným občanem.

5.3.2018

Očištěný policista z protidrogové centrály chce od státu přes dva miliony korun

Někdejší vrchní rada Národní protidrogové centrály Miroslav Vogel se od státu domáhá 2,2 milionu korun za své nezákonné trestní stíhání. Policista čelil nepravdivému obvinění, že kryl svého informátora, který vyráběl a prodával pervitin. Než justice Vogela stihla očistit, byl sesazen na řadovou pozici. Ministerstvo spravedlnosti mu pak přiznalo omluvu a 295 tisíc korun a obvodní soud dal úřadu za pravdu v tom, že zbytek nároku je promlčený. Vyplývá to z nepravomocného rozsudku, který má ČTK k dispozici.

5.3.2018

Mladý muž platil cizí kartou. Utratil z ní přes dva tisíce korun

/VIDEO/ Od začátku února tohoto roku pátrají policisté z Dejvic po neznámém muži, který několikrát použil cizí platební kartu. Majitel o ni spolu s peněženkou zřejmě přišel během návštěvy jedné z knihoven v Technické ulici v Praze 6, když si odskočil na toaletu.

5.3.2018

Škoda přes 14 milionů. Ředitel benešovské policie se zpovídá před soudem

Ředitel benešovské policie Pavel Havránek způsobil podle žalobce státu škodu  přesahující 14 milionů. Případ  se odehrál v letech 2009 až 2014, kdy se Havránek podle žaloby jako ekonomický náměstek středočeského policejního ředitelství podílel na zmanipulování výběrových řízení. V případě prokázání viny mu za zneužití pravomoci a další činy hrozí 12 let. V pondělí kauzu začal projednávat pražský soud. 

AKTUALIZOVÁNO
5.3.2018

Dopravu u tunelu Mrázovka blokovala hořící dodávka

V Dobříšské ulici u tunelu Mrázovka hořela dodávka. Požár se nejprve pokusili hasit policisté, později byli na místě pražští hasiči. Požár blokoval dopravu.  V pondělí o tom informovali policisté a hasiči na sociálních sítích. 

4.3.2018

Loňská bilance pražských hasičů: Pět mrtvých a přes pět požárů denně

Minulý rok vzniklo v Praze 1974 požárů, což je o 51 méně než předloni. Oproti roku 2015 se jejich počet dokonce snížil o více než čtyři stovky. Přesto během jednoho dne vzniklo na území hlavního města průměrně 5,4 požáru. Pět lidí při nich loni zahynulo, dalších 83 utrpělo zranění. Oheň způsobil škodu přes 198 milionů korun, hasiči svými zásahy zachránili majetek odhadem za téměř 370 milionů korun. Statistiky zveřejnili na svém webu.

4.3.2018

OBRAZEM: V Nerudově ulici hořelo v podzemních garážích. Škoda je sto tisíc korun

V sobotu před půlnocí museli pražští hasiči vyjet k zásahu do Nerudovy ulice v Praze 1. Příčinou byl kouř, který se valil z podzemních garáží. Požár způsobila technická závada a obešel se bez zranění.

4.3.2018

Obžalovaný lékař Dbalý by se měl příští týden vrátit před soud

Pražský městský soud by v příštím týdnu mohl pokračovat v hlavním líčení s bývalým ředitelem Nemocnice Na Homolce Vladimírem Dbalým. Projednávání korupční kauzy, v níž si lékař údajně řekl o úplatky přesahující 27 milionů korun, nemohlo téměř rok pokračovat kvůli Dbalého zdravotním omluvenkám. Soudkyně nakonec nechala lékařův psychický stav přezkoumat v ústavu a po obdržení posudku nařídila nové termíny jednání.

4.3.2018

Na Českobrodské srazil autobus muže. Oživovali ho svědci, policisté i záchranáři

K vážné dopravní nehodě došlo v sobotu večer na silnici spojující pražské Kyje a Dolní Měcholupy. Zájezdový autobus srazil čtyřiadvacetiletého muže. Na místo vyrazily všechny složky Integrovaného záchranného systému. Muž byl s vážnými zraněními převezen do nemocnice.

2.3.2018

Na Pražském okruhu došlo k hromadné nehodě. Muže vyprošťovali hasiči

K vážné nehodě došlo na 17. kilometru Pražského okruhu, přibližně 500 metrů za nájezdem z ulice K Barrandovu směrem k letišti. U nehody nákladního a několika osobních vozidel zasahovaly dvě jednotky hasičů. Zraněného muže museli hasiči vyprostit a předali jej záchranářům.

2.3.2018

V Hostivaři našli mrtvého muže. Zřejmě umrzl

V ulici Plukovníka Mráze v pražské Hostivaři byla dnes dopoledne nalezena mrtvola. Nejspíš se jednalo o muže bez domova a jeho smrt má na svědomí mráz.

2.3.2018

Dům je ve vlastnictví nás všech, řekla squatterka z usedlosti Šatovka

Obvodní soud pro Prahu 6 dnes začal projednávat obsazení pražské usedlosti Šatovka. Na lavici obžalovaných usedlo devět aktivistů. Podle nich bylo jejich jednání sice protiprávní, ale legitimní, protože v Praze mrzne na ulicích mnoho lidí, a přitom Praha disponuje mnoha prázdnými domy. Vypovídala pouze Zuzana Brodilová, ostatní se pouze připojili k její výpovědi. Verdikt soudu padne pravděpodobně v úterý.

2.3.2018

Měnil, měnil, až vyměnil. Pokladní ale chybělo dvacet tisíc korun

/VIDEO/ Je to starý trik, ale jak vidno, stále účinný. Tak dlouho chce někdo měnit peníze, až mu nějaké zůstanou za nehty. Tento příběh, trvající fakticky pouhých několik málo minut, se odehrál koncem ledna v jedné bankovní pobočce v Lazarské ulici v centru Prahy. 

2.3.2018

KRIMI MIX: Dva chovní kozlové skončili v útulku pražských strážníků

Včera odpoledne požádali zaměstnanci Úřadu městské části Praha - Troja o pomoc odchytovou službu pražských strážníků. Na jejich pozemku se totiž pohybovalo stádo zdivočelých koz. Do samotného odchytu se zapojili i zaměstnanci úřadu.

1.3.2018

Pelikán rozhodne o vydání Nikulina i podle váhy trestných činů

Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) rozhodne o tom, zda vydá údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států, nebo do Ruska hlavně podle závažnosti trestných činů. Přihlédne například i k tomu, která ze zemí o extradici aktivně žádala a která tak učinila později. Řekl to dnes při sněmovních interpelacích na dotaz Miroslavy Němcové z ODS. USA Nikulina viní z rozsáhlého hackerského útoku, Rusko z internetové krádeže v řádu desítek tisíc korun.

1.3.2018

Ministr vnitra dal přezkoumat zadržení kurdského politika v Praze

Postup české policie, která v sobotu zadržela kurdského politika Sáliha Muslima na základě mezinárodního zatýkacího rozkazu z Turecka, nechal ministr vnitra Lubomír Metnar (za ANO) prověřit. Uvedl to dnes ve Sněmovně v rámci interpelací. Prošetřit Muslimův případ přislíbil poslancům rovněž premiér Andrej Babiš (ANO) kvůli informacím, že kurdský politik byl zadržen na zákaladě přání tureckých tajných služeb.

AKTUALIZOVÁNO
1.3.2018

Babiš: Murínovo odvolání z čela GIBS jsem nenavrhoval

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes při sněmovních interpelacích uvedl, že odvolání Michala Murína z čela Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) nenavrhoval. Řeší, jak řekl, hospodaření inspekce, o němž má pochyby. Bezpečnostní rada se k věci sejde podle Babiše příští čtvrtek ráno.

1.3.2018

Lov na velkoobchodníka s drogami se zdařil. Zboží schovával v trenkách

/VIDEO/ Po několik týdnů prošetřovali pražští kriminalisté podivnou činnost jednačtyřicetiletého muže z Nigérie. Ten si měl na živobytí vydělávat, krom jiného, prodejem drog. Během prošetřování zjistili, že dealer fungoval takzvaně na telefon. V praxi to znamenalo, že centrum Prahy muž křižoval jako soukromý přepravce osob. Jakmile ale zazvonil telefon, změnil se v samozvaného „apatykáře“.

AKTUALIZOVÁNO
1.3.2018

Postupovali jsem standardně, tvrdí obžalovan exmanažeři EGAP

Bývalí manažeři státní Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP) Jiří Skuhra a Karel Pleva dnes u soudu odmítli obžalobu, podle níž porušili své povinnosti a způsobili vysokou škodu při pojištění úvěru na výstavbu cementárny ve Vietnamu. Postupovali prý standardně. Obchodní náměstek Skuhra popřel, že před jednáním dozorčí rady záměrně navrhl odstranit z podkladů pasáže, které byly k projektu skeptické. Generální ředitel Pleva argumentoval tím, že s případem neměl mnoho společného, pouze jej radě z "protokolární povinnosti" prezentoval.

AKTUALIZOVÁNO
28.2.2018

Zloděje asi honila mlsná a ukradli sedmdesát čokolád. Teď je dopadla policie

Zřejmě velkou chuť na sladké dostali dva původně neznámí pobertové. V obchodě s potravinami na Vinohradech se obsloužili čokoládou, přidali k tomu konzervy s tuňákem, ale k zaplacení více než pěti tisíc korun se neměli. Díky medializaci případu se policistům podařilo ztotožnit oba podezřelé. Nyní budou provedeny standardní kroky v rámci přípravného řízení.

28.2.2018

Student Ševcov zažaloval stát. Jako odškodné žádá 1,3 milionu korun

Ruský student Igor Ševcov, který v minulosti čelil trestnímu stíhání mimo jiné za údajný útok na dům současného ministra zahraničí Martina Stropnického (ANO), podal žalobu na ministerstvo spravedlnosti. Uvedla to mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 2 Marcela Pröllerová. Z justiční databáze Infosoud vyplývá, že mladík požaduje celkem 1,3 milionu korun. Ministerstvo mu loni přiznalo 360 tisíc Kč.

28.2.2018

Nemocnice Na Homolce ukončila nákupy přes dceřiné společnosti

Pražská Nemocnice Na Homolce k dnešnímu dni ukončila nákupy zdravotnického materiálu přes dceřinou společnost Holte Medical. Poslední objednávky mají firmy dodat do konce března. To byl také termín, do kterého musela podle nařízení ministerstva zdravotnictví nákupy přes prostředníka ukončit. Hospodařením nemocnice a zadáváním veřejných zakázek se v minulosti zabýval finanční úřad, Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) i soudy.

AKTUALIZOVÁNO
28.2.2018

Odvolací soud potvrdil osvobození exnáměstka Šišky v kauze IBM

Někdejší náměstek ministerstva práce Vladimír Šiška a znalec Vladimír Smejkal nespáchali trestný čin v souvislosti se zakázkou na dodání systému, který měl zabránit zneužívání sociálních dávek. Dnes to potvrdil pražský vrchní soud, jenž zamítl odvolání státního zástupce proti loňskému osvobozujícímu rozsudku. Žalobce trval na tom, že muži chtěli miliardovou zakázku nezákonně přidělit firmě IBM.

28.2.2018

Italský podnikatel z článku zavražděného slovenského novináře podniká v Česku

Italský podnikatel Antonino Vadala, který má podle zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka vazby na slovenské politiky i italskou mafii, má byznys i v Česku. Podle obchodního rejstříku mu od loňského listopadu patří společnost Vadala Group CZ, která se do té doby jmenovala Redo Water. Firma sídlí na nejdražší české ulici Na Příkopě v Praze, podniká v byznysu s realitami a nemá téměř žádný majetek. Napsala to dnes Mladá fronta Dnes (MfD).

28.2.2018

V Radotíně vykolejil nákladní vlak. Jedna osoba zraněna

V pražském Radotíně dnes ráno vykolejil nákladní vlak. Na místě zasahovali hasiči. Několik vagónů byly mimo koleje a zraněný posunovač byl předán do péče záchranářů. Na sociálních sítích o tom informovali pražští hasiči. Škoda se přibližně odhaduje na dvacet milionů korun. 

28.2.2018

Noční požár v centru Prahy. Hasiči museli zasahovat v dýchací technice

V úterý večer likvidovali pražští hasiči požár v ulici Bílkova na Praze 1. Na místě byly čtyři hasičské jednotky a hasiči museli zasahovat v dýchací technice. Ve středu ráno to na svých stránkách uvedli pražští hasiči.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT