VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

29.9.2017

KRIMI MIX: Muž zkolaboval na Karlově mostě. Oživovali ho i strážníci

/VIDEO/ Na Karlově mostě se ve čtvrtek odehrálo drama. U sousoší sv. Jana z Mathy, sv. Felixe z Valois a sv. Ivana se k zemi sesunul muž, který se před tím kochal pohledem na Vltavu. Jedna z kolemjdoucích muži poskytla první pomoc, pak ji vystřídal strážník. O případu v pátek informovala Městská policie.

AKTUALIZOVÁNO
29.9.2017

Žena přepadla lékárnu na Praze 10. Odnesla si peníze

Lékárnu ve Šrobárově ulici na Praze 10 přepadla v pátek krátce před jedenáctou hodinu žena se zbraní v ruce. Vyhrožovala lékárnici a chtěla peníze, které jí nakonec pracovnice lékárny vydala. Žena s nimi odešla.

AKTUALIZOVÁNO
29.9.2017

Bývalý policista Kadlec dostal od soudu podmínku

Expolicista Karel Kadlec odešel od soudu s dvacetiměsíční podmínkou se čtyřletým odkladem za řízení v opilosti. Soud ho zároveň potrestal i čtyřletým zákazem řízení. Trest se týká dvou nehod, které Kadlec způsobil pod vlivem alkoholu. Expolicista musí také zaplatit část škody ve výši 1,3 milionu, která vznikla na havarovaných vozidlech. Rozsudek není pravomocný. V pátek o tom informoval server Irozhlas.cz

29.9.2017

Muž ukradl ženě mobil a vběhl s ním do tunelu metra

Muž ve stanici metra Karlovo náměstí odtrhl ženě mobil doslova od ucha a utekl s ním do tunelu. K incidentu došlo ve čtvrtek večer. Přivolaní policisté se tedy museli za mužem vydat přímo do tunelů metra.

27.9.2017

Policie hledá muže, který okradl stařenku o třináct tisíc

/VIDEO/ Zatím neznámý muž okradl stařenku na pražském Břevnově. Nejprve se jen tak bezcílně potuloval po ulici, a pak zazvonil u jednoho z domů. Hned napoprvé se nic nedělo a muž zvonění opakoval. Na druhé zvonění reagovala sedmaosmdesátiletá žena, která mu přišla otevřít.

27.9.2017

KRIMI MIX: Policie hledá svůdníka z internetových seznamek. Okrádal dívky

/VIDEO/ Devatenáctiletý mladík sváděl dívky přes internetové seznamky. Během schůzky je okradl a utekl. Policisté už zaznamenali čtyři případy takto okradených dívek. Těch by ale mohlo být více.

27.9.2017

Autobus s dětmi najel do příkopu. Nehoda se obešla bez zranění

Vážná nehoda se stala ve středu ráno na silnici mezi Kostelním Hlavnem na Praze-východ a sjezdem z dálnice D10 na 21 kilometru. Autobus s dětmi tu sjel ze silnice do příkopu. Všech 50 dětí předškolního věku prohlédli záchranáři. Naštěstí se nikdo nezranil. V místě nehody je silnice uzavřená.

27.9.2017

Soud potvrdil podmínky pro členy Ztohoven za červené trenýrky na Hradě

Pražský městský soud ve středu potvrdil půlroční podmínky pro dva členy umělecké skupiny Ztohoven, kteří v září 2015 vyvěsili červené trenýrky na Hradě. Soud odvolání žalobce i Pražského hradu zamítl. Ve středu o případu informoval server Idnes.cz.

26.9.2017

Afghánec zdravotní sestru neznásilnil, řekl soud

Pražský městský soud se v úterý znovu zabýval případem údajného znásilnění sestry v nemocnici na Bulovce. Toho se měl dopustit dvacetiletý Afghánec  Sabawoon Davizi. Podle soudkyně Silvie Slepičkové se nepodařilo prokázat, že by došlo ke znásilnění.

26.9.2017

Celníci v Sapě objevili tajný sklad napěchovaný padělky

Na tajný sklad s nelegálními kopiemi oblečení a módních doplňků narazili celníci při kontrole v pražské tržnici Sapa. Obchodník se pokusil o útěk. Odhadovaná škoda jde do několika desítek milionů. 

26.9.2017

KRIMI MIX: Dva muži si z obchodu odnesli tablet

/VIDEO/ Policisté vyšetřují krádež tabletu, která se odehrála na konci července  v obchodě ve Vinohradské ulici. Pachatele, kteří tablet odcizili přímo v obchodě, se podařilo zachytit na kameru. O případu v úterý informovala policie.

26.9.2017

Vražda šéfa podsvětí nebude potrestána, soud obžalované osvobodil

Vražda jednoho z šéfů tuzemského podsvětí Antonína Běly z roku 1996 zatím nebude potrestána. Krajský soud v Praze dnes zprostil obžaloby Pavla Šrytra a Jána Kaca, protože se podle něj neprokázalo, že skutek spáchali. Rozsudek se očekával, jelikož návrh na zproštění kvůli pochybnostem o jejich vině podala kromě advokátů také státní zástupkyně. Proti rozsudku je možné podat odvolání.

25.9.2017

Soud vrátil k došetření kauzu manažerů státní pojišťovny EGAP

Soud vrátil pražskému vrchnímu státnímu zastupitelství k došetření kauzu dvou bývalých manažerů státní Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP). Na dotaz médií to v pondělí uvedla mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Pavla Hájková. Muži čelí obvinění v souvislosti s financováním výstavby cementárny ve Vietnamu. Podle vrácené obžaloby způsobili porušením povinnosti při správě cizího majetku škodu ve výši 871 milionů korun.

25.9.2017

KRIMI MIX: Muž vnikl do budovy mateřské školy. Chytli ho strážníci

Muže, který vnikl v sobotu ráno do objektu mateřské školky, zadrželi strážníci. Krátce po příjezdu zde Našli rozbitou skleněnou výplň vstupních dveří kuchyně. O případu na svém webu informovala pražská městská policie v pondělí.

25.9.2017

Provoz na Jižní spojce komplikovala nehoda kamionů

Na Jižní spojce v ulici V Korytech na Praze 10 se dopoledne střetly dva kamiony. Jeden z řidičů je vážně zraněn, druhý zůstal zaklíněný uvnitř vozidla a vyprošťovali ho hasiči. V místě se stále tvoří kolony.

24.9.2017

Ústavní soud odmítl stížnost exhejtmana Davida Ratha

Bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath neuspěl se svou stížností, v níž poukazoval na domnělou podjatost senátu Nejvyššího soudu a zpolitizovanost jeho rozhodování. Ústavní soud jeho stížnost odmítl s tím, že neexistují objektivní důvody pochybovat o nestrannosti tří soudců.

24.9.2017

Vyplul pro záchranu své ženy. Bohužel bez vesel

/VIDEO/Na plavbu po Vltavě se na loďce bez vesel vydal ve středu čtyřiadvacetiletý muž. U Mánesova mostu odcizil čtyřmetrové plavidlo a vyplul, aby zachránil svou ženu před satanem. Policisté ovšem zanedlouho jeho misi překazili a bezpečně ho dopravili na břeh.

23.9.2017

Z Karlova mostu spadl do Vltavy muž. Pomáhali ho zachraňovat dva svědci

V sobotu odpoledne spadl z Karlova mostu do Vltavy muž, který po dopadu skončil v bezvědomí. Na místo vyjeli hlídky  MOP a 158 Dejvice, dále MP Praha, posádky RZP a RV ZZS HMP a dvě jednotky hasičů. Pro muže skočili i dva svědci.

23.9.2017

Krádež v klenotnictví v Pařížské vyšetřuje policie. Škody jdou možná do milionů

Policisté v sobotu vyšetřují krádež cenností, která se odehrála v klenotnictví v pražské Pařížské ulici. Odhadovaná cena ukradených věcí jde údajně do milionů.

23.9.2017

Muž podle policie vylákal z žen 2,5 mil., hrozí mu osm let vězení

/VIDEO/ Pražští kriminalisté vyšetřují jedenatřicetiletého muže, který podle nich podvodně vylákal z žen téměř 2,5 milionu korun. Seznamoval se s nimi na internetu. Policisté zatím evidují deset poškozených a hledají případné další oběti. Muži, který je od září ve vazbě, hrozí až osm let vězení. Na webu tom dnes informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

23.9.2017

Souzený Rath se proti odposlechům brání ústavní stížností

Zasáhnout do vlekoucího se soudního procesu v kauze údajného korupčního ovlivňování stavebních a zdravotnických zakázek Středočeského kraje se podáním ústavní stížnosti snaží obhajoba někdejšího hejtmana Davida Ratha. O tom, že ve čtvrtek byla podána stížnost argumentující údajným porušením práva na spravedlivý proces, informoval v sobotu Český rozhlas. Pochybení stěžovatelé spatřují v tom, že Nejvyšší soud ČR v souvislosti s případem, v němž vedle Ratha figuruje ještě desítka dalších obžalovaných, ještě dřív, než zazněl pravomocný verdikt, rozhodl to tom, že obhajobou zpochybňované policejní odposlechy lze použít jako důkaz. Konstatoval to u živé kauzy, která stále zůstává předmětem projednávání o soudů nižších instancí.

22.9.2017

Soud osvobodil anarchisty obžalované z přípravy útoku na vlak

Pět anarchistů zatím nebude potrestáno v souvislosti s kauzou přípravy teroristického útoku na vlak. Pražský městský soud je dnes zprostil obžaloby podle paragrafu, který říká, že skutek popsaný v obžalobě nebyl trestným činem. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.

22.9.2017

ČRo: Policie vyloučila Dbalého kvůli nemoci z třetí kauzy Homolky

Třetí větev údajné korupční kauzy Nemocnice Na Homolce spěje k obžalobě. Kriminalisté z ní kvůli brzdění vyšetřování vyloučili někdejšího ředitele nemocnice Vladimíra Dbalého, který podle obhajoby trpí závažnými zdravotními problémy, a není tak schopen se seznámit se spisem a umožnit podání obžaloby.

21.9.2017

Soud se začal zabývat sporem o Kliniku. Úřad chce po aktivistech 360 tisíc

Obvodní soud pro Prahu 3 se ve čtvrtek začal zabývat sporem mezi  Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) a aktivisty z Autonomního sociálního centra Klinika. Úřad požaduje po Klinice a po její zástupkyni  Tereze Virtové 360 tisíc za bezesmluvní užívání budovy. O soudní kauze ve čtvrtek informoval server Idnes.cz. 

21.9.2017

Rath neuspěl s žalobou na stát. Odvolací soud ji nepovolil

Lékař David Rath nemůže vedle "svého" státního zástupce Petra Jiráta současně zažalovat také stát. Správnost rozhodnutí obvodního soudu nyní potvrdil i pražský městský soud, u nějž si bývalý hejtman stěžoval. Vyplývá to z usnesení, které dnes poskytla mluvčí instituce Markéta Puci. Rath požaduje po Jirátovi omluvu a finanční zadostiučinění za výroky pronesené v souvislosti se svou korupční kauzou. Žalobu chtěl rozšířit i na Krajské státní zastupitelství v Praze.

AKTUALIZOVÁNO
21.9.2017

Ministr Pelikán podal žalobu na soudkyni Helenu Královou

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán podal kárnou žalobu na soudkyni Helenu Královou. Požaduje její odvolání z funkce. Informaci zveřejnila Česká televize. Soudkyně je známá z kauz Jany Nečasové.

20.9.2017

KRIMI MIX: Policie hledá muže, který přepadl dívku kousek od metra

/VIDEO/ V půl jedenácté večer 7. září přepadl kousek od stanice metra Nové Butovice zatím neznámý muž mladou dívku. Žena se nakonec ubránila a útočník utekl. O pátrání po muži ve středu informovala na svých stránkách policie.

20.9.2017

Soud nepřiznal nárok na nemajetkovou újmu ženě oběti vraha z klánovického lesa

Pražský vrchní soud ve středu nepřiznal nemajetnou újmu v částce půl milionu korun vdově po muži, kterého zastřelil v Klánovickém lese Oldřich Konrád. Podle soudu totiž existuje pochybnost, zda a v jaké výši újma vznikla. Manželé se totiž v době vraždy rozváděli. Rozhodnutí je pravomocné, žena ovšem může zkusit svůj nárok uplatnit v občanskoprávním řízení.

20.9.2017

Za zpronevěru desítek milionů si bývalý advokát odpyká osm let

Za zpronevěru zhruba 65 milionů korun z advokátní úschovy realitní kanceláře si bývalý advokát Miloš Vlasák opyká osm let ve vězení. Dalších deset let nebude moct vykonávat žádnou funkci v advokacii. Rozhodl o tom dnes pražský vrchní soud soud, který zamítl Vlasákovo odvolání. Proti rozhodnutí lze podat pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

20.9.2017

Na D1 se srazila motorka s automobilem. Dva zranění

Dva lidé na motocyklu a automobil se srazili na D1 na okraji Prahy. Provoz byl obnoven kolem půl jedenácté. Žena a muž na motorce skončili v nemocnici. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení