VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

31.7.2017

K loupeži vedla prohra na automatech, přiznal podezřelý

Praha – Netradiční souvislosti mělo dopadení muže podezřelého z loupeže spáchané minulé pondělí půl druhé hodiny po půlnoci ve večerce v Koněvově ulici na Žižkově. Klec spadla v noci na sobotu, když policisté reagovali na upozornění všímavého svědka – a tím nebyl nikdo jiný než sám přepadený muž. „Ten totiž přespával v obchodě, v noci se vzbudil a šel se napít. Při tom si všiml, že pachatel, který ho v pondělí přepadl, nahlíží přes vitrínu do obchodu. Ihned proto zavolal na linku 158,“ osvětlil v pondělí souvislosti Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

31.7.2017

Zátaras, který zastavil motorku v tunelu, zůstává předmětem prošetřování

Praha - Nebylo by lepší motorkáře, který divoce ujíždí policistům, raději nechat být, než riskovat vážný malér při honičce? Ne, tenhle nápad neobstojí. Když jezdec na motorce ujíždí policejní hlídce, není to v pořádku – je ale nutné riskovat při stíhající jízdě jeho život? Radek Kahovec, který se sám označil za „motocyklistu, ale ne motorkáře“, reagoval touto otázkou na informace Deníku o dvojím ujíždění jezdců na motorkách, které v rozmezí necelého týdne skončily vážnou nehodou. „Když se někdo chce vyhnout kontrole, protože si vyjel bez řidičáku, nemá přece smysl rozpoutat honičku, při které se může zabít,“ míní Kahovec.

30.7.2017

Kvůli požáru v domě zůstalo prázdných 16 postelí. A dva pelíšky

Praha - Evakuaci 16 lidí a dvou psů ze zakouřeného sídlištního domu si uprostřed noci na neděli vyžádal požár v Bohnicích. Dvě minuty před půlnocí vyjely hasičské jednotky z Holešovic, Satalic i z centrály do Čimické ulice, kde byl ohlášen požár kuchyně bytu ve čtvrtém patře. Dva lidi prohlédl lékař záchranné služby.

29.7.2017

Opuštěný drážní domek vyhořel kvůli nedbalosti

Praha – Čtyři jednotky hasičů likvidovaly v sobotu vpodvečer požár na Florenci. Na viaduktu poblíž ulice Pod Výtopnou hořel opuštěný drážní domek. K ohni, který podle prvotních výsledků šetření měla na svědomí nedbalost, byli příslušníci tří jednotek pražských hasičů a jejich drážní kolegové přivoláni před půl sedmou.

29.7.2017

Policisté řešící krádež drahých brýlí hledá dvojici s dítětem

Praha – Krádež značkových brýlí za téměř 14 tisíc korun, o níž kamerové záběry naznačily, že byla dokonale připravená, řeší od druhého červencového úterý policisté z oddělení v Bartolomějské ulici. Dosavadní zjištění napovídají, že hledají dvojici, která pracovala jako sehraný tým – a jíž navíc k odpoutání pozornosti posloužila malá holčička.

29.7.2017

KRIMI MIX: Krvácející muž hrozil, že skočí ze střechy

Praha – Krev i napětí. To byly atributy dramatu, o kterém v sobotu informovala Michaela Teplá z centrály pražských strážníků. Příslušníky městské policie přizvala v pátek na pomoc přítelkyně 29letého muže, který se na Letné pořezal a utekl z domu.

28.7.2017

Kratochvílová je z vazby venku, policie již vyslechla všechny klíčové svědky

Po bezmála třech měsících byla z vazby propuštěna exnáměstkyně ministryně školství Simona Kratochvílová. Spolu s bývalým bossem českého fotbalu Miroslavem Peltou čelí obvinění ze zmanipulování sportovních dotací.

28.7.2017

Stánek s mobily byl vykraden za 14 dnů dvakrát

Prah/VIDEO/ – Dvakrát během dvou týdnů byl vykraden stejný stánek s mobilními telefony, který se nachází v nákupním centru v Přetlucké ulici ve Strašnicích. Podle všeho ale nemá oba skutky na svědomí stejný pachatel, který se na místo činu vrátil – ať už proto, že byl s kořistí spokojen a chtěl si zopakovat úspěšnou akci, nebo si naopak zamýšlel napodruhé „spravit chuť“.

28.7.2017

KRIMI MIX: Lupič žádal dvacet tisíc. Prý na operaci dítěte

Praha – Po muži podezřelém z loupeže, který přepadl večerku v Koněvově ulici na Žižkově a domáhal se 20 tisíc korun, jež prý nutně potřebuje na operaci dítěte, pátrají od pondělka kriminalisté. Pachatel, který dvě a půl hodiny po půlnoci ohrožoval prodavače nožem s 25 cm dlouhou čepelí, si nakonec odnesl několik tisícovek a krabičku cigaret.

28.7.2017

Za 56 ran nožem dostal cizinec 12,5 roku vězení

Praha – Dvanáct a půl roku za mřížemi si má podle pátečního zatím nepravomocného verdiktu Městského soudu v Praze odpykat Syřan dlouhodobě žijící na Kypru Jawad Mansour.

27.7.2017

Od volantu řidič zmizel až na zadní sedadlo. Za jízdy!

Praha – Nijak zběsile neujížděl, ale ani nebrzdil Ford Focus, který na Bubenském nábřeží chtěli před půlnocí kriminalisté jedoucí v civilním autě zastavit kvůli otáčení ve světelné křižovatce. A za jízdy si vyměnili místa řidič se spolujezdcem – původní šofér dokonce přesedl dozadu! Událost z noci na neděli připomněl ve čtvrtek Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie.

27.7.2017

Soud vrátil k došetření kauzu kolem podnikatele Čadka a pošty

Praha - Pražský městský soud vrátil k došetření případ podnikatele Lukáše Čadka, která se týká údajné korupce a podvodu kolem státního podniku Česká pošta. Na dotaz ČTK to uvedla soudkyně Veronika Čeplová, která o tom rozhodla v neveřejném jednání. K důvodům vrácení kauzy se nechtěla vyjadřovat, protože se s nimi nejprve musejí seznámit státní zástupci a obžalovaní.

27.7.2017

Při kontrole ve firmě odvedli policisté 28 cizinců

Praha – Osmadvacet cizinců zajistili příslušníci středočeské cizinecké policie, kteří ve středu uspořádali v Jirnech na Praze-východ akci s krycím názvem Šunka. Navštívili firmu produkující masné výrobky, aby v součinnosti s inspektorátem práce prověřili zaměstnávání cizinců (a také se zaměřili na kontrolu dodržování pobytového režimu či na pátrání po lidech figurujících v pátrání).

AKTUALIZOVÁNO
27.7.2017

Soud zamítl žádost Explosive Service na odškodnění 63 miliony korun

Praha - Firma Explosive Service nemá nárok na odškodnění zhruba 63 milionů korun, které v žalobě požadovala od státu za stíhání svých jednatelů. Soud oba muže před 11 lety zprostil obžaloby z nedovoleného obchodu s vojenským materiálem. V ostře sledované kauze byli viněni z toho, že dovezli téměř 334 tun vojenských demoličních náloží z vyřazených zásob švédské armády, aniž si zařídili příslušnou licenci pro obchod s vojenským materiálem. Rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 2 není pravomocné, lze se proti němu odvolat.

27.7.2017

Řidič, který v noci boural, měl notně upito

Brandýs nad Labem – Dvě zaparkovaná auta naboural v pondělí před čtvrtou ranní – a od úterka čelí stíhání pro ohrožení pod vlivem návykové látky. To policistka Eva Hašlová ve čtvrtek uvedla k 25letému řidiči Škody Octavia, který havaroval v ulici Komenského v Brandýse nad Labem.

26.7.2017

Jeden účastník potyčky byl pobodán, druhý zůstal ležet v bezvědomí

Praha /VIDEO/ – Původně se jednalo spíše o postrkovanou, která ale posléze přerostla v pěstní souboj. Tak ve středu přiblížil Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie pouliční šarvátku, která se podle jeho slov nakonec změnila v boj o život. „Poškozeného lékaři zachránili, pachatel stále uniká,“ konstatoval Hulan. Incident, k němuž došlo v půl páté ráno před jedním z barů v Dlouhé ulici již 19. července, tak pro kriminalisty I. obvodu pražské policie zůstává stále aktuální.

26.7.2017

Cizinec rozbíjel auta, která měla držák na skle

Praha – Jednatřicetiletého cizince, kterého podezřívají ze série vloupání do 18 aut, obvinili z krádeže a poškození cizí věci kriminalisté III. obvodu pražské policie. Podezřívají ho, že od konce června stačil napáchat škody převyšující sto tisíc korun.

26.7.2017

Kdo odnesl z muzea kasičku s dary návštěvníků?

Praha  – Téměř 20 tisíc korun zmizelo z pokladničky s dary návštěvníků v památníku hrdinů heydrichiády při pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici. V souvislosti s touto krádeží policisté pátrají po mladíkovi, který muzeum navštívil 15. července; objevil se odpoledne kolem půl třetí. Kamerové záběry zachytily, že si zčásti prohlížel expozici – ale také zdánlivě bezcílně posedával a bloumal.

26.7.2017

Dva kamiony po nehodách hořely téměř na stejném místě

Praha – Hned dva dopravní kolapsy kvůli haváriím kamionů, které po nehodách začaly hořet, zažívala ve středu oblast křížení Jižní spojky a Švehlovy ulice. Už v ranní dopravní špičce bránila provozu bouračka, k níž došlo před půl sedmou, kdy nákladní souprava mířící po Jižní spojce od Štěrbohol k Barrandovskému mostu navzdory svodidlům vyjela vpravo mimo komunikaci a převrátila se na pravý bok. 

AKTUALIZOVÁNO
26.7.2017

Po havárii kamionu zatarasila Jižní spojku ohnivá bariéra

Praha – Kolaps dopravy na Jižní spojce ve směru jízdy od Štěrbohol k Barrandovskému mostu přinesla ve středu ráno havárie kamionu, který před půl sedmou prorazil svodidla za čerpací stanicí pohonných hmot poblíž sjezdu na Strašnice. V místě na úrovni ulice Nad Elektrárnou, kde se souprava při nehodě převrátila na bok a začala hořet, zůstala Jižní spojka na půl hodiny zcela neprůjezdná. Teprve likvidaci požáru uvolnili policisté alespoň jeden jízdní pruh.

25.7.2017

Soud znovu zastavil stíhání Krejčíře za únos podnikatele Konečného

Pražský městský soud dnes opět zastavil trestní stíhání Radovana Krejčíře za údajný únos podnikatele Jakuba Konečného. Případný uložený trest by totiž podle názoru soudního senátu neměl význam vedle dalších trestů, které již Krejčíř dostal.

25.7.2017

Bombový telefonát byl žert po noci strávené u sklenky

Praha – Na linku 158 jsem zavolal jen tak pro pobavení. Tohle vysvětlení nabídl kriminalistům 31letý muž, kterého policisté podezřívají z anonymního telefonátu spojeného s bombovou hrozbou. Kvůli té byla v neděli po ránu evakuována stanice metra Radlická; při následné pyrotechnické prohlídce se nenašlo nic podezřelého. Jak se muže, kterému v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt vy vězení, podařilo dopadnout, přiblížil v úterý Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie.

25.7.2017

Podezřelý z kauzy střelby v centru Prahy zemřel v nemocnici

Praha – Smrtelný následek měla střelba, která v pondělí před polednem vyvolala obrovskou pozornost v Opletalově ulici v centru metropole. Postřelený 31letý muž, kterého už na místě události záchranáři resuscitovali, v pondělí večer v nemocnici zemřel. Podle zvěstí, které po činu kolovaly v okolí, vtrhl právě tento muž do prodejny se zbraněmi, nožem zaútočil na přítomného 44letého muže a vážně ho zranil. Žena z obsluhy – zřejmě kolegyně pobodaného – ho pak údajně zastavila střelbou.

25.7.2017

Za záměnu léků v Zentivě hrozí podezřelému až pět let vězení

Praha - Až pět let vězení hrozí bývalému zaměstnanci farmaceutické společnosti Zentiva, který byl obviněn z toho, že úmyslně vyměnil léky v krabičkách. Případem se bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 10, kam podali obžalobu státní zástupci. V úterý to sdělil šéf obvodního státního zastupitelství Richard Houdek.

AKTUALIZOVÁNO
25.7.2017

Deset let stará kauza lobbisty Dalíka je znovu u soudu

Pražský vrchní soud dnes začal znovu projednávat kauzu Marka Dalíka, která souvisí s nákupem obrněných vozů Pandur pro českou armádu. Bývalý poradce expremiéra Mirka Topolánka k soudu přišel s pozměněnou sestavou advokátů. Kromě Tomáše Gřivny a Radka Šmerdy nově Dalíka obhajuje bývalý pražský vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula, který nahradil jiného známého advokáta Tomáše Sokola.

25.7.2017

Prezidentského vyjádření se Stehlík z Poldi nedočká

Praha – Sérií nařízených jednacích dnů pokračuje u Krajského soudu v Praze od středy do pátku a poté i v srpnu projednávání kauzy někdejšího šéfa kladenských hutí Poldi Vladimíra Stehlíka. Tomu obžaloba vytýká finanční transakce spojené s poskytováním půjček jeho firmě Bohemia Art, s převodem majetku do nově založené společnosti Poldi Steel i neodvedení zdravotního pojištění a daně za zaměstnance – přičemž ve všech případech mělo jít o cifry v desítkách milionů korun.

25.7.2017

Požár na lešení vyhnal z hotelu na Václaváku desítky lidí

Praha – Evakuaci 72 lidí z jednoho z hotelů v dolní čísti Václavského náměstí si v noci na úterý vyžádal požár plastové plachty zakrývající lešení postavené kolem objektu. K ohni se dvacet minut před devátou večer začaly sjíždět hasičské jednotky ze všech stran – nejen z centrální stanice, ale také ze základen v Holešovicích, Strašnicích, Krči a na Petřinách. Ukázalo se, že na úrovni čtvrtého patra vyšlehly plameny z kabelových rozvodů na fasádě – a hořící plast odkapával kabelovým kanálem; původně se proto zdálo, že požár vypukl v suterénu. Oheň se pak rozšířil na plastové zakrytí lešení.

AKTUALIZOVÁNO
25.7.2017

Ztracené holčičky se našly, venku strávily deštivou noc

Praha – Šťastný konec mělo v úterý po ránu hledání sester ve věku devět a šest let z Prahy 8, po kterých policisté pátrali v režimu nejvyšší naléhavosti – dítě v ohrožení. Díky informacím všímavých svědků se dívky podařilo najít. Jsou v pořádku – i když se zdá, že samy strávily venku celou noc. A zrovna v době, kdy se citelně ochladilo a přišlo deštivé počasí!

AKTUALIZOVÁNO
24.7.2017

V centru Prahy se střílelo v obchodě se zbraněmi, dva muži utrpěli zranění

Praha – Vážná zranění dvou mužů spojená s citelnou ztrátou krve si v pondělí hodinu před polednem vyžádala potyčka v obchodě se zbraněmi jen pár kroků od Václavského náměstí – v Opletalově ulici. Oblast policisté uzavřeli pro auta i pěší; u místa činu bylo vidět i hlídky se samopaly. Obnoven byl provoz krátce po 14. hodině.

24.7.2017

KRIMI MIX: Kvůli ohni muselo z postelí 24 lidí, třem pomáhali záchranáři

Praha – Evakuaci 24 lidí ze zakouřených prostor domu si v pondělí dvě hodiny po půlnoci vyžádal požár odložených věcí ve sklípku patřícím k jednomu z bytů v šestém patře paneláku v Bítovské ulici v Michli.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení