„Nebude to ale žádný srandamač, do derby jdeme naplno,“ řekl kouč klokanů Zbyněk Busta. V pondělí v Olomouci otevřel se svými svěřenci prvoligové brány a od toho dne jdou z jedné oslavy do druhé.

Trénovat začali ve čtvrtek, nejvíc dostal do těla právě Busta. Vinou sázky běhal po Krči v růžovém tílku. „Skoro deset kilometrů,“ pochlubil se. „Hráči však běželi se mnou.“

Včera měli zelenobílí jediný „normální“ trénink v týdnu, dnes se jde na věc. Oproti zápasu na Hané se dají čekat tři změny v základní sestavě.

„Objeví se v ní Ivan Hašek, za výborné výkony v béčku Jan Moravec a v útoku nejspíš David Bartek,“ uvedl Busta.

Čtyřicetiletý trenér absolvuje se svým týmem v ďolíčku ještě pondělní exhibiční souboj s českými legionáři a pak už se konečně všichni vydají na dovolenou. Busta si s rodinou „odskočí“ do Chorvatska. Už čtvrtého července se ale celá vršovická armáda opět sejde k přípravě na novou sezonu.

Viktoria Žižkov zahájí dokonce o týden dříve, to už ji povede v roli šéftrenéra Stanislav Griga. Dnes naposledy bude velet týmu jeho budoucí asistent Vladimír Skalba.

Ani on toho s Viktorkou v týdnu moc nenatrénoval, hráče v červenobílé kombinaci ale požene vpřed i vidina zvláštních prémií. Údajně pro jejich manželky či přítelkyně. Otazník visí jen nad Kušnírem a jeho bolavým kolenem.

„Domácí budou mít velkou podporu diváků, ale to nic nemění na tom, že to bude vyrovnané a kvalitní utkání,“ myslí si Skalba.

Podzimní měření sil na Žižkově skončilo 1:1, i když Viktoria měla výrazně navrch. „Budeme čelit obrovskému nasazení Bohemky a její ofenzivě vedené po stranách hřiště,“ varoval Skalba. Během dovolené ale tak jako Busta k moři nepojede, spíš zvolí závěr ME jedenadvacítek v Nizozemsku.

Bohemians 1905 – Žižkov


na podzim na Viktorce 1:1
dnešní zápas začíná v 17 hodin
přímým přenosem vysílá ČT2