Tradiční ligový celek se tak do nejvyšší soutěže vrací po čtyřech letech, kdy se z absolutního životního komatu díky fanouškům dostal zpět do českých nejvyšších pater. Bohemians tak doplní v příští sezoně již jistého postupujícího, Viktorii Žižkov.

„Moc rozumného vám asi nyní neřeknu. Jsem plný emocí,“ říkal po zápase kouč vršovického celku Zbyněk Busta.

O výhře jeho týmu podle něj rozhodly gólové okamžiky.

„Naše branky padly pro domácí v nejnešťastnějších chvílích. V první minutě, v poslední prvního poločasu a ve čtvrté minutě druhé půle,“ komentoval nejdůležitější části utkání lodivod klokanů.

Úsměvy rozdával při příchodu do kabin i brankář a opora hostujícího mužstva Radek Sňozík. „Zatím mi to nedochází. Oslavy budou velké. Ale nemáme nic připraveného, takže první benzinová pumpa padne v uvozovkách popelem,“ žertoval fotbalista s ligovými zkušenostmi, které nasbíral účinkováním v příbramském dresu.

U postupové euforie nechyběla enkláva fanoušků v zelenobílých dresech. Z Prahy jich přijela do hanácké metropole víc než tisícovka. A postarali se nejen o kvalitní diváckou kulisu, ale i dramatické momenty na konci první půle.

To když při oslavách druhého gólu Bohemians vyvrátili ochranný plot a přepadli s ním na hrací plochu. Situaci o poločasové pauze přišel uklidňovat i ředitel vršovického týmu Jiří Steinbroch.

„Nezkažme si to sami. Přeci nechcete aby bylo utkání přerušeno a my přišli o body,“ křičel pod zelenobílým kotlem šéf Bohemians.

Ti dostali od hanáckého celku k dispozici zvýšený počet vstupenek. Na maličkém stadionu dokonce domácí funkcionáři zvedli kapacitu o zhruba pět set míst na celkových 2 905 .