V Liberci si vstup do nové sezony rozhodně představovali jinak. Nejprve vyhořeli v Poháru Intertoto s kazašským Kostanajem a v prvním ligovém kole pak herně propadli na Spartě. Pokud nechtějí ztratit kontakt s čelem tabulky, musí naplno bodovat. „Chceme napravit výkon z prvního kola a vyhrát,“ zdůraznil trenér Michal Zach, jemuž ligová premiéra v pozici hlavního trenéra zhořkla.

Pomoci by měl i návrat kanonýra Nezmara, který na Letné kvůli karetnímu trestu chyběl. „Musíme se Bohemce vyrovnat v nasazení a agresivitě a pokusit se ji přehrát fotbalovostí,“ řekl liberecký kouč, jenž stále nemůže počítat se zraněnými Frejlachem, Dortem a Blažkem. V týdnu zamířil na hostování do Sparty Brezinský, navíc stále není dotažen přestup Holeňáka.

Hráči Bohemians doplatili v domácí premiéře proti Ostravě na chyby pramenící z nedostatku zkušeností, čehož se v Liberci chtějí vyvarovat. „Pokud se nám to povede, pak máme šanci na úspěch. Víme, že jedeme na půdu nedávného mistra, ale jsme připraveni se poprat o body,“ uvedl sportovní manažer ligového nováčka Zbyněk Busta.

Sázet budou Vršovičtí opět na své tradiční zbraně – agresivní hru ve velkém nasazení. „Liberec má především velmi dobrý přechod do útoku. Sledoval jsem jeho utkání se Spartou a mám představu, jak na něj hrát,“ dodal Busta.

„Klokani“ budou opět spoléhat na diváckou podporu, na sever Čech má vyrazit až pět set fanoušků.