„Druhou půli jsme opravdu až moc bránili. Stálo při nás ohromné štěstí. Tyče nám pěkně cinkaly,“ říkal po utkání už s úsměvem vršovický záložník Lukáš Adam.

Na jednu z tyčí si hned po pěti minutách zahrál i stoper hostujícího celku Karel Rada. „Couval jsem. Míč jsem jenom líznul a koukal, jak končí na břevně a jde ven,“ popsal situaci ze čtvrté minuty hostující stoper.

O pár vteřin později však jeho hladký sestřih málem rozvášnil sedm stovek zelenobílých fanoušků. To když jeho hlavička po rohovém kopu skončila pro změnu na tyči domácí branky. „Byl to takový biliard na začátek,“ řekl zkušený bek.

Druhou půli však do smíchu nebylo ani jednomu z aktérů ve vršovickém dresu. Tlak domácích sílil. „Ke konci už jsme jen šlapali vodu,“ připustil úbytek sil Lukáš Adam.

Do útoku se dostali hosté jen z ojedinělých brejků. „Nešlo víc útočit. Domácí hráli dobře dopředu. A čím víc běháte bez míče, tím více to bere sil,“ řekl Adam, pro kterého bylo utkání v Liberci ligovou premiérou v dresu Bohemians 1905.

Bod bude mít podle obou hráčů v konečném hodnocení velkou váhu. „První ligový bod znamená povzbuzení pro další zápasy. Ležela by na nás ta tíha jeho získání. Teď už jen získat všechny tři,“ věří ve zlepšení zkušenější stoper Karel Rada.

Další duel čeká klokany příští týden v ďolíčku proti Olomouci. „Doma budeme hrát lépe.Tammusíme hlavně dělat body. A potvrdit je už příští týden proti Olomouci, aby tyhle z Liberce nepřišly v niveč,“ dodal na závěr mozek včerejších akcí Lukáš Adam.