Příběh, který letošní léto skončí. Talentovaný mladík odchází s rodinou zpět domů. Do rodné Florencie. Tam bude pokračovat v dalších fotbalových krůčcích, jejichž začátky mají nádech zelenobílé.

„Byl jsem tam už letos v březnu na zkoušce a asi jsem se líbil,“ líčí zkušenost z předního týmu italské Serie A mladý fotbalista. Při testech absolvoval s týmem dohromady tři tréninkové jednotky a přátelské utkání s Empoli.

Stopa rodiny Vignozziů je ve Florencii patrná. Harisův otec Vivaldo nastupoval pravidelně v obraně ligového mužstva na sklonku sedmdesátých a osmdesátých let.

Kariéru staršího bratra Andrea zabrzdilo zranění. „Jinak mohl hrát nyní třeba s Tomášem Ujfalušim. Stihl ale pouze před lety jeden start za áčko,“ vysvětluje nejmladší z rodu.

Pokud je otec v Čechách, chodí svého syna na zápasy Bohemians pravidelně sledovat. „Říká, že z rodinymámasi největší talent,“ chlubí se patnáctiletý fotbalista.

Ale pochopitelně se nevyhne ani radám od zkušeného matadora.

„Táta si pamatuje kdejakou akci a potom vysvětluje jak jsem to mohl udělat líp,“ říká čistou češtinou Haris. „Já tu jsem od čtyř let. A chodil jsem v Čechách už i do školky,“ vysvětluje mladý Ital.

Cítí se však i nadále spíše jižanem. „V Itálii mám rodinu, příbuzné. Na Prahu a na Čechy jako takové rozhodně nezapomenu,“ říká Haris.

Ve Florencii by se mohl v dalších letech potkávat i s českou dvojící Jan Hable a Ondřej Mazuch, která do města renesance přestoupí letošní léto.

„Asi by koukali, kdyby přišel do kabiny někdo z italským jménem a spustil by plynulou češtinou,“ zamýšlí se italský rodák. Zatím ale tak vysoko nekouká.

S žáky Bohemians mu zbývá ještě poslední ligové utkání s Kladnem.A v létě možná ještě stihne nějaký ten turnaj.

„Bude to smutné loučení. Prošel jsem s ním kus jeho i mého fotbalového života,“ přiznává kouč „klokaních“ žáků Pavel Novotný.

„Věřím a doufám, že v Itálii něco dokáže. Je to výborný fotbalista a zároveň i pohodový kluk,“ dodává trenér na adresu Vignozziho.