„Finančně jsme zajištěni,“ hlásí ředitel klubu z ďolíčku Jiří Steinbroch. Jediné, do čeho podle něj klub bude muset investovat, je rekonstrukce zastaralého stadionu u Botiče.

Ďolíčku chybí osvětlení a povinné sedačky na tribunách. „Odhadujeme, že výdaje se budou pohybovat mezi osmi až dvanácti miliony korun,“ vypočítával ředitel vršovického klubu.

Opravy a rekonstrukce přijdou podle něj na řadu během podzimní části příští sezony. „Stěhování na jiný stadion nepřipadá v úvahu,“ zahnal myšlenky na podzimní hostování u jiných pražských celků Jiří Steinbroch.

Hráčský ani realizační kádr prý neprojdou větší obměnou. „Přemýšlíme nad posílením ve všech řadách o jednoho zkušeného hráče,“

prozradil šéf „zelenobílých“. K otázce trenéra zaujal jasný postoj. „Jen blázen by měnil úspěšného kouče,“ řekl rázně.

Přitom trenér Zbyněk Busta dosud oficiálně působí v roli klubového sportovního manažera. A jako trenér je na fotbalovém svazu nahlášen Václav Hradecký, jemuž potřebná trenérská licence nechybí. Při zápasech bývá Busta na lavičce vedený například jako masér nebo vedoucí mužstva.

Podstatným oživením budou pro ligu určitě fanoušci klokanů. Na zápasy venku jich jezdí stabilně několik set. Domácí utkání sleduje tradičně vyprodaný ďolíček. „Pro diváky je to určitě velký zážitek. Příští rok se navíc můžeme těšit na spoustu pražských derby,“ vzpomněl na nejdůležitější část vršovických prezident klubu Antonín Panenka.

Bohemians 1905


+ Podpora fanoušků!
Na domácí
zápasy bývá vyprodáno, ven
s týmem jezdí stovky fanoušků
+ Tradice. V Evropě má Bohemka
jméno a zvuk.
– Stadion. Tradiční ďolíček zaspal
dobu a zůstává stejný jako
před lety. Rekonstrukce je od
vedení přislíbena.