Vstup do sezony 2006/07 se přitom Bohemians vůbec nepovedl: po devíti kolech se s jedinou výhrou krčili v tabulce na předposledním místě. Potom však následovala série 18 zápasů bez porážky, díky níž se svěřenci trenéra Václava Hradeckého a Zbyňka Busty vyšvihli na postupové příčky.

Symbolem znovuzrození Bohemians, kteří kvůli vleklým finančním problémům přišli počátkem roku 2005 o profesionální licenci a nemohli nastoupit do jarní části druhé ligy, se stal sedmatřicetiletý kapitán Dalibor Slezák, s osmi brankami letošní nejlepší střelec mužstva. Při jeho absenci zaviněné zraněním táhli tým v posledních utkáních další zkušení hráči Radek Sňozík a Karel Rada.

Samostatnou českou nejvyšší soutěž hráli Bohemians naposledy před čtyřmi lety, kdy z ní po čtyřech sezonách sestoupili. Pád do druhé ligy potkal zelenobílé od roku 1993 celkem třikrát, jejich nejlepším umístěním je čtvrté místo v ročníku 2001/02, kdy tým vedl kouč Vlastimil Petržela.

Nejslavnější období Bohemians je spjato se jménem trenéra Tomáše Pospíchala, který v roce 1982 dovedl celek z vršovického Dolíčku k triumfu v Čs. poháru a o rok později i k dosud jedinému titulu. V té době patřili zelenobílí k domácí špičce a dařilo se jim i v evropských pohárech, o čemž nejlépe svědčí semifinálová účast v Poháru UEFA v mistrovské sezoně 1982/83. Tehdejší opory jako Antonín Panenka, Přemysl Bičovský nebo Vladimír Borovička se prosazovaly i v reprezentaci.

Fotbalový klub Bohemians Praha založili v roce 1905 členové sportovního kroužku Kotva Vršovice, kteří jej pojmenovali AFK Vršovice. Ke změně názvu došlo o 22 let později, kdy Vršovičtí během zájezdu do Austrálie vystupovali jako Bohemians, tedy Češi. Kromě nového jména, které mu za čestnou reprezentaci ponechal domácí fotbalový svaz, získal klub i párek klokanů, jehož mají Bohemians od té doby ve znaku.

Po roce 1948 "klokani" o anglický název přišli a kvůli komunistickému nařízení museli vystupovat jako Železničáři Praha, Spartak Praha Stalingrad či ČKD Praha. Ke jménu Bohemians se vrátili v roce 1965 a to jim s různými obměnami i přes nedávné spory se Střížkovem vydrželo až dodnes.