První čtvrtina byla ospalá, druhou už Opavští ovládli a položili v ní základ k jasnému vítězství. „Čekali jsme, že USK dá do zápasu velkou energii. Bylo ale vidět, že oba týmy už měly v hlavách Vánoce,“ začal s rozborem sobotního střetnutí opavský trenér Petr Czudek. „První čtvrtina byla nemastná, neslaná. Padlo v ní málo košů, byla tam spousta chyb, a to na obou stranách,“ pokračoval domácí kouč.

„Naštěstí jsme s tím srovnali a do kabin šli s devatenáctibodovým náskokem, a to rozhodlo. Třetí čtvrtina byla vyrovnaná ale věděli jsme, že pokud případný náskok ustojíme, tak vyhrajeme. Nakonec jsme to zvládli. Mrzí mě technické chyby, které jsme dostali, kluky to bude něco stát. Jsme rád, že jsme utkání vyhráli a teď už musíme přepnout na úterní Ligu mistrů. Štve mě, že místo toho aby naše marodka se vyprazdňovala, tak nám roste,“ zakončil Petr Czudek.

„Opava dnes byla lepším týmem. My jsme odvedli solidní výkon v první čtvrtině, ale zbytek utkání jsme byli horším týmem Nedokázali jsme ubránit opavského američana a naše úspěšnost z trojek byla pouze jedna proměněná ze sedmnácti pokusů, a to je nás málo. Rovněž 29 ztrát je hrozné číslo. Musíme na dnešní výkon rychle zapomenout a soustředit se na středeční utkání proti Děčínu na domácí palubovce," uznal kouč USK Frank Kuhn.

„Dnes to nebyl náš zápas. Špatně jsme stříleli za tři body, úspěšnost trestných hodů byla taky špatná. Asi nejhorší na našem výkonu byl počet ztrát. Liga jde dál, ve středu máme Děčín, musíme se z dnešního výkonu poučit a doma vybojovat vítězství," doplnil jej rozehrávač Pražanů Marek Vyroubal.

BK Opava - USK Praha 85:54 (14:12, 43:24, 60:40)

Body: Townes 23, Šiřina 14, Slavík 11, Mokráň 10, Pecháček 9, Švandrlík 8, Jurečka 5, Farský 4, Kouřil 1 - Johnson 10, Petružela 10, Švec 10, Vyroubal 10, Vlk 6, Faulkner 2, Fuxa 2, Samoura Patrick 2, Šafařík 2. Rozhodčí: Hruša, Nejezchleb, Petrák. TH: 22/18:27/15. Trojky: 9:1. Doskoky: 34:43. Fauly: 23:15. Diváci: 1385.