VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VERONIKA TRČOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Tradice kamnářství byla za socialismu potlačena, nyní se lidé ke kamnům vrací

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Březen, za kamna vlezem. Pouhá lidová pranostika? Vůbec ne. V mnoha českých domácnostech příjemná, hřejivá realita. Tradiční kachlová kamna se totiž vrací do módy. A v kurzu začíná být, celkem pochopitelně, také kamnářské řemeslo.

Pouliční umělci chtějí změnu stávající vyhlášky co nejdříve

Praha - Busking neboli pouliční umění je jednou z věcí, která do ulic Prahy láká především turisty. Už je to rok a půl, kdy v Praze začala platit vyhláška upravující způsob provozování pouličního umění. Jsou tedy nyní buskeři a radní se situací spokojeni?

Potápěč si plní svůj dětský sen, dostat se do vesmíru

Radotín /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Hydronaut. Co si pod takovým slovem představit? Je to simulátor vesmírného modulu. Před čtyřmi lety si ho začal stavět nadšenec do kosmonautiky 
a všeho, co se vesmíru týká, Matyáš Šanda. Kdo to vlastně je a proč hydronauta staví?

O válečné hroby pečují hlavně spolky

Střední Čechy - V těchto dnech si připomínáme památku zesnulých, a přesto mnohé válečné hroby zůstanou nerozsvícené. Stát i veřejnost na ně často zapomíná. Ve většině případů se tak o tyto hroby starají dobrovolníci a nadšenci do vojenské historie.

Každý rok se z lesů odklidí tuny odpadků po houbařích

Střední Čechy - Houbařská sezona pomalu končí. Lesníci, majitelé a správci lesů začínají uklízet. A rozhodně mají co uklízet. Odpadky však neodhazují jen houbaři, a proto jeden úklid ročně nestačí. Někde pomáhají dobrovolníci, někde uklízí samotní správci a někde poskytují své zaměstnance i technické služby města.

Heidi Janků: Líbilo by se mi zahrát si ve filmu, ale bojím se

Uhříněves /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Zpěvačka, moderátorka a kandidátka do letošních komunálních voleb, to je Heidi Janků. Přestože kandidovala a byla umístěna na sedmnácté místo kandidátky, tak trochu doufala, že jí lidé nezakřížkují a ona nebude muset sedět na radnici.

Veletrh se snaží napomáhat lidem s různými druhy handicapů

Praha - Výstaviště v pražských Holešovicích nabídne ve dnech 22. až 24. října již 34. ročník veletrhu Non-handicap a s ním spojený 16. ročník veletrhu Pragomedica. Každoročně se tyto dvě akce stávají místem setkání pro handicapované.

K animoterapii by byl skvělý slon nebo opice

Praha /ROZHOVOR/ - Zvířata mohou léčit jak psychická, tak fyzická postižení. Nejefektivněji léčí delfíni a koně. Věděli jste 
například, že co pes léčí rok, je delfín schopný vyléčit za 
týden? Michaela Freeman 
je nezávislou konzultantkou 
v oblasti animoterapie.

Kvůli volbám si hnutí Pro Prahu vzalo úvěr čtyři a půl milionu korun

Praha /ROZHOVOR/ - Lídr hnutí Pro Prahu a starosta Kolodějí Zbyněk Passer je z výsledků komunálních, ale především magistrátních voleb zklamaný. Hnutí pro Prahu dalo do předvolební kampaně, která byla v Praze jednou z nejviditelnějších, nemalé peníze. Úvěr, který si kandidáti vzali, nyní budou muset splácet ze svého.

Ruina v Lobči se proměnila v pivovar

Lobeč /FOTOGALERIE/ - Památka, která desítky let pustla a neměla zrovna štěstí na majitele. To je parostrojní pivovar v Lobči, který byl v roce 2009 prohlášen za technickou památku. Celý komplex budov se rozhodl koupit architekt Pavel Prouza se svojí ženou. 

Hnutí pro Prahu: To jsme nečekali

Praha /REPORTÁŽ/ - V sobotu v půl třetí odpoledne vstupuji do hotelu Atlantic v ulici Na Poříčí, kde sleduje výsledky letošních říjnových voleb volební štáb hnutí Pro Prahu. Když vejdu dovnitř, jsem překvapena. Na baru, v restauraci a v místnosti s rautem sedí sotva deset lidí. Novinář ani jeden.

Heidi Janků z boje neutíká

Praha /ROZHOVOR/ - Krátký rozhovor s Heidi Janků, kandidátkou do komunálních voleb za hnutí Pro Prahu do zastupitelstva městské části Uhříněves.

Uplácet voliče koblihami? Silná strana to nemá zapotřebí, soudí prvovolička

Praha - Markéta Dvořáková bydlí na Praze 1 a je prvovoličkou. Osmnáct let jí bylo letos v srpnu, a tak jsou říjnové volby její první příležitostí, jak zasáhnout do komunální a senátní politiky.

Nemoc zpěvákovi paradoxně pomohla užívat si života

Uhříněves /FOTOGALERIE, VIDEO, ROZHOVOR/ - Zpěvák a moderátor Josef Melen, který v dětství nazpíval písničku Né, pětku, ne od Františka Ringo Čecha, navštívil mateřskou školu v Uhřiněvsi, kde dětem četl pohádku.

Středočeské větší řeky jsou sjízdné i během podzimu

Střední Čechy - Příští víkend bude ještě možné strávit na vodě. Všechny úseky řek, které tečou ve středních Čechách, jsou podle slov Vojtěcha Jančara 
z Českého svazu kanoistů velmi dobře sjízdné.

Pohádkami z Kunratického lesa uspával děti ve školce Josef Melen

Uhříněves - Na čtvrteční poledne byl do Mateřské školy 
v Uhříněvsi pozván zpěvák 
a moderátor Josef Melen. Mnoho z vás si jistě vzpomene na jeho dětská léta a hity z roku 1983 jako Né, pětku, né či Údolí vran.

V hospici mohou žít lidé i plnohodnotný život

Čerčany /ROZHOVOR/ - Jana Ambrožová je psycholožkou a koordinátorkou dobrovolníků v Hospici Dobrého Pastýře v Čerčanech na Benešovsku. Hospic byl založen před šesti lety občanským sdružením Tři jako nezisková organizace. Toto zařízení je určené pro pacienty, kterým zbývá mnohdy jen pár dní života.

Strojvedoucí už skoro čtyřicet let sestavuje 
a sbírá modely vláčků

Hostivař /ROZHOVOR/ - Pavel Březina je celoživotním milovníkem vlaků, mašinek a všeho, co 
k dráze patří. Vystudoval střední průmyslovou školu dopravní a nastoupil jako strojvedoucí k Československým drahám. Nyní už je v důchodu, ale na vlaky nezanevřel.

V Říčanech otevřeli lesopark na padesáté rovnoběžce

Říčany /FOTOGALERIE/ - Padesátá rovnoběžka je místem, které spojuje Říčany s městy jako Krakov, Charkov či Winnipeg. Prochází také zajímavými místy, jako jadernou střelnicí Kurčatov, startovací dráhou frankfurtského letiště nebo sopečným ostrovem Paramušir.

Sezona zámeckých prohlídek pomalu končí

Střední Čechy - Představení, koncerty či noční prohlídky. Akcí, které během letní turistické sezony nabídly návštěvníkům české zámky, je bezpočet. Například na zámku v Mnichově Hradišti mohli lidé navštívit semináře nebo celorepublikovou akci Hradozámecká noc.

Tři hodiny na farmářském trhu aneb o kouzlu fronty

Říčany /REPORTÁŽ/ - Je chladné zářijové sobotní ráno. Vyrážím na farmářské trhy do Říčan u Prahy. Je pár minut před osmou hodinou ranní a už teď lituji toho, že jsem si trochu nepřivstala. S obrovským štěstím nacházím jedno jediné volné místo k zaparkování. Zamykám auto a jdu, v ruce igelitovou tašku. 

Primářka: Poskytovaná péče byla skromná, nyní jsme profesionálové

Praha /ROZHOVOR/ - Iva Holmerová je primářkou a ředitelkou Gerontologického centra v pražských Kobylisích. V době svého vzniku bylo v Čechách naprostým unikátem. Nyní takových zařízení funguje mnoho, ale každé na jiném principu.

Amazon staví halu za tři a půl miliardy korun

Dobrovíz - Společnost Amazon začala s výstavbou distribučního centra v průmyslové zóně u obce Dobrovíz. Na projektu se společnost s obcí dohodla již před rokem a minulý týden položila základní kámen pro stavbu, která potrvá devět měsíců, přičemž zahájení provozu je plánováno na září roku 2015.

Prevence před klíšťaty bude aktuální do října

Střední Čechy - Už jste letos vytahovali svým dětem, psovi nebo sobě klíště? Myslíte si, že když je skoro podzim, tak už se není čeho bát? Naopak. Varování před aktivitou klíšťat trvá, podle krajské hygienické stanice, až do října.

Amazon přiveze do Dobrovíze miliony korun

Dobrovíz /ROZHOVOR/ - U obce Dobrovíz, nedaleko pražského letiště Václava Havla, vyroste překladiště amerického internetového obchodu Amazon, které bude velké jako dvě Václavská náměstí.

Historie je lákavější než dříve

Střední Čechy - Kdo byl v letošní sezoně a především pak během letních prázdnin na některém ze středočeských hradů, mohl pocítit zvýšenou návštěvnost na vlastní kůži. Některé hrady už pomalu končí letošní sezonu a začínají porovnávat návštěvnost s loňským rokem.

Evropa si připomíná svou minulost a Češi akci podporují

Střední Čechy - Tento týden se po celé České republice konají Dny evropského dědictví, do kterých se zapojí na tisíc čtyřicet devět památek, 
z nichž více než čtyři sta padesát je běžně návštěvníkům nepřístupných.

Sběratelka vlastní i cukřenku švédského krále

Kamýk - Víte, kolik kostek cukru jste za celý svůj život snědli? Pravděpodobně nikoliv. Neví to ani sběratelka cukru Miloslava Žďárská. Kostky cukru, pytlíky, sáčky a balíčky cukru ve své sbírce má však spočítány přesně. Sbírat cukr začala ještě za socialismu, kdy jí jedna letuška vozila pro děti pytlíčky cukru z letadla.

Začátek roku v soukromé škole: děti čeká malá uvítací slavnost

Střední Čechy - První školní den se na většině veřejných škol příliš neliší. Soukromé školy si však začátek školního roku často upravují podle svého zaměření a možností. Žáci se pak scházejí ve školním divadle, povídají si o vzniku naší planety nebo se mohou projít indiánskou stezkou.

Graffiti nejsou jen vandalismus

Řevnice (Praha-západ) – Zchátralá dřevěná nádražní budova zaujala ředitelku Základní umělecké školy v Řevnicích Ivanu Junkovou, která se ji rozhodla zachránit.

Graffiti nejsou na řevnické vlakové zastávce jen vandalismus

Řevnice - Zchátralá dřevěná nádražní budova zaujala ředitelku Základní umělecké školy v Řevnicích na Praze-západ Ivanu Junkovou, která se ji rozhodla zachránit. Založila proto neziskovou organizaci a požádala starostu Řevnic Libora Kvasničku o její zapůjčení.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT