VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RICHARD ŠEDÝ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pražskou divočinu oživí šestý ročník festivalu Landscape

Výtvarná díla, instalace a intervence do veřejného prostoru českých i zahraničních architektů a umělců přináší do Prahy od 21. června šestý ročník festivalu Landscape. Slavnostně jej zahájí v 16 hodin zdarma přístupný koncert Eskalace dobra na Vítkově a potrvá až do září.

Hasiči pořídí nové vozidlo pro záchranu na vodě. Magistrát jim přispěje dotací

Pražští profesionální hasiči získají nové specializované vozidlo pro zajištění rychlého a efektivního zásahu při záchraně osob z vodní hladiny. Finanční podpora města ve výši dva a půl milionu korun jim umožní nahradit dopravní prostředek, který již dosluhuje.

Na dobrý film zdarma? Kinobus vyráží na další turné po metropoli

Již pojedenácté dnes vyrazilo pojízdné kino na svou letní pouť po různých pražských lokalitách. V režii Dopravního podniku hlavního města Prahy Kinobus opět bezplatně nabídne snímky jak z české, tak i zahraniční produkce. Celkem 12 tradičních, ale i zcela nových promítacích míst zažije od 18. června do 6. září 2018 více než 40 promítacích večerů, vždy od pondělí do čtvrtka. 

Komunitní centrum a zahrada Kotlaska slaví první narozeniny

Dříve chátrající objekt a zanedbaný přilehlý sad se za rok proměnil k nepoznání. Komunitní centrum Kotlaska, které provozuje nezisková organizace Rubikon Centrum, je velmi aktivní a má již svou vlastní klientelu. 

Cannibal si připsal další dva úspěchy. Zlodějíčci neměli šanci

Další dva pomyslné zářezy na pažbu si udělal policejní pes Cannibal. V průběhu několika hodin významně přispěl k dopadení a usvědčení dvou zlodějů, kteří se vloupali do zaparkovaných aut.

Kapela Folimanka Blues oslaví jubileum: čtvrtstoletí své existence

Kultovní rocková skupina Folimanka Blues, jejímž kapelníkem a autorem písní je Ladislav Jakl, vznikla v roce 1993. Letos se tak dožívá svých pětadvacátých narozenin. Velká oslava vypukne v Malostranské besedě ve středu 20. června od 19 hodin a nepůjde jen o běžný koncert. Na gratulanty bude čekat nejedno hudební, pivní a další překvapení.

Festival minipivovarů na Hradě praskal ve švech. Návštěvníky museli odmítat

O 7. ročník již legendárního Festivalu minipivovarů na Pražském hradě, který pořádá Českomoravský svaz minipivovarů, byl enormní zájem. Organizátoři museli návštěvníky dokonce odmítat. Akce proběhla již tradičně v prostorách Střelecké cesty pod Královským letohrádkem a kapacita tohoto místa je značně limitována. Kdo si koupil vstupenku v předprodeji tak rozhodně neprohloupil.

Schváleno: Pražanům uleví parkovací dům na Černém mostě za více než 300 milionů

Pražští zastupitelé na svém jednání 14. června schválili 48 projektů za téměř 568 milionů korun, které žadatelé o dotaci podali do čtyř výzev vyhlášených v rámci Operačního programu Praha – pól růstu ČR. Na východním příjezdu do metropole díky tomu vyroste velkokapacitní P+R parkoviště.

Na stanici metra C Muzeum zaútočí teroristé. Praha chystá velké cvičení

Hlavní město čeká jedno z největších cvičení za posledních několik let. Konat se bude ve středu 20. června v brzkých ranních hodinách a zúčastní se jej stovky figurantů a členů složek Integrovaného záchranného systému. Místem „teroristického útoku“ se stane vestibul stanice Muzeum na trase metra C. Cvičení má za cíl připravit bezpečnostní a záchranné složky na případný zásah v reálném prostředí.

Ve Vltavě našli lidské tělo. Policie potvrdila, že jde o ztraceného lovce kešek

Pražští policisté vyjeli v pátek hodinu po poledni na Slovanský ostrov v centru metropole k ohlášenému nálezu lidského těla. Následně potvrdila, že jde o pohřešovaného hledače kešek.

AKTUALIZOVÁNO

Havárie vodovodu komplikuje tramvajovou dopravu na Vinohradech

Prasklý vodovodní řad v Korunní ulici na pražských Vinohradech omezil tramvajovou dopravu. Zhruba čtvrt hodiny před polednem přestala ze směru od Želivského do centra jezdit linka 16. V opačném směru není provoz přerušen.

Pivaři si v Praze přijdou na své. Začínají festivaly na Hradě a na náplavce

Milovníky zrzavého moku čekají dva náročné dny. V hlavním městě se totiž během nadcházejícího pátku a soboty uskuteční hned dva festivaly minipivovarů. Na Pražském hradě půjde ochutnat více než 130 druhů piva, na náplavce mezi Výtoní a Palackého mostem se představí 50 minipivovarů.

Lanovce na Petřín se letos nedaří. Opět je mimo provoz

Od středeční páté hodiny odpolední nejezdí lanová dráha mezi pražským Újezdem a Petřínem. Jde již o třetí letošní odstávku. Po pravidelné březnové revizi byla kvůli poruše brzd mimo provoz zhruba dva týdny v dubnu. Nyní je na vině závada na nápravě. Znovu rozjet by se měla v poledne v sobotu 16. června.

Pátrání po lovci kešek bylo i dnes bezúspěšné. Pokračování zítra

Policejní potápěči dnes čtvrtým dnem pátrali v prostoru mezi Štítkovským a Staroměstským jezem a v okolí Střeleckého, Slovanského a Dětského ostrova. Ani tentokrát jejich práce ovoce v podobě nálezu zmizelého "kačera" nepřinesla.

Tragédie v Davli. Dělníka ve výkopu zasypala zemina, na místě zemřel

/VIDEO/ Do Slunečné ulice v Davli v okrese Praha-západ vyjížděli dnes odpoledne středočeští hasiči, záchranáři i policisté. Osmatřicetiletého dělníka zavalila ve výkopu na stavbě rodinného domu zemina. Bohužel mu již nebylo pomoci.

Konec Opencard. S modernizací Lítačky skončí možnost jejího využívání

V létě tohoto roku čekají na cestující v pražské a středočeské veřejné hromadné dopravě novinky. Ty by měly zvýšit jejich pohodlí při platbě za jízdné. Lítačka nabídne nové možnosti nákupu jízdného a rozšíří se nabídka nosičů, na kterých jízdní kupon bude nahrán. S modernizací celého systému virtuální Lítačky dojde zároveň k útlumu karty Opencard.

Podvodník s falešnými diplomy si přišel na osm set tisíc korun

Až osm let vězení hrozí šestadvacetiletému muži, který na internetu nabízel padělky maturitních vysvědčení a vysokoškolských diplomů. Avšak pokaždé jen inkasoval peníze a objednané listiny zákazníkům nedodal. Tím si přišel na skoro 800 tisíc korun. Po dvouletém pátrání nyní kriminalisté muže dopadli a vznesli obvinění.

Jiří Krampol oslaví osmdesátiny. Obdržel Cenu humoru Vlasty Buriana

Nejsympatičtějším fotbalovým brankářem uplynulého ročníku ligy se stal Tomáš Fryšták z Bohemians, do Síně slávy vstoupil Juraj Šimurka a Cenu humoru obdržel Jiří Krampol. To jsou hlavní údaje z již 18. ročníku ankety Nejsympatičtější brankář, kterou pořádá Společnost Vlasty Buriana a jejíž slavnostní vyhlášení proběhlo v neděli v pražském kině Aero.

KRIMI MIX: Muž si v centru Prahy hrál na Batmana. Poškodil při tom auto

/VIDEO/ Další cizinec si přijel poněkud zvláštním způsobem „užívat“ do Prahy. Metropoli si ale zřejmě spletl s komiksovým filmem. Asi třicet minut po nedělní půlnoci totiž zastavil autohlídku městské policie v Jindřišské ulici neznámý muž a strážníkům oznámil, že před malou chvílí viděl muže v kostýmu Batmana, jak se přeběhl po zaparkovaném vozidle a poškodil ho.

Veletrh sociálních služeb navštívily téměř dva tisíce lidí

Druhý ročník populárního veletrhu poskytovatelů sociálních služeb pod názvem HELPfair přilákal na Střelecký ostrov téměř dva tisíce návštěvníků. Přes devadesát pražských poskytovatelů zde prezentovalo své služby téměř ve všech oblastech pomoci lidem ve všech věkových kategoriích – pro sociálně znevýhodněné děti a mládež, pro seniory, pro tělesně a mentálně handicapované i pro osoby ohrožené domácím násilím.

Na boj s nepořádkem si Praha 8 pořídila nové pomocníky

Každým rokem připravuje Městská část Praha 8 novinky v oblasti úklidu veřejného prostranství. Letos zakoupila tři nové špičkové zametací stroje, které zlepší a urychlí úklid napříč městskou částí.

Prudký déšť a rozbitý svod: Fontána na zdi karlínských kasáren

/VIDEO/ Objekt bývalých kasáren v pražském Karlíně stojí na svém místě zhruba 170 let. Jeho celková rekonstrukce je teprve plánována, ale drobnou průběžnou údržbu by si jistě zasloužil.

V centru Prahy vyrostl gastronomický ráj. Peníze v hotovosti jsou zde zbytečné

/FOTOGALERIE/ Ještě před devíti dny tu byl zanedbaný, ladem ležící pozemek. Od pátečních 18 hodin lze do ulice Na Florenci vedle Masarykova nádraží těsně pod magistrálou zajít na exluzivní výběr gastronomických pochoutek z celého světa. Provoz zde totiž zahájil unikátní gastronomicko-kulturní pop-up Manifesto.

Květen dosáhl na teplotní rekord pražského Klementina, bylo průměrně 19,6 °C

Teplotně mimořádně nadnormální květen letos zaznamenala stanice v Klementinu v centru metropole. S průměrnou teplotou 19,6 °C vyrovnal rekord z roku 1811 a spolu s ním se dělí o první místo v 244 let dlouhé řadě měření. Na svých stránkách o tom informoval Český hydrometeorologický ústav.

Na Černém Mostě našli mrtvolu. Muž se zasekl v kontejneru na textil

K tragické události vyjížděli policisté, hasiči i záchranáři ve čtvrtek kolem osmé hodiny ráno do Skorkovské ulice na pražském Černém Mostě. V kontejneru na textil byl ohlášen nález mrtvého muže. Tomu se nejspíš stal osudným pokus o jeho vybírání.

Americký astronaut Andrew Feustel vyfotil Prahu z vesmírné stanice ISS

Zhruba z výšky 400 kilometrů vyfotografoval americký astronaut s vazbami na Česko Andrew Feustel hlavní město. Fotografii dnes zveřejnili organizátoři projektu Do kosmu s Krtkem 2018. V jeho rámci s sebou Američan vzal Krtečkovu postavičku na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS).

Většina Pražanů vůbec netuší, kolik doma platí za dodávky tepla

Přibližně 60 procent Pražanů nemá přehled o tom, kolik jejich domácnost utratí za teplo, a to ani v případě, že jsou vlastníky bytu. Téměř třetina jich zároveň neví, kdo je v jejich domě dodavatelem tepla. Údaje vyplynuly z výzkumu agentury SC&C pro společnost Pražská teplárenská, kterého se v prosinci 2017 zúčastnilo 847 Pražanů žijících v bytových domech.

Dialýza ve Střešovicích je už deset let pod jinou firmou

Desáté výročí pod hlavičkou celosvětové sítě středisek Fresenius NephroCare slaví v letošním roce střešovické dialyzační středisko. Navštěvuje jej pravidelně více než 30 pacientů a každý měsíc zde provedou až 400 hemodialyzačních výkonů.

V MHD se chystají změny. Studenti budou jezdit levněji, metro o víkendech posílí

Od 1. září by v pražské hromadné dopravě měly nastat dvě významné změny. Všichni studující budou moci cestovat po Praze pouze za 1 Kč denně díky novým ročním kuponům za 365 Kč. O víkendech a státních svátcích by mělo dojít k posílení provozu metra. Nejkratší intervaly by měly být na nejvytíženější lince C, metro zde pojede každých 5 minut. Informoval o tom náměstek primátorky Petr Dolínek.

Nenechávejte nic v autě. Nešťastník přišel o věci za více než půl milionu

Na fakt, že auto není trezor, zřejmě zapoměl majitel luxusního auta. To začátkem května zaparkoval ve Slezské ulici na pražských Vinohradech a odešel, přičemž na sedačkách nechal volně položené drahé věci.

Mladík si přišel pro cigarety. Nyní je ukradl, před čtvrt rokem asi vybral kasu

/VIDEO/ Pražští kriminalisté pátrají po mladíkovi, který krade cigarety a loupí se zbraní. Tento lump přišel v polovině května kolem čtvrté ráno k LPG čerpací stanici v Malkovského ulici v pražských Letňanech. Už na první pohled byl poměrně zvláštně oblečen. Byť bylo relativně teplé ráno, byl oděn do zimní bundy s kožešinovým límcem na kapuci.

Samice je v říji jen den v roce. Přesto se v pražské zoo narodili malí lemuři

V zázemí Zoo Praha probíhá výjimečný odchov vari bělopásých a zatím to vypadá slibně. Úspěchem přitom bývá už to, když se tyto vzácné lemury podaří rozmnožit. Jednak jich v lidské péči žije extrémně málo, jednak všichni pocházejí pouze ze dvou párů zakladatelů a v neposlední řadě hraje roli i to, že samice přichází do říje jediný den v roce. Současná tři pražská mláďata se narodila 22. dubna samici Fanie a samci Mandrakovi.

V květnu zadrželi pražští strážníci více než desítku řidičů pod vlivem alkoholu

Ačkoli zodpovědné orgány neustále upozorňují na vysoké riziko spojené s řízením vozidla pod  vlivem alkoholu, stále existují nezodpovědní řidiči, kteří po konzumaci usedají za  volant. Bohužel, neodradí je ani ustavičné varování před následky dopravních nehod. 

Botanická zahrada úspěšně prezentovala Prahu na přehlídce zahradnických expozic

Už potřinácté vytvořili zaměstnanci trojské botanické zahrady v severoitalském přímořském letovisku Cervia originální květinovou expozici, která se stala součástí největší evropské květinové výstavy pod širým nebem. V rámci 46. setkání zahradnických týmů evropských metropolí, jehož cílem je předvést květinové výsadby reprezentující příslušná města, tak prezentovali Prahu.

Prahu a kyperskou Larnaku spojuje nová letecká linka

Kyperské aerolinky Cyprus Airways zahájily v pátek inauguračním letem provoz na své lince z Larnaky do Prahy. Spoj z Larnaky odletěl po 11. hodině dopoledne místního času a na Letišti Václava Havla Praha dosedl přibližně ve 13.40 hodin. Zde ho přivítala slavnostní vodní brána od letištních hasičů. Letiště Praha zároveň uvítalo první cestující v gatu, kde proběhlo slavnostní přestřižení pásky.

Muž se kolem dotkl volně pobíhajícího psa. Pejskař cyklistu brutálně zmlátil

Případem napadení cyklisty, které se odehrálo v lesoparku u Toužimské ulice v Praze 9, se od konce dubna zabývají policisté z místního oddělení Letňany. Celý incident odstartovala banální záležitost, když cyklistovi vběhl pod kolo volně pobíhající labrador.

OBRAZEM: Proudy vody, hudba, světla. Hasiči předvedli v Praze úchvatnou show

Více než tisícovka hasičů z celé republiky připravila v sobotu večer divákům u Rašínova a Hořejšího nábřeží úžasné představení. Za pomoci proudů vody, barevných světel a hudebního doprovodu vykreslili nad Vltavou nádherné obrazce. Hasičská fontána vzdala poctu československému státu, který slaví 100. výročí od svého vzniku.

V pražské zoologické zahradě začala největší výstava plžů v republice

Slavnostní vernisáží včera v Galerii Gočárovy domy začala jedinečná výstava s názvem Achatiny v Zoo Praha, která představuje fascinující svět plžů. Návštěvníci tam najdou největší výběr v ČR – šneky různých tvarů i barev, malé o velikosti pouhého centimetru až po dvaceticentimetrové obry.

Podchod pod tratí u Ostrčilova náměstí prochází opravou

Lidé, kteří si zvykli používat podchod pod tratí v blízkosti Ostrčilova náměstí z ulice Na Slupi do Lumírovy ulice v Praze 2, mají smůlu. Ode dneška bude až do 10. června kvůli opravě uzavřen.

Do Žlutých lázní připlují piráti. Děti čeká hra o poklad

Areál Žluté lázně v Praze 4 obsadí zítra piráti. Malí i velcí se mohou těšit na Pirátský dětský den, který začne v 10 hodin. Nejmenší piráty čekají soutěže, hry i spousta zábavy. Vstup na akci je zdarma.

Česká zemědělská univerzita bezpečnější. Na své fakulty rozmístila defibrilátory

Zatímco různé instituce v rámci boje za vyšší bezpečnost rozmísťují ve svých areálech kamery, Česká zemědělská univerzita v Praze na to šla trochu jinak. Na všechny své fakulty umístila nové automatizované defibrilátory. Ke dvěma přístrojům umístěným na rektorátu a Katedře tělesné výchovy přibylo dalších sedm. Suchdolský areál tak nově obsahuje osm přístrojů, devátý je k dispozici na Institutu vzdělávání a poradenství v Malé Chuchli. Kromě budov fakult jsou defibrilátory nově na kolejích.

V pražské zoo se narodilo další hříbě vzácného koně Převalského

V noci na čtvrtek se v Zoo Praha narodilo mládě koně Převalského; v pořadí již celkem 236. od roku 1932, kdy pražská zoo začala s chovem tohoto druhu. Nový přírůstek – tentokrát hřebec – je v pořádku a pod pečlivým dozorem matky Jessicy.

Den dětí v pražské zoo - spousta her, soutěží a také slůňata v bazénu

Přestože spousta organizací chystá oslavu Mezinárodního dne dětí na víkend, pražská zoo drží termín. Ve spolupráci s pražskou městskou policií připravila bohatý program již na zítřek. Děti do 15 let navíc budou mít vstup do zoo za symbolickou 1 korunu.

Pražská policie má nového šéfa. Povede ji Jan Ptáček

Policejní prezident Tomáš Tuhý ustanovil k 1. červnu na pozici ředitele Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy dosavadního náměstka ředitele středočeské policie Jana Ptáčka. Ve funkci ředitele pražské policie tak vystřídá Miloše Trojánka, který ke stejnému datu odchází na pozici krajského policejního ředitele na Vysočině.

"Gentleman" nabídl dívce doprovod domů. Nakonec se ji sám pokusil znásilnit

/VIDEO/ I ze seriózně vypadajícího chlapíka se může vyklubat sexuální delikvent. To si už jistě bude pamatovat šestadvacetiletá dívka, která prožila otřesný zážitek v podobě okradení a pokusu o znásilnění. Událost se odehrála přibližně ve čtvrt na dvě ráno osmnáctého května. Tehdy se mladá žena vracela do svého bydliště, které se nachází nedaleko Francouzské ulice na pražských Vinohradech.

Maršál Koněv a invaze v roce 1968? Kdepak, tvrdí ruská ambasáda

Ruské velvyslanectví ve svém prohlášení popřelo, že by se sovětský maršál Ivan Koněv jakkoli podílel na přípravě invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968. Ambasáda tím reagovala na informaci o tom, že Praha 6 chce na Koněvově památníku umístit desku, která má o maršálově podílu na přípravě okupace informovat. 

Výhodný pronájem bytu? Může to být podvod, varují policisté

Pražská policie varuje před podvodnými inzeráty, které nabízejí pronájem bytu za výhodných finančních podmínek. Množí se případy, kdy pronajímatel inkasuje kauci a slehne se po něm zem. Důvěřivec pak už nevidí ani byt ani peníze.

Stop nekvalitním průvodcům: Praha připravila novelu živnostenského zákona

Rada hlavního města udělala další krok k vyřešení problémů s průvodci po Praze. Ti totiž často provádějí turisty po historickém centru bez základních znalostí města. Radní dnes projednali návrh novely zákona, který si klade za cíl průvodcovství zpřísnit na vázanou živnost. Její získání by podléhalo splnění podmínky odborného vzdělání, případně složení rekvalifikační zkoušky.

Přišli, zkontrolovali a zavřeli. Wellness studio se k EET ani nepřihlásilo

V pořadí již šestou provozovnu uzavřeli letos pražští celníci na území hlavního města. Tentokrát došlo na wellness studio. To, jak lákal slogan na webových stránkách, bylo určeno pro „milence a zamilované, kteří chtějí utéct z reality a užít si příjemnou chvíli pospolu".

Nová cyklostezka spojila Běchovice a Horní Počernice o měsíc dříve

Velká sláva se dnes konala na východním okraji Prahy, kde byla slavnostně otevřena nová cyklostezka. Začíná za podjezdem železniční trati v Běchovicích zhruba 300 metrů od křižovatky ulic Mladých Běchovic a Českobrodské, kde navazuje na již stávající realizovaný chodník pro pěší a končí na hranici katastrů Běchovice a Horních Počernic. Její délka je 1433 metrů, šířka 3 metry a povrch má z asfaltového betonu.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT