VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RICHARD ŠEDÝ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Policisté zajistili na stavbě v Praze 4 čtyřiaosmdesát nelegálních pracovníků

Na jednu ze staveb na pražské Pankráci si včera posvítila cizinecká policie a provedla zde důkladnou kontrolu. Při té se zaměřila především na cizince a zkoumala, zda zde pracují legálně.

AKTUALIZOVÁNO

Soud poslal do vazby dva Nizozemce, kteří ztloukli číšníka. Třem dal podmínku

Obvodní soud pro Prahu 1 ve čtvrtek dopoledne poslal do vazby dva Nizozemce, kteří byli hlavními aktéry napadení číšníka v centru Prahy. Oba cizinci jsou obviněni jak z těžkého ublížení na zdraví, tak i z výtržnictví. Jeden z nich je stíhán i za další ublížení na zdraví, a to kvůli pátečnímu napadení v baru. V případě prokázání viny mužům hrozí tři až deset let vězení.  Soud zároveň potrestal tři jejich kumpány obviněné z výtržnictví podmínkou a na pět let je také vyhostil ze země. Rozhodnutí je pravomocné. 

Nizozemci, kteří zbili číšníka, rádi boxovali. Jejich krajané věří v tvrdý trest

/VIDEO/ Krásný víkend v Praze. Kdo by se nepochlubil hezkou fotografií? Pro tuto partičku možná ale neproběhl přesně podle jejích představ. Na Letišti Václava sice začal i se uzavřel, ale na jeho konci místo do letadla muži nasedali do policejních aut. Během svého pobytu v "Matce měst" totiž napáchali dost zla. Číšníka z restaurace v centru zmlátili do bezvědomí a na krku mají i další napadení.

Žena vybírala peníze z kradené karty. Pátrá po ní policie

Od konce března tohoto roku pátrají pražští policisté po neznámé ženě, která v několika případech použila cizí platební kartu k neoprávněnému výběru peněz z bankomatu. K tomu jí pomohl i fakt, že u karty byl přiložen PIN kód. Žena si tak přišla na částku přesahující sedm tisíc korun.

Muž se šel projít do tunelu metra. "Áčko" mezi Dejvickou a Strašnickou nejezdilo

Nepříjemnost potkala cestující, kteří se včera v noci chtěli svézt metrem linky A mezi stanicemi Dejvická a Strašnická. Mezi půl dvanáctou a téměř půlnocí byl v tomto úseku v obou směrech zastaven provoz. Důvodem byl muž, který ve stanici Náměstí Míru vlezl do tunelu.

Radost dobrovolných hasičů v Kolovratech. Dostali nový speciál

Nový zásahový vůz převzal od města Prahy Sbor dobrovolných hasičů městské části Praha Kolovraty. Předání byl přítomen i Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality, který se o pořízení hasičského speciálu pro Kolovraty zasadil.

Dopravní podnik zákon neporušil. Získá 300 autobusů od SOR Libchavy

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) uzavřel smlouvu na dodávku 300 autobusů se společností SOR Libchavy. DPP totiž v tendru na standardní nízkopodlažní autobusy v počtu tří set kusů zákon o veřejných zakázkách neporušil. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) totiž zamítl návrh společnosti IVECO Czech Republic, která napadla zadávací podmínky, své vyloučení ze soutěže a posouzení nabídek ostatních firem.

Omezení kol v centru: Spolek podává žalobu na Městskou část Praha 1

Během tohoto čtvrtka se mají v centru Prahy objevit kontroverzní značky omezující použití jízdních kol mezi 10 a 17 hodinou. Spolek Auto*Mat žádá o přezkum opatření a zároveň na úřad MČ Prahy 1 podává soudní žalobu s cílem omezení zabránit. Podle členů spolku je nepřiměřené i nezákonné.

AKTUALIZOVÁNO

Mezi Strossmayerovým náměstím a Nádražím Holešovice nejezdily tramvaje

Trolej poškozená nákladním automobilem byla příčinou obousměrného přerušení tramvajového provozu mezi stanicemi Strossmayerovo náměstí a Nádraží Holešovice. K události došlo v 7.39 a týká se linek 3, 6, 12 a 17. Na uvedeném úseku byla zavedena náhradní autobusová doprava X6. Provoz byl obnoven v 10.31.

AKTUALIZOVÁNO

U Palmovky se oběsil muž. Provoz vlaků linek S byl přerušen

Na železniční trati v oblasti Palmovky došlo dnes ráno k nálezu oběšeného člověka. Jeho tělo sundavali hasiči, jednotka SŽDC proto musela vypnout napájení trolejí. Provoz všech linek S ze stanice Praha-Libeň směrem do centra města - na hlavní nádraží, na Masarykovo nádraží, i na Holešovice byl přerušen. Krátce po osmé hodině byl provoz obnoven v úseku Praha-Libeň - Praha-Hlavní nádraží a situace se pomalu začala vracet do normálu. Po půl desáté byl provoz obnoven na všech trasách.

Policie dopadla na letišti cizince, kteří ztloukli číšníka. Útočili už předtím

/VIDEO/ Výzva policistů k pomoci při pátrání po skupině cizinců, kteří v sobotu brutálně zbili číšníka v centru metropole, přinesla své ovoce. Mužů, kteří odpovídali zveřejněným záběrům, si v podvečer všimla cestující v odbavovací hale Letiště Václava Havla. Krátce po půl šesté večer policisté z Ředitelství služby cizinecké policie v odletové hale ruzyňského letiště sedmičlennou skupinu zajistili.

Žluté lázně otevřou na čarodějnice, u vatry zahraje František Nedvěd

Areál Žluté lázně v Praze 4 tradičně otevře své brány do nové sezóny na čarodějnice. V pondělí 30. dubna se symbolicky slétnou do podolského areálu, aby společně oslavily svůj svátek. Malé i dospělé návštěvníky čeká bohatý program. V 18 hodin zažehnou pořadatelé slavnostně třímetrovou vatru a zazpívá František Nedvěd s kapelou Tiebreak. Vstupné je zdarma.

Východ metropole bude den bez vody, PVK chystá rozsáhlé náhradní zásobování

Kvůli rekonstrukci na páteřním přivaděči bude od středy 25. dubna od 3 hodin ráno do čtvrtka 26. dubna do 2.30 hodin bez dodávky pitné vody 20 483 odběratelů v lokalitách Koloděje, Újezd nad Lesy, Dolní Počernice, Hostavice, Běchovice a Klánovice.

Velká radost v Zoo Praha. Samička hrabáče kapského porodila další mládě

Včera v podvečer se v Zoo Praha narodilo dlouho očekávané mládě hrabáče kapského. Jak jeho zkušená matka Kvída, tak čerstvě narozený hrabáček si vedou dobře; mládě pije, je aktivní a váží 1353 gramů, což je standardní porodní váha.

Nad Prahou burácejí letadla. Hlavní ranvej prochází jarní údržbou

/VIDEO/ Hlavní přistávací a vzletová dráha Letiště Václava Havla v pražské Ruzyni bude tento týden mimo provoz. Ode dneška až do pátku 27. dubna na ní budou probíhat práce pravidelné jarní údržby.

Požár ve škole v Karlíně. Zahoření sodíku hasiči rychle zlikvidovali

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly zhruba hodinu po poledni v karlínské škole v Perenerově ulici. Podle informací Pražského deníku došlo k zahoření sodíku uloženého ve skladu. Po dobu zásahu byla Pernerova ulice uzavřena.

Praha vzdá hold Miloši Formanovi. Velká akce proběhne v Obecním domě

Hlavní město Praha společně s významnými kulturními institucemi uctí památku osobnosti světového filmu a svého čestného občana Miloše Formana.

Policisté obvinili muže, který nejspíš zapálil karavan se třemi lidmi

V sobotu 14. dubna tohoto roku kolem třiadvacáté hodiny přijal operátor tísňové linky oznámení o požáru karavanu v areálu Nákladového nádraží Žižkov v Praze 3. Oznamovatelem byl sám obyvatel karavanu, který uvedl, že chvilku před usnutím si všiml podivného světla skrz zadní okénko a ucítil kouř.

Metro A mělo ráno problémy. Stanice Želivského a Staroměstská byly uzavřeny

Hned dvě nepříjemnosti potkaly dnes ráno cestující na lince metra A. Téměř na dvě hodiny byla od 4.50 z technických důvodů uzavřena stanice Želivského, zprovozněna byla až téměř ve tři čtvrtě na sedm. Na skoro dvacet minut totéž postihlo mezi 7.34 a 7.53 stanici Staroměstská.

Dopravní nehody komplikovaly provoz na Pražském okruhu. Tvořily se kolony

/VIDEO/ Ke střetu tří osobních vozidel došlo ve čtvrtek dopoledne na Pražském okruhu ve směru na letiště na úrovni Řeporyjí. Na místo vyjeli policisté, záchranáři i hasiči.

Vloupání do domu nevyšlo, přesto pachatelům hrozí až tři roky vězení

/VIDEO/ Značnou dávku drzosti projevili dva muži, kteří se pokusili vloupat do rodinného domu v pražském Braníku. Od snahy jednoho z nich dostat se dovnitř je neodradilo ani samospínací venkovní osvětlení.

Strážníci tahali mladíka z kanálu. Hledal tam mobil a klíče

/VIDEO/ Slušnou dávku akrobacie a gymnastiky předvedl v noci mladý muž v centru Prahy, kterému spadly do kanálu klíče a mobil. Odhodlal se pro svůj majetek vlézt, ale trochu přecenil své schopnosti či spíše příliš spoléhal na pomoc svého kamaráda. Zpět na ulici mu pomohla hlídka pražských strážníků.

V Písnici hořelo auto. Hasiči požár rychle zlikvidovali

Jednotka hasičů z Modřan musela dnes v brzkých ranních hodinách vyjet do Švihovské ulice v pražské Písnici. Z dosud nezjištěných příčin zde došlo k požáru osobního automobilu.

Nové trasy tramvají na Václavském náměstí? Veřejnost se může vyjádřit

Ve středu 25. dubna proběhne Společné jednání ke změně územního plánu, která řeší vymezení nových tratí z Vinohradské k Hlavnímu nádraží a na Václavské náměstí. Projednávat se budou tři varianty vedení trati vedoucí z Vinohradské ulice k Hlavnímu nádraží.

Zajímavý program pražské zoologické zahrady: Gorilí narozeniny i Běh pro zoo

Návštěvníky Zoo Praha čeká o víkendu nabitý a pestrý program, který jistě zaujme všechny věkové kategorie: Běh pro Zoo Praha, narozeninová oslava u goril i představení in-situ projektů zábavnou formou.

Matka se nebyla schopna postarat o dítě. Měla totiž čtyři promile

Další smutný případ opilé matky museli řešit pražští strážníci. Městskou policii na  opilou ženu upozornil prodejce zeleniny. K případu byly přivolány také pracovnice sociálního odboru.

Dva Bulhaři ukradli v Praze 31 aut. Vybírali si jen Dacie Duster

Od poloviny loňského roku řádili na území hlavního města dva výtečníci. Za tu dobu se jim podařilo odcizit 31 aut, ve všech případech se jednalo o vozy typu Dacia Duster. Na začátku dubna spadla klec a došla si pro ně pražská zásahová jednotka.

Barevné parkování aneb Jak správně použít zóny placeného stání

V sedmi pražských částech byly od roku 1996 postupně zavedeny zóny placeného stání (ZPS). Režim značení a používání byl ještě v nedávné době dvojí. Od března se však ve všech sedmi částech sjednotil a nyní se můžeme setkat už jen s variantami modrých, fialových a oranžových zón.

U stanice metra Luka vyděsil ženu obrovský had. Byl ze sádry

Ke kurióznímu případu vyjížděli dnes kolem čtvtré hodiny ráno městská policie. Na tísňovou linku totiž volala žena, že cestou do práce našla na zídce u tržiště poblíž metra Luka hada větších rozměrů.

Plná elektrifikace linky číslo 140 má zelenou. Přibudou další troleje

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) pokračuje v rozvoji ekologické elektrobusové dopravy. Na základě vyhodnocení zkušebního provozu schválil záměr na plnou elektrifikaci autobusové linky číslo 140 na trase Palmovka – Letňany – Čakovice – Miškovice. Elektrobusy s dynamickým dobíjením by na celé lince měly vyjet nejpozději v roce 2021.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT