VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RICHARD ŠEDÝ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ve Vršovicích měli zloději spadeno na motorku. Krádež překazil Cannibal

Povedený trojlístek nenechavců úřadoval v noci na pondělí ve Vršovické ulici. S ukradenou motorkou jej ale záhy dopadli policisté. Těm pomohl zloděje vypátrat a vystrašit služební pes se jménem Cannibal. Trestní minulost jim může navýšit maximálně dvouletý trest až o jednu třetinu.

Opilý muž dobíhal metro. Minul ho a spadl do kolejiště

Pomoc strážníků se hodila opilému muži ve stanici metra Nové Butovice. Ten se snažil doběhnout poslední dveře soupravy. Ty se ale zavřely, metro ujelo a on přepadl do kolejiště. Hlídka mu pomohla vylézt, naštěstí se mu nic nestalo.

Úřad práce pro Prahu 8 se bude z Libně stěhovat k "sousedům na sedmičku"

Bezbariérová a v Praze 7 bude nově pobočka Úřadu práce pro Prahu 8. Ještě během prvního pololetí se přestěhuje z nevyhovujících prostor v ulici U Meteoru 8 na novou adresu Na Maninách 876/7 v sousedních Holešovicích.

Mladá cizinka ničila fixem fasády v centru Prahy, skončila v rukou strážníků

/VIDEO/ Více než dvě desítky nápisů na fasádách domů v centru Prahy. Smutná statistika toho, co během chvíle stihla mladá cizinka s fixem v ruce. Strážníci ji předali policistům. Hlavní zásluhu na  jejím dopadení má kolemjdoucí muž.

Strážníci našli v Modřanech prázdnou rakev. Předali ji úředníkům

Kuriózní nález zaznamenali v pátek dopoledne strážníci z Prahy 12. Na trávníku v ulici Na Hupech v pražských Modřanech ležela dřevěná rakev přikrytá bílou látkou. Hlídka předala ručně malovanou truhlu pracovníkům příslušné městské části.

Muž se ve výtahu pokusil znásilnit ženu. Ubránila se slzným sprejem

/VIDEO/ Až pět let pobytu za mřížemi hrozí v případě dopadení a odsouzení muži, po kterém pátrá policie. Vyšetřují totiž pokus znásilnění, ke kterému došlo na konci listopadu ve výtahu v domě v ulici Bínova na pražském Střížkově. Žena se však ubránila a muži se podařilo utéct. Kriminalisté o případu informovali až dnes.

Pražští strážníci pomáhali v metru muži s epileptickým záchvatem

/VIDEO/ Intenzivní výuka základů poskytování první pomoci, kterou procházejí strážníci pražské městské policie je testována den co den v ulicích hlavního města. V uplynulých 24 hodinách strážníci poskytli první pomoc dvěma osobám.

AKTUALIZOVÁNO

Praha v noci nejméně na tři týdny uzavře Libeňský most. Je v havarijním stavu

/INFOGRAFIKA/ Pražský magistrát dnes v jednu hodinu v noci náhle uzavře pro automobily a tramvaje Libeňský most, který je důležitou spojkou mezi Holešovicemi a Palmovkou. Je totiž v havarijním stavu. Most zůstane zavřený nejméně na tři týdny až měsíc. Poté se na něj budou moci vrátit tramvaje a auta do 4 tun, cyklistů a pěších se uzavírka netýká. O změnách v dopravě bude informovat i linka 800 100 991.

Sprejer počmáral roletu. Druhý den ještě přišel své dílo "vylepšit"

/VIDEO/ Až rok vězení hrozí v případě dopadení drzému mladíkovi, který v Praze 10 sprejem počmáral staženou roletu. Zachytily jej ale kamery a tak se nyní ocitl v hledáčku policie. Ta hledá i dvě svědkyně, které v době činu procházely kolem.

AKTUALIZOVÁNO

Muž šel tunelem proti metru, souprava jej ve stanici Hradčanská srazila

/VIDEO/ Pět minut po půl jedné odpoledne se zastavily vlaky metra na lince A mezi stanicemi Dejvická a Náměstí Míru. Příčinou bylo sražení muže, který na Hradčanské slezl do kolejiště a vydal se vstříc jedoucí soupravě. Se zraněními byl odvezen do nemocnice. Provoz byl obnoven až téměř po dvou hodinách.

Přišel krást na stejné místo. Personál ho poznal, muž ale stačil pláchnout

/VIDEO/ Krádež a pokus o ni vyšetřují policisté z místního oddělení v Radotíně. Oba případy se odehrály v jedné a té samé prodejně se sportovními potřebami v ulici Topasová v rozmezí necelých dvou měsíců. Muže zachytila kamera a policisté po něm pátrají.

Byli na mě hrubí, nařkla ukrajinská aktivistka policisty. Ti pochybení odmítají

Nedali mi najíst, byli na mě hrubí, sebrali mi čočky, odpírali mi sprchu. Takováto a některá další obvinění na stranu pražských policistů vznesla v rozhovoru pro server Irozhlas ukrajinská aktivistka z hnutí Femen Anželina Diashová. Ta ve volební místnosti polonahá přiběhla k prezidentu  Zemanovi s výkříkem "Zeman, Putin's slut" (Zeman, Putinova děvka). Soud ji za výtržnictví potrestal podmínkou a vyhoštěním z Česka. Pražská policie jakékoli pochybení odmítá.

Boj za záchranu Paláce Svět: majitel nepřijel na schůzku

Už dvacet let chátrá, takže by se mohlo zdát, že nějaký den či týden navíc nehrají roli. Ale fakt, že se italský majitel Paláce Svět dnes omluvil z jednání, nejspíš neznačí nic dobrého. Sejít se s ním měl místostarosta Prahy 8 Petr Vilgus. Jednat se mělo o zahájení skutečné rekonstrukce zchátralé budovy a obnovení obchodního parteru, případně prodeji vlastníkovi, který se o rekonstrukci zaslouží.

Podvodníci ukradli firmu a vzali si na ni milionový úvěr

Policie pátrá po dvou mužích, kteří pomocí padělaných listin připravili ženu o její firmu. Na byt, který byl součástí společnosti, si vzali několikamilionový úvěr. V případě dopadení jim hrozí až deset let pobytu za mřížemi.

Kriminalisté vyšetřují nález mrtvého muže ve Vltavě

/VIDEO/ V pražské Libni na soutoku Rokytky a Vltavy byla před polednem nalezena mrtvola. Příčinu smrti šetří policie.

Rekonstrukce Zenklovy ulice: vražda provozoven za bílého dne

Pět měsíců by podle plánu měla trvat rekonstrukce Zenklovy ulice. Autobusy nahrazující tramvaje jezdí mezi Palmovkou a Bulovkou, avšak část ulice u zastávky Stejskalova zůstává neobsloužena. Jak se to projevilo u živnostníků, kteří zde mají své provozovny?

Praha 8 chce dále snižovat svou ekologickou stopu

Menší ekologickou stopu z hlediska spotřeby zdrojů a produkce odpadů než má Praha i než je průměr ČR, vytváří osmá městská část. Vyplývá to z analýzy neziskové organizace CI2. Na snižování této stopy hodlá radnice Prahy 8 dále pracovat.

Z kanceláře zmizela kabelka, ukradenou kartou za chvíli někdo platil

/VIDEO/ Policie hledá podezřelou ženu, která v trafice platila odcizenou kartou. Ta zmizela i s kabelkou pracovnici rehabilitačního centra, zatímco ona pracovala se svými klienty. Škoda byla vyčíslena na necelých 1500 korun, přesto podezřelé hrozí až dva roky za mřížemi.

Sociální odbor v patře? O pomoc s kočárkem požádejte zaměstnance

Diskuse o špatné dostupnosti sociálního odboru Městské části Praha 8 pro rodiče s kočárky se rozproudila na sociální síti Facebook. Jeho umístění v prvním patře bez výtahu v budově U Meteoru 8 může dělat potíže i lidem na vozíčku či se sníženou mobilitou. Podle mluvčí radnice Prahy 8 Marcely Voženílkové se ale stížnosti netýkají sociálního odboru, ale pobočky Úřadu práce, která sídlí v prvním poschodí v druhém křídle budovy.

V Horních Měcholupech srazil vlak ženu. Střet nepřežila

K tragické nehodě došlo krátce po druhé hodině odpoledne u vlakové zastávky Horní Měcholupy. Žena sražená vlakem svým zraněním podlehla. Vlakové spojení mezi Hostivaří a Uhříněvsí bylo přerušeno.

AKTUALIZOVÁNO

Nad Prahou duněla letadla. Z hlavní dráhy je vyhnal vítr

/VIDEO/ Vedlejší ranvej pražského letiště musela dnes od tři čtvrtě na jednu odpoledne používat letadla pro vzlety a přistání. Hlavní dráha byla mimo provoz kvůli silnému bočnímu větru, provoz se na ni vrátil deset minut před sedmou večer. Pražanům se tak nad hlavami proháněly mnohatunové kolosy.

Pražské koleje se budou brousit o 19 milionů korun levněji

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) a jeho dceřiná firma Pražská strojírna se snaží o maximální snížení nákladů spojených s kontroverzní koupí brousicího stroje za více než 100 milionů korun. Díky výhodnému úvěru od Komerční banky se podaří snížit cenu o zhruba 19 milionů korun za desetileté období jeho financování.

Opilí nezletilci dováděli na ulici. Strážníci je pochytali

Pravidlo "když už děláš něco nekalého, neupozorňuj na sebe" porušili čtyři mladiství během uplynulého víkendu. Pod vlivem alkoholu je odhalili strážníci z Prahy 14. Případy se budou zabývat úředníci sociálního odboru.

Strážníci zadrželi řidičku pod vlivem opiátů. Jde o druhý případ v týdnu

/VIDEO/ Rozmáhá se nám tu takový nešvar, řečeno filmem Pelíšky. Kdo ví, zda nezačíná být módní jezdit po pražských silnicích pod vlivem opiátů. Městská policie narazila tento týden na druhý podobný případ.

Žena sjela do příkopu, vyprošťovat ji museli hasiči

Ošklivě vypadající nehoda se stala v půl jedenácté dopoledne v pražské Vinoři. Řidička sjela s vozem ze silnice. Ji a pak i auto museli pomoci vyprostit hasiči.

VÍME PRVNÍ

Z Malostranské směrem na Újezd nejezdily 161 minut tramvaje

Závada na kolejové konstrukci zastavila na skoro dvě a tři čtvrtě hodiny minutu tramvajový provoz z Malostranské ve směru na Malostranské náměstí. Stalo se to pět minut před desátou dopoledne, provoz v obou směrech byl obnoven ve 12:36.

Po dopravní nehodě museli pomoci s vyprošťováním hasiči

/FOTOGALERIE/ Čtyři zraněné si vyžádala dopravní nehoda v Libušské ulici v Praze 4. Všichni byli odvezeni do nemocnic, jednu osobu museli hasiči vyprostit.

VÍME PRVNÍ

Hromadná dopravní nehoda zastavila provoz v Michli. Bourali i strážníci

Tramvaj, autobus a vozidlo městské policie. To vše jsou účastníci hromadné dopravní nehody v ulici U Plynárny v pražské Michli. Vše se obešlo bez zranění, byla zavedena náhradní autobusová doprava. Po hodině byl provoz obnoven.

Metrem z Muzea do stanice Nemocnice Motol? Do května jen složitě a s přestupy

/INFOGRAFIKA/ Další nepříjemnost čeká od středečního rána cestující pražským metrem. Tentokrát se týká stanice Muzeum na trase A. Až do května jí budou soupravy přijíždějící od Depa Hostivař ve směru do stanice Nemocnice Motol jen projíždět.

Podnapilý výtržník střílel po labutích. Naštěstí jen z plynové pistole

Velice svérázně se rozhodl mladý muž oslavit příchod nového roku. Střelba po labutích jej vydala nejdříve do rukou strážníků a pak i policie.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>