VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ONDŘEJ LEINERT

Ondřej Leinert / Pražský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

EXKLUZIVNĚ

Lenny Kravitz: Obdivuji Baracka Obamu. A vůbec bych s ním neměnil

Praha /ROZHOVOR/ - Rozhovor s někým, jako je Lenny Kravitz, neděláte každý den. Takže když se vám během jednoho pondělního odpoledne ozve zahraniční manažer, že by tam pro vás v Česku měl za hodinu jeden volný termín, kdy bude Lenny na telefonu, odpovíte bez váhání, že jdete do toho. Ať už máte v plánu cokoli.

Ohrožuje napětí na záchrance pacienty? Lépe má být v lednu

Praha - Hrubé jednání, šikana a vyhrožování. Tato atmosféra, slovy některých zaměstnanců, delší dobu vládne tam, kde pracují lidé zachraňující životy jiných. Mimo záznam naznačují, že stres, který jim výše zmíněné působí, může mít v konečném důsledku negativní vliv na jejich pracovní výkony. To by mohlo mít fatální následky.

Noví starostové v akci: budíček o půl šesté ráno a hromady smluv

Praha - „Zajistíme pořádek ve smlouvách, službách a veřejných zakázkách," sliboval před říjnovými volbami dlouholetý kritik dění na radnici Prahy 11 Jiří Štyler. Podobně hovořili Jan Čižinský a Ondřej Mirovský na Praze 7. Čižinský dokonce zveřejnil harmonogram, jak přesně bude postupovat, když ve volbách uspěje.

Mluvčí dopravního podniku: Podobná kalamita byla naposledy v roce 1901

Praha /ROZHOVOR/ - „Dopravní podnik nebyl schopen čtyři hodiny informovat občany, co se děje a neděje," kritizoval místostarosta Prahy 7 Ondřej Mirovský situaci, jež nastala během dopravní kalamity během minulého týdne.

Vánoční stromy v Praze: jeden je umělý, druhý přicestoval z pohraničí

Praha - Vysoký je dvaadvacet metrů, starý dvaasedmdesát let, pochází z Nespek na Benešovsku a než se dostal na Staroměstské náměstí v Praze, prošel důkladnou dendrologickou prohlídkou a výběrovým řízením, kterého se účastnilo dalších 16 „konkurentů".

Velký úspěch Deníku: seriál Pražské neziskovky získal hlavní cenu

Praha /FOTOGALERIE/ - Příběh Romany, které ve 33 letech diagnostikovali nemoc spojenou s úplně jinou věkovou skupinou: Parkinsonovu chorobu. Přesto to nevzdala a založila obecně prospěšnou společnost Parkinson-Help, která pomáhá lidem postiženým touto nevyléčitelnou nemocí.

Koledy si s chutí zazpívá i kapelník nejoblíbenější pražské skupiny

Praha - Přesně za týden, ve středu 10. prosince od 18 hodin, se na Staroměstském náměstí 
a dalších místech v Praze koná tradiční akce Deníku Česko zpívá koledy. Po celé republice, ale i v zahraničí s úderem 18. hodiny začneme zpívat nejoblíbenější české koledy.

POZNÁMKA: Nej(e)de to

„V Praze kalamita jak na Sibiři: tři centimetry sněhu a u Muzea čtyři!" Jeden z nejtrefnějších veršů Jarka Nohavici. V úterý víc než platil. U Muzea byste totiž nenašli ani číslo. Přesto zažila metropole naprosto mimořádný stav. Aby nejezdila žádná tramvaj, nepamatujeme ani z dob povodní.

SLOUPEK: Nemám rád koledy.
 A proto si je zazpívám

„Nemám rád koledy." Tohle jsem si před lety v Pražském deníku pro sebe brblal před akcí Česko zpívá koledy. Její další ročník se blíží: ve středu 10. prosince od 18 hodin se na mnoha místech České republiky sejdeme, abychom si společně zazpívali šestici tradičních písní.

Na Václavském náměstí je Světluška. A spolu s ní 3400 ozdob

Nové Město - Vánoční trhy nezačaly v sobotu „jen" na Staroměstském náměstí, ale i na sousedním Václavském. V jeho horní části k tomu potkáte dost možná nejoriginálnější vánoční strom, který je v tuto dobu v Praze k vidění. Je celý drátěný a zdobí ho přívěsky z českého křišťálu.

Pražská TOP 09 zvolila nového předsedu: vést ji má starosta Libuše

Praha - Druhá nejsilnější strana v metropoli, TOP 09, měsíc a půl od odchodu svých nejvýraznějších postav - pražského předsedy Jiřího Vávry a primátora Tomáše Hudečka - našla muže, který ji má vrátit na špici. Je jím poslanec a starosta městské části Praha-Libuš Jiří Koubek.

Betlémy v Praze: k vidění je i světový rekordman

Praha - Slaměný betlém uznávaného Andrzeje Wrzecionka, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů. Nebo průřez historii betlémů od jejich první zmínky v českých zemích vůbec.

Změny na Praze 10? Vítěz voleb ovládl radnici se starými známými

Vršovice - Poslední velká městská část metropole má jasno. Po říjnových volbách a prvních týdnech vyjednávání to vypadalo, že stotisícovou Prahu 10 čekají změny: voliči zde dali nejvíc hlasů hnutí ANO před dalším novým politickým uskupením, koalicí Vlasta, a dosud opoziční TOP 09.

Nové vedení Prahy řešilo první problém: jak to stihnout?

Praha /FOTOGALERIE/ - Ráno, 9.00 hodin: ustavující schůze zastupitelstva hlavního města Prahy. 10.00 hodin: ustavující schůze zastupitelstva na Praze 4 tak nějak mohl ve středu vypadat diář lídra Trojkoalice Petra Štěpánka.

Absolvent z Vršovic vyvíjí v Americe hry na motivy filmových trháků od Nolana

Vršovice - Jeden z nejlépe hodnocených filmů tohoto roku, sci-fi snímek Interstellar od britského režiséra Christophera Nolana, který stojí mimo jiné za úspěšně oživenou poslední ságou příběhů o Batmanovi, má i českou stopu.

Krnáčová: Křehká koalice v Praze? Nebojím se, spolupracujeme i s Piráty

Praha /ROZHOVOR/ - Praha by během středy měla mít první primátorku v historii. Adriana Krnáčová, na jejímž jmenování se v metropoli už před několika týdny shodli členové budoucí koalice, hnutí ANO, ČSSD a Trojkoalice (tvoří ji Strana zelených, KDU-ČSL a Starostové a nezávislí), si ale musí ještě počkat.

Dejvičtí roboti z ČVUT dostanou nový 'domov'. Za víc jak miliardu korun

Dejvice /VIZUALIZACE/ - Roboti pomáhající při záchranných misích. Počítačové vidění a strojové učení. To nejsou pasáže ze sci-fi filmu, ale vědecké oblasti, kterými se budou zabývat v Dejvicích.

Kdo ovládne Prahu 10? Vítěz voleb potopil na poslední chvíli koaliční dohodu

Vršovice - Obyvatelé Prahy 10 zřejmě do poslední chvíle nebudou vědět, kdo ovládne jejich stotisícovou městskou část. Ustavující zastupitelstvo je na radnici svoláno už na čtvrteční třináctou hodinu.

Napětí v pražské záchrance: dál je rozdělená na dva světy

Praha - Nárůst odborářů o polovinu a kontroly hraničící se zdravým rozumem. Tak popisují aktuální situaci v pražské záchrance nespokojení zaměstnanci. Jejich problém? Údajné praktiky dlouholetého ředitele této příspěvkové organizace Zdeňka Schwarze a jeho okolí.

Měli za sebou první koncert. A ozvali se legendární Rolling Stones

Praha - Kdyby nepadl komunistický režim, konala by se na velkém strahovském stadionu 
v létě roku 1990 zřejmě spartakiáda, na kterou se lidé už od konce 80. let připravovali. Spartakiáda se však pod názvem Pražské sportovní hry přesunula v omezeném rozsahu na menší strahovský stadion.

Jeho důvěřivost mě odzbrojila, říká dlouholetý tajemník Václava Havla

Praha /ROZHOVOR/ - Kdybyste si chtěli popovídat s člověkem, který sametovou revoluci prožil skutečně naplno a uprostřed dění, těžko byste nalezli vhodnějšího svědka, než je právě on. Vladimír Hanzel, muž, který byl 14 let osobním tajemníkem Václava Havla, v rozhovoru vzpomíná nejen na revoluční rok.

Praha ve svátek 17. listopadu? Jedna akce za druhou

Praha /VIDEO/ - Od rána až do noci bude pondělí 17. listopadu v Praze patřit vzpomínkovým akcím a happeningům připomínajícím 25 let demokracie v České republice. Největší účast lze očekávat na Národní třídě, která se promění v jedno velké korzo.

Nástěnky a povinné průvody, vybavuje se učitelům z minulého režimu

Praha - „Hrozný byl první máj. Měli jsme příkazem, že musíme jít do průvodu. Vždycky jsem se ztratila v tramvaji, než jsem dojela na Letnou," vzpomíná Ivana Fontánová, která 28 let učí v Základní škole Botičská. „Dodnes mám ještě pracovní smlouvu z roku 1986, kdy jsem začínala," ukazuje.

Festival Signal hlásí rekord: navštívilo ho skoro půl milionu lidí

Praha /FOTOGALERIE/ - Loni ho navštívilo přes čtvrt milionu lidí. A letos? Skoro dvakrát tolik. Festival světla Signal, který se v Praze koná druhým rokem, hlásí rekord. Průzkum, který si objednaly pražský magistrát a Institut turismu, totiž ukázal, že druhý ročník akce navštívilo minulý měsíc téměř půl milionu lidí.

V Café v lese zahraje Kubánec, co kombinuje kytary s kabaretem

Praha /VIDEO/ - Jeden z nejsvéráznějších umělců, jaké letos na podzim v Česku můžete vidět: to je 47letý Kubánec žijící od 17 let v americkém New Yorku Aurelio Voltaire. Muž 
s kloboukem, který se živil jako výtvarník, spisovatel, režisér, učitel i komik, přijíždí s temným kabaretem plným ostrých kytar.

Praha 16 až 22: o starostech už je jasno. Změn není moc

Praha - V Praze 16 až 22 je o novém vedení radnic už jasno. V Radotíně a Kbelích dali voliči většinu jedné straně, v Horních Počernicích většina utekla hnutí Šance pro Prahu o jediný mandát. Původní koalice zůstala jen v Letňanech, u většiny radnic ale zůstává stejný starosta.

Pokuta za okřídleného lva: radnice musí zaplatit 150 tisíc korun

Praha 1 - Radnice Prahy 1 dostala od magistrátních památkářů pokutu za umístění památníku letcům, takzvaného okřídleného lva na Klárově. Pokuta je 150 tisíc korun, rozhodnutí magistrátu je nepravomocné. Radnice prý porušila zákon tím, že neměla povolení památkářů pro umístění sochy.

Na Smíchově v pivovaru zahrají talentované kapely z celého světa

Smíchov /SOUTĚŽ/ - Domácí i zahraniční kapely, kterým může patřit hudební budoucnost, promotéři největších evropských festivalů a hudební producenti z celého světa se setkají tento pátek a sobotu na Smíchově. 

Hujová na Žižkově obhájila post starostky. Hlasitému vítězi navzdory

Žižkov - Starostkou Prahy 3 v úterý zastupitelé opět zvolili dosavadní starostku Vladislavu Hujovou (TOP 09). Koalice TOP 09 s ČSSD, ODS a Volbou pro město prosadila pět místostarostů a uvolněného radního, rada má celkem devět členů, zbylí dva jdou neuvolnění.

Domluveno. Tři městské části mají od pondělí koalici

Praha - Obyvatelé tří městských částí mají od včerejška jasno. O úspěchu může hovořit pražská TOP 09, která jako nejsilnější strana obsadí radnici Prahy 1 a Prahy 3, přestože 
ve třetí městské části ve volbách skončila o téměř sedm procent za vítězným uskupením Žižkov (nejen) sobě, které zamířilo do opozice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT