VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAV JILEMNICKÝ

Miroslav Jilemnický / Nymburský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Nymburce zavřeli lávku. Byla stejné konstrukce jako ta v Troji

Podle starosty Nymburka Pavla Fojtíka je uzavření lávky důsledkem prvních výsledků vyšetřování pádu stejné lávky v pražské Tróji. Příčinou jejího zřícení může být konstrukční vada.

Tomio Okamura: Ptal bych se mužů, proč nechtějí do zbraně

Tomio Okamura (45) je podnikatel a od října 2013 poslanec. Rok předtím byl senátorem. V roce 2012 se ucházel o kandidaturu na úřad prezidenta ČR. Ptali jsme se na jeho postoj k toleranci cizinců, islámu, energetiku, zdravotnictví a další témata letošních voleb.

Nová cyklostezka prodlužuje labskou trasu

Střední Čechy – V těchto dnech byla otevřena další část projektu Labské cyklostezky, která míří podél naší největší řeky z Krkonoš až k Severnímu moři. Největší radost z ní mají vyznavači cyklistiky a in-line bruslení z Mělnicka, Nymburska a Prahy východ. Právě na pomezí těchto regionů se nachází.

Kuchařka ve školní jídelně: Bráním se tomu vařit dětem k obědu čočku s chlebem

Nymburk /ROZHOVOR/ - Hlavním hybatelem dění v kuchyni Základní školy Leců RAF v Nymburce je kuchařka Alena Jeníková. Této kuchyni vládne už čtyři roky, ale její celková kuchařská praxe už čítá úctyhodných 35 let. Nedávno pro děti připravila speciální thajský oběd.

Filmaři točí na hřbitově seriál Pustina. I s vousatým hercem Duškem

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Muži a ženy s vysílačkami a černých bundách s nápisem PUSTINA na zádech. Nad obřadní síní tyčící se obří reflektor, zázemí včetně cateringu na parkovišti před hřbitovem. Tak to vypadá v těchto dnech na nymburském hřbitově, kam se pro úterý a středu nastěhovali lidé z filmového štábu.

Auto v Poděbradech uvízlo v kolejišti mezi zavřenými závorami

Poděbrady - O železniční tragédii, při níž telefonující žena vešla přímo před dobržďující vlak na nádraží v Kostomlatech nad Labem informovala média ve čtvrtek. Tento týden však nescházelo mnoho a mohlo dojít ještě k rozsáhlejšímu neštěstí na kolejích, a to v Poděbradech na Nymbursku na přejezdu u skláren.

Kauza stodoly smrti v Záhornici: hlavní obžalovaní byli obviněni ze třetí vraždy

Záhornice - Záhornická kauza má další dějství. Dva muži obvinění z vražd dvou obětí nalezených v místní stodole mají podle policie na triku i třetí vraždu. Obětí má být člověk, který mohl prozradit jejich předchozí zločinné skutky. Muži se tak měli zbavit nepohodlného svědka.

Hasiči z Odřepes mají zkušenosti s povodněmi. Zasahovali i na Mělnicku

Odřepsy - Zatímco většina hasičských zbrojnic v menších obcích stojí na návsích nebo kdesi poblíž centra obecního dění, nová hasičská zbrojnice v Odřepsích na Nymbursku stojí na samém kraji obce, téměř v polích. Což má svoje nesporné výhody, například při pořádání větších akcí.

Dobrovolní hasiči z Kanína mají za maskota klokana

Kanín /FOTOGALERIE/ - Při příchodu do klubovny v hasičské zbrojnici v Kaníně na Nymbursku si na chodbě nelze nevšimnout vycpaného zvířete, které u nás není běžně k vidění. Starosta sboru Zdeněk Kouba nás ujistil, že se skutečně jedná o klokana, který je maskotem místního sboru. Kanínský hasičský sbor je v tomto ohledu velmi pravděpodobně jediným sborem v republice s takto exotickým maskotem.

Unikátní ekologický projekt: hříbě s kobylkou přijalo stádo bez problémů

Milovice - První dny po návratu z kliniky, kde lékaři bojovali o její život, byly pro klisnu Sgurr a její hříbě klidné. Jejich začleňování do stáda divokých koní v Milovicích na Nymbursku, od kterého byly od soboty do pondělí odloučené, se obešlo bez komplikací. Po několika dnech již není znát, že matka s hříbětem skupinu opustily.

První pratuři ve střední Evropě se pasou s koňmi u Milovic

Milovice - Originální projekt společnosti Česká krajina zaměřený na návrat původních zvířat do divoké přírody napsal další kapitolu. Po stádu koní, které bylo na jaře u Milovic na Nymbursku vypuštěno, k nim přibyli i pratuři dovezení z Holandska.

Vandal podruhé uřízl hlavu soše svatého Josefa v Kersku

Kersko - Zničení krásné dřevěné sochy svatého Josefa jako důsledek boje dvou rozkmotřených skupin na zastupitelstvu v Hradištku na Nymbursku, pod nějž Kersko patří. Tak to vidí jak bývalá místostarostka a současná opoziční zastupitelka Jana Kubová, tak stávající starosta Josef Zelenka.

Rozhlasový Region slavil 10 let. Lázeňskou kolonádu rozezpíval i Václav Neckář

Poděbrady /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Někdo hovořil 
o třech tisícovkách, jiní dokonce o pěti tisících návštěvníků. Ať tak či onak, takový nátřesk venkovní prostory lázeňské kolonády kolem kongresového sálu už dlouho nepamatují. V sobotu na uvedeném místě v Poděbradech na Nymbursku slavila desáté narozeniny rozhlasová stanice Český rozhlas Region.

Zátěžová zkouška nadjezdu: nad tratí stálo skoro 180 tun

Poděbrady /FOTOGALERIE, VIDEO/ - „Tak a teď už jsem naprosto klidný. Teď už přes to může projet cokoliv." Tak si ulevil jeden ze zodpovědných stavebníků u dostavovaného železničního nadjezdu v Poděbradech na Nymbursku. Stalo se tak krátce poté, co šest plně naložených nákladních aut zaparkovalo ve dvou trojčlenných řadách těsně u sebe v nejvyšším bodě mostu nad železniční tratí.

Třetinu členů hasičského sdružení v Budiměřicích Šlotavě tvoří děti

Budiměřice - Členská základna místního hasičského sdružení je věkově velmi pestrá. Bylo to vidět hned na první pohled. V den, kdy se medailon místních hasičů točil pro Český rozhlas Region a Nymburský deník, byli před hasičskými prostorami shromážděni od těch nejmenších až po zasloužilé seniory.

Stodola smrti v Záhornici: dvě vraždy, pět obviněných

Záhornice - Děsivý případ, v jehož rámci byla 
ve stodole v Záhornici na Nymbursku objevena dvě těla popravených obětí, je z hlediska policejního vyšetřování skončen. Detektivové 
z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu předali spis státnímu zástupci. Nepotvrdily se spekulace 
o tom, že obětí by mohlo být pohřbeno na dalších místech republiky více.

Hronětičtí hasiči vynikají v požárním sportu

Hronětice - Letos už likvidovali staré kotle ze základní školy. Odklízeli stromy popadané při nedávném velkém větru. Pro místní i lidi z okolí chystají příští týden čarodějnice a v plánu mají řadu dalších kulturních akcí. Jejich tým pro požární sport je jedním z nejpilnějších sběratelů trofejí na Nymbursku vůbec.

Řidička nezvládla zatáčku poblíž Chleb, vyletěla přímo do stromu

Chleby /FOTOGALERIE/ - V pátek před polednem vyjížděli policisté, hasiči i záchranka k nehodě, jejíž následky v první fázi vůbec nevypadaly nadějně. „Řidička
z auta na tom nebyla příliš dobře, musela to být obrovská rána, což je vidět na stavu, 
v jakém je auto," komentoval situaci jeden ze zasahujících hasičů. Podle zatím zjištěných informací řidička jela ve směru od Chleb na Bobnice na Nymbursku a nezvládla levotočivou zatáčku.

Poděbradští senioři se sešli 
v Bílé Růži a plánovali výlety na příští rok

Poděbrady - Holandsko a Norsko. To jsou dvě země, které úžasně vitální parta seniorů kolem Jindřišky Kantorové chce navštívit v následujícím roce.

Zvířátka o Vánocích: dostávala spoustu dárků a lidé se s nimi chodili mazlit

Chleby, Lysá nad Labem /REPORTÁŽ/ - Když jsem po osmé ranní otevřel v posteli oči a pohlédl z okna, možná ještě vlivem rozespání, nabyl jsme na několik vteřin dojmu, že mě čeká příjemný a teplý letní den. Slunko svítilo naplno a zářilo na modré obloze. Až pak mi došlo, že je Štědrý den. Což taky není ta nejhorší varianta.

Policie zadržela dealery pervitinu po Nymburce

Nymburk - Deset a pět let. To jsou horní hranice trestní sazby, které hrozí dvěma dealerům pervitinu. Oba byli zadrženi za prodávání nebezpečné drogy po Nymburce a okolí.

V Poděbradech má vyrůst kulturní sál pro pět set lidí

Poděbrady - Nové vedení lázeňského města Poděbrady na Nymbursku sice ještě nesložilo oficiální sliby a ještě nezasedli poprvé noví zastupitelé, nicméně Deník se pokusil zjistit plány koalice pro příští volební období.

Otrávené Labe: hasiči a rybáři zachraňovali metráky ryb

Nymbursko /FOTOGALERIE/ - Kapři, líni a další druhy ryb plavající břichem vzhůru. Tento katastrofický pohled se naskytl v pondělí kolem půl sedmé ráno jednomu z nymburských rybářů nedaleko areálu Veslák.

Vražda v Třebestovicích: bratr bodl bratra nožem

Třebestovice - Dlouhodobé neshody mezi bratry ze Slovenska, kteří dlouhodobě žili na ubytovně Vicherovna, skončily tragicky.

O mimořádně otevřené památky nejevili Poděbraďáci v sobotu zájem

Poděbrady /REPORTÁŽ/ - V Havířském kostelíku nečekal správce na návštěvníky, ale na svatební hosty. A jiné příchozí ve slušnosti posílal pryč.

Votvírák: podle pořadatelů dorazilo kolem 50 tisíc návštěvníků

Milovice /ROZHOVOR/ - „Kapely paráda, počasí skvělý, lidi dorazili, jen trochu ten nepořádek, ale s tím se asi musí při takovým počtu účastníků počítat. Takže vlastně všechno super!" Tak shrnula v sobotu vpodvečer letošní osmý ročník zahajovacího hudebního festivalu letní sezóny Votvírák jedna z dorazivších fanynek.

Tisícovky slečen a mladíků obsadily letiště. Votvírák začal

Milovice - „Dobré odpoledne všem, kteří jste už dorazili na první letošní festival!" Tato slova zazněla v pátek přesně ve dvě odpoledne 
z hlavního pódia na letišti v Milovicích na Nymbursku. Oficiálně tak začal 8. ročník hudebního festivalu Votvírák, který už tradičně startuje letní festivalovou sezónu.

Divadlo pod Palmovkou chystá satiru na nymburské gymnazisty

Praha - Kauzy přejmenování nymburského gymnázia po Bohumilu Hrabalovi si už všimli také pražští divadelníci. Podle zástupce radnice Prahy 8 Petra Bambase chystá divadlo Pod Palmovkou na květen dosti neobvyklou premiéru.

Ukrajinský deník (4.): Když se chceš něco dozvědět, jdi k holiči

Nymburk, Charkov - Nymburák Josef Kubíček působí od ledna jako sládek minipivovaru v ukrajinském Charkově. Nabízíme postřehy z posledních dnů.

Stodola smrti na Nymbursku: Kdo byly oběti? Kdy a proč zemřely?

Záhornice - Spletitý případ má zatím více otazníků než odpovědí. Majitel stodolu koupil, nechal ji vyklidit a už se tam neukázal.

Máma Špotáková: Někdy si prostě místo tréninku zajdu na pivo

Nymburk /ROZHOVOR/ - Nejlepší oštěpařka světa Barbora Špotáková má radost, jak se jí po porodu syna Janka rychle vrací forma. A chodí podél Labe na pivo.

Čajovník: Čaj jsem se učil vařit tak, že když mi nechutnal, vylil jsem ho

Praha /ABeCeDa povolání a koníčků/ - Prázdninový rozhovor Deníku: Provozováním čajovny se dá uživit, ale je to těžké. Je to jako se vším: záleží, co děláš a jak to děláš, říká čajovník Radek Čech z Nymburka.

Zadrželi nebezpečného muže, který ujížděl. Získali ocenění

Nymburk, Praha – Tomáš Skořepa a Jan Langweil. Dva policisté z nymburského územního odboru, kteří dostali ocenění v kategorii Čin roku. Převzali jej v těchto dnech z rukou nejvyšších policejních hodnostářů v rámci vyhlášení výsledků soutěže Policista roku 2012.

Milovice před Votvírákem hlásí: Vše připraveno na festival

Milovice - Kuriozita: policisté rozdají na Votvíráku dva tisíce detekčních trubiček.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT