VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MICHAL ACHREMENKO

Michal Achremenko

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zlato jako nejbezpečnější investice? Jen vědět, jak na to

Praha - Obchodníci se zlatem mají v dobách ekonomické krize dobré obchody. Zlato do jisté míry přestalo být jakousi komoditou pro bohaté. Nyní jej nakupují i méně movití lidé jako pojistku pro ještě horší časy. Ovšem musí vědět, jak na to.

Neúspěšní absolventi si musí platit pojištění

Praha - Bez práce je téměř sto tisíc absolventů. Řada z nich, jak upozorňuje advokátní kancelář Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři, uzavírá v touze po pracovním místu bizarní pracovní smlouvy. Zvyšující se poptávka po pracovních místech a snižující se nabídka pracovních míst vede v některých oborech k uzavírání zcela nevyrovnaných pracovních smluv.

Prázdniny končí, absolventi hledají práci

Praha - Na pracovním trhu bývá v září rušno. Přicházejí na něj čerství absolventi všech stupňů škol, poptávka je vysoká, nabídka kvůli nevalné ekonomické situaci nízká. Už v červenci se sešlo na úřadech práce nejvíce lidí za posledních pět let.

Restaurátor: I kamna stojí za záchranu. Jsou technickou památkou

Praha /ABeCeDa povolání a koníčků/ – Prázdninový rozhovor Deníku: „Zlatým dolem pro restaurátora kamen jsou sběrny a burzy. Je mi ale líto, jakého osudu se dočkala," říká restaurátor Josef Zahrádka.

Oprávnění na řízení auta s automatem je omezené

Praha - Stalo se toto: Řidička měla nehodu. Pojišťovna jí přivezla náhradní auto. Řidička nahlédla dovnitř a sdělila, že toto auto řídit nemůže, protože nemá řidičák na auto s manuální převodovkou. Pojišťovna tedy musela dovézt jiné.

Roman Truhlář: V mBank sekretářky nevedeme. Kávu si uvaříme a doneseme sami

Praha /ROZHOVOR/ - mBank přišla na český trh v roce 2007. O tom, jak je toto „řemeslo" složité, svědčí fakt, že se vypracovala do černých čísel až po pěti letech, v roce 2012, kdy její zisk dosáhl 70 milionů korun, když ještě v předchozím roce byla banka ve ztrátě řádově několika desítek milionů korun. Ovšem její zákazníci to nepocítili. Vybudování nové banky je běh na dlouhou trať a s pomalým (čti ztrátovým) rozjezdem se počítá.

Poplatky za likvidaci elektroniky zmizí z paragonů

Praha - Celková cena za nákup elektrozařízení klesne, ale poplatky za recyklaci elektroodpadu tím nekončí. Poplatek bude dále účtován, ale nebude viditelný na účtence. Recyklační poplatky slouží k financování ekologické likvidace nebezpečného elektroodpadu. Ke změně došlo 13. srpna. Recyklační poplatek zůstane schován v ceně výrobku skrytě bez vyčíslení jeho výše na účtence.

Český hodinář nabízí milovníkům hodinek unikáty

Praha /ABeCeDa povolání a koníčků/ - Prázdninové povídání Deníku: Lidé dnes opět začínají oceňovat poctivé hodinářské řemeslo ukryté v mechanických hodinkách, říká hodinář Martin Brož z Prahy.

České lázně potřebují k přežití samoplátce, cizince a zábavu. Pacientů jim ubývá

Praha - Nedostatek financí na lázeňskou péči způsobila říjnová vyhláška zpřísňující pravidla pro předepisování lázní „na pojišťovnu", která nejspíš způsobí další úbytek jejich klientů. Ty jsou proto nuceny se zaměřit na neléčebné programy, které využívají samoplátci. Z Česka i ciziny.

Architekt: Na Pražském hradě bych bydlel. Je z něj krásný výhled

Praha /ABeCeDa povolání a koníčků/ - Prázdninový rozhovor Deníku: O radostech a strastech, které přináší obdivovaná profese architekta, hovoří akademický architekt Jiří Lasovský.

Škoda Auto je opět na čele žebříčku Czech Top 100

Praha Firmy se sídlem ve Středočeském kraji se na výkonu české ekonomiky podílejí podstatnou měrou. Nejvýznamnější firmou tohoto regionu je mladoboleslavská automobilka, která se umístila v různých kategoriích na čelních místech žebříčku Czech Top 100.

Zahraniční dovolená s autem má svá pravidla

Praha - Vyjet s autem na dovolenou není jen pohodlné, ale má to i jistá úskalí. Řidič by si měl prostudovat, co která země požaduje jako vybavení. Kromě běžných věcí, to mohou být i dost neobvyklé požadavky.

Nastává čas letních brigád. Kde je hledat?

Praha - Letní prázdniny, ale i dny volna, jsou pro studenty obdobím, kdy mohou buď lenošit, dohánět zameškané učivo (to asi nejspíš nikoliv), nebo si přivydělat. Obětovat část volných dnů a splnit si za vydělané peníze nějaké přání. Doba, kdy byly k dispozici jen nabídky na manuální práci, jsou pryč. Poptávka je nyní i po intelektuálních výkonech, lépe placených než přemísťování břemen.

Češi mají po kapsách skoro tři miliardy kusů různých mincí z jablonecké mincovny

Jablonec nad Nisou - Skutečnost, že naše republika má vlastní mincovnu, není úplnou samozřejmostí. Jde o vysoce náročnou výrobu s mnoha bezpečnostními opatřeními. Přesto jsme v tomto směru soběstační a naopak se u nás razí mince i pro jiné země.

Ode dneška vyděláváme už jen na sebe

Praha - Od počátku roku do včerejšího dne uplynulo už 161 dní, máme tedy za sebou už téměř jeho polovinu. Kromě povzdechu nad tím, jak čas letí, si můžeme povzdechnout i nad všemi penězi, které jsme od 1. ledna až do včerejška vydělali.

Zlato už nakupují i „obyčejní" lidé

Praha - Zlato je považováno za nejjistější prostředek ukládání kapitálu. V době nouze je snadno přenosné, dělitelné na menší kousky, jejichž prodej pokryje momentální potřebu. Kdo kdy byl na útěku či v nouzi, tyto jeho přednosti jistě ocenil.

Revize a kontroly plynu prý mají nedostatky

Praha - Nedávná událost, výbuch plynu v Divadelní ulici, zalarmovala plynaře, kteří zjistili přibližně stovku drobných úniků plynu. Většina z nich se odehrávala v domácnostech. Nadnárodní inspekční společnost URS Czech proto varuje. Inspekce mají prý značné nedostatky.

Počítače omezují šedou ekonomiku

Praha - Pohyb peněz v hotovosti neměli bankéři, ale ani výběrčí daní, nikdy v lásce. Nepodléhá totiž žádné daňové kontrole. Každá koruna zaplacená v hotovosti například řemeslníkovi, ale komukoliv jinému, se vymyká z kontroly.

Polovina lidí nemá žádnou zkušenost s pojistnou událostí

Praha - Skutečnost, že polovinu z nás nepotkala nehoda a nepotřebovala služby pojišťovny, je docela příjemným zjištěním. Ale na druhou stranu, pokud se tak stane poprvé, jsme často bezradní a nevíme, jak postupovat a co dělat. To není ani v zájmu pojišťoven, ani v zájmu jejích klientů.

Praha získá další atrakci: muzeum voskových figurín Grévin

Praha /FOTOGALERIE/ – Pařížské muzeum Grévin je ve světě pojmem. Bylo založeno už před 130 lety a za tu dobu jej navštívilo 65 milionů návštěvníků. Jeho zakladatelem byl svého času velmi populární novinář a majitel deníku Le Gaulois Artur Meyer, který chtěl svým čtenářům předvést lidi, o nichž ve svém deníku píše, v trojrozměrné podobě.

Polovina řemeslníků nedostane zaplaceno včas

Praha – Platební morálka tuzemských odběratelů je v porovnání s ostatními vyspělými evropskými zeměmi špatná. Platby po lhůtě splatnosti jsou běžné a výjimkou nejsou ani měsíce nezaplacené faktury. Jak se může živnostník bránit?

Takto vypadá legendární hotel Internacionál dnes, podívejte se

Praha /REPORTÁŽ/ – Dvaadvacet schodů, na nich špalír 44 československých generálů. Po schodech stoupá Stalin a nestačí se divit. Tak si tehdejší ministr obrany Alexej Čepička představoval slavnostní otevření hotelu Internacionál v Podbabě v roce 1956. Toho se však diktátor nedožil.

Energetické štítky na odbyt zatím příliš nejdou

Praha – Od ledna si mohou zájemci pořídit energetický štítek na budovu, od dubna je jeho pořízení při transakcích s nemovitostmi navíc povinné.

Majitelé billboardů hrozí žalobami na Českou republiku

Praha – Od 1. září minulého roku vešla v platnost novela zákona o pozemních komunikacích, kde se zmiňují i billboardy u dálnic a silnic první třídy. Podle ní musí být odstraněny do pěti let. Háček je ovšem v tom, že se to týká i reklamních panelů, které stát povolil na dobu delší, než je ono přechodné pětileté období. Vypadá to, že jsme si zadělali na problém…

Mobily změnily svět. K lepšímu? Závislost má diagnózu: nomofóbie

Praha – Rozhlédněte se kolem sebe a spočítejte, kolik lidí ve vašem okolí se právě věnuje mobilnímu telefonu. Telefonují, píší textové zprávy nebo v přístroji cosi vyhledávají. Vnucuje se otázka, jak jsme bez mobilních telefonů dříve mohli vůbec fungovat, či dokonce žít. O extrémní poloze tohoto uvažování psychologové hovoří jako o nomofóbii (no mobile phobia), tedy o strachu ocitnout se bez mobilu. Proto jsme ochotni se pro zapomenutý mobil vracet domů, shánět pracně nabíječku, pokud se vybije.

Statistika hrou: děti by nejvíce chtěly umět zastavit čas

Praha – Co se asi dozvíme, když uspořádáme statistický výzkum mezi žáky základních škol? A co se dozví žáci o statistice? To ukázalo Minisčítání, které letos pořádal Český statistický úřad už podruhé.

I v Milovicích se zpívaly koledy!

Milovice /FOTOGALERIE/ – K projektu Deníku Česko zpívá koledy se připojily i středočeské Milovice. Podívejte se.

Fond oprav je klíčový pro družstva i vlastníky. Čím více spoříte, tím lépe

Praha – Ještě po mnoha letech, které uplynuly od privatizace obecních domů, mají jejich noví majitelé problémy s jejich správou. Možná si uvědomují, že mají majetek za miliony, ale odmítají si připustit, že jednou budou miliony potřebovat na jeho opravu.

Služba „Obrana řidiče“ si za tři měsíce fungování už našla klienty

Praha – Zatím jen tři měsíce je řidičům v Česku k dispozici služba „Obrana řidiče", ale už ji využívá téměř tři tisíce řidičů. Chrání je proti zvůli policie.

EXKLUZIVNĚ

Československé rozvody a namlouvání

Praha – Starší generace to jistě zná. Kdykoliv naši (čeští) borci vyhrají a zní česká hymna, nadechujeme se po jejím skončení k druhé části federální hymny, která popisuje bouři nad Tatrami. Včas se však zarazíme. O druhou půlku jsme přišli. A nejenom o ni.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT