VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MATĚJ LUDVÍK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Eliška Kaplický Fuchsová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Výhledy na hlavní město jsou oblíbenými místy Elišky Kaplický Fuchsové, pražské zastupitelky a vdovy po architektovi Janu Kaplickém. Architektura je jejím zájmem doposud. Mezi další oblíbená místa patří kulturní památka Müllerova vila ve Střešovicích, která je odborníky považována za skvost.

Koalice se neshodne na podobě Městského okruhu

Praha - Příští rok na jaře by měly začít projekční práce na dostavbě Městského okruhu mezi Trojou a Štěrboholy, kde mají vzniknout tři tunely i mimoúrovňové křižovatky. O podobě stavby ale nepanuje shoda uvnitř magistrátní koalice.

Divočáci řádí v ulicích. Ohrožují psy

Praha /INFOGRAFIKA/ - Střílet do prvního běžce. Tak zní známý vtip mezi pražskými myslivci. Odstřel přemnožených divočáků v metropoli je však složitější. Nyní se s nimi potýkají třeba na Černém Mostě.

Kvůli stávce některé pošty neotevřou

Praha - Návštěva některé z poboček České pošty by se v pondělí nemusela Pražanům vyplatit. Část zaměstnanců totiž plánuje na 19. prosince od 17 do 19 hodin výstražnou stávku po celé zemi. Kde přesně bude v té době v metropoli zavřeno, ale není jasné.

Kde o svátcích zaparkujete na zónách?

Praha - Některé městské části slíbily během svátků omezit provoz zón placeného stání. Radnice Prahy 7 ale oproti loňsku k tomuto opatření nepřistoupí, prý by se k nim nahrnula auta odjinud.

Pakt metropolí má lákat turisty

Praha - Do roku 2019 začne fungovat společná propagace Prahy, Vídně a Berlína, jejímž cílem je přilákat více návštěvníků z Asie, Ameriky nebo Austrálie.

Metropole si posvítí na parkoviště. Některá zruší

Praha - Devadesát parkovišť pronajímá Praha pod cenou. Peníze pak chybí jinde. Některá z nich změní majitele, jiná zaniknou. Brzy už zmizí plochy na Florenci, Alšově nábřeží a možná také u Národního muzea.

Do Jinonic zatéká, oprava vyjde na 145 milionů

Praha - Počátkem příštího roku se kvůli probíhající rekonstrukci na sedm měsíců uzavře stanice Jinonice na lince B. V příštích dvou letech by pak měla následovat kompletní oprava Dejvické a Skalky.

Další střet na magistrátu? Územní rozvoj může dál štěpit pražskou koalici

Praha - Dvě akce k metropolitnímu plánu, jeden termín. Primátorka Krnáčová zaštiťuje první, její náměstkyně Kolínská pořádá druhou. Obě politické partnerky přitom právě v této oblasti dlouhodobě nenachází společnou řeč.

Potemní Praha? Chytré lampy se samy zhasínají

Praha - Rozsvítit si mobilem noční cyklostezku nebo naopak dát šanci zlodějům. To mohou inteligentní lampy, které by se měly objevit v pražských ulicích.

Otevření Korunovační uleví dopravě

Praha /Fotogalerie/ - V sobotu bude téměř po půl roce řidičům znovu otevřena dříve výrazně vytížená komunikace propojující Prahu 6 a Prahu 7. Zlepšit by se tak měla dopravní situace zejména v okolí Vítězného náměstí.

Další Stromovka bude. Ale za spoustu let

Praha - Pražané si na nový park U Čeňku na východě metropole počkají ještě roky. Vedení Prahy letos nestihne dokončit ani první část, která měla být hotová loni.

Jako ve středověku: Praha řeší kanalizaci

Praha - Na území hlavního města stále není 12 tisíc lidí napojeno na splaškovou kanalizaci. Situaci začal magistrát napravovat minulý týden v Suchdole, v dohledné době by se mohli dočkat i obyvatelé Točné v Praze 12.

Nádražka kvůli EET končí. Další bojují

Praha /FOTOGALERIE/ - Oblíbený podnik v Bubenči kvůli elektronické evidenci tržeb zavřel. Ostatní tradiční nádražky s administrativní zátěží zápasí.

Podzemní garáže u Blanky se otevřou na jaře

Praha - Hlavní město aktuálně vybírá provozovatele podzemních garáží na Letné a na Prašném mostě pro více než tisícovku aut. Vítěz by měl na jaře roku 2017 podepsat nájemní smlouvy na jednotlivá místa a následně spustit provoz.

Atrakce na Smíchově asi nebude

Praha - Pražané se ruského kola jen tak nedočkají. Památkáři na stole žádost na stavbu zatím nemají. A i kdyby měli, stejně ji nepovolí.

Praha domobranu nepotřebuje

Praha - Samozvaní ochránci pořádku nemají v metropoli místo. Jejich hlídkování totiž nezmiňuje žádný zákon. Domobranci se přitom vžívají do role a často nemají žádné zábrany.

Nové zastávky propojí příměstské vlaky s MHD

Praha - Do čtyř let dostane hlavní město nové vlakové zastávky Rajská zahrada, Eden a Zahradní Město, které se zároveň stanou přestupním uzlem městské hromadné dopravy. V rámci modernizace tratí se počítá i se vznikem dalších.

Začínají vánoční trhy. Máme se bát?

Praha - Evropská města kvůli přetrvávající hrozbě terorismu připravují přísnější ostrahu vánočních trhů. Praha navíc počítá i se speciálním týmem, který se zaměří na kapsáře. Po loňských teroristických útocích v Paříží zachvátila evropské metropole panika. Před otevřením vánočních trhů většina z nich výrazně zvýšila bezpečnostní opatření. K tomuto kroku se tehdy připojila i Praha.

O budoucnosti Prahy rozhodne stejný muž

Praha - V totálním chaosu se nyní nachází příprava Metropolitního plánu, který je rozhodujícím dokumentem pro budoucí rozvoj Prahy. Jeho dopracování má nyní znovu na starosti Roman Koucký, který po sporech s vedením magistrátu skončil ve stejné funkci před dvěma měsíci.

Chátrání Výstaviště končí, slibuje Praha

Praha - Na jaře by konečně měly začít zásadnější opravy rozpadajícího se Výstaviště v Holešovicích. V odpočinkové zóně pak nově vznikne griloviště a přírodní biotop. Opozice ale vedení města kritizuje za to, že poslední dva roky promarnilo.

Architekt Koucký má dopracovat Metropolitní plán

Praha - Novým vedoucím týmu, který zpracovává Metropolitní plán, bude Roman Koucký. Odborná komise architekta znovu vybrala, aby urychlila dokončení strategického dokumentu.

Zarazí Pražané kontroverzní stavby?

Praha - Místo sportovišť a parků další domy. Pražané mohou do územního plánu naposledy promluvit. Změny v územním plánu míří do finále. Celkem 21 významných míst po celé metropoli by tak už brzy mohlo sloužit pro jiný účel než doposud. Například na střížkovské parcele vedené jako zeleň by vznikl nový bytový dům.

Na Vánočních trzích zavoní jehličí i perník

Praha /FOTOGALERIE/ - Vánoce v metropoli se letos ponesou v duchu lidových tradic, strom na Staroměstském náměstí pak bude ozdoben malovaným perníkem. Tradiční trhy v centru Prahy se otevřou veřejnosti už v sobotu.

Pražané vybírají hospodu podle značky piva, jukebox je nezajímá

Praha /INFOGRAFIKA/ - V Hlavním městě jsou stovky hospod, hospůdek, pivnic, barů a restaurací, kde dostanete pivo. Co je však pro obyvatele metropole rozhodující, když vybírají, kam vyrazit? Z průzkumu agentury Perfect Crowd vyplývá, že pro muže i ženy je to zpravidla oblíbená značka zlatavého moku.

Na nákupy do nové tržnice budou moci Pražané vyrazit až za dva roky

Praha - Hlavní město by mělo nejpozději na jaře příštího roku vybrat nájemce, který vrátí Staroměstskou tržnici v centru metropole do původní podoby a bude zde 25 let provozovat trhy. První zákazníci by sem mohli vstoupit už koncem roku 2018.

Žádná suchá výstava. Karla IV. ukáží moderně

Praha - Nová expozice za 15 milionů korun se otevře v prosinci kousek od Staroměstského náměstí. Nebude chybět dvoumetrový model středověké Prahy, moderní audiovizuální technologie ani herna pro děti.

Piráti: Zbývá poslední šance stíhat viníky Opencard

Praha - Radě hlavního města zbývá posledních dvacet dní, aby projednala odpovědnost bývalého pražského primátora Pavla Béma a dalších politiků za vznik kauzy Opencard.

Nejvíce smogu v Praze je ve Vršovicích, problémem jsou auta i kotle

Praha -  Hlavní město trápí smog dlouhodobě, obzvláště s příchodem podzimu ale bývají rozptylové podmínky nejhorší a lidem se dýchá hůře. Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu je dlouhodobě největší problém na území metropole ve Vršovicích v Praze 10, kde byl jen v letošním roce překročen imisní limit šestnáctkrát.

Památník na Národní třídě z loubí přesunuli

Praha - Pražané letos poprvé uctí události 17. listopadu v jiném prostoru na Národní třídě. Místo v podloubí bude památník umístěn na fasádě Kaňkova paláce. Někteří ale proti přesunu protestují, dokonce už vznikla i petice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT