VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN WEISS

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zvířetice jako největší tahák 
Mladoboleslavska? Potenciál tam je

Bakov nad Jizerou - Před rokem se zřícenina zámku Zvířetice na Mladoboleslavsku začala probouzet k životu a první příznivci historie mohli žasnout nad precizní rekonstrukcí podoby původního zámku a nad velkolepými průlety virtuální kamery centrem zvířetického panství v době jeho největšího rozkvětu. Tvůrčí tým však neusnul na vavřínech.

Do restaurace U Hymrů se s vepřovými hody vrátili vojáci i staré Rakousko

Mladá Boleslav /VIDEO, FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Buben víří a kroky šedesátky okovaných bot se rozléhají Starým městem. Lidé se vyklánějí z oken a Staroměstské náměstí jako by se ponořilo do atmosféry předválečného Rakouska. V sobotu se v Mladé Boleslavi setkali přátelé vojenské historie ze tří zemí a představili pořádný kus z rakouské armádní historie

Primátor: Automobilku stále považujeme za jednoho z hlavních partnerů

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Jaký je aktuálně vztah města ke společnosti Škoda Auto? Jaká je budoucnost michalovické skládky a centra průmyslového zpracování odpadu? Dojde letos k zavedení nového parkovacího systému? Na takové otázky nám odpovídal v bilančním rozhovoru primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati. A došlo i na otázku jeho zdravotního stavu.

Má žena rodí, telefonoval muž a už za pár minut sám svou dcerku odrodil

Mladoboleslavsko - Domácí porody jsou velkou otázkou. Velice rychle ji však měl vyřešenou pár z Mladoboleslavska. O jeho případu včera večer informovala mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje.  

Tragédií se letos na silnicích odehrálo opět o polovinu méně

Mladoboleslavsko - Počet dopravních nehod oproti minulým letům rostl, snížit by jej mohlo dodržování několika základních pravidel

Hasiči ze Sojovic brání čest obce proti Švédům z vedlejšího Skorkova

Sojovice /ROZHOVOR/ - Obec Sojovice je poslední výspou mladoboleslavského okresu, leží několik kilometrů na jih od Benátek nad Jizerou. Snad také proto zde místní hasiči mají důležité místo. Ba co víc, SDH Sojovice je s obcí, v níž funguje, skutečně srostlý. Vždyť z pěti set zdejších obyvatel je členy sboru neuvěřitelných 130 lidí.

Hlasů dostaly stejně, do funkce nastoupila jen jedna. Podvod?

Ujkovice - Ustanovování nových obecních zastupitelstev provází na mnoha místech velké vášně. K zajímavému případu, který obec doslova rozdělil, došlo v Ujkovicích rozkládajících se 16 kilometrů na východ od Mladé Boleslavi.

Zdravotnické vrtulníky: Na kolik přijde záchrana lidského života?

Mladoboleslavsko - „Rozhodně nemohu říci, že by léto pro záchranáře znamenalo klidnější režim. Je tomu právě naopak," konstatuje mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Petra Effenbergerová. Právě v létě můžeme nad našimi hlavami častěji zahlédnout zdravotnické vrtulníky.

Opilý pacient vyhrožoval, že za městem odpálí bombu

Kosmonosy - Pacient psychiatrické nemocnice se postaral o pořádné pozdvižení. Jeho hrozba ale byla lichá. Jednatřicetiletý muž ze Semil informoval v pondělí kolem 16. hodiny operátora tísňové linky, že stojí v kosmonoské Linhartově ulici a že do pole za městem umístil bombu. Za volajícím i bombou se okamžitě rozjeli policisté.

Neštěstí u Jizery: téměř 300 litrů nafty skončilo v zemi

Debř - Ve směru na Českou Lípu po silnici 1/38 od Mladé Boleslavi havaroval na kluzké vozovce kamion s připojenou cisternou. Nehoda zaměstanala hasiče, policisty i pracovníky odboru životního prostředí magistrátu. Na 120 litrů nafty se hasičům podařilo přečerpat, dalších 280 litrů však skončilo v zemi.

Devět kamenů označí místa, odkud byli odvlečeni Židé

Mladá Boleslav - Projekt Stolpersteine se ve městě setkal s ohlasem u jednotlivců i organizací, první kameny budou usazeny v září.

Víc než tisíc nových značek vyžene kamiony z měst a obcí

Mladoboleslavsko - V červnu nebyl nalezen kompromis. Je snad projekt omezení kamionové dopravy na Mladoboleslavsku v ohrožení?

Mistr světa Jan Weber trénoval zpočátku ve fotbalové bráně

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Na slavnostním vyhlášení ankety Sportovec Mladoboleslavska 2013 na sebe strhl velkou dávku pozornosti několikanásobný mistr světa ve footbagu, neboli hakysaku, a freestyle fotbalu Jan Weber. A to nejen fenomenální ukázkou svých schopností, ale také ošklivým zraněním.

Výzva, nebo odříkání? Čechům v Rusku chybí ohleduplnost i naše pivo

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Pracovní umístění do zahraničí je pro řadu Čechů noční můrou. Bojí se, že nezvládnou jazyk, budou muset na čas rozvázat veškeré společenské vazby nebo si nezvyknou na zcela odlišnou kulturu.

Muže zabil pád z okna. Dobrovolně vyskočil z šestého patra

Mladá Boleslav - Anonymní oznamovatel informoval v pondělí Boleslavský deník o případu smrtelného pádu z okna, k němuž mělo dojít v jedné z průjezdných komunikací v ulici U Stadionu v Mladé Boleslavi. Tato informace byla na místě potvrzena.

Pivovar Rohozec podporuje hasiče a nabádá k toleranci na lesních stezkách

Malý Rohozec – Pivovar Rohozec zažívá v posledních letech lepší časy než v nedávné minulosti. Celý jeho areál stojící v malebném kraji Českého ráje prošel v posledních dvou letech zásadní rekonstrukcí, získal zpět svou dřívější krásu a inovoval technické vybavení. V příjemném prostředí vítá případné návštěvníky a v sobotu tak probíhají pravidelné exkurze.

Masér se nestará jen o tělo, musí umět hráče vyhecovat

Praha /ABeCeDa povolání a koníčků/ – Prázdninový rozhovor Deníku: Jsem k dispozici nejen v případě, že se někdo zraní, během zápasu se snažím vytvářet i dobrou náladu, říká masér Michal Bílek.

Dabér Ota Jirák: Hlas je pro mě krumpáč, lopata, prostě výrobní nástroj

Praha /ABeCeDa povolání a koníčků/ - Prázdninový rozhovor Deníku: Dabing je u nás umělecká disciplína, kterou lze změnit smysl celého filmu, zamýšlí se dabér Ota Jirák z Neveklovic.

Deratizátor: Kvůli záplavám vylézají potkani z kanálů

Praha /ABeCeDa povolání a koníčků/ - Prázdninový rozhovor Deníku: Hlodavci mi nevadí, ale třeba u sršňů jsem rád, když si mě lidé zavolají na likvidaci, říká deratizátor Lukáš Sedláček z Boleslavi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT