VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARCEL MIHALIK

Marcel Mihalik

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

VÍME PRVNÍ

Václav Klaus ml.: Nebudu na primátora hlavního města za ODS kandidovat

Syn exprezidenta Václava Klause získal v parlamentních volbách letos v říjnu 22 614 preferenčních hlasů. To z něj učinilo hned po budoucím premiérovi Andreji Babišovi druhého nejkroužkovanějšího kandidáta. Tato důvěra lidí přesto nestačila k tomu, aby získal ve své straně funkci.

Kalousek dostal svetr od končící Jermanové. Po Hlavatém chtěl pytel

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) i její liberecký kolega Martin Půta (STAN) se dnes vzdali svých poslaneckých mandátů. Stejně tak v závěru ustavující schůze sněmovny učinil poslanec ANO Jiří Hlavatý, který se chce v lednových doplňovacích volbách na Trutnovsku vrátit do Senátu.

AKTUALIZOVÁNO

Fialu Sněmovna nezvolila místopředsedou. Je to diktát, zaútočil Farský na ANO

Navzdory dohodám nebyl zvolen pátým místopředsedou Sněmovny Petr Fiala z ODS. Poslanci v tajné volbě podpořili pouze Vojtěcha Pikala (Piráti), Tomio Okamuru (SPD), Vojtěcha Filipa (KSČM) a Jana Hamáčka (ČSSD).

Chlubila se otevřením tunelu. Krnáčovou starostové chválili

/VIDEO/ K čertu jde na obecní úrovni stranická knížka. Ukázala to debata Deníku s primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO). Ačkoli na celostátní úrovni TOP 09 a ODS s hnutím ANO nepečou, v několika pražských městský částech jsou v radě. Místo konstruktivní kritiky se tak včera pražští politici „poplácali“ po ramenech a vedení Prahy poděkovali i za to, co během tříletého funkčního období nezvládlo.

AKTUALIZOVÁNO

Krnáčová bere za úspěch otevření Blanky. Praha se nových tratí zatím nedočká

/VIDEO/ Doprava v Praze, kompetence magistrátu a městských částí, otázka Airbnb či celkové plnění programu pražské koalice. O tom všem a dalších problémech, které trápí Pražany, Deník ve středu diskutoval s pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou. Celou debatu si můžete přečíst v on-line reportáži.

Záchranka: Příjem pacienta nemocnicí trvá i tři hodiny. Situace se ale zlepšuje

/INFOGRAFIKA/ Komplikovaných předání na urgentní příjem jsou už „pouze“ jednotky měsíčně. Problém je stále v nedostatku lůžek. Až tříhodinové zpoždění si podle interních dokumentů pražské záchranné služby, které získala redakce, na svůj vrub připsala letos v září motolská nemocnice, když od záchranářů nepřevzala ženu s příznaky mrtvice. Pacientku nakonec přijala Všeobecná fakultní nemocnice v Praze (VFN). 

Kandidáti odmítli mešity, migranty by přijali

V pohybu, a přece usazeni na židlích. Tak včera diskutovalo šest uchazečů o Hrad, mezi kterými byli Jiří Drahoš (68), Marek Hilšer (41), Michal Horáček (65), Jiří Hynek (56), Vratislav Kulhánek (74) a Mirek Topolánek (61). Předvolební debata se totiž odehrála netradičně v rychlíku z pražského hlavního nádraží do Ústí nad Labem a zpět.

Kandidáti prošli vlakem. Pro mě je to pohádka, řekl Horáček

Kandidáti na prezidenta se při neobvyklé debatě Deníku rozprchli po vlaku, aby si promluvili s pasažéry. Atmosféra byla uvolněná, někteří cestující byli překvapeni, jiní se smáli nebo vyjadřovali podporu části uchazečům o Hrad.

AKTUALIZOVÁNO

Netradiční debata: Deník pozval prezidentské kandidáty do vlaku

Deník pořádá prezidentskou debatu v netradičním prostředí. Šestice kandidátů bude dnes diskutovat ve vlaku. Speciální vagon s kandidáty České dráhy připojí k soupravě, která vyjede z pražského hlavního nádraží krátce před půl desátou ranní. Uchazeči o Hrad se před nástupem do vlaku sejdou ve vládním salonku na prvním nástupišti. Diskuzi a veškeré dění kolem sledujeme online. 

Pražské ANO vede Jan Říčař. Jak spasí hnutí mladík v Bentley?

Mladý podnikatel ovládl pražské ANO. Šéf hnutí Andrej Babiš je se situací v Praze delší dobu nespokojený a doufá, že obměna povede ke zlepšení. A kdo je novou nadějí? Je mu 33 let, má oblibu v luxusních vozech, jezdí Bentley a Teslou a šéfuje firmě dodávající vysavače Rainbow. Tyto předpoklady ale stačily Janu Říčařovi (ANO) k tomu, aby se stal předsedou krajského výboru hnutí ANO v Praze.

Počet přestupků se snížil. Strážníků je méně a musí více „úřadovat“

/INFOGRAFIKA/ Přestupky v dopravě vedou v metropoli nad přestupky proti veřejnému pořádku. Zvláštností je, že počet obou druhů správních deliktů celkově oproti loňsku klesl. Pražský deník to zjistil z materiálu Městské policie hlavního města Prahy určeného zastupitelstvu. Ve zprávě se srovnává období loňského června až září s totožným obdobím letošního roku.

AKTUALIZOVÁNO

Stropnického vystřídal Říčař. Pražské ANO si zvolilo nové vedení

Úkol splnil. Podařilo se mu před dvěma lety zažehnat koaliční krizi na pražském magistrátu. Dnes předal žezlo krajský předseda hnutí ANO v Praze, Martin Stropnický, který je rovněž ministrem obrany a místopředsedou Babišova hnutí, Janu Říčařovi. Stalo se tak na sněmu hnutí v Centru pohybové medicíny na pražském Chodově.

VÍME PRVNÍ

Stahuje se Karel Březina z politiky? V čele zastupitelů ČSSD skončil

VÍME PRVNÍ. Kontroverzní politik Karel Březina dnes skončil ve vedení klubu pražských zastupitelů. Vystřídal ho náměstek ministra zahraničí a pražský zastupitel Lukáš Kaucký. Jméno zastupitele Kauckého, blízkého náměstku primátorky a poslanci Petru Dolínkovi, potvrdily Pražskému deníku tři na sobě nezávislé zdroje.

Kamery na hlavním nádraží v Praze? Policie nevidí, co se děje

Správa železniční dopravní cesty totiž odmítá sdílet záběry ze svých kamer s policií a ta je bezmocná. Správa železnice přitom argumentuje, že to zákon neumožňuje. Podle pražského radního Libora Hadravy jsou však tyto argumenty mylné.

Paroubkův návrat do ČSSD? Organizaci Prahy 5 vadí jeho žena

Přestože Krajský výkonný výbor ČSSD v Praze v pondělí souhlasil s návratem bývalého předsedy ČSSD Jiřího Paroubka do strany, organizace v Praze 5 jej odmítá kvůli ženě. Rozhodne se za měsíc.

AKTUALIZOVÁNO

Přijměte Paroubka, volají Cerheničtí. Zradil, odmítá ho Praha

Praha, Cerhenice Volební debakl ČSSD opět mobilizoval místní organizaci v Cerhenicích na Kolínsku, aby Krajskému výkonnému výboru ČSSD v Praze předložila přihlášku Jiřího Paroubka. Ta jej přitom v červnu už jednou odmítla vzít zpět. Pražský výkonný výbor nakonec v pondělí s přijetím Paroubka souhlasil. Nyní je na tahu obvodní organizace Praha 5, která do 30 dní rozhodne. 

Jiří Paroubek: Loď se potápí. Sociální demokracii by prospěl Hašek či Zimola

/VIDEO, ROZHOVOR/ Dvě desítky let si ČSSD při sněmovních volbách držela dvojciferný výsledek, zlom přišel letos. Sociální demokracie získala 7,27 procenta, což její někdejší předseda a premiér Jiří Paroubek nazval katastrofou. 

Zákaz pokrývky hlavy se vrátil do školního řádu

Brojila proti němu ombudsmanka Anna Šabatová a v důsledku také přivodil soudní při. Přesto se podle mínění mnohých kontroverzní zákaz jakékoli pokrývky hlavy ode dneška vrací do školního řádu Střední zdravotnické školy Ruská v Praze. Rada školy to včera schválila dodatkem.

Škola dnes zřejmě vrátí do svého řádu zákaz nošení pokrývky hlavy

Na základě verdiktu soudu svolala ředitelka Střední zdravotnické školy Ruská na dnešek školní radu. Její členové budou schvalovat dodatek školního řádu, kterým má být tento dokument uveden do znění z roku 2013.

Dvě třetiny osobností regionů nejsou spokojeny s výsledky voleb

/INFOGRAFIKA/ Volby nedopadly zrovna podle našich představ. A navíc nebude snadné na jejich půdorysu sestavit stabilní vládu, tvrdí osobnosti z českých, moravských a slezských krajů, které oslovily regionální redakce Deníku.

Jakub Michálek: Babiš premiérem? Bude donucený nebýt ve vládě

Zdanil by majitele takzvaných prázdných domů, aby je motivoval nabídnout byty k pronájmu. Tak by řešil nedostupné bydlení v metropoli pražský lídr Pirátů Jakub Michálek. „My ctíme soukromé vlastnictví, ale jsou s ním spojené i povinnosti,“ uvedl v rozhovoru pro Pražský deník. Pokud by jeho strana překročila pět procent, čemuž průzkumy napovídají, a dostala se do vyjednávání o budoucí vládní koalici, nevyloučil spolupráci s hnutím ANO. Ovšem bez jejího šéfa. „Andrej Babiš bude donucený k tomu, že nebude ve vládě,“ řekl sebevědomě Michálek.

Jana Černochová: S Babišem do vlády? Potom vystupuji z ODS

/ROZHOVOR, VIDEO/ Jednička pražské kandidátky ODS Jana Černochová řekla Pražskému deníku: S Babišem do vlády? Potom vystupuji z ODS. Vadí jí, že se nepostavil ani metr metra. Pražská lídryně ODS Jana Černochová (43) kritizuje Zelené za to, že blokují Metropolitní plán, a proto výstavba v Praze stagnuje.

Pražští lídři se pohádali o dopravu na letiště. Dolínek: Železnice není klíčová

/VIDEO/ Jak se dostat na letiště? Jedni chtějí metrem, druzí vlakem. Většina politiků se shodla, že klíčové dopravní stavby má platit stát. Piráti to odmítají.

AKTUALIZOVÁNO

Stát by měl financovat dostavbu metra, shodlo se osm lídrů v předvolební debatě

/VIDEO/ Devítka pražských lídrů dnes od 14 do 16 hodin diskutovala v předvolební debatě Deníku. Do hotelu Ramada na Terminálu 3 Václava Havla, kde se argumentační klání odehrávalo, politici přicestovali z nádraží Veleslavín městskou hromadnou dopravou. V diskuzi se vyjádřili k dostavě okruhů, financování metra či železnici na letiště, ale také ke sdílené ekonomice.

Karel Schwarzenberg: Nikde se tak dobře netuneluje, jako když se staví tunel

Radši se chci prát, než s lumpy tancovat. Úryvkem z Voskovcovy a Weichovy hry Těžká Barbora odpověděl pražský lídr TOP 09 Karel Schwarzenberg na otázku Pražského deníku, zda by šel do koaliční vlády s pravděpodobným vítězem ANO. Šéfa hnutí Andreje Babiše, který o sobě tvrdí, že není politik, pak srovnal s prostitutkou. „To je, jako když jde holka čas od času s někým za peníze a tvrdila by, že není k***,“ řekl kníže Pražskému deníku.

Martin Stropnický: Modré zóny nejsou spravedlivé. Nemají být v celé čtvrti

/ROZHOVOR/ Hustá zástavba v centru, nedokončený okruh a modré zóny v celých čtvrtích. To vadí pražskému lídrovi hnutí ANO Martinu Stropnickému na metropoli. Kvůli zónám navíc musel porušit pravidla, když vezl nákup nemocné mamince. V rozhovoru pro Pražský deník se zmínil i o migrační vlně, nebezpečném postupu Ruska a vymývání mozků.

Marta Semelová: Část bytů by developeři měli věnovat obcím

Jak vyřešit problém s nedostatkem bytů v metropoli? Svérázně by na to šla komunistická lídryně Marta Semelová. Jak řekla v rozhovoru pro Pražský deník, stát by podle ní měl dát stavařům takové podmínky, aby určité procento nově postavených bytů dali obcím. „Ty by je použily na dostupné bydlení,“ uvedla Semelová.

Petr Dolínek: Kdo pracuje pro stát, má mít příplatek na život v Praze

/ROZHOVOR, VIDEO/ Život v Praze je drahý. A proto náměstek primátorky a pražský lídr Petr Dolínek (ČSSD) hodlá prosadit příspěvky na bydlení pro zaměstnance ve veřejném sektoru, kteří dojíždějí do metropole za prací. „Když stát přidá svým zaměstnancům, tak pokud o ně soukromý sektor má zájem, bude taky zvyšovat platy,“ řekl v rozhovoru pro Deník.

Daniel Herman: Musíme přesvědčit společnost, aby chtěla euro

/ROZHOVOR, VIDEO, INFOGRAFIKA/ Do boje o Prahu vysílají hlavní strany své silné zástupce. Pražský Deník postupně představí jejich názory na problémy Pražanů i celé republiky. Začínáme rozhovorem s Danielem Hermanem, který kandiduje za KDU-ČSL. „V majetku státu a obcí jsou byty, jež mohou sloužit mladým rodinám po složení kauce. Za 25 let placení nájemného pak má nájemce možnost byt za poměrnou část odkoupit,“ navrhuje stávající ministr kultury.

Michal Moroz: Rozhýbejme trh a ceny bydlení klesnou

/ROZHOVOR, VIDEO, INFOGRAFIKA/ Pražský lídr Realistů Michal Moroz řekl Pražskému deníku: „Rozhýbejme trh a ceny bydlení klesnou." Zamíchat kartami ve volbách mohou dvě strany, Piráti a Realisté. Obě mají podle politologů stejné šance překročit pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do sněmovny. Zvolení poslanci pak můžou podle pražského lídra Realistů Michala Moroze pohnout třeba s cenami bydlení v Praze i dostavbou okruhu. 

Blokáda taxikářům nic nepřinesla. Už zítra jim hrozí tvrdá odveta

Až 1200 taxi vozů vyjelo včera pomalou 15kilometrovou rychlostí a brzdilo cestu na letiště. Taxikáři chtějí rovné podmínky s Uberem. Magistrát chystá tvrdou odvetu. Od středy prý rozjede sérii kontrol a tvrdých postihů.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Troubili a brzdili provoz. Taxikáři protestovali proti Uberu

Taxikáři v pondělí odstartovali svůj protest proti alternativním službám typu Uber. Vpoledne zablokovali příjezd na ruzyňské letiště. Přes jeho odletovou plochu kvůli tomu jezdila i MHD, aby dopravní podnik zamezil zpožděním. Okolo 15hodiny pak zhruba hodinu drožkáři troubili a postávali v kolonách před magistrátem, kde zašpuntovali dopravu. Té se podařilo "nadechnout" zhruba až kolem 18hodiny. Nyní se taxikáři radí, kdy a jak budou v protestech pokračovat.

Pomalá jízda taxikářů zablokuje příjezd do metropole a na letiště v Ruzyni

Blokovat cestu na Letiště Václava Havla a příjezd po dálnici D7 do Prahy plánují na dnešek pražští taxikáři. V 10 hodin dopoledne chtějí pomalou jízdou protestovat proti řidičům služby Uber. Ta štve drožkáře proto, že zatímco oni musejí splňovat normy, šoféři Uberu jezdí za nižší sazby a bez regulací. Akce se nelíbí magistrátu. Protest budeme sledovat online. Sledujte Pražský deník. 

Až po volbách? Koalice v Praze odkládá severovýchodní okruh

V nedohlednu je dostavba městského obchvatu. Opozici se včera na mimořádném zastupitelstvu nepodařilo prosadit jeho schválení. Koalice trvá na listopadovém hlasování.

Opozice neprosadila jednání o dostavbě okruhu. "Nepodpořím to," řekl Dolínek.

/VIDEO/ Tendr na dostavbu severovýchodního městského okruhu mezi Pelc/Tyrolkou a Štěrboholy se dnes nepodařilo schválit. Opoziční TOP 09, ODS a Nezávislí kvůli tomu svolali mimořádné zastupitelstvo. Náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD), který obchvat prosazuje, paradoxně vystoupil proti jeho projednání. Rozhodnutí o okruhu tak koalice protahuje.

Správce kamer na „hlaváku“ se mýlí, udeřil radní na SŽDC

/VIDEO/ Správce hlavního nádraží odmítá pustit policii ke kamerám. Jsou to výmluvy, u dopravního podniku to šlo, rozčiluje se radní Libor Hadrava (ANO). Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC) alespoň slibuje bezpečnostní dveře, okna, rámy a betonové zátarasy, jenže až po Vánocích.

EXKLUZIVNĚ

Útok na „hlavák“? Policie se to ani nedozví, nemá zde své kamery

/INFOGRAFIKA, VIDEO/ Operační středisko policie, které dohlíží na metropoli, nevidí na dění v prostoru hlavního nádraží. Jeden z nejrizikovějších cílů v Praze je téměř nechráněný.

EXKLUZIVNĚ

Somálka, která prohrála soud o hidžáb, získala azyl na čestné slovo

Deník zjistil, jak se do Česka dostala Somálka Ayan Jamaal Ahmednuurová, která včera podruhé prohrála, když Městský soud v Praze zamítl její žalobu proti pražské Střední zdravotnické škole kvůli zákazu nošení hidžábu. Sedmadvacetiletá Somálka se do země dostala bez jediného dokladu, azyl jí byl udělen na základě čestného prohlášení.

AKTUALIZOVÁNO

Somálka prohrála. Zákaz nošení hidžábu nebyl diskriminací, tvrdí soudce

O diskriminaci nešlo! Pražský městský soud dnes zamítl žalobu uchazečky o studium A. A. Jamaal (27) proti pražské Střední zdravotnické škole Ruská a potvrdil tak lednové vítězství ředitelky Ivanky Kohoutové u prvoinstančního soudu. Somálka školu žalovala kvůli údajné diskriminaci, když ji školní řád zakazoval nosit pokrývku hlavy, v jejím případě hidžáb. Žádala za to omluvu a 60 tisícové odškodnění. Případ nejspíš skončí u Nejvyššího soudu.

Mariánský sloup rozděluje Pražany. Kritici? Jsou to hlupáci, míní historik

/INFOGRAFIKA/ Pražští politici řekli NE obnovení mariánského sloupu na Staroměstském náměstí. Na čtvrtečním zastupitelstvu, které skončilo před půlnocí, si vyslechli zastánce i kritiky. Nakonec se shodli, že vypoví souhlas s využitím pozemku pro instalaci sloupu.

Zastupitelé odmítli Mariánský sloup. Rozděluje Pražany, místo aby je smiřoval

/VIDEO/ Jako červená na býka, tak působí Mariánský sloup na některé Pražany. Na tři desítky jich neváhalo ve čtvrtek večer tři hodiny vystupovat na zastupitelstvu, aby si ke znovuobnovení sloupu na Staroměstském náměstí řekli své. A hlasy proti převažovaly. Nakonec zaznělo jasné NE i od politiků.

Praha vypíše soutěž na správu kamerového systému. Poprvé v historii

Končí zadávání zakázek z ruky? Pražská primátorka Adriana Krnáčová dnes informovala o záměru vypsat otevřené výběrové řízení na správu kamerového systému za 192 milionů korun bez DPH. Zastupitelstvo to schválilo.

Praha se stane "chytrou". Půjde na to 600 milionů korun

Aby Praha byla „chytrá“, dostane v tomto volebním období na „chytré“ projekty, jako je řízení dopravy či ekologické využití odpadů, 600 milionů korun. Koncepci Smart Prague dnes schválili zastupitelé.

Mariánský sloup: politici se před volbami bojí rozhodnout

/VIDEO/ I po sto letech proti sobě dovede postavit historie dva tábory. Důkazem toho je Mariánský sloup, jenž má být na Staroměstském náměstí obnoven. Petici jak pro, tak proti sloupu projednají dnes zastupitelé. Obnovit Mariánský sloup, nebo ne? To je jako ptát se vegetariána, jestli sní tlusté maso! Odpůrci sloupu jsou totiž stejně zarytí jako vegetariáni, kteří by flákotu do pusy nevzali.

Dostavba okruhu: rada konečně schválila přípravu projektu

Pokud dostavbu vnitřního okruhu schválí zastupitelstvo hlavního města, stavět by se mohlo začít v roce 2023. První úsek nedostavěného okruhu by tak mohl být hotový v roce 2031 a celkové náklady budou v řádech miliard korun.

AKTUALIZOVÁNO

Znásilnil mladý Afghánec sestru v pražské nemocnici? Kauzu rozplétá soud

Předsedkyně trestního senátu Silvie Slepičková začala u Městského soudu v Praze rozplétat případ, který se stal loni 30. října v noci v pražské Nemocnici na Bulovce. Devatenáctiletý Afghánec, který doprovázel svého mladšího bratra, tam měl znásilnit zdravotní sestru. Záznamy z kamer ale chybí. A dokonce neexistují ani žádní přímí svědci incidentu.

Pohyb aut se v metropoli zastaví

/INFOGRAFIKA/ Bez aut a hlavně smradu z výfuků si Pražané připomenou, jakým darem je čistý vzduch. Metropole se totiž i letos zapojí do Evropského týdne mobility, který se uskuteční ve dnech 16. až 22. září, a završí ho akce, kdy některými ulicemi na Smíchově šoféři neprojedou.

AKTUALIZOVÁNO

Sobotka a Chovanec se shodli na růstu platů bezpečnostních sborů

Zhruba o tři a půl tisíce korun by měly od listopadu vzrůst platy policistům, hasičům, celníkům a dalším příslušníkům bezpečnostních sborů. Po bilanční schůzce to dnes řekli premiér Bohuslav Sobotka a ministr vnitra Milan Chovanec (oba ČSSD). Policista s průměrným měsíčním platem 35 774 korun si tak před Vánoci odnese výplatu 39 351 korun. 

AKTUALIZOVÁNO

Policie „dostala“ Babiše a Faltýnka. Pro vydání hlasovala většina poslanců

Sněmovna vydala policii předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a šéfa poslaneckého klubu Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Jsou podezřelí, že zneužili 50milionovou evropskou dotaci pro malé a střední podnikatele na Farmu Čapí hnízdo.

AKTUALIZOVÁNO

Vydání Babiše a Faltýnka se protahuje. Rozhodne se večer?

/VIDEO/ Ve slovní přestřelky se proměnil dopolední a ostře sledovaný bod sněmovní schůze. Poslanci debatovali tři a půl hodiny o tom, zda zbavit imunity a vydat k trestnímu stíhání dva ze svých řad – šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a předsedu poslaneckého klubu hnutí Jaroslava Faltýnka.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT