VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUKÁŠ MAREK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Praha hledá originální recepty na vánoční cukroví

Praha - Mnozí si ještě pamatují na soutěž Jak chutná Praha, kdy se mezi lidmi hledaly originální „staročeské“ recepty z Prahy. Teď na to navazuje další soutěž, která nese název Jak peče Praha.

Pražští šotoušové opět prověří své znalosti

Praha - Na hlavním nádraží otevřou infocentrum Pražské integrované dopravy.

U Barrandova bude těsno. Náhražku Pražského okruhu čeká oprava

Praha – Řidiči, pozor! Technická správa komunikací (TSK) začne od zítřka opravovat frekventovaný tah.

Plynová elektrárna u sídliště nebude. Radnice ji odmítala od začátku

Praha 8 – Všichni odpůrci stavby plynové elektrárny se mohou radovat. S největší pravděpodobností se totiž na území Prahy 8 v dohledné době budovat nebude.

Na černé pasažéry čekají větší pokuty

Praha - Od září se v pražské MHD zvýší pokuty za jízdu načerno. Cestující bez platné jízdenky si připlatí 50 až 100 korun.

Nuselský most bude opět širší. Výluky ale nekončí

Praha - Dva měsíce jsou pryč a provoz na Nuselském mostě by se měl opět vrátit do normálu. Končí totiž opravy dilatací mostu.

Lanovka na Petřín má 120 let. A bariéry

Praha /VIDEO/ – Každoročně využijí lanovou dráhu na Petřín statisíce lidí. V letošním roce oslavila sto dvacet let své existence. I po tolika letech však zůstává stále bariérová.

SLOUPEK: Politiku je třeba dělat pro prachy

Proč dělat politiku? No přece pro peníze, pro co jiného. Myslel jsem, že tohle platí pro většinu hlavně v poslanecké sněmovně či u některých osob na pražském magistrátu, které se třeba obohacují v městských firmách.

Obří reklama je minulostí. Praha 1 ji strhla

Praha 1 – Není to tak dlouho, co Pražský deník jako první upozornil na obří reklamní plochy v centru metropole, které hyzdí historickou tvář města. Teď radnice Praha 1 jeden z těchto symbolů nevkusu odstranila. Ve čtvrtek nechala strhnout nepovolenou reklamu na fasádě domu na Jungmannově náměstí.

Přeparkujte auta! Čištění ulic začíná

Praha – Po prázdninové odmlce začíná technická správa komunikací (TSK) opět s intenzivním blokovým čištěním ulic. Řidiči by proto měli zpozornět a sledovat značení, které čištění provází.

Grébovka odhalí zapomenutá zákoutí

Praha 2 - Pražský deník navštívil Grottu a její okolí. Lidé se mají rozhodně na co těšit.

Trhy na Jiřáku provoněl česnek

Praha - Farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad dnes patřily hlavně česneku. Své umění, jak ho správně vázat, aby se palice mohly správně uskladnit, zde předvedla Helena Benešová se svým vnukem Vojtou.

Likvidace autobusové dopravy. Středočeši nedojedou do Prahy

Praha - Kroky Středočeského kraje, který vypověděl dopravcům smlouvy, mohou vést ke zhroucení integrované dopravy.

SLOUPEK: Potřeby se mění, ale plány zůstávají stejné

Praha - Všichni dospělí spí v dětských postýlkách, nosí trička s námořníkem, cestují výhradně na tříkolkách a jedí kašičky. Je to lživé tvrzení, že?

Pražané se budou dusit dál, obchvat dostal další úder

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ – Od Spořilova až před Černý Most se asi lidé chytají za hlavu a hledají černou vlajku, kterou by mohli vyvěsit.

Cvičení: Autobus narazil do tramvaje. Čtyři mrtví

Praha /FOTOGALERIE/ - V areálu hostivařských dílen záchranářské složky zkoušeli spolupráci při tragické nehodě v hromadné dopravě.

SLOUPEK: Když zavřou hospodu, tak je zle

Praha - Kam oko pohlédne při toulkách Prahou, vypadá to, že se i přes hospodářskou krizi stále staví nové a nové bydlení.

Metru by slušely fotografie a obrazy

Praha - Tři vestibuly metra se asi dostanou do rukou soukromých společností.

Bubble stroj vytrhává lidi z reality všedního dne

Praha - Karlovo náměstí má v létě novou atrakci. Takzvaný Bubble stroj vypouští bubliny a každý den se u něj scházejí stovky lidí, hlavně rodičů s dětmi.

Metro umělcům. Nahradí šeď pražského podzemí obrazy?

Praha - Ve švédském Stockholmu je metro zároveň nejdelší uměleckou galerií světa. V německém Hamburku mají v metru operní síň. To se zkrátka musí líbit. A komu se líbí prostory pražského metra?

Trvalo to devět let. Zamražené archiválie jsou zachráněné

Praha /FOTOGALERIE/ - V Národním technickém muzeu dosušili dokumenty zaplavené při povodních v roce 2002

Praha 7 to v boji proti pejskařům zkouší zostra

Praha - Těžko spočítat kolik radnic už se pokoušelo napravit stovky neposlušných pejskařů. Jejich kampaně měly často obrovský ohlas, ale ti, na které měla mířit především, zůstali většinou hluší a slepí. Nyní to zkouší znovu radnice Prahy 7.

Když musí pracovat i malé děti

Praha - Už na začátku prázdnin Pražský deník informoval o tom, že Praha má nový folklor. V tramvajích MHD se totiž začali objevovat harmonikáři cizí národnosti, kteří za svou produkci vybírali dobrovolné příspěvky od cestujících.

SLOUPEK: Šaty dělaj člověka, aneb gayem za minutu

Praha - Seděl jsem u počítače, díval se na sobotní program průvodu gayů a lesbiček. Měl jsem službu a musel jsem vyrazit na místo, ale stejně bych i tak vyrazil s kamarády.

Řidiči, pozor! Na Pražském okruhu postupně začnou zavírat tunely

Praha - Už od pondělí musejí řidiči počítat s tím, že bude významně omezen provoz na Pražském okruhu. Přesně se bude jednat o postupné uzavírky tunelů na jeho nejnovější části.

Centrem Prahy prošlo 5000 gayů a lesbiček

Praha /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Více než pět tisíc homosexuálů a jejich přátel prošlo či protančilo v sobotu odpoledne za doprovodu hudby ze zvukových aparatur poprvé středem Prahy. Další tisíce lidí podpořily průvod z chodníků. Historicky první pražský „duhový pochod“ sexuálních menšin se podle organizátorů vydařil, plánují ho proto za rok zopakovat.

Tonda se proboural do stanice metra Petřiny

Praha 6 - Obří razicí štít, který razí prodloužení pražského metra A z Dejvické do Motola, se proboural do budoucí stanice Petřiny. Druhý razicí štít, který nese jméno Adéla, by měl do stanice Petřiny dorazit v září.

Praha hledá vánoční strom už od srpna

Praha – Někomu se to může zdát předčasné, ale je to tak. Pořadatel vánočních trhů hledá strom, který bude před svátky umístěn tradičně na Staroměstském náměstí.

'Kam si myslíte, že jedete?' A pak rvačka

Praha 8 – Dopravní podnik asi dobře ví, proč v uplynulých dnech zahájil kampaň, která se zaměřuje právě na lepší cestování v MHD ve spolupráci s řidiči. Někteří jedinci totiž o spolupráci v hromadné dopravě mnoho nevědí.

Trojský most: tramvaje sem pustí v roce 2013, auta ne

Praha /FOTOGALERIE/ - Pražský deník vyrazil do komplexu Blanka. Rubání zeminy skončí 5. září. V říjnu do tunelů pustí veřejnost.

Východ střídá západ. Praha se chlubí, ale vydělá méně

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Ve druhém čtvrtletí letošního roku přijelo o 51 procent více ruských turistů, ubylo návštěvníků z Velké Británie.

Prostituce opustila ulice Prahy

Praha - Ženy, které lze získat za peníze, jsou už jen v několika ulicích centra. Jinak se stáhly na priváty a do nočních klubů.

Řidiči pozor! U Bulhara začíná oprava křižovatky

Praha - Na rušné křižovatce v Praze U Bulhara bude od pátku do neděle omezen provoz. Řidiči musí přes objízdné trasy.

Chyby tramvají. Jedna praská ve švech, druhá vozí duchy

Praha - Průzkum ukázal, že nejméně využívanými spoji jsou linky 2 (4200 cestujících za den), 36 (přes 4620) a 21 (12000). Nejvytíženější jsou linky 22, 9 a 10.

SLOUPEK: Blbost reklamy nezná mezí

Praha - Co mají společného krásné ženy v přiléhavých bikinách o rozměrech několika centimetrů čtverečních s masivními čtyřmetrovými fošnami z pily? Řekl bych, že nic, ale to bych se šeredně zmýlil.

Metro do Motola už razí i na Veleslavíně

Praha - Stavbaři začali s ražbou další části pražského metra trasy A v místech budoucí stanice Veleslavín. Na místě v pondělí slavnostně podle tradice umístili sošku svaté Barbory, která je ochránkyní hasičů, horníků či stavitelů tunelů.

Cestující se naučí jednat s řidiči MHD

Praha - Dopravní podnik připravuje kampaň, která cestující seznámí s prací řidičů. DPP si od kampaně slibuje, že cestující budou vůči řidičům ohleduplnější a práci jim svým chováním usnadní.

Souboj tramvají: Nová 15T ForCity vítězí na plné čáře

Praha - Cestující v anketě chválí u tramvají 15T ForCity nízkopodlažnost, dřevěná sedadla a prostorný interiér.

SLOUPEK: Z bahňáku k bazénu a zase zpět

Praha - „Pojďte, vyrazíme se koupat na Karbák, je to tam super, kolem jsou stromy a dá se tam perfektně skákat.“ Jako by to bylo včera, kdy jsme takto společně s místními lákali před lety naše tehdy malé kamarády z Prahy na rybník v Jihočeském kraji.

Po výbuchu v bytě policie evakuovala devět lidí

Praha 10 - V bytě nejspíš explodovala propanbutanová lahev používána pro výrobu drog. Popálený muž do nemocnice dorazil sám.

Na trati Praha-Beroun hlásí od pondělí výluku

Praha – Na jedné z nejvytíženějších vlakových tratí musejí cestující od pondělí počítat s nepříjemnou výlukou.

Bezpečný průjezd pro cyklisty? Chybí jen metry

Praha - Spojit Prahu na kole se Středočeským krajem může být neřešitelný problém. Přitom vše závisí na pár metrech.

Opravy na letišti potrápí tisíce Pražanů

Praha – Nová dráha je stále v nedohlednu, ta stará dosluhuje, a tak nezbývá jiné řešení než začít opravovat a přesunout letadla na vedlejší dráhu. Taková bude realita na ruzyňském letišti v příštím roce a následujících letech.

SLOUPEK: Kultura volného těla aneb plavání na Evu

Praha - Teplý vítr vám vane do míst, kam slunce často nesvítí. Když se rozběhnete vstříc rybníku, tělo na některých místech začne tak legračně poskakovat a přestane až ve chvíli, kdy se ocitnete ve vodě.

Lidé ze 174 ulic mohou zdarma do Botanické zahrady v Troji

Praha 8 – Obyvatelé vybraných ulic z Bohnic, Čimic, Troje a Kobylis budou moci nově zcela zdarma do Botanické zahrady v Troji. Měli by tak být u konce spory, které vznikly před několika měsíci oplocením části areálu zahrady, kudy si lidé zkracovali cestu mezi Bohnicemi a Trojou.

Revoluce v metru. Zmizí mezery

Praha - Nové nájezdové plošiny mají umožnit snadnější nástup do vlaků metra tisícům lidí, zejména vozíčkářům.

Projet v létě Prahou bude malý rébus

Praha - Léto v hlavním městě bude provázet řada omezení. Trasy změní tramvaje a na problémy by se měli připravit také řidiči osobních aut.

MHD se převrátí naruby. Ceny i spoje

Praha – V pátek ráno se probudíte a všechno bude jinak. Tedy alespoň, co se týká městské hromadné dopravy v hlavním městě. Změny budou skutečně zásadní.

Největší nárůst cyklistů? V Praze ve věku 40 až 49 let

Praha - Stále více lidí už nemá kolo pro rekreaci, ale jako dopravní prostředek. Je jich 60 až 70 procent a čísla rostou.

Lidé, hledejte peníze. Praha 2 chce prodat dva tisíce bytů

Praha 2 - Ve švech v pondělí praskala velká zasedací místnost radnice Prahy 2. Není divu, ti kteří přišli, doufali, že zastupitelé po letech opět odstartují privatizaci. Prodat by se v tu chvíli mohlo až dva tisíce bytů. Jenže všech bezmála 150 přítomných po pár minutách hodně zhořklo.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT