VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN HANDREJCH

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Světovou miss neslyšících vyhrála v Praze Ukrajinka

Praha /FOTOGALERIE/ - V Top hotelu Praha byly v sobotu rozdány korunky pro nejkrásnější neslyšící dívky světa. Miss deaf world 2009 vyhrála Diana Kovtun z Ukrajiny.

OBRAZEM: Prezident Klaus přivítal na Hradě Ivana Gašparoviče

Praha - Prezident Václav Klaus přijal 29.června 2009na Pražském hradě slovenského prezidenta Ivana Gašparoviče a jeho manželku Silvii.

OBRAZEM: Kaťuša i kozáček. Praha tleskala Alexandrovcům

Holešovice - Bývalý oficiální umělecký pěvecký a taneční soubor Rudé armády, Alexandrovci, včera za obrovských ovací publika vystoupil v Tesla aréně na pražském Výstavišti. V rámci letošního turné se kromě dospělého souboru poprvé představila i mladá generace. Celkem se tak na pódiu objevilo neuvěřitelných 143 hudebníků, zpěváků a tanečníků. Diváci se dočkali klasických hitů, jako je Kalinka či Oči čornyje, ale i moderních písní, pochodů či operních árií. Nechyběly ani ukázky tradičního tance kozáček, v jehož provedení soubor údajně nemá konkurenci.

OBRAZEM: Drvoštěpové ukázali divákům rychlost sekery

Praha - VO2 Žlutých lázních se 24.května 2009konalo mistrovství České republiky vdřevorubeckých řemeslech Stihl Timbersports.

OBRAZEM: Bez lásky uschnete, hlásal průvod

Praha -Metropolí prošel 1.května 2009Májový průvod rozkvetlých třešní upozorňující na nedostatek lásky a její důležitost.

OBRAZEM: Stromovka ožila studentským majálesem

Praha - Vpražské Stromovce se 30.dubna 2009uskutečnil studentský Majáles 2009za účasti kapel Divokej Bill, Sto Zvířat, Mňága a Žďorp a dalších. Jeho králem se stal student Univerzity Karlovy Vojtěch Prokeš zvaný Dejdárek XX.

OBRAZEM: Jarní cyklojízda

Praha - Centrem metropole projela ve čtvrtek jarní cyklojízda. Cyklisté startovali z Jiřího z Poděbrad a cíl měli v kině Oko v Holešovicích.

OBRAZEM: Pražský Majáles na Můstku

Praha 1 - Studentská kapela Nenaděláš nic vystoupila ve čtvrtek v podchodu stanice metra Můstek v rámci projektu Undeground Majáles, který je součástí širšího programu Pražského Majálesu, který vyvrcholí 30. dubna ve Stromovce open air koncerty známých českých kapel.

OBRAZEM: Na náměstí Míru se četla jména obětí holokaustu

Praha 2 - Už počtvrté se v úterý odpoledne na náměstí Míru četla jména obětí holocaustu. Lidé se mohli k akci připojit a uctít tak památku mužů, žen a dětí, kteří byli kvůli svému židovskému původu během 2. světové války pronásledováni, vězněni a zavražděni.

OBRAZEM: V Praze vystoupila Apocalyptica

Praha - Finští kvartetisté Apocalyptica vystoupili 20.dubna 2009vPražské Incheba aréně (malé sportovní hale) vHolešovicích.

OBRAZEM: Děti zdolávaly nástrahy lanového centra

Praha - V lanovém centru Domu dětí a mládeže hlavního města Prahy se 18.dubna 2009konal Den otevřených dveří. Návštěvníci si zde mohli vyzkoušet překážky, které centrum nabízí zcela zdarma.

OBRAZEM: V Botanické zahradě se sázely vzácné jehličnany

Praha - Vzácné jehličnany přišly do Botanické zahrady v Praze zasadit i známé osobnosti Pavel Šporcl či Petr Janda.

OBRAZEM: Velikonoční trhy zaplnily náměstí v Praze

Praha - Na Staroměstském náměstí v Praze mohou lidé obdivovat řemeslo malovaných kraslic.

OBRAZEM: Náměstí Kinských ozdobila socha, odhalil ji ukrajinský prezident

Smíchov -Ve středubyla na náměstí Kinských slavnostně odhalena socha ukrajinského básníka a slovanského buditele Tarase Ševčenka. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnil dokonce samotný prezident Ukrajiny Viktor Juščenko s manželkou Katerynou.

Galerie Lazarská 7 vystavuje kulisy z filmu Na půdě

Praha - V Pražské galerii Lazarská 7 jsou k vidění kulisy a fotografie z českého filmu Na půdě.

OBRAZEM: Netradičně tradiční žižkovský masopust

Žižkov - Průvod masek a maškar zeStudnice, který předvedlPražanůmstředověkou podobu masopustu,uzavřel v úterý 24.únorapětidenní Žižkovský masopust.

OBRAZEM: V Praze vystoupila skupina Pussycat Dolls

Praha - Americká hudební skupina Pussycat Dolls vystoupila 21.února vPraze.

OBRAZEM: Mistrovství republiky ve standardních tancích

Praha - Mistrovství České republiky ve standardních tancích roku 2009proběhlo 21.února 2009ve velkém sále pražské Lucerny

VIDEO: Praha ožila masopustní taškařicí

Praha - Na několika místech metropole proběhly o víkendu tradiční masopustní oslavy, provázené vystoupením masek, zabijačkou a dalšími atrakcemi. V Praze 6 na Břevnově se tradiční masopustní veselí konalo letos už popatnácté, tentokrát s názvem Carneval Rio de Břevnov.

OBRAZEM: Světelná instalace Tacet ozářila Vltavu

Praha - Světelná instalace Tacet umělkyně Ully Rauter byla slavnostně představena 20. února večer. Je součástí instalací Transparency jako doprovodný kulturní program českého předsednictví v radě EU.

OBRAZEM: Chorea Historica předvedla barokní tanec

Praha- Představení barokní hudby a tance proběhlo 20.únoravPražském Clam-Gallasově paláci. Vysoupila taneční skupina Chorea Historica.

OBRAZEM: Schůze sdružení Žižkov nejen sobě

Praha - Lidé nespokojení sbytovou politikou Prahy 3uspořádali 19.února 2009ustavují schůzi občanského sružení Žižkov nejensobě.

OBRAZEM: Portheimka bude sloužit dětem

Smíchov - Slavnostního otevření Rodinného centra Andílek ve smíchovském Letohrádku Portheimka se ve středu dočkali všichni obyvatelé páté městské části. Součástí programu byla i vernisáž batik nebo vystoupení Divadélka z kufru. Programemprovedl kdo jiný nežPavel Anděl.

OBRAZEM: V Praze vystoupila ABBA the show

Praha - VABBA the show vystoupila švédská cover skupina Waterloo, členové originál ABBA bandu spolu sNárodním londýnským symfonickým orchestrem, který vedl Matthew Freeman. Je považována za nejautentičtější a nejvěrnější ABBA revival show současnosti.

OBRAZEM: Pražané si mohou prohlédnout Komenského Orbis Pictus

Praha - V Pedagogickém muzeum J. A. Komenskéhozačíná stálá interaktivní expozice nazvaná Odkaz J. A. Komenského – Tradice a výzvy české vzdělanosti Evropě. K vidění zde budou originály některých Komenského spisů, například známý Orbis pictus. Jedná se o doprovodnou akci v rámci předsednictví České republiky v Radě EU. Zajímavostí bude i sbírka starých slabikářů a vysvědčení nebo kabinet z 19. století.

OBRAZEM: Lyžování blízko Prahy

Chotouň - Do metropole se vrátila zima a sníh. Meteorologové varují, že chladné počasí vydrží až do března. Milovníci zimních sportů se ale radují, neboť lyžovat a užívat si na snowboardu lze jen pár kilometrů od města.

OBRAZEM: Pink Floyd od protinožců

Holešovice - V Tesla Areně včera vystoupili The Astralian Pink Floyd Show, kteří jsou považováni za nejlepší revival kapelu známých Pink Floyd. Skupina se po roce vrátila do Prahy a představila zde zcela novou show, zahrnující škálu animací, obrazů, laserů, světelných efektů a nafukovacích překvapení. Představení pojala jako oslavu třicátého výročí vydání rockové opery Pink Floydů The Wall.

OBRAZEM: Na plese v Opeře tančila i Ivana Trumpová

Praha - V sobotuvečerse vmetropoli uskutečnila výjimečná společenská událost. Konal se totiž legendární ples v Opeře.

OBRAZEM: Ester Kočičková vyhlásila lví nominace

Praha - V pražském kině Lucerna byly při slavnostním večeru vyhlášeny nominace na České lvy za rok 2008. Lvím nominacím vládne trojlístek Tobruk, Karamazovi a Venkovský učitel. Celým večerem provázely Ester Kočičková a Iva Pazderková.

OBRAZEM: Výstava představuje bláznivé filmy Warhola

Praha - Galerii Rudolfinum v Praze byla 29. ledna zahájena výstava Andy Warhol Motion Pictures. Pro veřejnost je výstava otevřena od pátku 30. ledna 2009.

OBRAZEM: Kostely zůstaly otevřené i přes noc

Praha- Jedinečnou příležitost, a to navštívit pražské kostely v noci, měly včera obyvatelé hlavního města. V rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů se totiž zájemcům otevřelo hned pět kostelů a Jeruzalemská synagoga.

OBRAZEM: Výstava Jan Palach 69

Praha - Křížová chodba pražského Karolina hostí od čtvrtka výstavu Jan Palach 69, kterou pořádá Filozofická fakultu Univerzity Karlovy a Národní muzeum ke 40. výročí sebeupálení Jana Palacha.

OBRAZEM: Vandalové spálili vlajku EU

Letná -Neznámí vandalové v noci na 15. ledna 2009 zapálili a zcela zničili vlajku Evropské unie, která propagovala předsednictví ČR v Radě EU. V poledne byla na místo instalovaná nová vlajka.

OBRAZEM: Plavce v Podolí nezastaví ani mrazy

Podolí - I když je v těchto dnech rtuť teploměru ukrytá hluboko pod nulou, vyhřívaný venkovní bazén si na nezájem plavců stěžovat nemůže.

OBRAZEM: Dalekohledy v obležení

Staré Město - Mezinárodní rok astronomie (IYA) zahájila Evropská unie ve středuodpoledne na Staroměstském náměstí v Praze, tedy v hlavním městě země, která teď EU předsedá.

OBRAZEM: Vánoce v ZOO

Troja - Několik tisíc Pražanů se rozhodlo strávit čekání na Štědrý večer v ZOO. Na dětské návštěvníky čekal dárek - vstup zdarma. Do druhé hodiny, kdy se zahrada zavírala, nabídla svým návštěvníkům sérii speciálních vánočních komentovaných krmení.

Pražané svému Woodymu Allenovi rozumějí

Praha - Neworleanský klasický jazz v sobotu vyhrál nad obludností Kongresového centra.

OBRAZEM: Plakáty sametové revoluce i lidská práva na Kampě

Malá Strana - Na pražské Kampě proběhla v úterývernisáž výstavy Revoluční plakáty, vztahující se k plakátové tvorbě v období sametové revoluce před devatenácti lety. Současně byla zahájena výstava, kterou připravilo francouzské velvyslanectví v Praze, s názvem Podrobena zkoušce světlem, sestávající z velkoformátových fotografií doprovázených články ze Všeobecné deklarace lidských práv a svobod.

OBRAZEM: Jak se točí Fimfárum

Nové Město -Až do poloviny února je možné si na Novoměstské radnici prohlédnout loutky, rekvizity, ceny, scénáře a výtvarné návrhy související s filmovým projektem realizovaným na motivy pohádek Jana Wericha. Po úspěšných prezentacích v Roztokách u Prahy a v Polabském muzeu v Poděbradech se 10. prosince výstava představila i pražským zájemcům.

OBRAZEM: Posviťme si na neonacisty

Praha 1 -Na Palachově náměstísepři příležitostišedesátiletého výročí vyhlášení Všeobecné deklarace lidských práv sešlo asi pět setlidí, aby demonstrovalo svůj nesouhlas s rasismem a neonacismem.

OBRAZEM: Letečtí veteráni z druhé světové války vzpomínali

Praha 6 -Akce se konala u příležitosti 64. výročí vzniku povstalecké kombinované letky 1. čs. stíhacího pluku „Zvolenského“, 2. čs. paradesantní brigády a 1. čs. smíšené letecké divize v SSSR a jejich bojů ve Slovenském národním povstání, v Karpatské a Ostravsko-opavské operaci.

OBRAZEM: Na Národní třídě se demonstrovalo proti radaru

Praha -Na Národní třídě se sešli stoupenci občanského sdružení Nenásilí aby vyjádřili nesouhlas s výstavbou radarové základny v Brdech. Protestující se vydali pochodem směrem na Kavčí Hory.

OBRAZEM: O2 Arénu oslnila krása koňských nohou

Praha - Vpražské O2 Aréněse v sobotu představili evropští drezéři koní při představení Appasionata - Grand Voyage.

OBRAZEM: Na adventní slavnosti na Křivoklátě se vypravil parní vlak

Braník - Z Prahy Braníka se na adventní slavnosti na Křivoklátě vydal parní vlak.

OBRAZEM: Nové hřiště v Riegrových sadech

Praha 2 - V Riegrových sadech otevřeli nově zrekonstruované dětská hřiště. Rekonstrukce přišla na více než 20 milionů korun.

OBRAZEM: Výstava luxusních věcí a automobilů

Praha - Ve Veletržním paláci Národní galerie v Praze probíhá výstava luxusních věcí a automobilů. K vidění je např. i automobil Gumpert Apollo v ceně přesahující 8 milionů korun.

OBRAZEM: V Lucerně vystoupil Michael Bolton

Praha - Michael Bolton zahrál a zazpíval 15. listopadu v pražské Lucerně.

OBRAZEM: Nad Prahou se rozsvítil žižkovský vysílač

Žižkov - V rámci světového dne diabetu, který se koná 14. listopadu, byl nasvětlen Žižkovský vysílač.

OBRAZEM: Výstava připomíná příběhy bezpráví

Praha 1 - Na Václavském náměstí, přímo pod sochou svatého Václava, je nainstalovaná výstava Příběhy bezprávíupozorňující na období totality a vzpomínající na oběti této doby.

OBRAZEM: Dana Dobřochovská představila novou kolekci

Praha - Novou módní kolekci a kalendář pro rok 2009 představila ve čtvrtek 6. listopadu módní návrhářka Dana Dobřochovská v Národním domě na Smíchově.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT