VYBRAT REGION
Zavřít mapu

GABRIELA KOVÁŘÍKOVÁ

Gabriela Kováříková

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

David Landštof: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - David Landštof je bubeník, výkonný producent labelu Tranzistor, autor a producent retrospektivních alb o českém trampingu Wabi a Ďáblovo stádo. Vystupuje či vystupoval s Radůzou, Justinem Lavashem, Anetou Langerovou, Lenkou Dusilovou, Xindlem X či Robertem Křesťanem a Druhou trávou. Angažuje se i v projektu Kino otevřeno, který oživuje zavřená jednosálová kina ve městech a obcích České republiky.

ČT natáčí další Mazaly

Praha /FOTOGALERIE/ - Rytíř Theobald v podání Pavla Kříže, bílá paní Albína Jany Bernáškové, alchymista Balone ztvárněný Matoušem Rumlem či Sněhurka s tváří Veroniky Kubařové se vracejí. Česká televize odstartovala natáčení druhé řady úspěšného komediálního seriálu pro děti Mazalové.

Herec Jan Sklenář: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Po roce se na program Letních shakespearovských slavností, konkrétně od 2. do 20. srpna, vrátí tragédie Romeo a Julie (uváděna bude v plenéru Hudební a taneční fakulty AMU, Lichtenštejnský palác, Malostranské nám. 13). Hlavní mužskou roli v ní ztvárňuje Jan Sklenář, partnerkou je mu Tereza Voříšková. Generačně odlišný pohled na největší příběh lásky a smrti režíroval tandem SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský). 

Markéta Foukalová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Zpěvačka Markéta Foukalová je už několik let součástí žánrově se neomezující pražské skupiny Lanugo, která nedávno oslavila desáté narozeniny. Krásu Markéta nachází nejen v hudbě, ale i v místech, o která se teď dělí se čtenáři.

Ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer: Chápu odchod Viktora Preisse

Praha /ROZHOVOR/ - Divadelní sezona 2015/16 před pár dny skončila jak ji hodnotí ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer? „Možná by bylo lepší zeptat se našich diváků, jak sezonu hodnotí oni. Podle jejich ohlasů to byla sezona úspěšná.

Režisér Petr Svojtka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Režisér a umělecký šéf Městských divadel pražských Petr Svojtka pochází z rodiny několika generací divadelníků. Je to Pražák každým coulem – nechte se provést místy, která má rád.

Kapelník skupiny The Tap Tap Šimon Ornest: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Kapelník Šimon Ornest teď se skupinou The Tap Tap vyráží na letní festivaly, po prázdninách se ale vrátí na Novou scénu Národního divadla, kde se 4. a 26. září odehrají první reprízy inscenace se zpěvy Nefňuka (aneb podivuhodná dobrodružství Kristla Špána na souši i na moři). Do představení, které vzniklo podle knihy Jesus Betz francouzských autorů Freda Bernarda a Francoise Roca, jsou maximálně zapojeni herci a muzikanti s různými handicapy.

Dramatik a režisér Dodo Gombár: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Dodo Gombár, dramatik, režisér a umělecký šéf pražského Švandova divadla, pochází původně ze Smolenic, malebné obce na úpatí Malých Karpat v trnavském okresu. Praha je tak vlastně už jeho třetím domovem: už léta totiž pracuje zároveň ve Zlíně pro tamější Městské divadlo. Divadlo na Smíchově, které v tomto roce slaví už 135. narozeniny, zůstává nicméně v centru jeho zájmu.

Sochař Otmar Oliva: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Skrz Prahu jsem poznal Řím a skrz Řím jsem poznal zpátky Prahu. Rozdíl je v tom, že ta jejich italská Vltava teče opačně. Pravda. Často jsem jako student vnímal a stále vnímám ten její barokní horizont a ten katolicko – luteránsko – husitský ‚kulturní bod'," říká akademický sochař Otmar Oliva, který se specializuje na tvorbu liturgických předmětů a úpravu chrámových prostor.

Herečka Lucie Polišenská: Radost si užívám, až se vše zklidní

Praha - Žádný laciný lesík, jak jej známe z televizních pohádek, ale obří trampolína, velká reprobedna, ochozy, žebřík a pěnovými dílky pokrytá podlaha – v této nezvykle odvážné výpravě se odehrává poslední novinka sezony Národního divadla, Shakespearův Sen čarovné noci (v překladu Jiřího Joska), který v historické budově první české scény nastudoval umělecký šéf činohry a režisér Daniel Špinar. Postavu rázné Heleny v ústředním čtyřlístku hrdinů svěřil Lucii Polišenské (dále Pavla Beretová, Patrik Děrgel a Jiří Suchý z Tábora), výrazné posile omlazeného hereckého souboru.

Herec Vasil Fridrich: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Zatím poslední pozoruhodnou rolí herce Vasila Fridricha je Ivan Vojnický (v Čechovově Strýčku Váňovi, jak jej na sklonku divadelní sezony nastudoval v Divadle Rokoko režisér Petr Svojtka). Sledovat jeho proměnu z uštěpačného, následně láskou paralyzovaného a obelhaného muže v bezmocného zoufalce, jehož zmařený život na něj čím dále více doléhá, je vskutku lahůdka. V září si ji určitě dopřejte!

Mít obavu? Nedalo se

Praha /ROZHOVOR/ - Spisovatel, herec, zpěvák a autor písňových textů Jan Vodňanský slaví pětasedmdesátiny unikátní kompilací archivních skvostů. Příznačně v Činoherním klubu, který hostil mnoho zásadních vystoupení dvojice V + S, a navíc v den svých 75. narozenin, 19. června, pokřtí Jan Vodňanský společně se zpěvačkou Hanou Navarovou a dalšími hosty unikátní album archivních skvostů Tarantule a jiné nevydané songy.

Herečka Marta Dancingerová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Půvabná Marta Dancingerová pochází ze Znojma. Do Prahy se dostala nejprve na studia herectví na DAMU, kde si talentované herečky brzy všiml pedagog, režisér a ředitel Švandova divadla Daniel Hrbek, který jí ve „Švanďáku" nabídl stálé angažmá. Nová tvář smíchovské scény bydlí v Dejvicích, takže do práce tak jezdí většinou „vyhlídkovou" tramvají č. 20. V hezkém počasí si už ale dopravu vyzkoušela i na skládacím kole po cestičkách přes Petřín a Kinského sady. Krásnou cestu si pochvaluje, stejně jako role, které ji po divadelních prázdninách opět čekají

Herec Zdeněk Podhůrský: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Herec, zpěvák, moderátor, dabér (a ke všemu i fešák) Zdeněk Podhůrský je – jak už výčet jeho povolání dokresluje – muž mnoha zájmů. V pražském Divadle Kalich momentálně hraje v muzikálech Johanka z Arku a Robin Hood.

Horké letní večery

Praha /GALERIE/ - Láska a její nejblázni- vější podoby jsou hlavním tématem sváteční komedie Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete, která je novinkou letošních Letních shakes- pearovských slavností.

Kytarista Lubomír Brabec: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Kytarový virtuos Lubomír Brabec pochází z Plzně, díky své profesi i svým koníčkům projel kus světa, a dnes nejraději pobývá v domku u řeky Otavy blízko hradu Rabí. Ovšem Praha je pro něj stále důležitým centrem – a to nejen hudební kultury. Žije v ní od svých studentských let a řadu pražských míst považuje ve svém životě za důležitá. Představil nám taková, která má spojená se vzpomínkami, lidmi, či životními zážitky.

Helena Štáchová: Jaká místa mám v Praze ráda

Praha - Ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka Helena Štáchová před pár dny slavnostně otevřela na Staroměstské radnici velkou výstavu Devadesát let s Hurvínkem. Těší ji, že divadelní cestě Spejbla a Hurvínka je nyní věnován tak krásný prostor, jakým je Křížová chodba a Rytířský sál na Staroměstské radnici. 

Herec a principál divadla Jan Hrušínský: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Herec patří do kavárny," řekl Jan Hrušínský, představitel mnoha divadelních, filmových i televizních rolí a principál Divadla Na Jezerce. K takzvané „pražské kavárně" se proto taky hrdě hlásí. Volné chvíle rád tráví v přírodě, k níž byl veden rodiči a témuž učí i své potomky.

Hobojista Vilém Veverka: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Hobojista Vilém Veverka vydal loni na podzim pozoruhodné album barokních hobojových koncertů. Podle hudebních recenzentů i touto další nahrávkou stvrdil své nezadatelné místo mezi nejrespektovanějšími hobojisty v mezinárodním měřítku.

Zpěvák Jindra Polák: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - „Letošní klubovou šňůru jsme si užili na maximum, naši fanoušci nás nabili neskutečnou energií. A teď už se nemůžeme dočkat, až protáhneme nohy na čerstvém vzduchu a tu energii jim zase budeme moct vrátit, at už na některém z letních festivalů nebo na našich samostatných open air koncertech Jelen pod širým nebem," hlásil Jindra Polák, frontman čím dál tím úspěšnější kapely Jelen.

Zpěvák Jan Kříž: Jaká místa mám v Praze rád

Praha - Když zrovna nemusí trávit čas v divadle na zkouškách, s potěšením vyráží - třeba si zaběhat - do Milíčovského lesa, nebo se prochází po nábřeží Vltavy. Dvojnásobný držitel ceny Thálie (za postavy Dannyho Zuka v Pomádě a Michala v Dětech ráje) občas rád zajde i na pivko a něco z grilu nebo na kávu, kterou si vychutnává v místě, kde se dá v klidu zašít.

Hurvínek zapátrá, v čem tkví věhlas Karla IV.

Praha /ROZHOVOR/ - Výstavami v prostorách Staroměstské radnice v Praze, v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi i v Muzeu hlavního města Prahy na Florenci, reedičním CD Hurvínek na dvoře lucemburském, zbrusu novou knihou Hurvínkovo přání, pamětními mincemi ve zlatě i ve stříbře a koncertem v pražském Fóru Karlín oslaví své devadesáté narozeniny nezbedný synátor pana Spejbla a miláček čtyř generací dětí i dospělých - Hurvínek.

Prague Conspiracy: Nahrávali jsme a zároveň hlídali ovce, zda se nerozutekly

Praha /ROZHOVOR/ - S novinkou Inner Game přichází k posluchačům pražská rocková kapela Prague Conspiracy, která na české hudební scéně působí od roku 2010. Obsahuje deset skladeb, na nichž se autorsky podíleli všichni její členové - jako první vypustili do světa singl Times Like These, který má i vlastni videoklip.

Milan Kňažko o roli Shylocka: Všichni si někdy tak trošku lžeme

Praha /FOTOGALERIE/ - Hodinu a půl se na jevišti pohybuje úplně sám, mluví plynule česky a spoléhat se musí jenom na svoji paměť, která mu, jak ve středu předvedl novinářům, funguje obdivuhodně. Řeč je o slovenském herci Milanu Kňažkovi, jenž se ve středu 27. dubna představí divákům v pražském Divadle Na Jezerce v české premiéře hry Shylock.

Jiří Ornest: Nikdy jsem nezažil tolik cynismu jako při zkoušení Nefňuky

Praha /ROZHOVOR/ - Unikátní divadelní představení se zpěvy Nefňuka (aneb podivuhodná dobrodružství Kristla Špána na souši i na moři), do něhož jsou zapojeni herci a muzikanti s různými handicapy ze skupiny The Tap Tap, vzniká pod vedením režisérů Jiřího Ornesta a Jakuba Macečka na Nové scéně Národního divadla v Praze. Jeho premiéra je ohlášena na neděli 24. dubna.

Na Slovensku se představila Lucie, ale v Praze zazpívá Hanka

Praha /ROZHOVOR/ - Kulaté narozeniny se mají pořádně oslavit - zvlášť když jde o padesátiny. Osmnáctinásobná zlatá slavice Lucie Bílá si je toho vědoma a k těm vlastním, které připadly na 7. dubna, připravila hned několik exkluzivních počinů. „Na ‚můj' jubilejní rok 2016 jsem se moc těšila. Jak jinak bych měla slavit než se svými fanoušky a s lidmi, které mám ráda a pro které tady trojčím už třicet let," usmívala se zpěvačka.

Mefisto v Hybernii? Žádná deprese, ale show o touze po mládí

Praha - S novým zpracováním klasického faustovského námětu ve výpravném muzikálu Mefisto přichází pražské Divadlo Hybernia. V premiéře jej uvede v úterý 1. listopadu u příležitosti desátého výročí od jeho slavnostního otevření.

Cena Thálie pro Zindulku, Županiče i Weigla

Praha - Ceny Thálie 2015 byly v sobotu v Národním divadle v Praze vyhlášeny a předány už potřiadvacáté. Celkem si je odneslo patnáct výherců ve čtyřech kategoriích. Když se Stanislav Zindulka dozvěděl, že obdrží Cenu Thálie za celoživotní činoherní mistrovství, první, co ho napadlo, bylo, jakou by měl radost jeho táta a jak pyšná by byla jeho milovaná profesorka Vlasta Fabianová.

Jan Kříž: Jsem starší a zkušenější. Chci, aby se to na jevišti odrazilo

Praha /ROZHOVOR/ - Doma už má Thálii za roli Dannyho Zuka v Pomádě (za rok 2012), kterou uvádí pražské Divadlo Kalich, kromě toho několikrát figuroval v širších nominacích na toto prestižní ocenění a aby toho nebylo málo - už za pár dní, konkrétně v sobotu 26. března, o něj bude usilovat znovu.

Nová Laura: Je pracovitá, zbytečně nereptá a není ukňouraná

Praha /ROZHOVOR/ - Třicet let v životě kapely - to už stojí za pořádnou oslavu. Laura a její tygři si toto výročí připomíná speciálním 2CD, které obsahuje debutovou klasiku z roku 1988 Žár trvá a sadu nových písniček soustředěných na albu Továrna na sny od Supraphonu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT