VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BARBORA KABÁTOVÁ

Barbora Kabátová / Pražský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Praha se může těšit na deset nových vlakových zastávek

Praha – Cestovat po metropoli co nejrychleji je snem snad každého Pražana. Vyhýbat se dopravním zácpám, uzavírkám a nehodám je v hlavním městě mnohdy nadlidský výkon, proto není divu, že stále více Pražanů cestuje vlaky jezdící v systému Pražské integrované dopravy. Některé trasy, spojující především okraje města s centrem, jsou dokonce rychlejší než klasická městská hromadná doprava.

AKTUALIZOVÁNO

Půjčit si v Praze auto? Pořádně drahá záležitost!

Praha – Zaplacené ubytování, všechny věci téměř sbalené, už jen natankovat a jede se! Když se náhle auto rozhodne, že nenastartuje.Rozbité auto není nic tak neobvyklého, ale co dělat 
v situaci, když máte zaplacenou dovolenou, na kterou se chystáte jet autem? Pak vám nezbývá, než obrátit se na známé a přesvědčit je, že jejich vozidlo nebudou několik dní potřebovat, nebo zavolat do půjčovny. V tom případě si ale připravte hodně peněz. Půjčit si v Praze auto totiž není vůbec levná záležitost. Cena se kolikrát vyšplhá na více než polovinu toho, co byste za průměrnou dovolenou zaplatili.

Byli jsme v zákulisí cirkusu La Putyka. Podívejte se

Praha – Ospalé odpoledne doléhá i na osazenstvo dvou maringotek v zákulisí. Jedna slouží jako odpočívárna, druhá jako maskérna. Společně s kolegyní fotografkou vcházíme dovnitř do ráje šminek a pinetek.

Štěňata z kontejneru bojují o život. Úřady je chtějí utratit

Praha – Šok, beznaděj a smutek nad situací opuštěných a týraných zvířat v České republice, která se současnými probíhajícími legislativními změnami ještě více zhoršuje. Tak hodnotí jednání oficiálních institucí ochránci zvířat.

Šikulové! V trabantu zdolají pralesy a velehory Jižní Ameriky

Praha – Že trabantem lze projet Hedvábnou stezku nebo napříč Afrikou? To dokázal cestovatel a novinář Dan Přibáň, který ukázal, že se některé věci musí nejprve zkusit, a až pak je možné říct, že to nejde. A také dokázal, že to mnohdy vyjde…

AKTUALIZOVÁNO

Potřebujete sběrný dvůr? Když si připlatíte, můžete kamkoli

Praha - Že úřední šiml čas od času zařehtá, o tom se přesvědčila obyvatelka Kamýku Markéta S., která chtěla vyhodit starý, nepotřebný gauč. Jako životní prostředí milující rodačka z Prahy se rozhodla, že jej odveze do nejbližšího sběrného dvora.

AKTUALIZOVÁNO

Miliardová Opencard zpoplatněna! Nově za ni dáte stovku

Praha – Poslední červencové dny v zákaznickém centru opencard v Jungmannově ulici budou zřejmě ve znamení dlouhých front. Žadatelé o čipovou kartu si totiž od 1. srpna za její pořízení zaplatí 100 korun, a to buď v hotovosti v zákaznickém centru při podání žádosti či převzetí karty, nebo na dobírku poštou, kdy je to bude stát o 50 korun víc. V září pak bude zprovozněna i bezhotovostní platba.

Hostivařská tramvajová trať: Je rekonstrukce v ohrožení?

Praha – Po hostivařské tramvajové trati od konce května neprojíždí tramvaje. Důvodem byl havarijní stav úseku, ale i plánované zmodernizování trati ve Švehlově ulici a Průběžné.

AKTUALIZOVÁNO

Vysokoškolské koleje budou útulnější, ale podraží

Praha – Většina škol a ostatních s nimi spojených zařízení je v létě poloprázdná, na vysokoškolských kolejích je však rušno. Intenzivně se tu totiž přestavuje a rekonstruuje. A důvod? Koleje se snaží vyhovět poptávce studentů po jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích, kteří si za komfortnější bydlení klidně připlatí. Výdaje za letní opravy se podle pražských kolejí vyšplhají až na desítky milionů korun.

Studentka píše primátorovi: Začněte odstraňovat bariéry v hromadné dopravě!

Praha – Bezbariérových stanic v centru města je po málu, i tak metropole rozhodla, že na dva roky uzavře stanici metra B Národní třídu. Důsledky, jaké to bude mít pro vozíčkáře, matky s kočárky nebo i seniory, však pečlivě nezvážila.

Křivoklátské okruhy lákají cyklisty trasy dlouhé stovky kilometrů

Praha – Náruživí polykači kilometrů i rekreační cyklisté, kteří milují jízdu po poklidných silničkách obklopených středočeskou přírodou, mohou jásat. Úsilím Klubu pražských cyklistů totiž vznikl ojedinělý systém silničních cyklistických tras o délce téměř 450 kilometrů, tak zvané Křivoklátské okruhy.

Dvě nehody a pět zraněných ve čtyřech dnech? Hloubětínská křižovatka

Praha – Na Poděbradské ulici, jejíž část ve směru z centra se opravuje, jsou v těchto dnech časté kolony aut i tramvají. Důvodem však nejsou omezení provozu kvůli rekonstrukci vozovky, ale dopravní nehody, které se udály v místě, kde je pruh ve směru z centra veden kvůli uzavřenému úseku přes tramvajovou trať do protisměru.

Kvůli uzavřené stanici Národní třída prošel Prahou smuteční průvod

Praha - Centrem Prahy dopoledne prošel smuteční pochod za dnes uzavřenou stanici metra B Národní třída, do které měli díky výtahu přístup i handicapovaní lidé. Stanice Národní třída se uzavírá na dva roky kvůli výstavbě multifunkčního Copa centra. Podle Erika Čipery z občanského sdružení Asistence mají tělesně postižení lidé v Praze stále potíže s přepravou v městské hromadné dopravě. Chybí bezbariérové vstupy do metra i vhodné nástupní ostrůvky na zastávkách tramvají.

Primátor Svoboda: Ražba metra za kráter na Evropské nemůže

Praha – Ani porucha kanalizace, ani ražba trasy metra A. To je verdikt odborníků, kteří se spolu s primátorem Bohuslavem Svobodou přijeli včera ráno podívat na nebezpečný propad uprostřed frekventované silnice Evropská.

Rozhodnuto: stánky na Václaváku budou vypadat jinak

Praha – Tradiční stánky na Václavském náměstí zmizí, Praha je vymění za modernější, ale bude jich méně. Magistrát minulý týden vypověděl smlouvy nájemcům stánků, provozovatelé rychlého občerstvení, prodejci tabáku a květin tak skončí na přelomu roku.

Můstek, konečná! Prosíme, vystupte. V Praze začala výluka metra

Praha – Pražany cestující metrem čeká od dneška výluka zelené linky. „Áčko" se až do neděle zcela zastaví mezi stanicemi Můstek a Dejvická. Důvodem je oprava výhybky, která je v provozu 35 let.

SLOUPEK: Na ne-prázdninách taky něco je

Školákům začaly prázdniny, řidičům a cestujícím MHD ztížily dopravování po městě výluky a opravy silnic a tramvajových tratí. A já si začínám uvědomovat, jak těžké je si zvyknout na pracovní červenec a srpen.

Řidiče potrápí zavřený Letenský tunel i část magistrály

Praha  - Začátek prázdnin přináší do metropole opravy důležitých a vytížených komunikací a tramvajové výluky.

Praha má první turistickou trasu pro vozíčkáře. Dalších deset je pro pěší

Praha - Za turistikou nemusíte do přírody. I v metropoli lze najít zajímavé, turisticky značené stezky.

Nejen školou povinní, ale i veřejná doprava bude mít své „prázdniny"

Praha - Letošní prázdniny budou pro veřejnou dopravu především ve znamení oprav tramvajových tratí. Upravené jízdní řády se však nebudou týkat pouze tramvají.

Průhonický zámek má po rekonstrukci. Obnovy se dočká i park

Průhonice - Opravené reprezentativní místnosti a rekonstruované venkovní fasády. Průhonický zámek je v novém a postupně se otevírá veřejnosti. Do roka by měla na malém nádvoří vzniknout i kavárnička.

Metro jezdí opět bez nelegálních samolepek

Praha - Cestující metrem mohou opět vidět skrz dveře a okna vozů metra. V rámci pravidelné údržby totiž Dopravní podnik Praha (DPP) dokončil po třech měsících odstraňování samolepek a plakátů vylepených v celkem 715 vagónech. Celkové náklady jej vyšly levněji, než předpokládal.

Metro na lince A se v září zastaví na celé tři dny

Praha – Dopravní podnik Praha (DPP) chce na tři dny v září zcela zastavit zelenou linku metra. Důvodem je oprava několika výhybek. Takováto rozsáhlá výluka by byla první v historii pražského metra, schválit ji ale musí ještě vedení města.

Focení na Karlově mostě se stativem může být adrenalin

Praha - Ochranka najatá Sdružením výtvarníků Karlova mostu si vykládá po svém pravidla, která nastavila Praha 1.

Michelská ulice je opět uzavřená. Průjezdná bude v listopadu

Praha 4 - Řidiče a cestující městskou hromadnou dopravou, kteří projíždějí Michelskou ulicí, čekají objížďky. Začátkem týdne totiž začala poslední fáze jejích oprav v úseku od Ohradní po křižovatku s ulicemi Nuselská a U Plynárny.

Z bezdomovců průvodci. Neobvyklý projekt pomůže lidem v nouzi

Praha - Myslíte si, že znáte metropoli dobře? Máte prolezlý každý kout jejího historického centra? Proč si ale neprohlédnout stověžatou Prahu jinak? Nevšední zážitek a pomoc lidem bez domova, taková bude nová průvodcovská služba, se kterou přišli tři studenti Fakulty humanitních studií. Svým projektem Pragulic Poznej Prahu jinak chtějí přispět k překonávání bariér a pomoct tak bezdomovcům v jejich integraci.

Za památkami nemusíte jen do centra. Okrajové části jich ukrývají stovky

Praha - Výstava u příležitosti devadesátého výročí rozšíření metropole představuje významné stavby mimo centrum.

SLOUPEK: Guláš v povoláních

Vzpomínáte si, když jste jako malí přemýšleli, čím budete, až vyrostete? Já úplně přesně. A také si úplně přesně pamatuji, jak se moje vysněná kariéra měnila. A kdyby jenom po roce…

Ľudovít Bari představuje výstavu Díla tvořená s láskou

Praha /ROZHOVOR/ - Výtvarník, sochař a designer unikátních tvarů strunných nástrojů, jako jsou housle, viola a cello, Ľudovít Bari v rozhovoru pro Deník řekl: Mám tolik invence, že bych ji mohl prodávat.

Obyvatelé Strašnic se pustili do rekultivace hřiště

Strašnice - Zarostlé a zanedbané hřiště zaházené odpadky se rozhodlo několik obyvatel Strašnic přivést znovu k životu. Vlastními silami rekultivují hřiště mezi ulicemi V Olšinách a Dětská, aby si na něm mohli zahrát pétanque či různé míčové hry.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT