VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BARBORA KABÁTOVÁ

Barbora Kabátová / Pražský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Praha se může těšit na deset nových vlakových zastávek

Praha – Cestovat po metropoli co nejrychleji je snem snad každého Pražana. Vyhýbat se dopravním zácpám, uzavírkám a nehodám je v hlavním městě mnohdy nadlidský výkon, proto není divu, že stále více Pražanů cestuje vlaky jezdící v systému Pražské integrované dopravy. Některé trasy, spojující především okraje města s centrem, jsou dokonce rychlejší než klasická městská hromadná doprava.

AKTUALIZOVÁNO

Půjčit si v Praze auto? Pořádně drahá záležitost!

Praha – Zaplacené ubytování, všechny věci téměř sbalené, už jen natankovat a jede se! Když se náhle auto rozhodne, že nenastartuje.Rozbité auto není nic tak neobvyklého, ale co dělat 
v situaci, když máte zaplacenou dovolenou, na kterou se chystáte jet autem? Pak vám nezbývá, než obrátit se na známé a přesvědčit je, že jejich vozidlo nebudou několik dní potřebovat, nebo zavolat do půjčovny. V tom případě si ale připravte hodně peněz. Půjčit si v Praze auto totiž není vůbec levná záležitost. Cena se kolikrát vyšplhá na více než polovinu toho, co byste za průměrnou dovolenou zaplatili.

Byli jsme v zákulisí cirkusu La Putyka. Podívejte se

Praha – Ospalé odpoledne doléhá i na osazenstvo dvou maringotek v zákulisí. Jedna slouží jako odpočívárna, druhá jako maskérna. Společně s kolegyní fotografkou vcházíme dovnitř do ráje šminek a pinetek.

Štěňata z kontejneru bojují o život. Úřady je chtějí utratit

Praha – Šok, beznaděj a smutek nad situací opuštěných a týraných zvířat v České republice, která se současnými probíhajícími legislativními změnami ještě více zhoršuje. Tak hodnotí jednání oficiálních institucí ochránci zvířat.

Šikulové! V trabantu zdolají pralesy a velehory Jižní Ameriky

Praha – Že trabantem lze projet Hedvábnou stezku nebo napříč Afrikou? To dokázal cestovatel a novinář Dan Přibáň, který ukázal, že se některé věci musí nejprve zkusit, a až pak je možné říct, že to nejde. A také dokázal, že to mnohdy vyjde…

AKTUALIZOVÁNO

Potřebujete sběrný dvůr? Když si připlatíte, můžete kamkoli

Praha - Že úřední šiml čas od času zařehtá, o tom se přesvědčila obyvatelka Kamýku Markéta S., která chtěla vyhodit starý, nepotřebný gauč. Jako životní prostředí milující rodačka z Prahy se rozhodla, že jej odveze do nejbližšího sběrného dvora.

AKTUALIZOVÁNO

Miliardová Opencard zpoplatněna! Nově za ni dáte stovku

Praha – Poslední červencové dny v zákaznickém centru opencard v Jungmannově ulici budou zřejmě ve znamení dlouhých front. Žadatelé o čipovou kartu si totiž od 1. srpna za její pořízení zaplatí 100 korun, a to buď v hotovosti v zákaznickém centru při podání žádosti či převzetí karty, nebo na dobírku poštou, kdy je to bude stát o 50 korun víc. V září pak bude zprovozněna i bezhotovostní platba.

Hostivařská tramvajová trať: Je rekonstrukce v ohrožení?

Praha – Po hostivařské tramvajové trati od konce května neprojíždí tramvaje. Důvodem byl havarijní stav úseku, ale i plánované zmodernizování trati ve Švehlově ulici a Průběžné.

AKTUALIZOVÁNO

Vysokoškolské koleje budou útulnější, ale podraží

Praha – Většina škol a ostatních s nimi spojených zařízení je v létě poloprázdná, na vysokoškolských kolejích je však rušno. Intenzivně se tu totiž přestavuje a rekonstruuje. A důvod? Koleje se snaží vyhovět poptávce studentů po jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích, kteří si za komfortnější bydlení klidně připlatí. Výdaje za letní opravy se podle pražských kolejí vyšplhají až na desítky milionů korun.

Studentka píše primátorovi: Začněte odstraňovat bariéry v hromadné dopravě!

Praha – Bezbariérových stanic v centru města je po málu, i tak metropole rozhodla, že na dva roky uzavře stanici metra B Národní třídu. Důsledky, jaké to bude mít pro vozíčkáře, matky s kočárky nebo i seniory, však pečlivě nezvážila.

Křivoklátské okruhy lákají cyklisty trasy dlouhé stovky kilometrů

Praha – Náruživí polykači kilometrů i rekreační cyklisté, kteří milují jízdu po poklidných silničkách obklopených středočeskou přírodou, mohou jásat. Úsilím Klubu pražských cyklistů totiž vznikl ojedinělý systém silničních cyklistických tras o délce téměř 450 kilometrů, tak zvané Křivoklátské okruhy.

Dvě nehody a pět zraněných ve čtyřech dnech? Hloubětínská křižovatka

Praha – Na Poděbradské ulici, jejíž část ve směru z centra se opravuje, jsou v těchto dnech časté kolony aut i tramvají. Důvodem však nejsou omezení provozu kvůli rekonstrukci vozovky, ale dopravní nehody, které se udály v místě, kde je pruh ve směru z centra veden kvůli uzavřenému úseku přes tramvajovou trať do protisměru.

Kvůli uzavřené stanici Národní třída prošel Prahou smuteční průvod

Praha - Centrem Prahy dopoledne prošel smuteční pochod za dnes uzavřenou stanici metra B Národní třída, do které měli díky výtahu přístup i handicapovaní lidé. Stanice Národní třída se uzavírá na dva roky kvůli výstavbě multifunkčního Copa centra. Podle Erika Čipery z občanského sdružení Asistence mají tělesně postižení lidé v Praze stále potíže s přepravou v městské hromadné dopravě. Chybí bezbariérové vstupy do metra i vhodné nástupní ostrůvky na zastávkách tramvají.

Primátor Svoboda: Ražba metra za kráter na Evropské nemůže

Praha – Ani porucha kanalizace, ani ražba trasy metra A. To je verdikt odborníků, kteří se spolu s primátorem Bohuslavem Svobodou přijeli včera ráno podívat na nebezpečný propad uprostřed frekventované silnice Evropská.

Rozhodnuto: stánky na Václaváku budou vypadat jinak

Praha – Tradiční stánky na Václavském náměstí zmizí, Praha je vymění za modernější, ale bude jich méně. Magistrát minulý týden vypověděl smlouvy nájemcům stánků, provozovatelé rychlého občerstvení, prodejci tabáku a květin tak skončí na přelomu roku.

Můstek, konečná! Prosíme, vystupte. V Praze začala výluka metra

Praha – Pražany cestující metrem čeká od dneška výluka zelené linky. „Áčko" se až do neděle zcela zastaví mezi stanicemi Můstek a Dejvická. Důvodem je oprava výhybky, která je v provozu 35 let.

SLOUPEK: Na ne-prázdninách taky něco je

Školákům začaly prázdniny, řidičům a cestujícím MHD ztížily dopravování po městě výluky a opravy silnic a tramvajových tratí. A já si začínám uvědomovat, jak těžké je si zvyknout na pracovní červenec a srpen.

Řidiče potrápí zavřený Letenský tunel i část magistrály

Praha  - Začátek prázdnin přináší do metropole opravy důležitých a vytížených komunikací a tramvajové výluky.

Praha má první turistickou trasu pro vozíčkáře. Dalších deset je pro pěší

Praha - Za turistikou nemusíte do přírody. I v metropoli lze najít zajímavé, turisticky značené stezky.

Nejen školou povinní, ale i veřejná doprava bude mít své „prázdniny"

Praha - Letošní prázdniny budou pro veřejnou dopravu především ve znamení oprav tramvajových tratí. Upravené jízdní řády se však nebudou týkat pouze tramvají.

Průhonický zámek má po rekonstrukci. Obnovy se dočká i park

Průhonice - Opravené reprezentativní místnosti a rekonstruované venkovní fasády. Průhonický zámek je v novém a postupně se otevírá veřejnosti. Do roka by měla na malém nádvoří vzniknout i kavárnička.

Metro jezdí opět bez nelegálních samolepek

Praha - Cestující metrem mohou opět vidět skrz dveře a okna vozů metra. V rámci pravidelné údržby totiž Dopravní podnik Praha (DPP) dokončil po třech měsících odstraňování samolepek a plakátů vylepených v celkem 715 vagónech. Celkové náklady jej vyšly levněji, než předpokládal.

Metro na lince A se v září zastaví na celé tři dny

Praha – Dopravní podnik Praha (DPP) chce na tři dny v září zcela zastavit zelenou linku metra. Důvodem je oprava několika výhybek. Takováto rozsáhlá výluka by byla první v historii pražského metra, schválit ji ale musí ještě vedení města.

Focení na Karlově mostě se stativem může být adrenalin

Praha - Ochranka najatá Sdružením výtvarníků Karlova mostu si vykládá po svém pravidla, která nastavila Praha 1.

Michelská ulice je opět uzavřená. Průjezdná bude v listopadu

Praha 4 - Řidiče a cestující městskou hromadnou dopravou, kteří projíždějí Michelskou ulicí, čekají objížďky. Začátkem týdne totiž začala poslední fáze jejích oprav v úseku od Ohradní po křižovatku s ulicemi Nuselská a U Plynárny.

Z bezdomovců průvodci. Neobvyklý projekt pomůže lidem v nouzi

Praha - Myslíte si, že znáte metropoli dobře? Máte prolezlý každý kout jejího historického centra? Proč si ale neprohlédnout stověžatou Prahu jinak? Nevšední zážitek a pomoc lidem bez domova, taková bude nová průvodcovská služba, se kterou přišli tři studenti Fakulty humanitních studií. Svým projektem Pragulic Poznej Prahu jinak chtějí přispět k překonávání bariér a pomoct tak bezdomovcům v jejich integraci.

Za památkami nemusíte jen do centra. Okrajové části jich ukrývají stovky

Praha - Výstava u příležitosti devadesátého výročí rozšíření metropole představuje významné stavby mimo centrum.

SLOUPEK: Guláš v povoláních

Vzpomínáte si, když jste jako malí přemýšleli, čím budete, až vyrostete? Já úplně přesně. A také si úplně přesně pamatuji, jak se moje vysněná kariéra měnila. A kdyby jenom po roce…

Ľudovít Bari představuje výstavu Díla tvořená s láskou

Praha /ROZHOVOR/ - Výtvarník, sochař a designer unikátních tvarů strunných nástrojů, jako jsou housle, viola a cello, Ľudovít Bari v rozhovoru pro Deník řekl: Mám tolik invence, že bych ji mohl prodávat.

Obyvatelé Strašnic se pustili do rekultivace hřiště

Strašnice - Zarostlé a zanedbané hřiště zaházené odpadky se rozhodlo několik obyvatel Strašnic přivést znovu k životu. Vlastními silami rekultivují hřiště mezi ulicemi V Olšinách a Dětská, aby si na něm mohli zahrát pétanque či různé míčové hry.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT