Kořeny značky Ducati sahají až do roku 1926, kdy vznikla doslova jako rodinná firma založená Antoniem Cavalierim Ducatim a jeho třemi syny Adrianem, Brunem a Marcellem. V té době se ale rodina ještě nevěnovala výrobě motorek, nýbrž kondenzátorů, elektronek a dalších součástek pro výrobu rozhlasových přístrojů.

Výstava Motocykl Praha na výstavišti v Letňanech.
Motorkáři, pozor! Únorové akce vrcholí. Harley, Vespa, Ducati a další. Užijte si

Čas motocyklů přišel až po konci druhé světové války. První motorkou Ducati vyráběnou v Bologni byla Ducati Cucciolo. Také tento model z roku 1949 je dnes v OC Arkády Pankrác vystaven.

Výstava motocyklů Ducati v OC Arkády Pankrác:

Zdroj: Deník/Radek Cihla

„Připravili jsme také kvalitní doprovodný program,“ říká Petr Vurbs, manažer výstavy.

„Jeho pomyslným vrcholem bude účast Lukáše Peška, bývalého jezdce MotoGP, který je v současnosti testovacím jezdcem Ducati a také českým ambasadorem značky. Lukáš Pešek dorazí na Arkády Pankrác už tuto sobotu 24. února ve 12hodin a bude k dispozici návštěvníkům výstavy až do 18 hodin,“ láká Petr Vurbs.


Nahrává se anketa ...

Osedlejte si Ducati Monster

Známý jezdec se podělí o své zážitky ze závodních okruhů, své zkušenosti s motorkami Ducati a předá rady a tipy motocyklovým nadšencům. Těm pomůže také "osedlat" motorku Ducati Monster, aby si na vlastní kůži mohli vyzkoušet náklon, brzdy či plyn.

Výstava motocyklů Ducati v OC Arkády Pankrác.
Ducati Cucciolo a další perly. Unikátní výstava se koná v pražských Arkádách

Sobotní akce bude zcela zdarma. Její součástí bude také soutěž o ceny, které poskytli partneři výstavy. Účastníci budou moct vyhrát například lístky od Autodromu Most na závody mistrovství světa Superbiků nebo merch od Ducati Česká republika.

Výstava je putovní, po skončení expozice v pražském OC Arkády Pankrác tak zamíří do dalších obchodních center. V březnu se na ni mohou těšit návštěvníci centra Futurum Ostrava, v dubnu bude výstavu hostit Galeria Krakowska v polském Krakově a svou pouť zakončí v květnu v brněnské Olympii.