VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zoo získala k 83. narozeninám významné ocenění

Praha /FOTOGALERIE/ - Nejvyšší státní vyznamenání prezidenta Mongolska Cachjágína Elbegdordže za záchranu koní Převalského obdržel ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek u příležitosti 83. výročí založení Zoo Praha.

28.9.2014
SDÍLEJ:
Zvětšit fotografii

Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek převzal z rukou velvyslance Mongolska v ČR Dorjdamby Zumberellkhama vyznamenání prezidenta Mongolska za projekt Návrat divokých koní. Foto: Zoo Praha/Petr Hamerník

Kromě současných úspěchů měli návštěvníci možnost zavzpomínat na významné osobnosti pražské zoo, zvláště na „válečného" ředitele Jana Vlasáka, který se zasloužil o světový odchov ledního medvíděte.

„Medaili Přátelství uděluje prezident Mongolska zahraničním organizacím a občanům, přispívajícím k rozvoji země nebo k ochraně mongolského dědictví. Jde o nejvyšší možné ocenění, které lze získat od hlavy státu," vysvětlil velvyslanec Mongolska v ČR, pan Dorjdamba Zumberellkham, který vyznamenání předával řediteli Zoo Praha Miroslavu Bobkovi.

„Díky projektu Návrat divokých koní bylo za poslední čtyři roky dopraveno do rezervací Khomiin Tal a Takhin Tal 15 koní, kterým se zde narodilo již 9 hříbat a to je fascinující," dodal.

„In situ projekty jsou jednou z našich hlavních priorit. Za jejich výsledky stojí mnozí zaměstnanci a spolupracovníci, ocenění patří tedy hlavně jim. Vyznamenání si velmi vážíme a je pro nás obrovskou motivací v úsilí pokračovat," uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Den plný vzpomínek

V rámci programu se vzpomínalo i na historické události. Významné pocty se dočkal jeden z ředitelů pražské zoo, plukovník Jan Vlasák, který zoo úspěšně vedl v době okupace a zasloužil se o světově proslulý odchov ledního medvíděte Sněhulky. Památkou na jeho činy se stala nová interaktivní socha z dílny Kurta Gebauera, u níž je možné zaposlouchat se do audio ukázek ze stejnojmenné knihy Sněhulka.

V odpoledních hodinách pak proběhl u pavilonu Africký dům křest nové knihy Žirafa na pondělí, kterou vydává ve spolupráci se Zoo Praha vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis, a. s. Kmotrou knížky se stala herečka Ivana Chýlková, která uvedla: „Knize bych chtěla popřát mnoho nadšených čtenářů a brzkou reedici."

Atmosféru 83. narozenin Zoo Praha dokreslili zaměstnanci v dobových kostýmech, stylový hudební doprovod Sester Havelkových a Miloše Wichterleho, ale například i chutná zmrzlina vydávaná z polní kuchyně.

Autor: Redakce

28.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
instalatér, ilustrační foto

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Evropský bankovní úřad EBA. Ilustrační foto.
AKTUALIZOVÁNO

Vláda definitivně schválila, že se Praha pokusí získat sídlo EBA

Nejen slunce, oči ohrožuje v létě i voda a nebezpečný prvok

Léto je spojeno s lákavou představou dovolené, lékaři ale upozorňují, že pro naše oči je to ale naopak období plné nástrah v podobě slunce, klimatizace i špinavé vody.

Pohřeb výtvarníka Karla Franty bude 26. července ve Strašnicích

Praha - Poslední rozloučení s výtvarníkem Karlem Frantou, který zemřel 19. července ve věku 89 let, bude ve středu 26. července ve Velké obřadní síni krematoria v Praze - Strašnicích. V neděli to oznámila jeho rodina. Zesnulý byl známý především ilustracemi dětských knih, získal řadu mezinárodních ocenění.

Šimon Pánek: Svobodu a prosperitu nemáme navždy. Bojím se o ně

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Mělo to být povídání o čtvrtstoletí úspěšné nevládní organizace, která dokázala pomoct milionům lidí ze všech koutů světa. Místo toho se celým rozhovorem vinul apel. „Stále víc vnímám obrovské nebezpečí hodnotového vyprázdnění a krizi moderního demokratického státu,“ varuje Šimon Pánek. Demokracie je podle něj křehká, můžeme o ni kdykoliv přijít.

Ministerstvo znovu vyhlásilo konkurz na ředitele Českých center

Ministerstvo zahraničí opakuje výběrové řízení na místo generálního ředitele sítě Českých center. Uzávěrka přihlášek do prvního vyhlášeného konkurzu byla na konci května, nový šéf sítě čítající 22 poboček z něj nevzešel. Tento týden ministerstvo zahraničí na svém webu zveřejnilo nový inzerát. Předchozí ředitel Jiří Závěšický byl odvolán na začátku dubna kvůli neshodám ohledně obsazení místa ředitele Českého centra v Paříži.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení