VYBRAT REGION
Zavřít mapu

U okének na kupóny MHD je zmatek

Praha - Každý, kdo navštíví předprodejní místo vpražském metru se záměrem koupit si časový kupón na MHD, by měl být předem vybaven všemi potřebnými informacemi. Ty totiž na místě získá jen obtížně. Na malých okéncích je sice vylepena přehršel letáků srůznými dopravními informacemi, cestující to však lehcezmate.

7.1.2008
SDÍLEJ:

Lidé, kteří si až v těchto dnech stoupli do front na kupóny MHD, by se měli obrnit trpělivostí.Foto: Eva Kořínková

Navíc se kmalému prostoru kvůli překážejícím lidem ve frontě často ani nedostanou. Aspomocí mužů či žen za okénkem také nemohou příliš počítat, protože ti na to kvůli vytíženosti jednoduše nemajíčas.

Dostanou jasnější informace

“Před postavením se do fronty jsem si chtěl zjistit informace oaktuálním ceníku, ale kmalému okénku jsem se nedostal. Zeptal jsem se, až na mě přišla řada, ale to na mě zase paní za okénkem nepříjemně volala, že jsem si to měl zjistit, dřív. Ať prý nezdržuji,” popsal svou zkušenost cestující PetrHodan.

Test Deníku z pondělka 7. lednapotvrdil, že většina předprodejních míst vypadá podobně– malé okénko polepené letáky, vpřípadě fronty prakticky nemožnost zjistit si informace.

Neutěšená situace se však vprůběhu letošního rokuzmění.

“Ještě letos dojde kzměně vzhledu prodejních okének. Informace na nich budou mnohem logičtěji a srozumitelněji seskupeny,” prozdradil Deníku Petr Bušanský, personální ředitel VD Work Agency, která ma na starosti provoz prodejních míst pražskéMHD.

Krizový tým se osvědčil

Tato agentura take zvětšuje počet pracovníků na prodej kupónů a školí je. “Chodí na kurzy asertivního a příjemného vystupování. Důraz take klademe na jazykovou vybavenost, na exponovaných místech vcentru je minimálně angličtina nutností,” pokračoval Bušanský. Ve špičkách předprodejů, které jsou především na začátku roku a po letních prázdninách, bude mezi okénky pendlovat takzvaný krizový tým. Ten se osvědčil vpředešlých dnech. Monitoruje aktuální stav front a radí lidem, kam se případně přesunout, aby strávili čekáním co nejméněčasu.

Dopravní podnik nyní prověřuje podnět od krizového týmu, aby instaloval na prodejní místa elektronické tabule sužitečnými informacemi okupónech, otevíracích dobách či době platnosti. “To by cestujícím zjednodušilo a zpříjemnilo nákup,” dodal Bušanský.

7.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Premiér Bohuslav Sobotka vystoupil 26. května v Praze na tiskové konferenci.
17

Sobotka bude mít dostavení s ministry, zhodnotí práci vlády

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Praha - Opravny a opravárny zažívají velký návrat. Recyklace odpadů se stala pro lidi přirozeností, nyní začínají přemýšlet, jak množství odpadu minimalizovat. Vyhledáním opraváře šetří nejen přírodu, ale někdy i peníze. 

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení