VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vysokoškolák nespustil odcizenou plastiku z očí

Bubeneč - Na zpackanou krádež asi jen tak nezapomene zloděj barevných kovů, který si vyšel jednoho odpoledne pro lup na Sibiřské náměstí. Místo, aby si do sběrny odvezl stokilovou plastiku z kašny, nakonec musel utéct z prázdnou. Do cesty se mu totiž postavil pětadvacetiletý Tobiáš Judl z Bubenče, který jej začal pronásledovat a zdánlivě lehkou cestu k výdělku mu pořádně zkomplikoval.

2.1.2008
SDÍLEJ:

ZACHRÁNĚNÉ UMĚLECKÉ DÍLO. Tato plastika měla tentokrát štěstí. Snad se brzy vrátí na své původní místo.Foto: MČPraha 6

Zradil ho mobil

Špinavého a ošuntělého muže vlekoucí káru Terronskou ulicí si Tobiáš všiml v minulých dnech, když šel odpoledne ze své obvyklé vysokoškolské přednášky. Že sledovaný muž na káře neveze pouze obyčejný šrot, ale plastiku výtvarného umělce Karla Hladíka za statisíce poznal hned. Dílo totiž dobře znal nejen od vidění, ale i z odborných knih, a především vyprávění matky, která pracuje jako kurátorka v pražských galeriích. „Šel jsem k tomu muži a zeptal jsem se ho, kam jede s tou károu. Podrážděně mě odbyl – prý že mi do toho absolutně nic není a mám si raději jít svou cestou. Nenechal jsem se ale jen tak odbýt a na moje další dotazy se ohradil, že plastiku veze opravit do garáže,“ popsal Tobiáš. V tu chvíli bylo vysokoškolskému studentovi jasné, že jde o zloděje. „Řekl jsem mu, že samozřejmě zavolám policii. Muž vzápětí plastiku vzal, zahodil ji ke kontejnerům a utekl,“ dodal Tobiáš.

Vše by tímto aktem zřejmě skončilo, jenže student v tu chvíli zjistil, že mu vypověděla službu baterie jeho mobilního telefonu. Musel tedy rychle jednat a zašel do nedaleké cukrárny, kde hledal někoho, kdo by mu telefon půjčil. Mezitím se však zloděj k plastice vrátil. „Nebylo zbytí, z cukrárny jsem vyběhl a muže jsem pak sledoval další blok. Nelíbilo se mu to, trochu jsme se začali postrkovat. Řekl jsem mu, že s károu míří přímo k radnici a za chvíli dorazí policie. Nakonec znejistěl a utekl. Poprosil jsem jednoho pána, aby plastiku na chvíli pohlídal a zašel jsem na úřad, zavolat městskou policii,“ dodal Tobiáš. Strážníci dorazili na místo velmi rychle, plastiku poté převzali a předali ji úředníkům z radnice Prahy 6. Ta zatím nevyřešila, zda dílo vrátí zpět na kašnu. Jedno je ale jisté, Tobiáš Judl za svou pozornost dostal maličkost v podobě knihy o Bubenči.

2.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Opravář. Ilustrační foto.

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Nový přístřešek v tramvajové zastávce Nad Havlem
2

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Praha – Pomoci vdechnout nový život starým věcem mají takzvaná Re-Use centra, která umožní nacházet uplatnění pro starší, avšak stále funkční či využitelné předměty. Ty by jinak kvůli své nemodernosti skončily v odpadu. Po vzoru Vídně nebo třeba Budapešti začíná magistrát hledat vhodné prostory pro spuštění pilotního projektu – dobře dostupnou krytou halu. Či více hal: buď pro otevření hlavního Re-Use centra, nebo několika center menších.

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení