VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vševltavský spolek oslaví Den dětí plavbami zdarma

Praha - Vševltavský spolek připravuje pro rodiny s dětmi speciální vyhlídkové plavby v Praze na parnících a pramičkách. V neděli před Dnem dětí, tedy 31. května, budou velké i malé lodě spolku na Dvořákově nábřeží v Praze vyplouvat každou hodinu na vyhlídkovou plavbu centrem Prahy. Pro děti do 15 let zcela zdarma, pro dospělé za symbolickou cenu 50 korun.

26.5.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: www.vsevltavskyspolek.cz

Na Slovanském ostrově si mohou malí zájemci s doprovodem půjčit na půl hodiny pramičku, a sice také bezplatně. Na lodích se lidé budou moci občerstvit nápoji za vševltavskou cenu 20 korun. Spolek tak chce oslavit Den dětí a umožnit všem malým návštěvníkům poznat krásy staré Prahy z vltavské perspektivy.

První hodinová plavba vyplouvá ve dvě hodiny odpoledne, poslední v pět. Pramičku na Slovanském ostrově si mohou děti s doprovodem zapůjčit také bezplatně od dvou až do půl šesté večer. Velké parníky Taurus, Czech Boat, Slapy a menší loď Nicolas budou na malé návštěvníky čekat u přístavního mola číslo 13 na Dvořákově nábřeží necelých sto metru od Štefánikova mostu.

Březnové nadšení

„Na březnové akci Den Vltavy jsme s Pražany oslavili příchod jara mimo jiné vyhlídkovými plavbami, ze kterých byli nadšení nejvíce ti nejmenší. Navíc se o historii Vltavy a staré Prahy děti dozvěděly něco nového a jeden z cílů našeho spolku je také občany vzdělávat. Rozhodli jsme se proto už tehdy, že příště uspořádáme nějakou akci jen pro děti. Letos Den dětí vychází na pondělí, proto jsme se rozhodli akci uspořádat v neděli," řekl k akci předseda Vševltavského spolku Zdeněk Bergman.

Návštěvníci poznají přístaviště jednoduše. Členové spolku budou v zelených tričkách a námořnických uniformách vítat lidi u informačního stánku, který bude stát hned u nástupního mola. Samotné molo bude označeno vševltavským logem. Stejně tomu tak bude na Slovanském ostrově.

Vševltavsky spolek je osvětová a zájmová organizace založena pro popularizaci nejen pražských břehů, ochranu práv „lidí od vody" a k utváření společného prostoru pro všechny uživatele vodních ploch a přilehlého okolí. Sdružuje však i odborné a neodborné subjekty z celé republiky. Primárně se činnost spolku zaměřuje na řeky Vltavu a Berounku, a to především na využívání řeky a jejích břehů. Více o akci Vševltavský den dětí a o činnosti spolku najdete na webových stránkách www.vesvltavskyspolek.cz.

Autor: Redakce

26.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pěstujeme olivy

Re-use. Ilustrační foto.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

Ztraceným lidem v lesích pomohou záchranné tabulky

Praha - Body záchrany. Tak se jmenují destičky se speciálním kódem, s jehož pomocí hasiči či záchranáři lehce lokalizují člověka v nouzi. V pražských lesích jich nově přibylo 29.

Pusťte nás na ně, volají Piráti na svém vězeňském autobuse

Piráti dnes vyrazili do volební kampaně s “vězeňským autobusem“, který zvnějšku poukazuje na kauzy jejich politických protivníků. Autobus doplní pouť jejich solární pirátské lodi. Piráti s ním chtějí navštívit všechna okresní města, oznámil jejich volební manažer Štěpán Štrébl.

Pokračování problémů s divokými prasaty zatím nic nenasvědčuje

Praha – Pokud by si Praha nevěděla rady, mohla by najít poučení u zlínského hejtmana Jiřího Čunka. Tule větu, která se týkala divokých prasat, zaslechl Deníku v metru v souvislosti s opatřeními proti šíření afrického moru prasat mezi divočáky právě na Zlínsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení