VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vlakem z Radotína do Prahy každých deset minut

Praha - Výrazného posílení se dočkají i dalšípříměstské spoje. Ve špičce tak pojede do Řevnicči Kladna vlak každou čtvrthodinu.

20.11.2008
SDÍLEJ:

TAK NASTUPOVAT! Nebo si počkáte dalších deset minut...Foto: DENÍK/Vít Šimánek

Každých deset minut pojedou vlaky linky S7 z Radotína do železničních stanic Praha-Smíchov a Praha-hlavní nádraží. Radotín se tak už brzy stane nejčastěji vlakem obslouženou lokalitou v hlavním městě.

Pohodlněji také z okolních měst

Stovky cestujících se tak denně dostanou pohodlně do centra hlavního města.

„V ranní špičce všedního dne pojedou osobní vlaky linky S7 každých deset minut. Posílení dopravy se dočkají i obyvatelé sousedních měst Černošice, Dobřichovice a Řevnice, kam vlaky celodenně pojedou každých 30 minut a ve špičce pracovního dne dokonce dvakrát častěji,“ informoval Filip Drápal, mluvčí společnosti Ropid, která organizuje Pražskou integrovanou dopravu (PID).

„Od zmíněného posílení vlaků mezi Radotínem a centrem Prahy si slibujeme, že cestující budou více využívat kolejovou dopravu a vyhnou se tak dopravním problémům na strakonické výpadovce,“ navázal Martin Jareš, vedoucí odboru plánování Ropidu.

Po železnici rychleji než autobusem

Pro porovnání, cesta vlakem z Radotína na smíchovské nádraží trvá deset minut, zatímco městský autobus potřebuje na překonání stejné vzdálenosti o několik minut více. „Pokud ovšem neuvázne před Barrandovským mostem v častých kolonách automobilů,“ doplnil Filip Drápal. Do centra Prahy dojede vlak z Radotína za pouhých 15 minut.

V ranní špičce pojede vlaková linka S7 z Radotína nově každých 10 minut, odpoledne v opačném směru každou čtvrthodinu. Některé vlaky budou v Radotíně končit či začínat.

Kratší intervaly i pro jiné spoje

Z Prahy do Kladna či naopak ve špičce čtyřikrát za hodinu. Tak často budou jezdit vlaky na jedné z nejvyužívanějších tratí v Praze a Středočeském kraji.

V souvislosti s novým jízdním řádem, který začne platit 14. prosince, jsou připraveny i další změny.

Posílení dopravy na lince S7 se dotýká i traťového úseku Praha – Řevnice. Zde vlaky pojedou ve špičkách pracovního dne čtyřikrát za hodinu, v ostatních obdobích každých 30 minut.

Zatím pouze starší vlaky

V ranní špičce ve směru do Prahy budou veškeré osobní vlaky zastavovat ve všech stanicích a zastávkách. V odpolední špičce to bude jinak. Každý druhý vlak bude totiž projíždět zastávky Praha-Velká Chuchle, Černošice-Mokropsy a Všenory. „Důvodem tohoto opatření je nutnost na trať s omezenou kapacitou vtěsnat osobní vlaky spolu s rychlíky, jejichž počet se rovněž výrazně zvýšil,“ vysvětluje rozhodnutí Václav Haas, specialista Ropidu na železnici.

Všechny osobní vlaky linky S7 jsou zařazeny do systému Pražské integrované dopravy (PID). Provoz vlaků bude i nadále zajištěn především staršími vozy řady 451. „S nasazením moderních jednotek na linku S7 se počítá až s dodávkou dalších kusů CityElefantů,“ doplnil Martin Jareš.

Autor: Lukáš Marek

20.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Praha - Opravny a opravárny zažívají velký návrat. Recyklace odpadů se stala pro lidi přirozeností, nyní začínají přemýšlet, jak množství odpadu minimalizovat. Vyhledáním opraváře šetří nejen přírodu, ale někdy i peníze. 

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Praha – Neúnavná občanská iniciativa může slavit úspěchy. Ve Staré Krči se právě díky úsilí místních podařilo prosadit zřízení nového přístřešku u autobusové zastávky Nad Havlem. Radní Prahy 4 pro oblast územního rozvoje Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení) v té souvislosti ocenila roli aktivních občanů v čele s Vladimírem Hroudou.

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení