Závod žen na 1330 metrů se stal kořistí Kamily Gregorové z Kladna, jež časem 4:52,3 porazila o necelých šest sekund olympioničku Ivanu Sekyrovou a prvenství rovněž přidala k domácímu titulu v orientačním běhu. Sekyrová neúspěšně útočila na osmé vítězství za sebou. Třetí byla Pavla Zahálková (4:59,9).

Ve startovní listině hlavního závodu se objevilo premiérově i jméno olympijské vítězky ve veslování Miroslavy Knapkové, která zvládla vyběhnout na Hrádek a seběhnout do cíle v čase těsně nad patnáct minut a obsadila mezi ženami dokonce třetí místo. „Bylo to super, bavilo mě to, ale nohy mi pořádně tuhly," řekla Knapková médiím.

Stříbrný kajakář z Londýna Vavřinec Hradilek už zkušenost s Velkou kunratickou měl, před pěti lety se prý ale zapřísáhl, že běžel naposledy. „No vidíte a jsem tady zase," usmíval se subtilní sportovec. „Ale bylo to dobré, běželo se mi dobře, čekal jsem to horší," dodal.