VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vedení Prahy vadí nadbytek aut a znečištěné ovzduší. Spustilo web

Praha - Čistou stopou Prahou. Takový je název kampaně a webové stránky, které v pátek spustilo vedení metropole. Lidi chce motivovat k využívání veřejné, pěší a cyklistické dopravy. Důvodem je hlavně vysoká koncentrace škodlivin v ovzduší, kterou v Praze způsobují převážně osobní automobily.

2.4.2016
SDÍLEJ:

Praha spustila nový projekt 'Čistou stopou Prahou'.Foto: www.cistoustopou.cz

Podle Petra Dolínka, radního pro oblast dopravy, využívají městskou hromadnou dopravu v Praze zhruba dvě třetiny lidí. Cyklistů jsou asi 2,5 procenta.

„Kodaň nebo Vídeň mají mezi šesti a patnácti procenty. Optimální by bylo, kdybychom se dostali na pět procent. Ale denních, nikoliv rekreačních cyklistů," uvedl Dolínek.

Vysoké znečištění ovzduší přitom v Praze způsobuje ze sedmdesáti procent individuální automobilová doprava.

Novinky, tipy, údaje

Návštěvníci nového informačního webu by zde měli najít novinky MHD, tipy pro pěší a cyklistiku, nebo údaje o čistotě pražského ovzduší.

„Osobně si přeji, aby lidé, když jim to situace umožní, nechali své auto zaparkované před domem, a co nejvíce využívali naši MHD nebo vyrazili na kole. Vyjde je to levněji a pomohou tak dopravní situaci i ovzduší v Praze," dodal Dolínek.

Kampaň, která letos vyjde na milion korun, chce spojovat i neziskovky, městské části, bikesharingy či svépomocné opravny kol. Informační web lze navštívit ZDE.

Čtěte také: Jak omezit automobily a přiblížit město lidem? Praha se inspiruje v zahraničí

Autor: Redakce

2.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Národní galerie.

Národní galerie má novou ostrahu, v úterý otevře expozice návštěvníkům

Michal Tung
4

Michal Tung o EET: Také Vietnamci pořizují pokladny na poslední chvíli

Žloutenka a závislost? Už dva roky po setkání s drogou. V patnácti…

Praha – Průměrný věk pacientů se během desetiletí snížil z 18 let na necelých 16. Tahle čísla by byla varující v každém případě – ať už by se jednalo o jakékoli téma. Obzvlášť smutná jsou za situace, kdy jde o mladé lidi, kteří mají vážné problémy s drogami. O ty, kteří do osidel závislosti spadli už jako děti. Léčí se „pod Petřínem" – v Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Tam funguje detoxikační centrum pro děti a dorost – jediné svého druhu v republice.

Havárie vody zúžila pro auta Legerovu ulici

Praha – S otepleném vzniká v zemi pnutí, což vede na sklonku zimy k častějším haváriím vodovodního potrubí, říkají zkušení vodaři – přičemž prý vůbec nezáleží na stáří trubek: ty z doby císaře Františka Josefa I. mohou být pevnější než litina, která nepamatuje víc než prezidenta Gustáva Husáka…

AKTUALIZOVÁNO

Národní galerie neotevřela, opustila ji ostraha

Praha – Neohlášeně, neplánovaně a neočekávaně zůstaly od soboty uzavřeny všechny budovy Národní galerie v Praze – včetně hlavního sídla ve Veletržním paláci. Upozornění na dveřích slibující zajištění plného provozu v co nejkratší době hovořilo o neočekávaných technicko-provozních důvodech.

V Divadle Archa se v sobotu uskuteční večer věnovaný Warholovi

Praha - V pražském Divadle Archa se v sobotu uskuteční koncert nazvaný Warhol a underground. Večer je věnovaný 30. výročí úmrtí Andyho Warhola a 50. výročí vydání desky The Velvet Underground & Nico. Producentem alba, které bylo vyhlášeno rokenrolovou nahrávkou 20. století, byl právě Warhol. Součástí programu bude nonstop promítání warholových filmů a hudební produkce písní The Velvet Underground v provedení Jihočeské filharmonie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies