Sparta popáté v řadě brala body

Praha - Oba mají formu. Oba bojují oprvní šestku, zaručující přímý postup do playoff.

6.1.2008

Třinečtí prohráli teprve podruhé ze sedmi posledních duelů.Foto: GetPhoto/Martin Krpač

Jediný bod, jediná příčka vtabulce je dělila, před 38.kolem hokejové extraligy.

Kdo zkoho?

Radoval se mistr, bral tři body za výhru 5:2, a to ipřesto, že sparťané jako jediní zprvní šestky mají záporné skóre. „Duba chytal dobře. Také musím pochválit všechny lajny,“ byl spokojený kouč František Výborný.

Kpřekvapení domácích nenastoupil do hostující branky král letošních čísel Martin Vojtek ani zkušený Roman Čechmánek. Oba vyřadilo zranění. „První má potíže ze zády, druhý má natažené kolenní vazy,“ objasnil důvod absence asistent JiříJuřík.

Mezi tři tyče se tak postavil devatenáctiletý Lukáš Daněček, který do té doby odchytal vletošní vnejvyšší soutěži pouhou minutu. On měl čelit sparťanským nájezdům. „Měsíc jsem nechytal, byl jsem na kempu dvacítky, předtím bylo ještě nějaké zranění, takže ito je zásluha, že jsem dostal pět branek,“ klopil hlavu nadějný junior, který statečně vzdoroval, ikdyž prohrál. Ve druhé třetině zlikvidoval vsamotném sólu Dragouna, ominutu později si poradil sdvojicí Netík– Ton. „Myslím, že zápas šel odchytat na tři branky,“ zhodnotil své vystoupení.

Co rozhodlo zápas?

První tři branky. Ty se nesly ve znamení šestek– 6., 26.a 36.minuta. Fanoušci si přáli išest gólů vsoupeřově brance, ale jejich přání nebylo vyslyšeno. Ipřesto mohou být spokojeni.

Sparťané dokázali vpátém utkání vřadě bodovat. Naopak třinečtí prohráli teprve podruhé ze sedmi posledníchduelů.