Původně chlapce přitom přijímali kvůli běžné operaci neprůchodnosti střev. Při zákroku se mu však krátce zastavilo srdce a lékaři ho museli resuscitovat. V důsledku toho má dnes poškozený mozek a není schopen navázat kontakt s okolím. Tímto případem se25. června 2007opět začal zabývat Obvodní soud pro Prahu 8.

Nemocnice se odvolala

Případ se k soudu vrátil poté, co se nemocnice odvolala proti desetimilionovému odškodnému, které rodičům přiznal vrchní soud. Včerejší jednání začalo výpověďmi soudních znalců z Fakultní nemocnice Brno. Podle nich lékaři pochybili v okamžiku, kdy chlapci neudělali předoperační vyšetření, a to i přesto, že na něj měli dostatek času a mohlo je upozornit na možnost vzniku obtíží. Anestezilog při srdeční zástavě a selhání krevního oběhu navíc mohl předpokládat, že hrozí vznik mozkového otoku. „Posudek, který byl zveřejněn, hovoří podle mého názoru v náš prospěch,“ sdělila po skončení soudního jednání advokátka postižené rodiny Zuzana Špitálská. „Já mohu pouze děkovat, že jsme se v procesu dostali do toho stavu, kde jsme teď,“ nechal se slyšet otec malého Martina.

Vyslechnut bude další svědek

„Chceme ještě vyslechnout dalšího svědka, který byl u Martinovy operace,“ řekl právník nemocnice Jan Mach. Podle Zuzany Špitálské je to ale jen protahování procesu. „Problém je v tom, že nemocnice není na tak vysoké odškodné pojištěna. Pokud by soud částku přiznal, musela by polovinu zaplatit Bulovka,“ dodala advokátka.