VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sňatkový podvodník: Černá vdova řádí znova!

Praha /SERIÁL/ - Komisař Vávra stál u okna své kanceláře a stále nevěřícně kroutil hlavou. Pak se znovu podíval na toho nešťastníka za stolem, který snad neměl už ani na rohlík. Navíc je to tento měsíc už třetí, který se na policii ohlásil. „Tak nám černá vdova řádí znova," zamumlal komisař víceméně pro sebe za souhlasného přikyvování hlavou poslední smutné oběti sňatkové podvodnice Viktorie Žďárské.

21.3.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: čtk

Zatímco policista vyťukával do psacího stroje eskapády psychicky zlomeného muže, Viktorie Žďárská své ženské zbraně nabíjela u dalších cizích dveří. Pak stačilo jen zmáčknout zvonek a další tragikomedie mohla začít. „Pan Miloš Čermák?" zeptala se muže překvapeně stojícího na prahu svého smíchovského bytu. Mohl na té neznámé krásce oči nechat.

Tím víc, když se při jejím každém nádechu bujné poprsí zvedalo, jak těsto na knedlíky. „Ano, to jsem já. Co si přejete?" usmál se provinile, protože si uvědomil, že v tílku a kraťasech zrovna nesplňuje představu pasti na zážitky. Uklidnil se ale brzy, kráska mu neoplatila rentgenový pohled, jen rychle zašátrala v igelitce. „Přinesla jsem petici na odstranění sovětského tanku ze Smíchova. Ten kus železa, který v Praze ani nebojoval, musí pryč!" pokývala zasvěceně hlavou.

Průvodní fotografie k seriálu Pražského deníku Sňatkoví podvodníci.„Dobrý nápad! Ale co místo něj?" usmál se znovu a iluze například v podobě automobilové mycí linky mu v očích vykřesala jiskru. „To už bude zase jen na lidech. Tak podepíšete se mi? Může i vaše žena," strčila mu jakési lejstro před obličej. To už se Miloš Čermák zapálený radioamatér smál na celé kolo.

Pozvání na čaj

„Žádnou nemám, je to pro mě o to lehčí. Jasná věc, s tankem pryč!" zatvářil se naoko důležitě a udělal na papír klikyhák. Kráska se chystala k odchodu a významně se přitom zachumlala do svého kabátu „Přijmete pozvání na čaj? Ten ruský kus starého železa ještě můžeme víc probrat," zval ji gestem do bytu. „Do cizího kvartýru zrovna ráda nevstupuji," zatvářila se jak školačka s dobrým vychováním.

„Čaj je přece v každé domácnosti stejný. Snad se mi ho podaří i uvařit," nepřestával v úsměvu cenit zuby. „Možná jen na chvilku," sklopila Viktorie Žďárská oči. A dobře při tom věděla, že od té chvíle bude všechno klopit už jen ten hastroš v děsném tílku. A také si dávat na dopadení větší pozor. Ostatní oškubaní hejlové byli jen nahodilí naivkové s trochou peněz a hodně velkým vztekem. O ten se už asi dělí s komisařem Vávrou.

Kráska si tyhle týpky vybírala jen v zimě. Doma měli teplo, za jídlo by se vydali z posledního a zbylo někdy i na lahvinku. Ledva oběma začalo kručet v břiše, kráska zmizela. Kde nebyly cennosti, vzala aspoň pár hadrů, co si podvedení Romeové pořídili do šatníku. Ve frcu se přece prodá všechno. „Máte to tu hezké. Teplo i čisto," pokyvovala obdivně hlavou.

Miloš Čermák mezitím na sebe hodil aspoň drahý župan. Starý mládenec, který zbytečně neutratil ani korunu. „Snažím se," odpověděl plaše. Už dlouho mu žádná žena nestála za řeč, ale v jejím případě usilovně hledal způsob, jak neplácat obvyklé fráze. „Toho čaje, prosím, jen do půli hrnku. Opravdu vás nechci zdržovat. A sebe taky, mám totiž hlad jako vlk!" řekla odzbrojujícím tenkým hláskem dívenky, která právě rozněžnila svého otce.

Bude veselo

„Nebojte, zdržte se, jak sama uznáte za vhodné. A když už jste vážila cestu do toho proklatého šestého patra, pak přijměte pozvání na večeři v blízké restauraci. Zrovna dneska si nechci naládovat žaludek sám!" pronesl na oko kategoricky. „Vy ale umíte člověka přesvědčit," pípla pobaveně s gestem monacké kněžny.

V restaurantu U Holubů bylo veselo, jak to tak po několika skleničkách bývá. Veselo bylo i dalších pár týdnů, kdy se Čermák se Žďárskou intenzívně scházeli. Kde jinde, než v bytě starého mládence. Ten prý omládl tak, že dostával chuť i na sunar. Zato komisaři Vávrovi přibývaly vrásky, neboť na policii se ohlásila další parta obraných naivků. Při pohledu na fotografii hledané recidivistky je chytal amok a Vávra od svého šéfa zase výtky, že lapení černé vdovy už trvá příliš dlouho.

Starého mládence taky dojalo, že Viktorie Žďárská před časem ovdověla. Sice před ním vystupovala jako Lenka Šmidrkalová, ale co na tom. Miloš Čermák se hlavně těšil na svatbu. Ohlášky prý ještě počkají, upozorňovala ho ta dračice s dovětkem, že elitní módní salón kvůli nabitým termínům jiných zakázek určitě ne. Svatební róba přece musí mít úroveň!

Dej mi peníze!

Nuže, milý ženichu, připrav peníze. Hodně peněz, protože do tohoto salonu tě zatáhnu také! Krásné starosti v jinak šedivém životě nadšeného radioamatéra. A tak Čermák klopil a klopil, a vůbec mu pro samou slepotu ze zamilovanosti nepřišlo, že záloh na rukáv, druhý rukáv, závoj a výšivky je nějak moc. Nemluvě o jiných nesmyslných výlohách, za které by se mohl ženit ve svatební den aspoň třikrát po sobě.

Pak spadla klec. Občasná kleptomanie se Viktorii Žďárské tentokrát nevyplatila. V obchodním domě se jí stala osudná voňavka za pár korun. Z pozornosti prodavačky se pak radoval kriminalista Vávra, jeho šéf a také Miloš Čermák. Všechny jeho peníze kráska totiž utratit už nestačila.

Příště čtěte: Není bedna jako bedna

Autor: Petr Štrompf

21.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nový přístřešek v tramvajové zastávce Nad Havlem
2

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Miloš Zeman a Karel Srp starší. Ilustrační foto.
5

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Praha – Pomoci vdechnout nový život starým věcem mají takzvaná Re-Use centra, která umožní nacházet uplatnění pro starší, avšak stále funkční či využitelné předměty. Ty by jinak kvůli své nemodernosti skončily v odpadu. Po vzoru Vídně nebo třeba Budapešti začíná magistrát hledat vhodné prostory pro spuštění pilotního projektu – dobře dostupnou krytou halu. Či více hal: buď pro otevření hlavního Re-Use centra, nebo několika center menších.

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

Ztraceným lidem v lesích pomohou záchranné tabulky

Praha - Body záchrany. Tak se jmenují destičky se speciálním kódem, s jehož pomocí hasiči či záchranáři lehce lokalizují člověka v nouzi. V pražských lesích jich nově přibylo 29.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení