VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Smíchovská radnice vypověděla smlouvu společnosti Centra na správu polikliniky

Praha 5 - Závažné pochybení tehdejšího vedení odhalila radnice Prahy 5 v rámci kontroly hospodaření a smluv se společností Centra, a.s. Podle zjištění současného vedení uzavřela Praha 5 v roce 2004 s Centrou smluvní dodatek na správu nemovitosti Poliklinika Barrandov č. p. 807 bez výběrového řízení.

5.3.2014
SDÍLEJ:

Budova polikliniky se nachází na Barrandově poblíž ulic Krškova a Tréglova.Foto: www.praha5.cz

Došlo tak podle radnice k porušení zákona o veřejných zakázkách.

„Ačkoliv tehdejší vedení radnice s dodavatelem uzavřelo smluvní vztah ve formě dodatku k již existující smlouvě, přesáhla předpokládaná cena plnění částku 2 milionů Kč bez DPH. Tím, že novou zakázku uzavřeli bez výběrového řízení, porušili zákon o veřejných zakázkách. Podle tohoto zákona je navíc takový dodatek neplatným právním úkonem a tedy i veškerá plnění mezi oběma smluvními stranami představují bezdůvodná obohacení," shrnul starosta Zelený.

Čtyřletá promlčecí doba

Společnost Centra se na základě uzavřeného dodatku z roku 2004 mohla dle odborného právního posudku obohatit zhruba o 104 714 korun za každý měsíc, a to od uzavření smlouvy k 1. prosinci 2004 až do 22. září 2011, kdy byla odměna pro správce určena novým smluvním dodatkem. Radnice Prahy 5 prý ale o náhradu škody za celé období od roku 2004 žádat nemůže.

„Je nutno respektovat čtyřletou promlčecí dobu, tedy můžeme nárokovat bezdůvodné obohacení jen od roku 2010. I přesto je patrné, že městská část do ukončení platnosti dodatku v září 2011 utrpěla škodu nikoliv malého rozsahu," dodala zástupkyně starosty Naděžda Kratochvílová.

Autor: Petr Štrompf

5.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Řidič autobusu. Ilustrační foto.

Může stávka řidičů ochromit spojení Prahy s okolím?

Byt. Ilustrační foto.

Developeři letos v Praze prodají zhruba 6500 bytů

Údržba trati pro tramvaje ovlivní i provoz autobusů

Praha – V úseku Hradčanská–Prašný most nepojedou v noci na pátek tramvaje. Údržba trati si vyžádá obousměrné přesušení provozu, které začíná 50 minut po půlnoci a skončit má 20 minut před pátou ranní. Bude se to týkat tří linek, jejichž trasy budou odkloněny přes zastávku Pražský hrad.

AUTOMIX.CZ

Na prodej je Tatra 613 s mrazivou minulostí. Sloužila u KGB

Tu a tam se na aukčních portálech objeví něco opravdu speciálního. Jako třeba československá Tatra 613, která sloužila sovětské tajné službě KGB. Zvláštní také je, že je na prodej ve Spojených státech amerických.

Odborník: Praze pomůže, když zakročí proti vozům bez filtrů

Praha - Kromě nízkoemisní zóny by pražskému ovzduší pomohlo zejména zakročení proti autům, která mají odstraněný povinný filtr pevných částic. To tvrdí dopravní odborník Vratislav Filler ze sdružení Auto*Mat.

Praha 12 neschválila rozpočet se schodkem 162 milionů korun

Praha - Městská část Praha 12 stále nemá schválený rozpočet pro letošní rok. Zastupitelstvo městské části v úterý nepřijalo návrh, podle něhož měly výdaje dosáhnout 434 milionů korun a příjmy 272 milionů. V úterý to sdělila Eva Burianová z radnice. Praha 12 je poslední městskou částí, která dosud hospodaří v rozpočtovém provizoriu bez schváleného rozpočtu.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies