VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pražské školy 4. prosince stávkují

PRAHA - Přesné údaje o počtu i formě protestů budou známy běhemdnešního pondělního dne.

3.12.2007
SDÍLEJ:

Ke stávce se připojují i mnohé mateřské školy.Foto: Vít Šimánek

Související článek čtěte zde.

Většina městských částí dosud neví, kolik škol na jejich území bude v úterý4. prosincestávkovat. Deníku se podařilo zjistit některá přesnější čísla, jasněji má být v průběhu pondělí.

V Praze 1 budou stávkovat všechny základní školy. Otevřeny nebudou ani družiny. Rodiče si musejí pro své ratolesti najít jiný program. Mateřské školy: Stávka se týká: MŠ Pštrossova a MŠ Malostranská.

V Praze 2bude kvůli stávce uzavřena základní škola a mateřská škola Na Smetance.Částečně jdou do stávkyZŠ Sázavská (do stávky se zapojí devět učitelů, škola bude fungovat při plném provozu)

Mateřské školy jdou do stávky částečně: MŠ Na Smetance (bude vařit obědy, a to pouze pro své odloučené pracoviště Vozová 2.)

V Praze 3 se částečně ke stávce hlásí Základní škola K Lučinám, jejíž vedení zatím zvažuje zachování provozu družiny.

Většina škol bude zavřená

Ve čtvrté městské části se ke stávce zatím rozhodlo 13 škol z 22. Většina škol bude plně uzavřena, pouze Základní škola K Sídlišti zajistí dohled nad žáky. Stávkujících mateřských škol registruje radnice devět. Některé se ale ke stávce připojí jen na dvě hodiny. Zařízení Družstevní ochoz bude fungovat jenom pro děti zaměstnaných matek.

Praha 4 ZŠ Bítovská 1 - škola uzavřena.

Horáčkova 1100 - škola uzavřena.

Jižní IV.,10 - škola uzavřena.

Jánošíkova 1320 - škola uzavřena.

Jílovská 1100 - škola uzavřena, zajištěny obědy a družina.

Jánošíkova 1300 - škola uzavřena.

ZŠ a SOŠS K Sídlišti 840 - škola uzavřena, zajištěn dohled nad žáky.

Mendíků 1 - škola uzavřena.

Na Chodovci 94 - škola uzavřena.

Na Líše 16 - škola uzavřena.

Táborská 45 - škola uzavřena.

Poláčkova 1067 - škola uzavřena, zajištěn dohled nad žáky a obědy.

Na Planině 1393 - škola uzavřena.

Mateřské školy:

Voráčovská 2 - škola uzavřena.

Horáčkova 1 - škola uzavřena.

Družstevní ochoz 5 - provoz pouze pro děti zaměstnaných matek.

Ohradní 1367 - stávka od 6:30 do 9:00, poté provoz neomezen.

Na Chodovci 2540 - stávka od 7 do 9 hod., poté provoz neomezen.

Na Zvoničce 13 - škola uzavřena.

Němčická 16 - stávka od 6:30 do 8:30, poté provoz neomezen.

V Zápolí 1249 - stávka od 6:30 do 8:30, poté provoz neomezen.

Sedlčanská 14 - stávka od 6:30 do 9:00, poté provoz neomezen.

V Praze 5 jde do stávky ze 13 škol 10. Dvě školy jen částečně, a to tak, že otevřou první stupeň (Barrandov) a první až třetí třídy ZŠ Drtinova. MŠ se ke stávce nepřipojí.

V Praze 6 se bude stávkovat na školách Marjánka (pracovat bude ředitelka, hospodářka), Hanspaulka (příchozí děti pohlídá ředitelka a hospodářka), Petřiny – jih, Bílá (o případné děti se postará ředitelka s hospodářkou) ZŠ (do stávky jdou částečně): Červený vrch (družina omezena, jídelna plně v provozu, výuka bude probíhat podle speciálního rozvrhu pro děti, pro které rodiče nemají náhradní, mimoškolní program)

Mateřské školy(stávkují celé): Fakultní mateřská škola se speciální péčí Arabská (o případné jednotlivce se postarají), Benita Juaréze, MŠ (stávkují částečně): Waldorfská MŠ (zajištěn oběd, hlídání příchozích dětí), MŠ Motýlek (dopoledne normální provoz, odpoledne redukovaný)

V Praze 7 se ke stávce připojují: FZŠ Umělecká, ZŠ Letohradská, FZŠ Františky Plamínkové, ZŠ Strossmayerovo nám., ZŠ Tusarova, ZŠ TGM Ortenovo nám. a Mateřské školy: MŠ Na Výšinách, MŠ U Uranie, MŠ U Studánky.

Ze 16 škol jich bude v Praze 8 stávkovat deset. Z toho dvě budou stávkovat jen zčásti. Z 24 mateřských škol jich bude v úterý stávkovat 13.

ZŠ (stávkují celé): Základní škola Mazurská, Základní škola Ústavní, Základní škola Na Slovance, ZŠ U Školské zahrady, Základní škola Burešova, ZŠ Glowackého, ZŠ Na Korábě, ZŠ Žernosecká

ZŠ (stávkují zčásti): ZŠ Libčická, ZŠ Palmovka

MŠ (stávkují celé): Mateřská škola a Speciální mateřská škola pro děti zdravotně oslabené, Korycanská 14, Mateřská škola Lešenská 2, Mateřská škola Libčická, Mateřská škola Na Pěšinách, Mateřská škola Na Přesypu, Mateřská škola Řešovská, Mateřská škola Šiškova, Mateřská škola Štěpničná, Mateřská škola U Sluncové, Mateřská škola, Za Invalidovnou, Mateřská škola Krynická, Mateřská škola Ústavní, MŠ Na Slovance, MŠ U Školské zahrady

V Praze 9 budou stávkovat školy:ZŠ Litvínovská, Špitálská aNovoborská.

V Praze 10 bude ze třinácti základních škol stávkovat osm:

ZŠ Brigádníků - ZŠ Břeč´tanová - ZŠ Gutova - ZŠ Hostýnská - ZŠ Jakutská - ZŠ Nad Vodovodem - ZŠ U Roháčových kasáren - ZŠ Vladivostocká.

Mateřské školy - celkový počet 25, stávkují 3: MŠ Chmelová - MŠ Podléšková - MŠ Nedvězská.

Uvedené školy budou zcela uzavřeny, tzn. že nebudou v provozu ani družiny na základních školách. Se všemi řediteli je však domluveno, že pokud ráno některé dítě přijde do školy (rodiče nezaregistrují, že je stávka apod.) o tyto děti se postarají. Dále byli rodiče informováni o nabíce Úřadu městské části o zajištění péče o děti.

V Praze 11 se ke stávce připojují tyto školy:

ZŠ Mikulova – stávkuje 40 zaměstnanců, v provozu je jedno oddělení školní družiny, školní jídelna nevaří. ZŠ K Milíčovu – stávkuje 36 zaměstnanců, v provozu je školní klub, školní jídelna má běžný provoz. ZŠ Květnového vítězství 1554 – stávkuje 25 zaměstnanců, školní družina ani školní jídelna v provozu nejsou.

Na dvanáctce pomohou strážníci

V Praze 12 jdou do stávky:

ZŠ (do stávky jsou celé): ZŠ Na Beránku, ZŠ Zárubova, ZŠ Smolkova,

ZŠ (do stávky jdou částečně): ZŠ Angel (fungovat budou první třídy bez omezení, včetně družiny pro prvňáčky, která bude fungovat do 16 hodin; do 14:15 bude při této škole fungovat také komunitní centrum), ZŠ Písnická (v provozu zůstane kuchyně)

MŠ (stávkují celé): obě MŠ při ZŠ Na Beránku, MŠ Hvězdička.

Ve třinácté městské části stávkuje šest z 11 základních škol. „Žádný program pro děti nepřipravujeme, je to čistě mezi základními školami a ministerstvem školství,“ uvedl mluvčí Samuel Truschka. Starosta žádal městskou policii o vyšší dohled v ulicích, ta muvyhověla.

Aktuální informace pro Vás zjišťujeme.

3.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Nový přístřešek v tramvajové zastávce Nad Havlem
2

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Miloš Zeman a Karel Srp starší. Ilustrační foto.
5

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Praha – Pomoci vdechnout nový život starým věcem mají takzvaná Re-Use centra, která umožní nacházet uplatnění pro starší, avšak stále funkční či využitelné předměty. Ty by jinak kvůli své nemodernosti skončily v odpadu. Po vzoru Vídně nebo třeba Budapešti začíná magistrát hledat vhodné prostory pro spuštění pilotního projektu – dobře dostupnou krytou halu. Či více hal: buď pro otevření hlavního Re-Use centra, nebo několika center menších.

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

Ztraceným lidem v lesích pomohou záchranné tabulky

Praha - Body záchrany. Tak se jmenují destičky se speciálním kódem, s jehož pomocí hasiči či záchranáři lehce lokalizují člověka v nouzi. V pražských lesích jich nově přibylo 29.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení