VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Silnice z Říčan do Uhříněvsi se uzavře

Praha - Od neděle bude plně uzavřená ulice Přátelství na trase z Říčan do Uhříněvsi v úseku K Říčanům K Netlukám. Důvodem nesjízdnosti ulice jsou závažné vady v konstrukci podkladních vrstev a podloží komunikace. Uzavírka silnice potrvá až do konce září.

2.9.2017
SDÍLEJ:

Oprava. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Dimír Šťastný

Pro řidiče bude vyhrazeno hned několik objízdných tras. Ti, kteří budou mířit z Prahy, se do Říčan dostanou po vyznačené objížďce po ulici K Uhříněvsi do Kolovrat ulicí V Kuťatech, kterou bude vedena i objízdná trasa autobusů Pražské integrované dopravy ve směru z Prahy. V objížďce, po které doposud projížděli řidiči z Říčan do Prahy, se nic měnit nebude. Nákladním vozidlům, kromě vozů dopravní obsluhy, bude do ulice V Kuťatech zakázán vjezd.

Dojde ke změně autobusových tras 

Aby trasou kloubové autobusy bezpečně projely, dojde k záměně jednosměrnosti v ulicích V Kuťatech a Rozdělená. Dojde proto také ke změně tras některých autobusových linek. Konkrétně se to dotkne autobusových linek 226, 227, 364, 381, 382, 383, 387 a 959.

U linek 226 a 227 ve směru Kolovraty bude trasa vedená beze změny. Ve směru na Uhříněves povede linka do zastávky Venušina a dále ulicemi V Kuťatech, Rozdělená, Přátelství a pak po své pravidelné trase.

Zastávka Uhříněský hřbito se během výluky ruší 

Linka číslo 364 pojede beze změny do zastávky Uhříněves a pak ulicemi Přátelství, V Kuťatech, Za Podjezdem, Mírová, K Říčanům, K Poště, Přátelství až do zastávky Říčany, průmyslový areál Černokostelecká.

Ve směru Depo Hostivař pojede autobus do zastávky Říčany, průmyslový areál Černokostelecká beze změny a pak ulicemi Přátelství a K Uhříněvsi. Zastávka Uhříněvský hřbitov bude během výluky zrušená a ve směru na Říčany bude naopak nově zřízena zastávka na znamení Nad Parkánem v ulici K Říčanům.

Ke svým domovům budou muset obyvatelé ulice Přátelství dojít pěšky po chodníku vedoucím od kruhového objezdu. Možnost dojet na místo autem ve směru od křižovatky s ulicí K Říčanům budou moci lidé pouze po domluvě s odpovědným zástupcem stavby.

Autor: Andrea Grubnerová

2.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Filtr pevných částic.
AUTOMIX.CZ
3

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

Podzim. Ilustrační foto.
5

Dnes končí astronomické léto, nastává podzimní rovnodennost

Jak se žilo v renesanci na Pražském hradě, ukázal oceněný výzkum

Kdo na Pražském hradě pěstoval alchymii nebo kdo si mohl dovolit tehdy módní malovanou keramiku, naznačuje výzkum archeoložky Gabriely Blažkové. Podrobně popsala a zařadila do širších souvislostí cenné nálezy z odpadních jímek, o kterých se sice vědělo již od 20. a 30. let minulého století, dosud se však jimi nikdo soustavně nezabýval. Blažková za svou práci dnes převzala cenu předsedkyně Grantové agentury ČR.

Výzkumu se v Česku daří, ocenění dnes získá devět projektů

Nejlepší projekty v základním i aplikovaném výzkumu ocení dnes dvě státní organizace, které poskytují peníze pro tuto oblast. Ceny jdou napříč obory, převezme je například archeoložka věnující se průzkumům v okolí Pražského hradu, hydrobiolog zaměřující se na stav Šumavy či firma, která vyvinula "rostoucí" endoprotézy pro děti. 

Koridor má další zpoždění, SŽDC musí znovu posoudit nabídku firem

Správa železniční dopravní cesty musí znovu přezkoumat nabídku sdružení firem vedených společností Metrostav, které hodnotící komise navrhla jako vítěze soutěže na modernizaci koridoru mezi vinohradskými tunely a stanicí Praha Hostivař.

V 95 letech zemřela Věra Ždichyncová, tanečnice a někdejší sólistka baletu ND

Ve věku 95 let zemřela v pondělí 18. září Věra Ždichyncová, tanečnice, pedagožka a někdejší sólistka baletu Národního divadla (ND). Ve středu to uvedl mluvčí ND Tomáš Staněk. Věra Ždichyncová získala v roce 2014 cenu Thálie za celoživotní taneční mistrovství.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení