VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Se znaménky poradí lékaři, se zuby studenti

Praha – Na různých místech centra Prahy se zájemci mohou v úterý setkat s osvětou věnovanou zdraví. Ovocný trh bude až do středy – vždy mezi 10. a 18. hodinou – hostit akci Stan proti melanomu, v jejímž rámci si každý příchozí bude moci bezplatně nechat obornými lékaři vyšetřit pigmentová znaménka na pokožce, přičemž výsledek se dozví ihned na místě.

17.4.2017
SDÍLEJ:

Prohlídka mateřských znamének. Foto: DENÍK/ Attila Racek

Na návštěvníky čeká nejen speciální analýza digitálním dermatoskopem, ale k dispozici budou také informační letáčky o nebezpečnosti nádorů vycházejících z pigmentotvorných buněk, poradenství – a rovněž osvěta.

Včetně vyvracení pověry (kterou už slyšel snad každý) hovořící o tom, že vyříznutí melanomu znamená rozsévání nádorů do těla. Tak se skutečně může jevit osud některých pacientů – ovšem nejde o důsledek „říznutí". Jen se projeví to, že dotyční přišli k lékaři pozdě. Ještě před odstraněním stačil nádor založit v těle dceřiná ložiska, která se projevila až po návratu z nemocnice…

Na podstatně veselejší téma dojde na Palackého náměstí, kde už od deváté hodiny budou veřejnost oslovovat studenti lékařství v rámci akce Ve zdravé Praze zdravý zub. Příchozí získají zasvěcené rady, jak pečovat o chrup, aby předcházeli zubnímu kazu, vyvarovali se zánětu dásní a omezili vznik zubního kamene.

Autor: Milan Holakovský

17.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Opravář. Ilustrační foto.

O šikovné české ručičky je opět zájem. Opravny jsou zpět

Nový přístřešek v tramvajové zastávce Nad Havlem
2

Nad Havlem chtěli lidé budku u zastávky, jejich úsilí mělo úspěch

Dle očekávání: Karel Srp v radě ÚSTR nezasedne. Kvůli členství v KSČ

Dlouholetý předseda Jazzové sekce Karel Srp se podle očekávání nestal členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR). Senát dnes vzal na vědomí stanovisko své volební komise, že Srp jako bývalý člen předlistopadové komunistické strany nesplňuje zákonnou podmínku spolehlivosti. O Srpově nominaci do rady tak horní komora ani nerozhodovala. Srp se jednání Senátu nezúčastnil.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Co je pro někoho stará veteš, jinému poslouží. Zaklínadlo zní: Re-Use

Praha – Pomoci vdechnout nový život starým věcem mají takzvaná Re-Use centra, která umožní nacházet uplatnění pro starší, avšak stále funkční či využitelné předměty. Ty by jinak kvůli své nemodernosti skončily v odpadu. Po vzoru Vídně nebo třeba Budapešti začíná magistrát hledat vhodné prostory pro spuštění pilotního projektu – dobře dostupnou krytou halu. Či více hal: buď pro otevření hlavního Re-Use centra, nebo několika center menších.

Na ozdravné pobyty pro děti ze smogových oblastí půjde 40 milionů

Praha - Na ozdravné pobyty dětí, žijících ve smogových oblastech, půjde 40 milionů korun z Národního programu Životní prostředí. Žádat o ně mohou školy, školky a nově i dětské skupiny, a to od 4. září. Oproti dřívějším dotacím je nyní podmínkou, aby byl pobyt spojený s ekologickou výchovou. V dnešní tiskové zprávě to sdělilo ministerstvo životního prostředí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení